De schaatsmarathon ovens en verkoop van uw huis het haasmekka lliOTl I NOORDIERSE KINDEREN: ook naar Benthuizen? Tel. 01892-17133/17193 r Wij verbouwen nog steeds! RECREATIE VERWEU 't Is waar, echt waar Vanaf 2.995,- Verschijnt in: Zevenhuizen, Oud Verlaat Moerkapelle, Moordrecht Nieuwerkerk a.d. IJssel, Benthuizen, Kruisweg, Gouderak, Waddinxveen Centrum, Sniep en Zuidpias. dus bij 19.500 gezinnen! A makelaardij o.g. Uw makelaar voor aan- JjjJ NVM overdag en 's avonds Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 'V. Bij overlijden en eerste verzorging in Zevenhuizen, Moerkapelle. Benthuizen en omstreken: De verkoop gaat echter door in de noodwinkel op het kerkplein. Onze excuses voor de overlast. k Grote Schilderijen expositie/verkoop zaterdag a.s. in CENTRUM "OP MOER" Raadhuisstraat 40 Moerkapelle Zie ook pagina 14 AUTOTELEFOONS 79 - 41 761 1 gvlobide; 20 februari 1991 13e jaargang nummer 397 de Dorpskrant, elk week verrassend!! De schaatsmarathon op de Rottemeren was ook deze keer weer een groot succes, (zie elders in deze krant) Rijneveld-Hazerswoude en Koudekerk zijn al sinds 1978 met enige regelmaat gastheren voor protestantse en katho lieke kinderen uit Belfast. Hier komen zij bij elkaar om uit te blazen, maar ook om elkaar te leren waarderen, in beide gemeenten is dit mogelijk door een eendrachtige samenwerking van particulieren en het verenigingsleven. De werkgroep "Hulp Noord Ierland" ^agt zich af of ook de bevolking van hoh'Zen ?en warm plekje in het hart e.t voor kinderen die in een oorlogs situatie moeten leven. 'och wel heel gek lopen, wil niet het geval zijn." I werhïroep heeft de organisatie In ontvangsten op zich genomen. '"ae tomende zomer, van 4 tot 25 I uit a worden wwer 24 kinderen, I 'jjiiU6 Tar. ^00r geweld geteisterde 1 wacht* a'e en Ballymurphy ver- I yn?r^L0ep HUNI vraagt nu ook de I sprL B®nthuizenaren bij het reali- I W^Va,n dit Project. I vale en Ballymurphy liggen in west-Belfast. Het leven is hier zwaar door de enorme werkloosheid en de hieruit voortvloeiende armoede. Ter illustratie: in Ballymurphy kan 87% van de beroepsbevolking geen werk vin den. De uitzichtloosheid heeft onder meer tot gevolg dat kinderen nauwe lijks geneigd zijn om een opleiding af te maken, het vele spijbelen wekt verve ling en dus vandalisme in de hand. Bovendien worden de kinderen, die al geen andere toestand meer kennen dan de huidige burgeroorlog, opge voed met haat en vooroordelen. Door deze eenzijdige ervarin gen vinden ze het van zelfsprekend om inge schakeld te worden bij de activiteiten van ver boden legers als de IRA en de UVF. Een tegenwicht ont breekt volledig, omdat de kinderen totaal geen contact hebben met leeftijdsgenoten van de 'ander kant'. Zo blijven vooroorde len eindeloos in stand en zullen de kinderen van nu, nooit in staat zijn om later, als vol wassenen, aan een an der leven te bouwen, het zijn letterlijk muren die de mensen in Belfast scheiden. Geen oplossingrwel een handreiking Een oplossing voor het ingewikkelde Noordier- se probleem valt vanuit Nederland niet te bieden. Wel kunnen we helpen, om wederzijds begrip dichterbij te brengen. Door kinderen van beide geloofsrich tingen de gelegenheid te geven om elkaar te ontmoeten, op een veilige plaats. En elkaar anders te leren kennen, dan als de bron van alle geweld en aansla gen. Niet alleen vakantie Een verblijf in onze omgeving is dus- hoe prettig ook- niet alleen bedoeld als vakantie. Om de toenadering te bevorderen is de opzet zo gekozen, dat de kinderen in gastgezinnen logeren, die een katho- h/makelaardij o.g. w« iiiuivciuui *wvi uun AKTIEF ik vR Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Uitvaartverzorging H.E van der Hammen. lieke én een protestantse gast opne men. Ze trekken hier vanzelf naar el kaar toe; steun zoekend in een voor hen onwerkelijke omgeving. Hoewel het verblijf in gastgezinnen van groot belang is, is er een tweede be langrijke 'poot' van het project. Dat is het programma van activiteiten dat de kinderen bijna dagelijks samen op laat trekken. En hen nieuwe uitdagingen biedt. Buiten de natuurlijke broodno dige ontspanning, kent het program ma ook andere elementen, zoals sport, een overlevingstocht, een bezoek aan het Anne Frankhuis e.d. Net als bijvoorbeeld bij het voor elkaar tafel dekken, merken de kinderen hierbij, dat de wereld er beter uitziet', wanneer je wat verantwoordelijkheid voelt voor elkaar. Dwars door sloten Zo heeft het programma een polder tocht die de kinderen over en soms dwars door sloten leidt. Ze kunnen de tocht alleen volbrengen als ze samenwerken. Natuurlijk worden ze op pad gestuurd met gemengde groepen, net zoals een gemengd voetbalteam graag wil winnen van nederlandse leef tijdsgenoten en dat alleen door een drachtige samenwerking kan. Een dergelijke opzet werkt. Het blijkt uit de reacties van kinderen die nu zélf ouder zijn en hun eigen kinderen anders proberen op te voe den. Kostenplaatje Het zal ieder duidelijk zijn, dat een project als dit, voor 24 kinderen en 4 jeugdleiders, veel geld kost. Daarnaast wordt er altijd een beroep gedaan op mensen om mee te helpen om het programma te organiseren en voor gastgezinnen. Hierover wordt men later geïnfor meerd. Om het streefbedrag van 25.000 gul den te bereiken, wordt er al gewerkt. Zo zal er in april een sponsorwandel- speciaalzaak kaas - noten - wijnen fijne vleeswaren - kipspecialité - relatiegeschenken Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen - Tel. 01802-1868 Rottekade 9 - 2761 EA Zevenhuizen - Telefoon: 01802-3115 tocht worden georganiseerd, maar er is nog veel meer steun nodig. Het bankrekeningnummer van de werkgroep "Huni" staat daarom open voor giften: rek. 3259.24.007, bij de Rabobank in Hazerswoude, giroreknr. bank 62020. overmaking met ver melding "Huni" en het bankrek.nr. Wie meer wil weten kan Jacqueline Boting bellen, tel. 01714 -14056. "Wie helpt?" Benthuizen- Drie ochtenden was het vakantiebijbelclub in Benthuizen in de voorjaarsvakantie. Uitgaande van de Hervormde kerk. Donderdagmiddag kwam André Verhagen met de Troubadour. Gemiddeld 100 kinderen genoten in de chr. school van verhalen, zingen, knutselen en spelen onder het motto: '"t is waar, echt waar" Na afloop kregen alle kinderen een herinneringsboek mee. (inclusief inbouw; exclusief BTW) U kiest toch ook voor kwaliteit! De nieuwe Siemens lichtgewicht portable autotelefoons. Met de N92 bent u bereikbaar in heel Nederland en met de N42 zelfs in de héle Benelux. Meer weten? Bel: u Meelaan 578 Zoetermeer tel: 079-417611 fax: 079-418911

Dorpskrant | 1991 | | pagina 1