Unieke samenwerking truckce "(&J Zevenhui lïuckcenter leverde fraaie lolvo-vrachtwagencombinatie Dorpskrant 400/13 maart 1991 EN -B; m.i.i: kij bewijzen? pagina Zevenhuizen-Blinkend in de zon, staat de door Truckcenter Zevenhuizen ge bouwde nieuwe VOLVO 'vrachtwa gencombinatie' van Verkeersschool Bremmer te wachten op zijn toekomsti- En dan is het zover en krijgt Wouter Bremmer jr. de sleuteltjes van Pieter om een grote truck te besturen. "Sensationeel" lijkt teveel gezegd, maar het geeft wel een kick als je einde lijk, na eerst je 'groot rijbewijsgehaald te hebben en vervolgens, na een gede gen opleiding, geslaagd te zijn voor het 'chauffeursdiploma', het stuur in han den hebt van de truck waarnaar je al in je kinderjaren verlangde. De nieuwe 'vrachtwagencombinatie' voor Verkeersschool Bremmer, geleverd door Truckcenter Zevenhuizen. ipeltjr. overhandigd. roeschouwers zijn directieleden van rmckcenter Zevenhuizen, familiele- len van de heren Spelt en Bremmer, de :erC.A. Manteau (degene die opleidt 'oor het 'chauffeursdiploma') en de lers ie wagen nodigt uit om even te probe- a. )at doet de nieuwe eigenaar. Er wordt tn triomfantelijk rondje over het ter- eiit gereden met voorin de cabine de jongens. Die stappen voorlopig iet meer uit, ook niet als de wagen liang stilstaat en iedereen, om de beurt, ven mag genieten van 'de zit' van de emfortabele chauffeursstoel. Deze teft luchtbediende, verstelbare lende- teunen en is tevens voorzien van oofd- en armsteunen. i> mag je het gevoel ervaren dat het och wel grandioos is om in zon vracht- 'agen, al dan niet met aanhangwagen, (kunnen rijden. hgenlijk beseffen te weinig mensen «eenheerlijke gewaarwording het is Je bent dan niet de eerste de beste vrachtwagenchauffeur, maar een all- rounder met 'zakelijke'kennis van het wegtransport; -iemand die douaneformaliteiten in een handomdraai af kan handelen; -iemand die z'n grote truck feilloos achteruit om een bocht weet te sturen, gebruikmakend van de speciale spie gels de stoeprand in de gaten houdend enz. enz. Moet je voorstellen: in één keer ge slaagd voor het 'chauffeursdiploma' dankzij de kennis die meneer Manteau er bij je inpompte, ja je zelfs privé hielp om je een overdosis kennis te laten opnemen En zo ga je op weg voor je eerste op dracht. Aanvankelijk dichtbij huis, maar allengs verder weg.... Bij problemen die je onderweg tegen komt herinner je weer de instructies die je meekreeg op de 'chauffeurscursus' die in het riante Truckcentrum in Ze venhuizen werd gegeven -iienhuizen-De fonkelnieuwe, in grijs wiallic-uitgevoerde, nieuwe Volvo- "®htwagencombinatie, 's ongetwij- een blikvanger van passanten. Cabine slaapcabine is uitgerust met twee Wden. dat het een Tes-wagen' betreft, zul- '/e tedden geen zakelijk gebruik r?' zoals bij de beroepschauffeurs. oren echter tot de standaard- sting en geven de praktijksituatie beroepsvervoer weer. Bij het /transP°rt overnachten chauffeurs l c^aans in de cabine van hun eigen I» rn'? c°robinatie is in de nieuwe S'Jlkleuren van Verkeersschool pmmer afgeleverd. standaarduitrusting zijn begre- pmblinderingen Conditioning met A.T.C. Banff™1 'eer luchtgeveerde L.neHUrs"en bijnjdersstoel met lucht- L. e' verste'bare lendesteun en f£«nenVOOrZ'en Van b°ofd- en arm- en ventilatieluik felbaar6 tuur' volled'g ver" Mti^I'erWarmde buitenspiegels, j^piegelentrottoirsptegel «ortweerl,VO£rzien van tach°graaf lller ,aufeurs- dagteller, toeren-, aumP, "e, eidsmeter- brandstofni- loftemr," chtdrukmeter, koelvloei- f Peratuurmeter en oliedrukme- -getint glas -drie ruitenwissers met geïntegreerde sproeiers en intervalschakelaar -electrische raambediening aan beide zijden -gereedschapskist onder het bed, van buitenaf bereikbaar -centrale portiervergrendeling -electronisch chauffeursinformatiesys teem -spoiler onder de voorbumper -gele mistlampen in de voorbumper -wissers op de koplampen. Informatie over Truckcenter Zevenhuizen Er zijn diverse afdelingen: Truckcenter Bedrijfswagens B.V. is hoofddealer VOLVO bedrijfswagens. Hier kunnen trucks terecht voor: reparatie en onderhoud van de truck; onderdelenvoorziening; A.P.K.-keuringen voor al het rollend materieel. De vestiging Zevenhuizen beschikt over een truck-wasserette en een M.D.C.-tankstation. Truckcenter Zevenhuizen Carros serie B.V. Levering, montage en onderhoud van carrosserieën, koelmachines, laad kleppen en kachelsystemen. Truckcenter Zevenhuizen Schade Reparaties B.V Herstellen en richten van alle schades aan rollend materieel, uitlijnen door middel van laser-apparatuur. Truckcenter Zevenhuizen Spuiterii -B.V. Verkeersschool Bremmer uit Benthuizen maakt dankbaar gebruik van de facilitei ten van het Truckcenter in Zevenhuizen. In een lokaliteit in dit gebouw worden namelijk de theorielessen van de opleiding voor het chauffeursdiploma gegeven. Docent is de in Moerkapelle woonachtige heer C.A. Manteau. Verkeerssschool Bremmer brengt hiermee als het ware de toekomstige chauffeurs met het 'Truckcenter' in contact. Niet dat de beroepschauffeurs in spé hier hun emplooi gaan vinden, ze zijn immers doorgaans geen monteur, maar willen chauffeur wordenmaar het brengt hen wel de mogelijkheden onder ogen die deze hoofddealer van VOLVO bedrijfswagens, voor truckchauffeurs in huis heeft. Van levering van complete Volvo-bedrijfswagens in elke gewenste uitvoering, motor-revisie, carrosserie-opbouw, plaat-en spuitwerk, autowasserette, over nachting bij schade, tot vervanging van het kleinste schroefje toe. Een tot dusver nog vrij uniek Truckcenter, maar waarvan de beroepschauffeurs er in de toekomst, ook over de landsgrenzen, meerdere op hun vervoerstochten, tegen zullen komen... Chauffeursopleiding In tegenstelling tot vroeger, is iedere vrachtwagenchauffeur, geboren na 30 juni 1955, verplicht om na het behalen van het zgn. 'groot-rijbewijs' een 'chauffeursopleiding' te volgen. Er zijn maar weinig rij- of verkeers scholen die deze gespecialiseerde op leiding geven. Daarom wordt er door rijschoolhouders, wiens cursist ge- examinator bij het afleggen van rij vaar digheidsexamen en thans docent aan de Streekschool te Leiden. Ook hier is het slagingspercentage van de leerlingen, die via het zgn. 'leerlingenstelsel' als partiële leerplichtigen ook opgeleid worden voor het chauffeursdiploma, erg hoog. Hoog slagingspercentage 'opstapbaar'. Verder bestaat de moge lijkheid om de cursus gevaarlijke stof fen te volgen voor het ADR-certifïcaat welke gedurende 12 zaterdagen opleidt voor het diploma. Wat het chauffeursdiploma betreft: de cursist moet tevens geleerd worden om een vrachtwagencombinatie achteruit en vooruit te manoevreren. Voor die lessen is de nieuwe vrachtwa gen-combinatie van Verkeersschool Bremmer, waarin ook de klanten/leer lingen voor het 'groot -rijbewijs' wor den opgeleid, uitstekend geschikt. In de cabine zijn, om alle hoeken achter en naast de vrachtwagen-combinatie te overzien, spiegels aangebracht. Een beroepschauffeur kan, met een truck achter zich, niet meer achterom kijken en kan alleen maar op z'n spie gels rijden. Om de stoeprand te zien is er een spe ciale 'trottoirspiegel'. Van een tweedehandsvrachtwagen naar een fonkelend nieuwe Volvo- coipbinatie De heer W. A. Bremmer, al ca. 20 jaar eigenaar van een rijschool, die van lie- Pieter Spelt jroverhandigt de sleutels van de nieuwe 'vrachtwagencombinatie' aan Wouter Bremmer jr. Deze jongens zijn resp. de zoon van directeur Pieter Spelt van Truckcenter Zevenhuizen en de heer Wout Bremmer, eigenaar van de regionale Verkeersschool uit Benthuizen. slaagd is voor het 'groot-rijbewijs' en voor het 'chauffeursdiploma': CVV, wil worden opgeleid, doorverwezen. Omdat Verkeersschool Bremmer in de korte tijd van z'n bestaan een naamsbe kendheid heeft gekregen door het hoge slagingspercentage, trekt deze heel veel aanstaande beroepschauffeurs aan. Ad verteren in de Dorpskrant heeft vervol gens ook z'n vruchten afgeworpen, ter wijl de mond-op-mond-reclame ook goed werkt. Op dit moment telt de chauffeursopleiding- die op elk mo ment tussentijds 'opgestapt' kan wor den, ca. 65 cursisten, overal vandaan uit de regio tot zelfs uit de omgeving Am sterdam. En dat nadat de opleiding pas het tweede jaar ingegaan is. Het heeft zeker te maken met de wijze van doce ren, de lesstof, gekoppeld aan de prak-; tijk en de grote dosis ervaring die de docent heeft, ooit werkzaam bij de po litie en vervolgens een aantal jaren Dat hoge slagingspercentage- bij Ver keersschool Bremmer het eerste jaar maar liefst 96%()- heeft alles te maken met de wijze van doceren door 'be roepsman' C.A. Manteau. "Bij een examen kunnen de zenuwen je ook parten spelen. Vaak ben je dan zomaar een gedeelte van watje geleerd hebt kwijt. Doqr de leerlingen juist een overdosis kennis bij te brengen, is er meer speling". Vroeger was het even je 'groot-rijbe wijs' halen vooreen vrachtwagen, maar tegenwoordig rijden de beroepschauf feurs op grote trucks met aanhangers die ze moeten leren beheersen en wor den bovendien belast met allerlei admi nistratieve rompslomp". Hij verduidelijkt dat het behalen van het 'chauffeursdiploma' ca. 20 theorieles sen van ca. drie uur per keer, bedraagt. Deze cursus wordt op woensdagavond in het Truckcenter gegeven en is altijd Spuitwerk aan al het rollend materieel Truckcenter Zevenhuizen Trade B.V. Importeur LeciTrailer getrokken, materieel voor Benelux. Importeur SOR koel- en vriescarros- serieën. In-en verkoop van gebruikt getrokken materieel. Adres: Vestiging Truckcenter Zevenhuizen (afrit Zevenhuizen A-12) Noordeinde 57, 2761 BR Postbus 29, 2760 AA Zevenhuizen (Z-H) Tel. 01793- 1234; Fax. 01793-3023. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 21.00 uur Zaterdag van 08.00 tot 12.00 uur. Adres Verkeersschool Bremmer Benthuizen: Christinastraat 47 tel. 079-312095 Moerkapelle: C.A. Manteau, West- land 23, tel. 01793-2776. 11 i'v/ tt dat er in Benthuizen een crkccrschool is gevestigd die opleidt voor Wie het 'groot- rijbewijs' wil behalen zal de praktijk ervaren in een splinternieuwe vracht wagen-combinatie I)e naam kan niet missen: VerkeersschoolBremmer! verlede Verkeersschool werd, besloot drie jaar geleden, naast de vier luxe lesauto's (welke je overal in de omge ving Leiden tegenkomt red.) een vrachtwagen aan te schaffen. Zijn Rij school biedt al vele jaren tevens de mogelijkheid tot het behalen van het motorrijbewijs (A-rijbewijs). Hij vond het noodzakelijk zijn klanten ook de mogelijkheid te bieden ook bij zijn Verkeersschool het 'groot-rijbe wijs' te halen. Zo kwam hij voor een tweedehands vrachtwagen bij de firma Slootweg in Hazerswoude terecht, de voorloper van het Truckcenter Bedrijfswagens. Op dat moment had de heer Bremmer al een idee om in de nabije toekomst, als de Verkeersschool zou floreren, een nieuwe truck met aanhanger aan te schaffen. Dit idee kreeg gestalte toen de vraag toenam en zo kwamen hij en de heer Manteau- ook een bekende van directeur Spelt- die inmiddels met de Chauffeursopleiding in dorpshuis "Op Moer" in Moerkapelle begonnen was, weer bij de heer Spelt, maar nu bij het Truckcenter in Zevenhuizen. Aan de wens, een nieuwe truck te leve ren met een gewicht van ca. 7 ton, kon gevolg worden gegeven. De heer Bremmer koos bewust voor zwaar materieel om de werkelijkheid zo goed mogelijk te benaderen. (Dat betreft overigens ook de weggela ten zijruiten achter de portieren. Nor maliter hebben beroepschauffeurs hier ook geen ramen om naar buiten te kij ken.) Binnen een maand nadat het chassis uit de fabriek kwam, kon de door Truck- eenter Zevenhuizen vervaardigde Vol- vó-combinatie,'afgeleverd worden. Een pronkjuweel!

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9