ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE ■jbellezing Stichting Europa Kinderhulp zoekt Gastgezinnen Run op vakanties na einde Golfoorlog Grote post zegelbeurzen Reanimatie FAMILIEBERICHTEN oarvergadering astouderprojecf ie Tourclub Zevenhuizen club kampioenschappen Mevrouw Vermaaf bij "De Christenvrouw' Judo kampioenschappen Kaarten bij Zang en Kleur Paaszangavond Moerkapelle Dorpskrant 401/20 maart 1991 pagina 13 Leonardus Jacobus Stolk bon voor GRATIS KLEINTJE addinxveen/Moerhuizen-Op dinsdag maart werd in buurtcentrum "De jaarvergadering gehouden van lGastouderproject Waddinxveen e.o. avond begon met een toelichting van voorzitter, drs. R. Kempkes op de 'nd van zaken binnen het project. Hij nadrukte datna de enorme groei van afgelopen jaren, het accent in e ko- nde periode zal komen te liggen op rtéén en ander in zal houden voor de ktijk van de gastouderopvang, werd ma belicht door coördinator M.H.J. nthuis- Haghuis. Ter ondersteuning het geheel werd de video "Maatwerk" bond. i werd. door de in groten getale wezige gast- en -gouders.waaronder ook een aantal Zevenhuizen, onder leiding van coör- ator drs. M.L.A. Keulen-Werker, in -pen gediscussieerd, over mogelijke leringen van bijv. de selectieproce- e. 22 avond kreeg een extra feestelijk tje omdat het Gastouderproject in 91 vijf jaar bestaat. Joop van de discussie was er dan ook gelegenheid om- onder het genot van n hapje en een drankje- nog wat na te ten over historie en toekomst van dit, steeds groeiende en bloeiende pro EG importstop treft S.O.S.- ereldhandel en Novib-partners importbeperking die de EG op textiel de Derde Wereld aanhoudt, heeft lalijke gevolgen gehad voor enkele vib-partners in India voor de Novib- alogus. Voor een ruime 100.000 gul- san kleding is niet verder gekomen de Indiase douane Europese Gemeenschap, die zegt mer op de bres te staan voor een vrije rekfhandel, hanteert - om haar eigen delindustrie te beschermen, een strikte ingentering per exportland. ote confectiebedrijven kopen het recht om die toegestane hoeveelheid te "en invoeren. Kleine producenten- Ibperaties, die hun waar o.m. via de vib-catalogus in Nederland slijten, men de daarmee gemoeide bedragen "itopbrengen. In 1990- betekende dit mre tegenslag. De contingentering t India was geheel verkocht, kleding 'i enkele Novib-partners mocht Europa jt binnen. /Nederlandse bestellers van ,'iaas textiel hebben hun produkten niet tongen en de makers hun geld niet. pijn wordt iets verzacht doordat Novib iS.O.S.-Wereidhandel) de producen- -coöperaties voor 50% voorfinancie- Deandere helft krijgen zij wanneer de «jukten in het voorjaar van 1991 weer de EG binnen mogen. twikkelingslanden moeten vaak op en tegen invoerbeperkende maatre- *n van bijv, de Europese Gemeen st Vreemd is echter dat de EG, in aging van Amerika en instituten als de Teldbank. de arme landen wel 'beveelt' ®n grenzen voor alles en nog wat uit i ®pa open te stellenNovib pleit binnen jtb voor een rechtvaardige, open en handel. J'bij ook de ontwikkelingslanden een kans krijgen. 'iemors 01802-3497. L - kfergschenhoek-"De chris ten hun opdracht als christen" is het tiJUS Bijbellezing die evangelist jenhus in Bergschenhoek op 26 as. houdt. ang van de avond, die in het Burg. van Oostenweg 2, ge en wordt. is 20.00 uur. ft'ormatie kan men bellen 01793- Drie weken een logé... Zevenhuizen-De Stichting Europa Kin derhulp, een vrijwilligersorganisatie die jaarlijks zo'n 3200 kinderen een plezie rige vakantie bezorgt in Nederland, zoekt in Moerhuizen en omstreken gastgezin nen. Gezinnen die bereid zijn om- onder be geleiding van medewerkers van de Stichting- zo'n 3 weken een kind in huis te nemen. het gaat om kinderen uit West-Duitsland, Frankrijk, Engeland en nederland, die uit zg. kansarme gezinnen komen. De kin deren komen rond de grote vakantie. Wat voor kinderen komen voor deze uitzending in aanmerking? Het gaat om kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Vaak komen ze uit grote gezinnen, wonen in een achterbuurt of in een veel te klein huis. En hoewel het hen soms ook ontbreekt aan materiële dingen, komen ze toch vooral veel aandacht, warmte en geborgenheid tekort. Kortom: ze missen een echt gezinsleven. De kinderen worden ter plaatse 'gese lecteerd' op de noodzaak van deze va kantie door sociale werkers van andere organisaties, zoals Rode Kruis, leger des Heils, GG &GD. Doel Deze kinderen hebben het meest aan een vakantie in een gezellig gezin, met of zonder kinderen, waar de ouder(s) begrip hebben voor de, niet altijd even duidelij ke, thuissituatie van het kind. Aangezien het kind meerdere jaren ach tereen teruggevraagd kan worden, kan er een intensieve band ontstaan tussen gast- kind en gastgezin, het kind leert dan, dat er ook andere manieren van omgaan met elkaar zijn en misschien zal het wat van deze andere levensstijl later toepassen in zijn eigen leven. het is echter niet de bedoeling dat kinde ren te lang uit hun eigen thuissituatie weg te halen, ze moeten er na de vakantie weer naar terug. Daarom is er bewust voor gekozen voor deze drie weken: het kind kan hier wel wennen, maar het is tekort hier om niet meer terug te willen. Zo'n vakantie hoeft niet veel geld te kos ten (er is geen vergoeding van de Stich ting): de normale gezinssituatie, b.v. elke dag warm eten, is meestal al vakantie genoeg. Een dagje naar het strand is zeker net zo'n belevenis als een dag naar een pretpark. Problemen natuurlijk zijn er ook wel eens problemen met een gastkind (ziekte, heimwee). In dat geval kan men altijd terecht bij een con tactpersoon van de Stichting Europa Kin derhulp: SEK. men staat er dus nooit alleen voor. De kinderen zijn allemaal verzekerd tegen ziektekosten en Wettelijke Aansprake lijkheid. Aanmelden De gastouders worden na aanmelding altijd bezocht door een vrijwilliger van de S.É.K. Reeds tijdens dit bezoek kunnen van beide kanten vragen worden gesteld en beantwoord. En zo kan men als gastouder wensen kenbaar maken t.a.v. leeftijd en geslacht. Maar verder zijn alle kinderen voor de S.E.K. gelijk: er wordt - ook bij de gastouders- niet gelet op geloof, ras of huidskleur. het is prettig als tenminste één van de gezinsleden zich verstaanbaar kan maken in de taal van het kind. ook wordt er altijd een Verklaring Omtrent Het Gedrag ge vraagd (via de Burgerlijke Stand van de gemeente- helaas zijn hier kosten aan verbonden) en referenties. Een kind kan nu eenmaal niet zomaar ergens worden gedropt. Wie belangstellend is kan contact opne men met Janny Visser te Zevenhuizen tel. 01802-1395 of familie Datwegt, tel. 01820-24538. De Rabobank constateert dat, na het einde van de Golfoorlog, de Nederlander geleidelijk aan weer in vakantiestemming komt. Het aantal boekingen is in korte tijd sterk gestegen. Daarbij is een duidelijke belangstelling voor Griekenland merk baar. Ook de interesse voor Turkije neemt toe. Om ook aan de vraag naar bestemmingen in Spanje en Portugal te kunnen voldoen, hebben de touropera tors daar extra accomodatie ingekocht. Het uitbreken van de Golfoorlog leidde tot een sterke daling in de reizenverkoop. Dat gold niet alleen voor zakenreizen. Rond de jaarwisseling komt meestal de stroom van boekingen voor de zomerva kantie op gang, maar die bleef dit keer uit. Rijkelijk voorzien van reispro-gramma's wachtte de aspirant-vakantieganger af. Op allerlei manieren werd geprobeerd om het boeken van reizen te stimuleren, bijv. via een speciale annuleringsregeling. Het snelle einde van de oorlog lijkt nu dus ook de boekingsproblemen van de reisb ranche op te lossen. In feite was er eerder sprake van het uitstellen van de boeking, dan het dras tisch wijzigen van de vakantieplannen. De kans dat de mooist plekjes het eerste weg zijn, is nu groot. Lang wachten met boeken kan op een teleurstelling uit draaien wie nog niet weet waar hij/zij heel wil gaan op vakantie kan bij de plaatselijke Rabobank naar binnen stappen. Zevenhuizen-Afgelopen vrijdag speelde het eerste team van ZTTC de zesde wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltenniscompetitie tegen het tweede team van ILAC. De topper in deze poule toonde het verschil tussen de twee titelkandidaten: Piet Luteijn. Deze routinier, die de vorige competitie nog landelijk derde divisie speelde, had een groot aandeel in de uiteindelijke 8-2 overwinning voor ILAC. Alle drie de ZTTC-ers hadden geen pas send antwoord op het duidelijke klasse- verschil en waren kansloos tegen de veel te sterke Luteijn. Toch had er meer in gezeten voor de Zevenhuizenaren, die goede kansen hadden op een punten- deling. De op dit mom ent in blakende topvorm verkerende Ad van Heijningen won de partij tegen T. Ragunath, een talent uit de rijk vertegenwoordigde ta- feltennisfamilie. Tegen Tim Daalhof verspeelde Van He ijningen echter de kans op een beter resultaat. De eerste game werd door Van Heijningen soepel gewonnen en in de tweede game werd een ruime voorsprong door de Zevenhuizenaar jammerlijk ver prutst. De derde game ging lange tijd gelijk op, maar de verdediging van Daal hof werd steeds vaster, zodat zijn tegen stander er zich op kapot sloeg. Vincent Bultena haalde weer geen be vredigend niveau. Zijn eerste partij tegen Ragunath werd met 21-18 in de derde game totaal onnodig verloren. Tegen het jonge ILAC-talent kwam Bultena niet in zijn spel. na het kansloze verlies tegen Luteijn leefde Bultena bij een beslissende achterstand van 7-1 eindelijk op teqen Daalhof. De ZTTC-er heeft doorgaans veel moeite met stugge verdedigers, maar Daalhof werd met goed verzorgd spel verrassend verslagen. invaller Robert Beenes uit de tweede klas voor de afwezige Guus van Amerongen verraste vriend en vijand met een uitste kende tafeltennispartij. Vooral tegen Ra gunath lagen er zeer duidelijke winstkan sen voor de invaller, met een voorsprong van 19-16 in de derde game leek Beenes voor een verrassing te gaan zorgen. Echter verfoor desondanks onfortuinlijk met 24-22. ook teqen Daalhof had de Rotterdammer goede kansen. Tot in de derde game ging het spel gelijk op, totdat Daalhof duidelijk het initiatief met aan vallend spel(!) naar zich toe trok. De dubbel werd door Bultena en Van Heijningen in twee games verloren van Luteijn en Daalhof, waardoor de uitein delijke stand 8-2 werd. Door dit resultaat blijft ZTTC steken op 8 punten uit 6 wedstrijden. Volgende wedstrijd voor ZTTC is op donderdag 14 maart in Gouda tegen het vierde team van Vrien denschaar. Deze wedstrijd is de return van de eerder gespeelde wedstrijd die door ZTTC met 10-0 werd gewonnen, maar toen werd er door Vriendenschaar met twee invallers gespeeld. Zevenhuizen- De Zevenhuizense postze gelvereniging "De Kartelrand" is aanwe zig op de regionale Postzegelbeurs die op 23 en 24 maart a.s. in Capelie a.d. Ussel wordt gehouden. Dit is de laatste grote beurs voor de komende Nationale Postzegeltentoon stellingen "Omnifila '91" welke gehou den worden in Noordwijkerhout op 12,13 en 14 april; in Middelharnis op 25,26 en 27 april en in Rotterdam - Zestienhoven op 26, 27 en 28 april a.s. (Op laatstgenoemde beurs is "De Kartel rand" ook aanwezig) Organisatie van de Capelse postzegel- beurs is in handen van I.V. Philitelica/ IJssel- en Lekstreek. De beurs wordt gehouden in Ontmoe tingscentrum "De Terp" (winkelcentrum De Terp) Marsdiep 1 Capelie a.d. Ussel. Openingstijden zowel op zaterdag 23 maart als op zondag 24 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang is gratis. Inl. 010 -455 3069 of 01803 17897. Postzegeldagen "Jeugdfilatelie" In dorpshuis "Swanla" wort op 4 en 5 april de "dag van de Jeugdfilatelie" ge vierd met als thema EENWORDING VAN EUROPA. Openingstijden 4 april van 10.00 tot 22.00 uur en 5 april van 10.00 tot 17.00 uur. Jeugdige postzegelverzamelaars kunnen hier een enveloppe verkrijgen met een speciaal stempel; een aantekenstrookje, er is een grote ruilhoek, wedstrijden enz. enz. De toegang is gratis. Inl. tel. 01802-2305. Bewoners van het Noordeinde, Twee manspolder, Molenviergang en Molen weg kregen deze week weer een keurige brief van Tourclub Zevenhuizen '80 in de brievenbus met de aankondiging van de op handen zijnde wedstrijden om het clubkampioenschap Start eri finish zijn bij zwembad "De Koornmolen". Bewoners worden er op geattendeerd dat de tourrijders tussen 8.00 en 9.00 uur op 24 maart, 7 april. 22 september, 29 september en 6 oktober heel erg snel voorbij zullen rijden, met alle mogelijke gevolgen van dien als men hier niet op let. Hoewel men veronderstelt dat de aan- wonenden er- gezien het vroege tijdstip op zondag- nauwelijks iets van zullen merken, werd de aankondigingsbrief door de bewoners op prijs gesteld. Zevenhuizen-Op 21 en 28 maart wordt er een 'herhalingsavond' reanimatie gege ven in het gebouw van de hulpverle ningsdiensten aan de B. Boerstraat. Men kan een keus maken uit één van de avonden die georganiseerd worden door de plaatselijke EHBO-afdeling. 01802 imt gelie 1522 of 1376 r Moerkapelle-Mevrouw L.M.l. Vermaat- Beenhakker uit Maassluis verzorgt de maan delijkse bijeenkomst van de Moerkapelse afdeling van "De Christenvrouw" op 27 maart a.s. in dorpshuis "Op MOer" aanvang 20.00 uur. Zij brengt een Paasvertelling. Leden en gasten zijn hartelijk welkom. de kinderen en mij bijzonder gesterkt en oriiiH 3'U Z'C^ a"en zo betrokken voelde na het J„e.n,Van m''n 'nn'9 9el«efde man, onze 9e eijke vader, schoonvader, mijn zoon, c oonzoon, broer, zwager en oom //ae zeggen wij u hartelijk dank. 'Iln ons aller herinnering blijven voort leven. J.W. Stolk - v.d. Weijde Gerda Femmy en Michel Paula Leo en Bianca Hannie en Arthur en verdere familie Moerkapelle-Sportschool Leunis houdt a.s. zaterdag 23 maart, vanaf 13.00 uur de Judo-kampioenschappen in sporthal "Op Moer" te Moerkapelle. Er wordt gerekend op veel belangstelling bij dit evenement waaraan heel wat Moerkapelse jongeren meedoen. Zevenhuizen-Vogelvereniging Zang en Kleur biedt weer de moge lijkheid om voor de laatste keer in dit seizoen gezellig te kaarten. Tevens vindt op deze Paas-kaartavond de prijsuitreiking van de kaart-competitie plaats. Iedereen die van klaverjassen en jokeren houdt is op 22 maart om 20.00 uur hartelijk welkom in het clubgebouw aan de Zuidplasweg, achter de gemeenteloods nabij de verkeerslichten. Moerkapelle-Op woensdag 27 maart wordt er een koor-en samen- zangavond in de Hervormde dorpskerk van Moerkapelle gehouden, medewerkenden zijn: Het gemengde koor "De Lofzang" uit Gouda o.l.v. Adrie de Jong en het chr. gemengd koor "Sursum Corda" uit Moerkapelle o.l.v. Hans de Wit. Het orgel wordt bespeeld door Peter Verweij en Petra Meijers speelt dwarsfluit. De meditatie wordt verzorgd door drs.J.W. van Estrik. De collecte is bestemd voor het Restauratiefonds van de Hervormde kerk. Aanvang 20.00 uur. Kerk open om 19.30 uur uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: wnMnB Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b. *0,*1**4 »-«e,tlI V l i i Vil llkll,».kll tvi t k IV» 1.1%. ■*c-m «- fe t

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13