ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE O.S.S. eett vereniging waar pit in zit t JVIarsen Grote hoeveelheid verboden bestrijdingsmiddelen aangetroffen Oud papier Nessevliet espreking nieuwe anwinsten ibliotheek Rentokil- dames op winst Dorpskrant 401/20 maart 1991 pagina 15 Met Cor Zweere werpen we een terugblik en staan we stil bij het heden nhuizen-"Je ziet de mannen gniffe- „als er een nieuwe bij de groep komt. stellen zich dan voor hoe het de vol- nde dag en de daarop volgende met mgaat. Zo iemand kan dan nauwelijks en uit z'n auto komen. Voor de les -int zeg ik dan 'doe het maar rustig aan, ie eerste keer'. Maar dat advies wordt je wind geslagen, want de nieuwkomer :|niet onderdoen voor de rest. Met alle eigen van dien. was er een leraar die de volgende keer kende 'ik kon de trap van de school niet -eropkomen'. Een chauffeur zei 'ik kon n been niet meer op het gaspedaal len'." het woord is Cor Zweere. Een «gewinterde turner. Even ertussenuit weest vanwege een operatie, weet hij thijz'n conditie heel langzaam weer op oet gaan bouwen. ij is leider van de heren-trimgroep op 'agavond. Een turngroep van dertig, ertig plussers, die een unieke sportieve eer weten te creëren, met steevast een je volleybal als afsluiting, met een wat er afgesteld volleybalnet. 'eet je, je wordt wat ouder en je knieën nen die sprongen met het neerkomen die harde vloer niet meer zo hebben", I de heer Zweere. Hoofdschuddend denkt hij dat de manier waarop hij de imnastiek vele jaren beoefend heeft, wegez'n leeftijd, niet veel langer vol te uden is. tere geeft met veel enthousiasme aan e. ca. 40 leden tellende herentrim- met mannen met de meest uit- nlópende beroepen die een saamhori- groep vormen leiding. Allemaal tege- aanwezig zijn ze nooit; de groep is eestal zo n 15 tot 20 man groot... en rlijk is er na afloop een gezellige I aan de bar. "Het is zo leuk dat men met een verschillend beroep een kaatje met elkaar maken en gëfnteres- feerd zijn in hun dagelijkse werkkring.Een per die z'n ervaringen uitwisselt met een lander: een loods die met een vracht- iagenchauffeur over z'n werk praat; ie- ■radie een titel voor z'n naam heeft net gewoon doet als ieder ander. Er ge- enteraadsleden zijn die met veel en- usiasme meetrimmen, net zoals een tselijke predikant die er helaas te inig tijd voor heeft, meegenomen werd "reen ouderling van z'n kerk... je moet niet denken dat we erg fana- kzijn hoor. Het volleyballen gaat vaak z'n Jan boeren fluitjes, maar je bent in eging en sportief bezig. Dat is goed r je lijf. moet al op jonge leeftijd met gym- Hek beginnen.Alleen op school is niet oeg. Je ziet zo aan sporters of ze een "tal jaren geturnd hebben. Dan hebben i goede spierbeheersing. Nu zie je ktopsporters die wel goed presteren, ar toch een houterige beweging heb- Door turnen leer je je evenwicht en. Dat heb je met alle sporten nodig, voetbal tot schaatsen. Daarnaast "rkom je kwetsuren, kijk maar eens op t voetbalveld, die jongens beheersen hun lichaam niet; zijn wel snel, maar 'ten de lichaamsbëheersing". Cor Zweere is en blijft iemand die op de bres staat voor de gymnastiek en de jubi lerende O.S.S. in het bijzonder... Nog even enthouasiast als vroeger men van bestuursleden uit zijn voorzitter speriode. Zweere noemt Lenie Markus- Keijzer, Nel de Haas- van Tol, Jan Koole, Dick Stolk, Geertje Wiggers- de Ruiter en Lien de worden gesleept, neergezet en woens dagavond moest je weer uitruimen. Ik kwam dan dinsdag op de fiets uit m'n werk en dook het schuurtje in. Best een zware klus dat toestellen sjouwen. De ringen hoefden niet verplaatst te wor den. Die hingen aan het plafond. Dan hebben we het nu heel wat gemakke lijker, al besef lang niet iedereen dat. En dan nog hebben mensen er moeite mee om de toestellen fatsoenlijk op te bergen en vind je ze schots en scheef en door elkaar in de berging", foetert Zweere Teruqblikkend:"Toch was het wel een gezellige tijd, die vijftiger jaren. Er waren uitvoeringen in de winter en in de zomer, daarnaast diploma-tumen en wedstrij den. Die uitvoeringen brachten veel saamho righeid. Met elkaar studeerden we oefe ningen in en sketches". Over het plafond lopen "Ik weet nog dat Hertog een enorme we voor de extra tijden niet meer bij Henk Bos, van Hotel Vos terecht. Dus huurden we het verenigingsgebouw tje aan de Burg.Klinkhamerweg (waar Van Wensem woont red.) en dat gebouw tje van de Hervormde kerk aan de Lange Zijde (nu woonhuis Valkenburg) En verder gingen we vaak naar kringma nifestaties. Met een vrachtwagen van Jan Abbekerk reden we er naar toe. Die keer naar Oudewater wat was dat een leuke happening". Geldinzamelactiviteiten Zweere herinnert zich verder de bazars die voor O.S.S. gehouden werden: ieder een zette zich in. Daarvoor in de plaats is de jaarlijkse stand op Koninginnedag gekomen. Helaas is het hier net zoals overal, dat vaak dezelfde mensen hieraan meewer ken. Het is dan ook niet verwonderlijk in een Jubileumcommissie b.v. Bep Meijer- Noordhoek aan te treffen. Een zeer trouw toegewijd jarenlang lid (ex bestuurslid) dat vele jaren meedeed in het stencil-, vergaar- en distributie-werk van het clubblad. Tja en wat Zweere allemaal heeft meegemaakt,daarover zou een hele Dorpskrant gevuld kunnen worden. Van leuke vondsten en originaliteiten, die zo één twee drie niet te binnen willen Met het oog op de viering van het 60-jarig bestaan van de Zevenhuizense gymnas tiekvereniging O.S.S., tipte Lenie Markus ons zijn persoon. Iemand die nu 61 jaar is, en al vanaf z'n 8 ste jaar turnt; op z'n 18e in het bestuur kwam en op z'n 21 ste jaar voorzitter werd. Hij was leider, manusje van alles, activist en door z'n enthousiasme, een stimulans voor de vereniging. Zweere trad terug als leider toen anderen kwamen en de vereniging weer een bete re basis had. Tot hij door Gerard v.d. Ham gevraagd werd (voor een paar weken) ook de dames te gaan leiden, als opvolger van Jaap Zweere. Cor trainde reeds de heren. Omdat de jaren zo snel gingen, moet hij even rekenen hoelang geleden dat was en hoeveel jaar hij dat gedaan heeft. Het kan 16 jaar geleden geweest zijn, maar ook langer geledenHet aantal jaren dat hij de twee damestrimgroepen- het werden er later zelfs drie, die ook een vaste kern hebben, maar nog een drempel voor de jongere vrouwen, is zeker een jaar of 12. Hij is blij dat Jacqueline Bekker leiding geeft aan de dames. Lovend laat hij zich uit over haar enthousiasme Dat leidt dan weer de aandacht af van hemzelf, want, zo zegt hij, 'ik ben al vaker in het zonnetje gezet'. Dat gebeurde twee jaar geleden toen hij voor z'n verdienstelijkheden de gymnas tiek bewezen, een Koninklijke Onder scheiding kreeg uitgereikt. Toegewijd bestuur Als we hem vragen een terugblik te wer pen, begint hij met het noemen van na- Graaff- de Vogel. "Nel van Tol, Lien de Vogel en Lenie Keijzer bereidden in de bus naar hun werk in Rotterdam, de vergadering voor. Ze bespraken daar alle lopende zaken, maar in feite was de vergadering daardoor nooit eerder afgelopen. Mensen zwaaien mij weieens lof toe, maar dat zou ik Lenie Markus willen doen. Zij is iemand die heel erg in details dacht en nu ook weer in de Jubileumcommissie, zo denkt. Geertje is ook van onschatbare waarde, zij vult haar weer aan. Twee unieke vrouwen Zo was en is het. Je moet bedenken dat de omstandighe den zo'n 40 jaar geleden, erg moeilijk waren.Er was geen gymnastiekgebouw zoals nu, of een dorpshuis. Dat zijn gebou wen waar we best heel blij mee mogen wezen. Het gymnastiekgebouw is pas in 1964 gereedgekomen en het dorpshuis, wat eerst een huishoudschool was, geloof ik in 1976. Van school naar hotel Vos 40 jaar geleden gymden we in een lokaal van de openbare school. Voor de nieuwe Zevenhuizenaren: die school stond op de plaats waar nu de Sparwinkel staat. Je moest de deur openzetten om vanuit het gangetje over paard of bok te sprin gen. Toen we later naar Hotel Vos gingen was het helemaal problematisch. In het week einde werd Hotel Vos voor uitvoeringen gebruikt, door de week waren er bruilof ten en vergaderingen en daar tussendoor huurden wij het. De toestellen moesten elke dinsdagavond uit de zwarte schuur Dit is de Jubileumcommissie. Al anderhalf jaar vergaderen de leden van deze commissie met elkaar. In totaal zijn ze zo'n 10 keer bijeen geweest voorafgaand aan de Jubileum viering a.s. zaterdag 23 maart en de diverse andere manifes taties die de aanstaande week op stapel staan. In willekeurige volgorde: Lenie Markus, Gerda Slobbe, Teus van Adrichem, Maarten Poot, Gerard v.d. Ham, Bep Meijer en Marga Walter. zwaai maakte, met z'n benen een boog raakte, die voor deze uitvoering neergezet was, als decor en het vervolgens net leek of hij ondersteboven met z'n voeten over het plafond liep. De hele zaal luid applau disseren! maar het was een foutje. Bij de zwaai was hij tegen de boog gekomen en kon niet terugzwaaien. Tja en toen de vereniging groeide konden schieten; praten we nog even over de grote verrassing van de Koninklijke On derscheiding. Hoe stiekem dat met het bestuur van O.S.S. was voorbereid toen hij op dins dagavond wekelijks z'n trimgroep leidde. Een prachtig plakboek, door de kinderen samengesteld, is hiervan een blijvende herinnering net zoals het 'lintje'. JEUGDBOEKEN bWNE, Anthony- Er gaat iets veran- Er gaat veel veranderen" had va- wor zijn vertrek gezegd. Joost met ote vraagtekens achterlatend. Joost 5«t of aller er in huis nog hetzelfde wa* aanvankelijk ook zo is, maar 9aat de ketel verdacht veel op een itl kNS' ziin pantoffel vleugels en wastafel ogen. Als alle meubels veran- ain in wilde dieren, komen zijn rsthuis met een nieuwe baby. Weer ntony Browne er heel goed in ge- de reactie van kinderen op de Sneid van volwassenen uit te teke- 2 beeld. De mooie pagina- surrealistische prenten in kleur met prionu-,j^ezet;'le'^ 9eschilde, passen a J '1 "e wat bizarre fantasie van het l j ,n prachtig, wel wat moeilijk at zeker besteed zal zijn aan kinde- i?' iaar- Eïï OP de lijst Kinderjury 1991. "Hoi k i ne" De held van Monségur, van de pelgrim". De dertien- 'j'n Erankrijk bekend als een L^cjuedoc, het land ,en' 's door de Franse ko- ,,„rovfrd en de kerk bestrijdt de -t l s® ederij met alle middelen, het i foi'ert8Len, 's 9ro°t- Hoofdpersoon rla^n 12-jarige Ramon, allemaal van nabij mee. Hij rn?en'er dood veroordeelde Ka- Deplï /nrn een heilig boek in handen rden L j' ve'l'9heid gebracht moet levaari-L. 3 Monségur. Zijn tocht S Hij ondervindt- naast ÏvqL® °ok veel vriendschap. :di p '9 Verteld- historisch verhaal met Nog even terug naar de zomeruitvoerin- gen. In de vorige Dorpskrant stond een foto van een groep Ó.S.S.-ers die door het dorp marcheerden. Zo'n rondgang ging meestal vooraf aan de zomeruitvoering. Ook het fanfarecorps De kleine Trompet ter was er dan bijOm de paar jaar was de kleding anders, hetgeen terug te vinden is op de oude foto's. De andere foto in de vorige Dorpskrant was van een groep van O.S.S. welke deelnam aan de traditionele "Molen tocht". In de organisatie van die tochten had Lien Dullaart, thans al vele jaren een toegewijd leidster, met haar man een aanzienlijk aandeel. Zevenhuizen had tot een jaar of 12 geleden nog een 'wan delsportvereniging Zevenhuizen' O.S.S. nam met diverse groepen deel aan deze tocht, net zo als de plaatselijke scho len en andere verenigingen, echter van lieverlede was de concurrentie van andere activiteiten op de zaterdagen in septem ber, dusdanig groot dat de belangstelling zeer terugliep en daarom de wandelsport vereniging opgeheven werd. Demonstratie a.s. zaterdagmiddag in sporthal Swanla: Komt dat zien! Met het oog op de uitvoering zaterdag middag: Het belooft de moeite waard te worden. Alle groepen doen mee. Van bewegingsbaan met grondvormen van gymnastiek van de jongetjes vanaf 6 jaar. minitrampoline, tot een droomdans van de kleuters. Iets speciaals is het optreden van de heren samen met de dames-trimgroep een ko misch nummer. Dat is pas tegen het einde van de middag. Voor de rest is .er nog veel meer aardigs te zien. De demonstratie begint om 13.30 uur en is om ca. 16.15 uur afgelopen. Verder is er nog eén demonstratie van een springploeg HALO. Iedereen is hartelijk welkom... Moerhuizen-Tijdens een gezamenlijke milieu-surveillance van de milieu-agent van Nieuwerkerk aan den IJssel en de rijkspolitie van Moerhuizen, zijn op woensdag 13 maart bij een 50-jarige eigenaar van een tuinbedrijf in de ge meente Moerhuizen 015 kilogram verval len (verboden) bestrijdingsmiddelen aan getroffen. De bestrijdingsmiddelen bevonden zich in een voor dit doel ongeschikte bewaar plaats en ook buiten de bewaarplaats, los in de loods. Vanwege de gevaarlijke situatie zijn de bestrijdingsmiddelen in beslag genomen. Totaal 215 kg Gezien de hoeveelheid is er in samenwer king met de Algemene Inspectiedienst van het ministerie van Landbouw en Visserij, direct een nader onderzoek ver richt bij de eigenaar van de genoemde bestrijdingsmiddelen Op het bedrijf werden eveneens vervallen (verboden) bestrijdingsmiddelen aange troffen, 30 kilogram. Hiermee kwam de totale hoeveelheid op 215 kg. proces verbaal De bestrijdingsmiddelen zijn na het on derzoek ingeleverd bij het chemisch de pot te Moerhuizen. Tegen de eigenaar is in verband met de overtreding proces-verbaal opgemaakt in het kader van de Hinderwet en de Wet bestrijdingsmiddelen. "Jiop m/ 1 historisch verhaal met tvrii L„?menten' eenu°udige karakter ,r Jrte zinnen, geschikt voor lezers 'jaar. Sfeervol omslag, vermeld op de lijst Kin derjury Zevenhuizen/Oud-Verlaat Op donderdag 11vrijdag 12 en zater dag 13 april staat er weer een contai ner voor het oud papier op de parkeer plaats bij gebouw "De Vierkap" inTDud Verlaat. Bewoners van Zevenhuizen-Oud-Ver laat kunnen hier die drie dagen hun oud papier brengen. Bewaren, sparen dus. De maand maart is vanwege de subsi die-onzekerheid overgeslagen. Nu gaat de actie weer door, ook al blijft het positief resultaat erg klein. Gelukkig dat de gemeente subsidieert, anders had er geld toegelegd moeten worden op het inzamelen en dat is niet de bedoeling. De chr. basisschool "De Nessevliet" die de oud-papier-actie organiseert wil er graag nog iets van overhouden. Zevenhuizen- Het eerste damesteam van volleybalvereniging Rentokil-ZVH speelde donderdag in Culemborg tegen het team van Shot. Trainer Willem Jan van Yperen zag zijn team in een rom melige door-de-weekse wedstrijd, met 3- 0 winnen, door een goede service konden de dames Shot onder druk zetten en wisten met de eigen aanval ook weer veelvuldig te scoren. De Zevenhuizense dames hadden wel enige moeite met de sterke middenaanval van Shot,, maar raakten daardoor niet echt in de proble men. met de setstanden 10-15, 9-15 en 6-15 zorgden de Rentokil-ZVH-speel- sters ervoor dat ze stevig op de tweede plaats blijven.staan. A.s. zaterdag spelen de Zevenhuizense dames in utrecht tegen de gelijknamige ploeg. Heren Rentokil-ZVH 2 pas laat op gang! het tweede herenteam speelde zaterdag tegen het Utrechtse studententeam USS. Deze ploeg verkeert in de degradatiezone en zet alles op alles om zich te handhaven. USS begon furieus en zorgde door sterke aanval en goede blokkering dat de Ze venhuizenaren al snel tegen een 3-11 achterstand aankeken. Rentokil kon. onder aanvoering van Rob van Leen. weer geheel in de wedstrijd terugkomen. Langzaam maar zeker nam Rentokil w- waarin na vele blessures weer Remco van Dijk en Frans Streefland speelden, kreeg USS geen kans meer om te scoren en met 15-11 werd deze eerste set winnend af gesloten. Ook in de tweede set keken de spelers van Rentokil tegen een achter stand aan, nu met 5-10. Voor USS her haalde het score-verloop weer. nu zorg den de 3 meter smashes van Hans Lind- hout voor de nodige punten en kon Rentokil de set met 15-10 in bezit nemen De derde set werd vanaf het begin door Rentokil gedicteerd en kon met 15-9 winnend afgesloten worden. Voor de heren is zaterdag geen wedstrijd gepland. Deze is uitgesteld naar een later tijdstip.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15