ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE HEFTRUCKCHAUFFEURS (MIV) ihiiïw Modeshow Boe zeer geslaagd Politieberichten De Kring [evenhuizen/ Moerkapelle Jitstapje iorpshuis Open spelmiddag Tennisclub Moerkapelle Schaak Moerkapelle Dorpskrant 401/20 maart 1991 pagina 21 >lmatig hoor je dat de naam "Moer den" per 1 januari 1992 verdwijnt, Jd het een vaststaand feit is. 1 is echter niet zo! Twmeenteraad van Moerhuizen heeft h dan wei unaniem uitgesproken voor naam "Zevenhuizen/Moerkapelle", [ar dat betekent niet dat de minister van inenlandse Zaken daar net zo over J zou kunnen zijn dat de naam te lang Irdt gevonden en dat men niet meer Kijkt van de werknaam "Moerhuizen", hdat deze ingeburgerd is. jarombeste inwoners van Moerhuizen, h nog niet te vroeg. wei wij als Dorpskrant zoveel moge- k waar het de berichtgeving van de ionkemen betreft de naam "Zeven- of 'Moerkapelle" handhaven, (ten we voorlopig als samengevoegde (meerite gewoon "Moerhuizen". Je helpen het met u hopen dat de brief |n de gemeenteraad van Moerhuizen (orslaggevend is en er nu eens 'geluis- I'wordt.... venhuizen-Vrijwilligers, bestuursleden, werkers en uiteraard het beheer- sechtpaar. hebben vrijdagmiddag ge- ften van het uitstapje naar Brabant. 3 reisdoel was de Heineken bierbrou- krij in 's Hertogenbosch, alwaar het Bite produktieproces nog gadegeslagen (n worden. Helaas was er. vanwege de Tiiddag, al een gedeelte van de nduktielijn gestopt, maar dat mocht de a niet drukken. IZevenhuizenaren hield het deze mid- j niet bij Heineken-bier. §en later werd in de 'Cambrinus-kelder' reilde plaats, genoten van heerlijke Ipjes en de meest uiteenlopende bier- [orten. Sommige smaakten naar meer, iere werden niet lekker gevonden, laken verschillen, dus wat soms de één Jtzo lekker vond, viel bij de ander weer Jders. tl besluit van het uitstapje werd in de phaven Zevenhuizen een uitermate 1 verzorgd diner genuttigd in "La ague". Moerkapelle- Het modebeeld dit voorjaar en deze zomer van 1991: Pasteltinten en grote bloemen, frisse kleuren, nautische accenten; wijde rok ken van tricot: strakke rokjes van denim, sweaters met opdruk, pullovers in diverse dessins b.v. ook met Mondriaan-com- positie voor de heren tot complete kos tuums, vlotte sportieve jacks, geklede pakjes, ensembles voor de wat sportieve vrouw, kindershorts, shirts, bermuda's, bloemetjes (mille fleurs) bloesjes enz. enz. Kleuren:zachte pastels, geel, gifgroen, rood-wit-blauw, hemles'biauw, korenblauw.tot zwart/wit. Dat alles zagen de ca. 100 bezoekers in Moerkapelle en een aantal meer in Ze venhuizen voorbij hun geïnteresseerde ogen trekken. Maandagavond was de modeshow in de modewinkel in Moerkapelle en dinsdaga vond in het Zevenhuizense filiaal. Mevrouw Bac, zoals gebruikelijk weer als lady-speaker optredend, verzuimde niet om de prijzen van de geshowde modellen te noemen en tevens de materialen waarvan ze gemaakt waren. Zo kreeg de bezoekster aan de modeshow een indruk van wat Bac ongeveer in huis heeft. Het was, zo zei mevrouw Bac, in haar dank woord tot de aanwezigen na afloop, slechts een flits van wat hun modewinkels in Zevenhuizen en Moerkapelle bieden. Prettig was daarbij tevens de vermelding van de merknaam, omdat deze garant staan voor kwaliteit. Bac heeft o.a. de navolgende merken in huis: Pierre Monnee, Marianne Paris, Gent Club, RTM, Roberto Sarto, News, La Kerko, Artoni, Elitence, El Mior en Patts Boum. De mannequins Ook dit keer was weer gekozen voor een grote variëteit in maten en modellen. Simone was ongetwijfeld de jongste, aan de hand van Petra. Eerst even angstig, maar algauw showde ze stralend schattige jurkjes, in prijs variërend van ca. 45 gul den tot 125 gulden. Leuke regenjasjes, aardige combinaties van b.v. een sweater van 25 gulden, een gifgroen jack van 65 gulden en een streepbroek van 45 gul den. Rick, die haar opvolgde in leeftijd, be vestigde het vermoeden dat Bac ook voor jongens van elke leeftijd een complete garderobe in huis heeft. Van exclusieve truien met handgeborduurd borduursel van RTMtot goedkope bermuda 's van de meest uiteenlopende maaksels, met prij zen reeds vanaf ca. 15,Een erg leuk short kostte b.v. 23 gulden. De knaller die Jolanda showde en deze zomer vaak te zien zal zijn was een schattige roze tuinbroek/bermuda waar van de voering- net als bij veel jacks- van bloemetjes was. Ze droeg er een allerliefst bloemetjes bloesje bij. Jolanda showde ook sweaters, broeken, rokjes, truien, bloesjes enz in de gewone prijsklasse tot de wat exclusievere. Anton volgde haar in leeftijd, toonde jacks, swetshirts, bloesjes en sportieve pantalons in diverse prijs klassen. Petra toonde de jonge damesmode, wijde broekrokjes, sportieve stelletjes, strakke denim rokjes, korte jasjes, sweatshirts e.d. Hilda liet zien dat haar leeftijdsgenoten genoeg keus kunnen vinden bij Bac, van vlot, een tikkeltje nonchalant, tot vrou welijk charmant: van wijde tricotrok, korte broekrok a la safari met dito jack, denim spijkerrok tot twee delige pakjes. Eveline was opvallend met een leuke La Kerko blouse van 99 gulden en een ber muda van 109 gulden. Overigens liet zij zien dat je op haar leeftijd veel kunt dragen, van wijd zwierende korte broek rokjes tot lange rokken, als je ze maar op de juiste manier draagt. Frans-Jan toonde aan het eind van de show verbazing toen hij kleding showde Van 11-3-91 tm 17-3-91 Vooruit kijken in het verkeer Op maandagmorgen vond op de rijksweg A-12 een aanrijding plaats, waardoor een flinke ravage ontstond. Op het moment dat een vrachtwagenchauffeur, na een inhaalmanouvre naar de rechter- rijbaan terug stuurde, keek hij kennelijk niet goed voor zich uit. Voor hem reed, op de rechterbaan, de chauffeur van een "pa- Coöperatieve groenten- en fruitveiling "De Kring" b.a. Groentenveiling De Kring is een moderne en dynamische afzetorganisatie die ligt midden in het snel groeiende tuin bouwgebied De Kring. De coöperatie, met vestigingen in Bleiswijk en Waddinxveen, behaalde met zo'n 1.100 leden in 1990 een omzet van ruim een half miljard gulden. De belangrijkste produkten zijn ronde tomaten, komkommers, paprika's, vleestomaten, aubergines, spruiten en witlof. Om de groeiende aanvoer van produkten te kunnen ver werken zoekt veiling De Kring afdeling Bleiswijk een aantal ervaren en enthousiaste of kandidaten die daartoe opgeleid willen worden. De heftruckchauffeurs lossen de produkten die op pallets worden aangevoerd. De veiling biedt de chauffeurs een volledige werkweek, waarin wordt gewerkt van 07.00 tot V.oo uur. Ook heeft de veiling plaats voor een aantal part time heftruckchauffeurs die werken van 16.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de neer A. P M. Koot, bedrijfsleider. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen veertien dagen na het verschijnen van deze uitgave zenden aan de heer AP.M. Koot. Klappolder 1 postbus 220, 2665 ZL Bleiswijk telefoon 01892 - 41200 telefax 01892 - 13065 tat" wagen welke met technische proble men te kampen had. Zijn wagen ging steeds langzamer rijden en om het overi ge verkeer hierop te wijzen, schakelde hij de alarm verlichting van zijn wagen aan. De vrachtwagenchauffeur had c3it te laat in de gaten en reed tegen de achterzijde van de patatwagen aan. Hierdoor kan telde de patatwagen, hetgeen een ravage te weeg bracht. De chauffeur van de patatwagen werd met een hoofd wond naar het ziekenhuis vervoerd. De brandweer spoot het wegdek schoon. Diefstal elektra In samenwerking met het energie bedrijf werd op maandagmiddag een recreatiewoning, gelegen aan de Rotte, betreden. Dit naar aan leiding van het feit dat er kennelijk elektriciteit werd verbruikt, echter volgens de administratie van het energiebedrijf was men hiervoor niet aangesloten op het elektrici teitsnet. Eenmaal in de woning werd vast gesteld dat de aansluiting op illegale wijze had plaatsgevonden. Naast een proces-verbaal ter zake diefstal zal een navordering plaats vinden van het energiebedrijf Let op het bovenlicht! Op dinsdag werd aangifte gedaan van inbraak in een woning gelegen aan de Lelystraat te Zevenhuizen. Via het openstaande bovenlicht heeft de dader het daar onder lig gende uitzetraam kunnen openen. Hierna heeft de dader de woning betreden. Na het verlaten van de woning heeft de dader een fiets, merk Union, weggenomen uit de tuin. Inbraak bedrijf In de nacht van dinsdag op woens dag werd ingebroken bij een bedrijf, gevestigd op het industriegebied te Moerkapelle. Door een raam stuk te slaan kon de dader het pand betreden. De dader heeft ondermeer een fax en een typemachine buit gemaakt. Diefstal fiets Nabij een bushalte op de Moerka- pelse Zijde werd eerder deze week een fiets weggenomen. Dit betrof een damesfiets, kleur bruin, merk batavus. Inbraken TUINDERS wonin gen De politie wordt de laatste tijd ge confronteerd met inbraken in zo genaamde "tuinderswoningen". Juist de vrijstaande huizen, buiten de bebouwde kom zijn het doelwit van de dader(s). Zo ook op de van Hasseltweg te Moerkapelle. In de nacht van woensdag op donderdag werden bewoners wakker van het in braakalarm van hun woning. Men zag nog net aan de achterzijde van de woning een man wegrennen. Beneden gekomen zag men dat de man het keukenraam had gefor ceerd en daardoor naar binnen was geklommen. Meteen werd de politie gealar- waarvan hij niet wist dat hij die gepast had. Deze was er dan ook bijgehangen om de show toch maar zo compleet mogelijk te maken. Jonge mannen, stu denten en zij die er niet zo opvallend uit willen zien, maar toch mee willen doen aan het modebeeld, zouden in hetgeen hij showde, hun hart op hebben kunnen halen. Echter ze waren er niet.... Hun moeders wel. Overigens liet hij ook zien dat gewassen- enigszins gebleekte, nonchalante polo shirts 'in' zijn deze zomer. Anton durfde, want menigmaal ver scheen hij met blote knieën (zonnebril op) in zomerse sferen in een bermuda, tot zelfs in een compleet spijkerpak met.... stropdas. Hij was het ook die het com plete kostuum showde. Teus bracht sportieve, geklede en draagbare mannenmode: veel sweaters en polo-shirts (t-shirts met kraagje en een streep zijn weer terug van weggeweest) Leny toonde fleurige en kleurige mode, gebloemde ensembles, maar ook fraaie pakjes, regenmantels en jacks. Trijnie showde eveneens afwisselend geklede, chique en nonchalante damesmode, met als Wapper de wit/zwarte lange blouse en de zwart/witte wijdvallende pantalon, waarvan Bac slechts één in Moerkapelle in huis heeft en één in Zevenhuizen. Apart en leuk! En dan de twee oudere dames: Corrie en Wil. Zij toonden datje op hun leeftijd heel goed mee kunt doen met de mode. Je sportieve Weding kunt dragen, composi ties: rokken, bloesjes, jasjes, ja zelfs jacks. Leuk voor deze dames- maar ook bij zomerjurkjes, zijn de japonjasjes die Bac in allerlei Weuren in huis heeft. Niet zo warm als blazers want ze zijn ongevoerd. Deze geven aan een japon of bloesje met rok net de finishing touch. Uit het bovenstaande zal degene die de show niet bezocht erkennen dat Bac een veelzijdige modewinkel is. meerd die daar binnen anderhalve minuut ter plaatse was. De dader was wegge vlucht tussen de kassen en kon helaas niet meer achterhaald worden. Er werd later in de nacht een fiets aangetroffen welke mogelijk aan de dader toebehoort. Bij onderzoek bleek dat de dader even daarvoor ook nog heeft gepoogd om bij de buren in te breken, wat hem echter niet luWe. De politie stelt een uitgebreid on derzoek in. Puinafval moet worden afgevoerd Op de Rottekade werd een onderzoek ingesteld naar een aanzienlijke hoeveel heid puin. Bij navraag bleek de eigenaar dit te willen gebruiken als erfverharding. Het puin bestond onder andere uit een hoeveelheid etemieten asbestplaten. Deze asbestplaten mogen zeker niet wor den gebruikt als erfverharding. De eige naar wordt in de gelegenheid gesteld om dit af te voeren naar een verwerkinasbe- drijf. Aantreffen bestrijdingsmiddelen In een bouwvallig schuurtje aan de Brede- weg werd een grote hoeveelheid bestrij dingsmiddelen aangetroffen. Naast het feit dat de opslagruimte voor deze midde len niet aan de voorschriften voldeed, bleken vele verpakkingen te lekken. Bij onderzoek bleek zelfs dat het overgrote deel van de bestrijdingsmiddelen al jaren niet meer in voorraad mocht zijn! Naast een ernstige vervuiling van het milieu betrof dit een levensgevaarlijke situatie voor bijvoorbeeld spelende kinderen. Tegen de eigenaar van deze bestrijdings middelen zal een proces-verbaal worden opgemaakt. Daarnaast zal hij opdraaien voor de kosten van het opruimen en verwerken van deze middelen. Inbraak in auto. In de nacht van donderdag op vrijdag werd door de surveillance op het parkeer terrein naast de sporthal, een auto aan getroffen waarvan een raam was vernield. Bij onderzoek bleek dat er in de auto was ingebroken. Mogelijk heeft iemand deze inbraak zien gebeuren. Het betrof hier een witte personenauto, merk ford fiesta. Daar de politie het vermoedden had dat de inbraak even daarvoor had plaats ge vonden werd een speurhond ter assis tentie gevraagd. De speurhond heeft de dader een stuk kunnen volgen maar raakte het spoor kwijt tussen de bebou wing. Inbraak woning Aan de wollenfoppenweg werd donder dag op vrijdag ingebroken in een vrij staande woning. Ook hier kwam de dader binnen door aan de achterzijde een raam te forceren. Toen de bewoonster wakker werd en naar beneden liep zag zij dat er ingebroken was. De dader was toen net "gevlogen". Ook hier werd een speur hond ingezet welke lange tijd het spoor kon volgen maar uiteindelijk toch kwijt raakte. De politie stelt een onderzoek in. Inhalen? Doe dit dan wel ruim ge noeg Op het Noordeinde kwam een bromfiets ster ten val doordat zij werd geraakt door een inhalende personenauto. De be stuurder van de personenauto hield ken nelijk onvoldoende afstand van de brom fietsster op het moment dat hij haar passeerde. De bestuurster van de brom fiets werd met rugletsel per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Schennispleger aangehouden Op dinsdag 12 maart 1991. werd een vrouw fietsende op de Rottekade te Ze venhuizen, naar de weg gevraagd door een automobilist. Bij het uitleggen van de weg zag de vrouw dat de bestuurder met ontkleed onderlichaam achter het stuur zat. Na het noteren van zijn kenteken kon de dader op het politiebureau gehoord worden. Hieruit bleek dat hij in het afge lopen half jaar zich meerdere malen schuldig had gemaakt aan het plegen van schennis in verschillende plaatsen in de omgeving. Uit onderzoek bleek dat dit feit veel vaker gepleegd is als dat bij de politie is aangegeven. Benadeelden die hier alsnog aangiften van wensen te doen kunnen zich in verbinding stellen met de politie te Nieuwerkerk aan den IJssel. Inbraak woning In de periode van donderdagavond tot zaterdagmiddag is er ingebroken in een woning, gelegen aan het begin van de Dorpsstraat. De dadeifs) kwam de wo ning binnen door aan de achterzijde een deur te verbreken. De bewoners waren niet thuis. Mogelijk heeft iemand iets verdachts gezien en kan de politie be hulpzaam zijn in het opsporen van de dader(s). Wakker schrikken tegen de vangrail Op zondagmorgen werd de bestuurder van een personenauto wakker geschrikt door een knal. Om zich heen kijkende besefte hij dat hij tegen de middenvangrail van de rijksweg A-12 stond. Moeizaam kon hij zich herinneren dat hij even daarvoor als bestuurder van zijn perso nenauto in de richting van Utrecht reed, echter langzaam in slaap was gedut. Wonder boven wonder heeft hij niemand anders geraakt. Zijn auto raakte zwaar beschadigd en zelf liep hij wat kneuzingen op. Hond aan komen lopen. De bewoners van een woning aan de Raadhuisstraat te Moerkapelle zijn mo menteel in het bezit van een bastaard hond kleuren zwart en bruin voorzien van een bruine riem en een stuk touw. Mo gelijk dat deze hond dus is losgebroken. Via de politie kan de eigenaar te weten komen waar hij zijn hond kan ophalen. Getuigen gezocht Op zaterdagavond, omstreeks 21.00 uur, liep een groepje jeugd door de Koren straat. Naast het gooien van kluiten tegen ramen, het verplaatsen van goederen uit een tuin werd er tevens een flinke deuk in de motorkap van een groene personen auto, merk volvo geslagen. De politie verzoekt getuigen zich aan het bureau te melden, ten einde deze vernielingen een halt toe te kunnen roepen en de schade op de dader te verhalen. Moerkapelle-Op woensdag 3 april a.s. organiseert de tennisvereniging "Love '70" een open-spelmiddag voor niet-le- den van 8 jaar en ieder op het tennispark "De Wilde Veenen" in Moerkapelle. Vanaf 13.30 uur kunnen belangstellen den kosteloos kennismaken met het jeugdtennis. Voor tennisrackets wordt, indien nodig, door de vereniging gezorgd. Inlichtingen worden verstrekt door me vrouw De Niet. Joh. Frisoplantsoen, Moerkapelle tel. 01793-2236. Moerkapelle-Afgelopen zaterdag werd in Moerkapelle het jaarlijkse 'snelschaak- toernooi' gehouden. Ook deze keer was de opkomst, ondanks concurrentie van een aantal andere toernooien, groot. Na een drietal voorronden werden de spelers op speelsterkte ingedeeld. Moerkapelle- naar D. Bac wist met enig fortuin nog net de finalegroep te behalen, ook G. van Ommeren was namens Moerkapelle in de kopgroep te vinden, na een spannende strijd, waarin zowel Bac als Van Ommeren wonnen van de hoofdklasse-speler V.d. Spek, wist E. Brandenburg met 0,5 punt voorsprong zowel Van Ommeren als V.d. Spel achter zich te houden. Groep 2 werd gewonnen door B. Voogt. In deze groep werd B. van Geffen vierde. Groep 3 werd gewonnen door de pas 11 jarige Sander Blok, die menig gerouti neerde schaker achter zich liet. De 9 jaar oude Sven Stange legde in groep 5 toch nog krap beslag op de 7e plaats. In de Onderlinge competitie ruilde W. Vroegindeweij binnen de kortste keer alle stukken, zodat er voor B. van Geffen geen eer te behalen was. Derhalve werd het remise. W. Stange won, na lange tijd minder gestaan te hebben, uiteindelijk toch nog van C. van Vuuren. M. Vroegin deweij moest er duidelijk na zijn vakantie inkomen, hij was kansloos van G. van Ommeren. De overige uitslagen waren: J. v. Dommele- M. v. Vuuren 1-0: J. de Lange - J. Blok 0-1: H. den Hartog- G.J. Freeke 1-0: M. van Vuuren -K.v.d. Spek 0-1: T. Sevenhoven-W. Wortman 0-1: F. de Wit - J. Hof 0-1; B. Matla - J. Roest 1- 0.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 21