Laat de ijsvogel u koud? |roje<t Kerk Wijs Open Paas-drive Bridge-dub Gouderak Agenda Dorps huis Gouderak IJsselvogens 2e van Nederland Uit het politierapport Koor- en samen- zangavond Jaarvergadering Oranjevereni ging Moordrecht Lid N.O.B.C. Derde ronde toernooi om de 1 Zilveren Dame1 Gevraagd: gast gezinnen en vrijwilligers E.H.B.O. en brandweer: een prima koppel! Help mee. DIENSTEN Dorpskrant 401/20 maart 1991 pagina 27 project TVert&TVifa ADMINISTRATIEKANTOOR O Laat uw belastingaangifte op deskundige wijze door ons verzorgen. Wij nodigen u uit voor een gratis en vrijblijvend kennismakingsgesprek. Elke nieuwe relatie ontvangt van ons een leuk en praktisch geschenk. GoüZ'an,soen 7 2841 AM Moordrecht Tel: 01827 - 5294 !ewe9 37 2821 BD Stolwijk Tel: 01824 -1379 STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER. Bel 010-4135045. Moordrecht Gouderak Moordrecht Gouderak Moordrecht Gouderak Led Werk Wijs is een nieuw initiatief Molukkers zonder baan. Als uit- LSpunt voor dit unieke project geldt Bracht van de deelnemers. Werk Wijs ook niet bedoeld om Molukse blozen aan een baan te "helpen", /biedt hen ondersteuning bij het jeteren van de arbeidsmarktpositie, rbij wordt een heel individuele be- jering gehanteerd die begint met een ■breideoriëntatie. Op basis daarvan jt in overleg met de deelnemer een ctplan opgesteld dat perspectief jt op betaald werk. ankelijk van kennisniveau, capaci- i en eigen carrièrewensen biedt t Wijs voor elke deelnemer een i en vooral ook praktijkgericht .programma. Hierin staan naast Hritatie ook een breed scala aan op- gsmogelijkheden en de gelegen- t het opdoen van werkervaring tl. Tegelijkertijd treedt Werk Wijs [contact met het bedrijfsleven om deze ^roep te wijzen op een interessant ■ntieei gemotiveerde werknemers I een serieuze scholing/opleiding fel gevolgd voor beroepen en functies aarnaar grote vraag bestaat. Deelname aan project Werk Wijs be ent voor de doelgroep in kwestie in keren in haar eigen toekomst. Door tel van begeleiding en scholing op aal wordt een arbeidsmarktpositie iie perspectief biedt op een b. Die baan wordt echter niet op een tesenteerblaadje aangeboden. Zonder f nodige motivatie en eigen inzet kan niets voor een deelnemer ekenen. Daarmee is tevens, richting ^dnjfsleven, een ander sterk punt van genoemd. Toekomstige (erknemers die het project doorlopen ten zijn niet alleen praktisch opge- I. maar hebben bovendien aange- I over doorzettingsvermogen te shikken en graag aan de slag te pril a.s. gaat het eerste oplei- Igstraject in het kader van Werk Wijs T»start, namelijk het opleidingstraject Jedewerker informatiecentrum. Deze takgerichte beroepsopleiding is pedigdagonderwijs en sluit nauw aan oe vraag van het bedrijfsleven. Het Vd begint met een basisopleiding ir40 dagen welke voor alle deelne- "rs gelijk is. Naast elementaire auto- iserirtgskennis komen in dit deel ■<*en als Nederlands en Bedrijfso- pntatie aan de orde. Bovendien krijgen icursisten een introductie in die vak- pfi welke tijdens de vervolgstudies op ïtlesrooster staan. Na de basisoplei- Jng kunnen de deelnemers kiezen uit verschillende studierichtingen, te Tien Bedrijfsadministratie, Secreta riaten CAD. ponderdelen van de vervolgstudie Knjfsadministratie zijn de vakken wouden (niveau Praktijkdiploma) ILomputerboekhouden. Handelsre- H Elementaire Logistiek en het pellen van calculatiemodellen com- peren de studie.De vervolgstudie ■Wariaat richt zich op kantoorauto- fsering ran de jaren negentig en jwopbevordering. Tijdens deze pmmercieel getinte vervolgstudie lig- accenten op vakken als com- wcatte, opmaak en vormgeving van Rimenten met behulp van desktop ®|ng, alsmede direct marketing, oerde vervolgstudie, Computer Ai- uesign (CAD), leidt op voor een „Z.van banen waarbij technisch te- met behulp van de computer een «rol speelt. Na de vervolgstudie, die in totaal 90 werkdagen duurt, krijgen de deelnemers gelegenheid om door middel van een stageplaats (60 dagen) werkervaring op te doen. Op dit moment hebben zich al 21 enthousiaste cursisten voor het op leidingstraject medewerker informatie centrum aangemeld. Project Werk Wijs is een initiatief van COURSE CARE organisatie en oplei dingen, MARED Opleidingen en het In tergemeentelijk Stimulerings Project (I.S.P.), in nauwe samenwerking met het Arbeidsbureau Gouda, Netwerk Molukkers en de Wijkraak/Werkgroep. Wie meer informatie wenst kan contact opnemen met Werk Wijs, Westeinde 1 2840 AA Moordrecht, tel. 01827-2844of met de projectleider, de heer J.W.C. Maas, tel. 010-4149209. Gouderak - Bridge-club Gouderak or ganiseert op maandag 25 maart 1991 haar jaarlijkse open paas-drive. Beginners en gevorderden zijn welkom in het Dorpshuis te Gouderak. Hopenlijk komen ook de thuisspelers de clubsfeer proeven (al is het maar 1 x per jaar). Ook als men geen bridge-partner heeft kan men zich aanmelden. Er wordt ge streefd naar een gezellige sfeer met veel bridge-genoegens. Aanvang 19.30 uur. Einde prijsuitreiking ca. 23.30 uur. Inschrijfgeld 6,50 per persoon. Men kan zich aanmelden bij: M.J. Verhoef- Jansen, Tel. 01827-4045 (na 18.00 uur). Woensdag 20 maart: Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Gouderak: modeshow. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 23 maart: Toneeluitvoering "Grimas" met de klucht "Hotel de Meer paal". Op zaterdag 9 maart namen zowel de junioren 1 als de aspiranten 1 deel aan het N.K. zaalkorfbal. In Nieuwegein speelden de junioren 1 met minder succes dan werd verwacht. Na in alle drie de wedstrijden een goede startte hebben gekend viel de eindscore toch steeds in hun nadeel uit. Achtereenvolgens werd verloren van De Lege geaen uit Friesland met 6-7, K.V.S. uit Rijndelfland met 2-5 en van Juventa uit Gelderland met 4-7. Meer succes was er weggelegd voor het A-team, die hun wedstrijden speelden in Amsterdam. Door overwinningen op Rodenburg (Noord) 7-4 op Kinderdijk (Zuid-west) 4-2 en een gelijkspel tegen Blauw-wit (Heerenveen) 3-3, wisten zij zich te plaatsen voor de finale van het Nederlands kampioenschap. Tegenstander hierin was de gedood verfde favoriet Die Haghe uit Den Haag. Deze wisten na een spannende strijd de wedstrijd met 3-2 in hun voordeel te beslissen. Al met al een uitstekende prestatie van de IJsselvogels-jeugd. aanrijding Een aanrijding vond plaats op 10 maart ca. 12.30 uur op de Provinciale weg richting Gouda. Hier schrok een fietser van de daar lopende paarden. Hij remde en sloeg over de kop. De paarden schrokkenhier weer van en liepen ver volgens tegen een aldaar rijdende auto aan. Inbraak In de periode van 17 febr. t/m 10 mrt. werd er ingebroken in een huisje op de camping te Moordrecht. Vanuit de woonkamer werd o.a. een radio-cas- sette-recorder weggenomen en een soundmachine. Draad over de weg!!! Op de dijk richting Nieuwerkerk werd een motorrijder plotseling verrast door een aldaar over de weg hangende draad. Hierbij werd de helm van de motorrijder flink beschadigd. Indien deze draad lager had gehangen had dit catastrofale gevolgen kunnen hebben. De politie verzoekt dan ook getuigen in deze zaak zich te melden. Verlichtingscontrole In de afgelopen week werd er weer een verlichtingscontrole gehouden. Hierbij werden diverse mensen bekeurd. Afsluiten spoorwegovergang In de nacht van 23 op 24 maart wordt de spoorwegovergang in de 5e Tochtweg en de zuidelijke dwarsweg afgesloten i.v.m. werkzaamheden. Doorrijder Op donderdag 14 maart ca. 10.30 uur vond er in de Kerklaan te Moordrecht een aanrijding plaats tussen een ge parkeerde Ford Escort station en een vaal oranje vrachtauto met oplaadbad en hefinstallatie. De vrachtauto reed na deze aanrijding door. De politie verzoekt getuigen in deze zaak zich te melden. Verloren voorwerpen lederen hoesje voor paraplu, dames portemonnee, 2 sleutels, bruin mapje met inhoud en sleutels, sierpotlood. Gevonden voorwerpen zwarte portemonnee, rood witte para plu, 2 fietssleutels. Een koor- en samenzangavond wordt gehouden op zaterdag 23 maart in de Hervormde kerk aan het kerkplein te Moordrecht. Aanvang 19.30 uur. Kerk open 19.00 uur. Deze avond wordt ge organiseerd voor financiering van het project "schoolonderwijs kinderen Hai ti". Medewerkenden zijn: chr. gemengd koor "Bethel" o.l.v. mevr. W. Eggebeen; Ablasserdams chr. mannenkoor o.l.v. M. Verweys; Organisten: Bert Roest, R. van Esseveldt, M. Uitbeyerse; Het ap pélwoord wordt gehouden door ds. M.AS. v.d. Berg uit Groot Ammers. De toegang is gratis. De Oranjeverening in Moordrecht houdt op woensdag 20 maart (vanavond dus!) haar jaarvergadering in de burgerzaal van het Raadhuis. Aanvang 20.00 uur. Op de agenda o.m. een bespreking van het programma voor Koninginnedag 1991. De schaakvereniging "de IJssel" speelt op maandag 25 maart a.s. in café-res taurant 'Het Posthuis' de derde ronde in het toernooi om het bezit van de Zilveren Dame en de Hoekveld Troffee. Per ronde worden drie partijen gespeeld met een maximum bedenktijd van 30 minu- .ten per persoon per partij. De Thuishulpcentrale in Gouda werkt voor gezinnen die er voor kiezen hun geestelijk gehandicapte kind thuis op te voeden. Deze taak os voor ouders vaak zwaar, waarbij ze praktische- of peda gogische ondersteuning goed kunnen gebruiken. Voor de praktische hulp zoekt de Thuishulpcentrale gastgezin nen en vrijwilligers. De vraag van de gezinnen betreft: een vaste oppas die ca. 2x p. mnd. een avond op hun kind(eren) wil passen; Iemand die 1 middag p.w. op een klein meisje wil passen; iemand die het leuk vindt om in de vakanties,met moeder voor de kinderen te zorgen en gezellige dingen te doen. een gastgezin waar het geestelijk ge handicapt kind b.v. 1x p. mnd. een weekend kan logeren; een vakantiegastgezin waar het gees telijk gehandicapt kind in de vakantie kan logeren. Vanuit verschillende gezinsvervan gende tehuizen is er gevraagd om: een "aanloopadresje" waar de bewo ners van het tehuis b.v. 1x per 14 dgn. welkom is. een bezoekvriend(in) voor een wat oudere bewoner die dreigt te vereenza men door het wegvallen van familie/ kennissen. Ervaring in de omgang met geestelijk gehandicapten is niet direct noodzake lijk: de inzet en het enthousiasme zijn net zo belangrijk! Heeft u Joelangstelling of wilt u hier meer over weten, belt u dan geheel vrijblijvend naar de Thuishulp centrale. Van maandag t/m vrijdag: Markt 27, Gouda, tel. 01820-20200. Dinsdag 5 mrt. hielden deze twee clubs een buitenoefening in de Schieland- straat bij het postkantoor in Moordrecht, die groots was opgezet. Ook de politie was er bij aanwezig. Autowrakken, ka potte brommers en fietsen waren aan gevoerd om ailes zo realistisch mogelijk te maken. De 20 slachtoffers die de gewonden uitbeeldden waren allemaal leden van de lotusvereniging "Haust" Landelijke Organisatie Tot Uitbeelding Slachtoffers. Vier leden van de Moord- rechtse E.H.B.O. zijn ook in het bezit van dit diploma. De slachtoffers die op straat lagen koden metten door de EHBO-ers geholpen worden. De auto's moesten eert door de brandweer worden open gebroken of opgetakeld voor men kon worden bevrijd. Daarna konden ook die verbonden of weggedragen worden voor verdere behandeling. De samen werking verliep zo goed dat de gewon den, als dit echt een ongeluk was ge weest, zeer tevreden zouden zijn ge weest. Deze oefening is zeker voor herhaling vatbaar! De ijsvogel wordt be dreigd Het Zuidhollands Landschap probeert ook zijn leefgebieden in uw provincie te behouden. Met uw hulp kunnen wij bedreigde planten en die ren een kans geven te overleven. M.l- Huisartsen De weekenddiensten van de huisartsen duren van vrijdagavond 17.30 uur tot zondagnacht 24.00 uur. De weekenddienst geldt voor spoedeisende gevallen en uitsluitend na tele fonisch overleg, bij voorkeur tussen 10 en 11 en tussen 16 en 17 uur. De dienstdoende arts is altijd bereikbaar onder nummer 4447. Tandarts Voor Moordrecht gelden de weekenddiensten van de Goudse tandartsen (zie in de dagbla den). Wijkverpleging Voor weekenddiensten en avondbereikbaar heid van de wijkverpleegkundigen kunt u tele foonnummer 01 820- 29466 van het Kruiswerk Midden Holland in Gouda raadplegen. Dierenarts Elke vrijdagavond tussen 18.00 en 19.30 uur in gebouw "de Zespunt" aan de Molenlaan. Huisarts Weekenddienst 23 en 24 maart dokter J. Bouman, tel. 01827-2312. De weekenddienst is van vrijdag 18.00 uur tot maandag 08.00 uur. Consultatie alleen na telefonische af spraak. Wijkverpleging Voor weekenddiensten en avondbereikbaar heid kunt u onder nummer 2543 het antwoord apparaat raadplegen. Dierenarts Dierenarts A.Th.J.M. Leijten houdt spreekuur maandag van 18.30 - 19.00 uur, woensdag 14.00- 14.30 uur en 18.30 - 19.00 uur en vrijdag van 18.30- 19.00 uur. Afspraken 's- morgens tussen 08.00 en 9.00 uur en voor spoedgevallen, telefoon 01826- 2310 (Ber- kenwoude. Praktijk aan de Veerstraat 8 (naast de pont) in Gouderak. Zondag 24 maart Hervormde Gemeente: 10.00 uurds. W.M. de Boer m.m.v. kerkkoor (Palmzondag). Gereformeerde Kerk: 10.00 uur ds. W. Jeroense; 18.30 uur drs. W.H.D. Pastoor te Nieuwerbrug a.d. Rijn. Hervormde Gemeente "Beth-EI"; 10.00 uur ds. J. Kommerste Papendrecht; 18.30 uurds. C.J.W. Verboom te Ooltgensplaat. Hervormd Lokaal: 10.00 en 17.00 uur lees- dienst. R.K. Kerk: 10.00 uur H. Mis(gezinsdienst), ook H. Mis op zaterdagavond 19.00 uur pastoor L. Goertz; dinsdag 26 maart: R.K. kerk 19.30 uur Boeteviering. Volle Evangelie Gemeente in 't Goudse: 15.00 uur, ijsclubgebouw drs. R. Gast. Zondag 24 maart Hervormde Gemeente: 9.30 uur en 18.30 uur ds. P A. Vlok Gereformeerde Kerk en R.K. Kerk: zie Moor drecht Peuterspeelzaal Opgeven van peuters dagelijks aan de zaal, Sluislaan Bejaardensociëteit Schielandstraat 82, tegenover zijkant post kantoor. Geopend elke maandag, woensdag en vrijdagmiddag van 13.30-16.30 uur. Openbare bibliotheek Gebouw "De Zuidpias", geopend elke maan dag en vrijdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Woensdagmiddag tussen 13.30 en 16.00 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur. Filiaal in huize Drost IJzerman, geopend woensdagmiddag tussen 15.00 en 17.00 uur. Bibliotheek "Beth-EI" Kerk, Kerklaan 2, geopend elke vrijdagavond van 19.00-20.00 uur. Kruiswerk Midden Holland, wijkgebouw Koningin Julia- nastraat 6, spreekuur wijkverpleging elke werkdag van 12.00-13.00 uur. Spoedgeval len, tel. 01828-17377 op werkdagen van 8.30- 17.00 uur. Uitlening verpleegartikelen tijdens spreekuur wijkverpleegkundigen. Gezins en bejaardenverzorging van de Stichting MaDi "Zuidpias", spreekuur elke werkdag van 8.30- 9.30 uur, Dorpsstraat 60, tel. 2344. Algemeen Maatschappelijk Werk van MaDi "Zuidpias", spreekuur dinsdag-, donderdag- en vrijda gochtend van 9.00-10.00 uur. VBOK Hulp aan moeder en kind bij ongewenste zwanger schap, 01827-3285 of 033-620244. Gastouderproject Moordrecht Kinderdagverblijf Gastouderproject Moord recht, Ds. Janzoniusstraat 9, 2841 SM Moor drecht, telefoon 01827-3744. Stichting Hulpdienst Moordrecht Spreekuur elke maandag en woensdag van 9.00 tot 10.30 uur in het duivenlokaal aan de Sportlaan, telefoon 5831 Gezinsverzorging Elke maandag zitting van 13.45 tot 18.45 uur in het kruisgebouw, Dorpsstraat 92 of telefo nisch maandag t/m vrijdag van 9.00-19.00 uur, Westhaven 42, Gouda, tel. 01820-19444 C.A.I. Bij storingen dient men in Gouderak contact op te nemen met M. Vuyk, lependaal 24, tel. 3414. b.g.g. 01820-28555. Gemelde storin gen zullen over het algemeen binnen 24 uur verholpen worden. Ook voor nieuwe aanslui tingen e.d. kan men zich tot M. Vuijk wenden. Fysiotherapie De heren De Vries en Maasdam houden elke dinsdag en vrijdag in het Groene Kruisgebouw van 8.00-11.00 uur praktijk, ingang bij de peuterspeelzaal, telefoon 4894 of 01820- 13956. Kruiswerk Midden-Holland, wijkgebouw. Dorpsstraat 92. Spreekuur wijkverpleging elke werkdag tus sen 12.00 en 13.00 uur, tel. 2543.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 27