T Een brief uit Nes Ammin Voornemen verlening hinderwetvergunning Gemeentelijk Sociaal Fonds Verlening hinderwetvergunning Bijstand voor bijzondere bestaanskosten Kampeerterrein Zevenhuizen start op 29 maart seizoen Oud Papier (2); pagina 4 Dorpskrant 401/20 maart 1991 1 Dag Nacht 01892 - 16016 Gemeente Moerhuizen v J Burgemeester en wethouders van Moerhuizen; gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn op aanvraag van V.O.F. Aanne mingsbedrijf Schreuders Co., om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een opslag machines, klein onderhoud machines en tuinbenodigdheden aan het adres Industriestraat 1 te Moerkapelle, positief te beschikken onder diverse voorwaarden om gevaar, schadè of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Moerhuizen, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage van maandag 25 maart 1991 tot maandag 8 april 1991elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak) en na afloop van bovengenoemde termijn tot het einde van de periode waarbinnen beroep kan worden ingesteid tegen het geven van de gevraagde beschikking, elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college. Zevenhuizen, 5 maart 1991. Burgemeester en wethouders van Moerhuizen, De secretaris, De burgemeester, A. Visser A.W. Lips Van een netto besteedbaar inkomen, dat op of rond het minimum-inkomen ligt kunnen meestal alleen de eerste levensbehoeften, zoals levensmidde len, huur, gas en electriciteit betaald worden. Toch moeten soms ook andere noodzakelijke uitgaven worden gedaan, die niet van een uitkering/ inkomen op minimum c.q. nagenoeg minimum-niveau betaald kunnen worden. Indien op dat moment dan ook de wettelijke regelingen - waaronder ook bijv. de Algemene Bijstandswet - geen oplossing daarvoor bieden, dan wordt het heel moeilijk zo niet onmogelijk het noodzakelijke aan te schaffen. De Gemeenteraad van Moerhuizen heeft daarom voor dat soort situaties een Gemeentelijk Sociaal Fonds ingesteld. Voor wie is het Gemeentelijk Sociaal Fonds? Inwoners van Zevenhuizen die zich in hiervorenvermelde situatie bevinden kunnen een aanvraag om een bijdrage uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds indienen bij burgemeester en wethouders van Moerhuizen. Waarvoor kunt een een aanvraag indienen.? 1noodzakelijke kosten, verband houdende met ziekte en/of invaliditeit tot een bepaald maximum per gezin per jaar; 2. de kosten van actieve deelname aan educatieve, sportieve, recreatieve en/of sociaal culturele activiteiten, inclusief de kosten van een zwema bonnement "De Koornmolen" in Zevenhuizen tot een bepaald maximum per deelnemer per kalenderjaar; 3. schriftelijke adviezen van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting in Den Haag met een bepaald maximum per advies. Hoe kunt u een aanvraag indienen? Een aanvraagformulier om een bijdrage uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds is verkrijgbaar op de gemeentesecretarie van Moerhuizen, sectie sociale zaken. Aldaar kan ook nadere informatie omtrent de regeling verkregen worden. Omdat elke situatie anders is zullen de aanvragen individueel worden beoordeeld. Voor alle duidelijkheid daarom: het indienen van een aanvraag betekent niet, dat automatisch een bijdrage wordt verstrekt. bijzondere bestaanskosten. In het algemeen gesproken gaat het daarbij om noodzakelijke extra uitgaven, die wegens ziekte of andere bijzondere omstandigheden gedaan moeten worden. Het geven van een complete opsomming is dan ook niet mogelijk, omdat dat van elke individuele situatie afhangt. Volstaan wordt dan ook met enkele voorbeelden, zoals kosten, die niet of slechts voor een deel door andere instanties zoals bijv. het ziekenfonds worden vergoed. Te denken is aan brilmonturen en -glazen, gebitsprothe sen enz. Voorts kan worden gedacht aan extra kosten wegens kleding in verband met ziekte/handicap, reiskosten wegens ziekenhuisbezoek e.d. Daarnaast -voor personen van 65 jaar en ouder- zijn bijdragen mogelijk in de aanschafkosten van gehoortoestellen, rolstoelen enz. Personen be neden de 65 jaar kunnen daarvoor een beroep doen op de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet (A.A.W.). Voorwaarde is, dat de te maken kosten noodzakelijk zijn, hetgeen door de gemeente wordt beoordeeld en dat voor die extra noodzakelijke uitgaven geen beroep op een andere instantie kan worden gedaan. Of men uiteindelijk voor een uitkering in aanmerking komt hangt vervolgens af van het inkomen. De gemeente bepaalt dat aan de hand van een zogenaamde draagkrachtberekening, waaruit kan blijken, dat bijv. niet de volledige kosten maar slechts een deel voor vergoeding in aanmerking komt. Overigens geldt ook hier net als bij sommige andere regelingen, zoals de A.W.W. een drempelbedrag, hetgeeh wil zeggen, dat er geen bijstand wordt gegeven voor kosten, die beneden dat drempelbedrag liggen. Wilt u meer weten over de mogelijkheden van deze regeling? Informeer dan bij de gemeentesecretarie, sectie Sociale Zaken. Burgemeester en wethouders van Moerhuizen; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving voor de omgeving te ondervangen, op dinsdag 12 maart 1991 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van Garage Schmidt B.V., om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinder wet voor een garagebedrijf annex verkooppunt van motorbrandstoffen aan het adres Dorpsstraat 38 te Zevenhuizen. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeente Moerhuizen, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel van donderdag 21 maart 1991 tot dinsdag 23 april 1991 elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot dinsdag 23 april 1991 beroep open bij de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkenwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van deWet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling voorde geschillen van bestuur, Postbus 20019,2500 AE 's- Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Zevenhuizen, 12 maart 1991. Burgemeester en wethouders van Moerhuizen, De secretaris De burgemeester, A. Visser A.W. Lips Ongetwijfeld zal bekend zijn, dat op basis van de Algemene Bijstandswet uitkeringen mogelijk zijn ter voorziening in de noodzakelijke kosten van levensonderhoud. Het gaat daarbij om de gewone bestaanskosten, zoals kleding, voeding, verwarming enz., kortom al de noodzakelijke algemene voor iedereen geldende kosten. Minder bekend is, dat op basis van die wet uitkeringen mogelijk zijn voor Zevenhuizen-Op vrijdag 29 maart, Goe de Vrijdag, begint het kampeerseizoen op kampeerterrein "Zevenhuizen" van het recreatieschap "Rottemeren". De kam- peergasten zullen genieten van de weidse omgeving, met polderlandschap, bossen en meren, maar daarnaast gebruik maken van de faciliteiten die zwembad "De Koor- Nes Ammin- Het voert tever om de brief die Ruuji vanuit Nes Ammin heeft geschreven T gedateerd op 3 maart in de krant weerl geven. T Ruud constateert dat het heerlijk is om J zes weken het gasmasker op te bergen! plastic en plakband van de verduister! van de ramen weg te doen. De hermetische kamer die "(*1 Atoem" genoemd wordt. Deze gasmaskers zijn vaak opqm| Ouderen hielpen kinderen deze opl zetten. I 39 Scud-raketten bereikten Israël jj hadden gifgasaanvallen geweest kunnj zijn.. "Je kon er de klok op gelijk zetten, precies om tien uur 's avonds kwamj weer zo'n raket. Dat betekende dus dat er s avonds» activiteiten waren want zolang hetdont. was bracht elke activiteit mogelijk risico! Zo vertelt hij dat de vrijdagavondmaalüj de "Erev-Shabbat" vervroegd wet Eenmaal heeft een alarm wat paniek gel bracht tijdens deze maaltijd. Ruud schrijft het heerlijk te vinden d alles achter de mg is, zijn vrouw en drj dochtertjes weer in Nes Ammin zijn. Hij verontschuldigt zich voor de telegranl stijl van zijn brief van 22 januari waarin)' de spanning van zich afschreef. "Nes Ammin heeft zich in deze oorlog situatie kranig gehouden met maar (1 volwassenen probeerden we de weül zaamheden te doen, die normaal doJ 110 volwassenen worden uitgevoerd! Rozen en ook Avocado's moeten opüj gesneden worden, ook de contractenc:| wij voor de inbouw van houtentrappaf hebben, moeten doorgaan.. Nu zeker, omdat ook de huidige economl sche situatie van het dorp zeer matig s| We hebben al wat Instanties aangel schreven voor de nodige steun. Vooral door personeelstekorten op b paalde functies is deze situatie I gend. met een (m/vr) adm.boekhouder, faj mervakkracht, rozenteler en een kok Ie een goede poging gewaagd worden onj de economische crisis de baas te w| den". Poerimfeest "Afgelopen vrijdagavond hebben we h Poerim-feest gevierd. Het Poerim-feest herdenkt het verte van Esther (Oude Testament). Eerst isa| een treurige dag (vasten) en dan een bliji dag. Op die dag verkleed iedereen zich, r zoiets als het carnaval in Nederland. Voor Israël was het dan ook van grot^ betekenis dat Koeweit vrij was op d dag en de oorlog was afgelopen. We hebben dit feest meegevierd. Opvrf dagavond hebben we ook weer eens eenj gezellige party gehouden. Natuurlijk ook verkleed (dit is voor F rim) met muziek van oude plaatjes, nuj ziek en dansen: voor de bevrijding var) Koeweit. Er was ook gratis drinken, gesponsd door "Nes Ammin-Niks" en "oud-bed Ammin-Niks die alweer in hun eigen lam Ruud eindigt z'n brief met de kreet dat Nes Ammin moet blijven bestaan. Daarvoor is de steun nodig van mere die zich achter de doelstelling scharen. "ZODAT EEN BRUG GESLAGEN KAN WORDEN TUSSEN HET JODENDOM EN (b.v.) HET CHRISTENDOM-EEN CONSTRUCTIE- DAT ANT1-SEM1T ME, JODENHAAT EN ONBEGRIPK OVERBRUGGEN". Groeten van Gea, Ruud. Tamara. Ma- ruschka en Varenca Vis. N.B.Iedereen die meer informatie «i over Nes Ammin kan terecht bij Stichting Nes Ammin Nederland, re lestraat 37 a 381 ILK Amersfoort P 033 613959. postbank 55.55.6 of Nes Ammin Doar Na Ashrat 25225 Israël. tel.04-825522 fax.04.826872 nmolen" als zwembad en sauna biedt. Het wordt van lieverlede drukker langs en in de Rotte... De boten van jachthaven "De Eendragt" worden in de week voor Pasen weer te water gelaten en watersportvereniging "Zevenhuizen" maakt zich op om zeil wedstrijden te organiseren. Ingezonden Milieuvereniging Zevenhuizen: papieren zakjes, bonnetjes, wikkels van tijdschriften, enveloppen, kladjes, enz. U zult er versteld van staan hoe gauw die doos vol is. hebt u ookal een oud papier-doos op uw werk naast uw bureau staan? En staat er al één in de klas van uw kinderen? Milieuvereniging Zevenhuizen. Reacties: Postbus 101, Zevenhuizen De meeste mensen bewaren al trouw hun kranten voor het oud papier. Dat is prima. Maar zet nu ook eens een kartonnen doos je neer voor kleine stukjes papier: voor TEEUW uitvaartverzorging DE ZONNEBAARS I 2661 KK BERGSCHENHOEK

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4