O.S.S. viert feest *"msi Persberichten Rijkspolitie Zevenhuizen-Moerkapelle RIJKSPOLITIE NIEUWERKERK A.D. IJSSEL Baby's en peuters met hun ouders naar muziekles Bestuur en leiding: proficiat Unicef kleding- speelgoed* beurs pagina 20 Dorpskrant 402/27 maart 1991 O.S.S... De benen van de vloer, een moeilijke opdracht???? Welnee!!!!! We zitten op de trimgroep bij Cor Niet afkijken eh.... op mijn kaart staat de plaats Sloten en op de uwe Dinsdagmorgen werdi een quiz-ochtend gehouden voor de oudste OSS-ers In een pikdonkere zaal, bij een heel klein lichtje, in slaapkleding samen zingen, en dan samen slapen De allerkleinsten van O.S.S pr ft Twee emmertjes watery halen, twee emmertjes pompen (zaterdagmiddag demonstratie) i periode 17/03/91 -24/03/91 Gevonden voorwerpen: een dwergkakatoe Verloren voorwerpen: gouden schakelarmband; zilveren horlo ge merk "pontiac"; sleutelbos met o.a. paarse huissleutel 17 maart 1991 Op de rijksweg A12 schrok een 23 jarige Gouwenaar wakker toen hij een luide knal hoorde. Dit bleek veroorzaakt te zijn doordat het voertuig dat hij bestuurde tegen de middenvangrail aan was gere den. De man liep lichte verwondingen op en zijn auto was total-loss. 19 maart 1991 In een bouwkeet bij het bouwproject "Swanla" werd ingebroken. Binnen wer den kantoorbenodigdheden weggeno men en enige vernielingen aangericht. 20 maart 1991 Op de rijksweg Al2 kreeg een inwoon ster uit Den Haag de schrik van haar leven toen zij bij een inhaalmanouvre plotseling bemerkte dat haar auto (vermoedelijk ten gevolge van aquaplanning) ging slippen. Hierdoor belande zij met de auto in de vangrail. Gelukkig kwam ze met de schrik vrij. Als uw auto ten gevolge van aquaplan ning gaat slippen, laat u dan uw gas los, niet remmen en stuur in de richting waarin u wilt gaan. Uw heeft dan de meeste kans uw voertuig weer onder con trole te krijgen. 22 maart 1991 een bewoner van de Taling te Zevenhui zen deed aangifte dat vanuit zijn auto, die voor de deur stond geparkeerd zijn radio cassetterecorder was gestolen. De ruit van zijn portier was ingeslagen en de radio was uit de slede gestolen. 23 maart 1991 Op de Julianastraat te Moerkapelle stak een 4 jarig jongetje vanachter een Win kelwagen de straat over. Een 16 jarige bromfietser reed toen al naast de win kelwagen en kon het jongetje niet meer ontwijken. Het kind liep een hoofdwond op en de niet opgevoerde bromfiets raakte flink beschadigd. 23 maart 1991 Op de Wollefoppenweg te Oud Verlaat viel een 27 jarige inwoonster van Al- blasserdam van haar paard doordat die plotseling begon te stijgeren. De vrouw viel met haar hoofd op het wegdek. Zij werd door de ambulance met ernstig hoofdletsel afgevoerd naar het zieken huis. Persberichten: 17-24 mrt 1991 FIETSENKIJKDAG In de afgelopen maanden heeft de politie in Nieuwerkerk weer een 40-tal fietsen onbeheerd binnen de gemeentegrenzen aangetroffenVeelal betreft die fietsen die ergens werden weggenomen en na ge bruik zijn achtergelaten. Om toch zoveel mogelijk van de stalen rossen weer bij hun oorspronkelijke ei genaren te krijgen houdt de politie a.s. zaterdag 30 maart van 10-16 uur kijkdag. Alleen aan p^sonen die op enigerlei wijze kunnen aantonen dat zij de recht matige eigenaar van een fiets zijn worden fietsen afgegeven. Er worden geen fietsen verkocht. DIEFSTALLEN Op maandag 18 maart miste een werk nemervan een Nieuwerkerks' restaurant, na afloop van zijn werkzaamheden, zijn portefeuille. Deze werd gestolen uit de zak van zijn jas die hij iri de garderobe van het restaurant had opgehangen. Diezelfde dag nam een onbekende man een gereedschapkoffer weg uit een schuur van een woning aan de Albert van 't Hartweg. Men zag de dader wegfietsen op een zwarte opoefiets. De dader, een blanke man, is 20-25 jaar oud en hij was gekleed in een zwarte jas met gele mou wen. OPLICHTERS ACTIEF Een inwoner van Nieuwerkerk deed, naar aanleiding van een televisieprogramma waarin oplichterspraktijken onder de aandacht werden gebracht, aangifte van een dergelijk feit. In januari kocht hij, aan de deur, 2 schil derijen van een man en een vrouw die mededeelden dat zij de schilderijen ver kochten voor een studentencollectief. Alvorens de schilderijen te betalen mocht hij deze 2 weken op zicht in huis houden. De 2 kwamen inderdaad na 14 dagen weer terug en ontvingen toen het geld voor de schilderijenMen zou nog iemand langs sturen voor het inlijsten. Ook voor het inlijsten werd een bedrag overeenge komen. De man die de schilderijen zou inlijsten kwam enige tijd later langs en deed ten huize van de koper pogingen de klus te klaren. Dit lukte echter niet waarop hij de schilderijen meenam om de lijsten in zijn atelier te bevestigen. Hij had inmiddels wel het geld voor het inlijsten in ontvangst genomen. De schilderijenkoper had echter zoveel vertrouwen in de afhandeling gekregen dat hij de schilderijen afstond. Tot op heden zijn de schilderijen echter nooit geretourneerd zodat aangenomen mag worden dat de aangever het slacht offer is geworden van geraffineerde op lichters. De politie sluit niet uit dat meerdere in woners van Nieuwerkerk op die wijze werden benadeeld en wellicht nog zitten te wachten op de schilderijen. Zij verzoekt die personen aangifte te ko men doen. Ook personen die door de schilderijen verkopers zijn benaderd worden verzocht contact op te nemen. DIEFSTAL PALLETS Dat er ook liefhebbers zijn voor blank hout moge blijken uit het feit dat een bedrijf aan het industrieterrein De Hoo- aeveenen op 22 maart bijna 200 pallets kwijt was. Deze pallets waren in de voorgaande nacht ontvreemd. ONGELDIGE DINARS De politie in Baarn hield 2 mannen aan die in den lande goederen hadden ge kocht, welke zij betaalden met Yoego- slavische dinars. Deze dinars bleken echter ongeldig te zijn zodat sprake is van oplichting. Uit de bescheiden die de verdachten bij zich hadden kon worden opgemaakt dat zij ook Nieuwerkerk hadden bezocht. Het is daarom niet uitgesloten dat ook een aantal Nieuwerkerkse' middenstanders benadeeld is. De politie verzoekt eventuele benadeel den contact met haar op te nemen. WONINGINBRAKEN Op de avond van zaterdag 23 maart was het inbrekersgilde actief op het Nagel- kruid en het Heelkruid. De bewoners van een 4-tal woningen ontdekten bij thuis komst dat zij ongewenst bezoek hadden gekregen. De buit van de daders bestond uit geld en sieraden. Zevenhuizen-"Je kunt er niet jong genoeg mee beginnen", was de aanhef van een artikel in de Dorpskrant, twee jaar gele den. "In Zevenhuizen spelen baby's en peuters op muziek". Binnenkort gaat er weer een korte cursus voor peuters en hun ouders van start. Deze cursus wordt gegeven op donder dagochtend van 9.00 tot 9.45 uur. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten voor peuter en ouder/verzorger. EDe eerste bijeenkomst is op donderdag 11 april aan de Meerkoet 1 De cursus wordt gegeven door Margré van Gestel, inlichtingen cursuskosten e.d. tel. 01802-2829 Was de vorige cursus (in 1988) nog een experiment en de enige cursus in Nederland, nu is het zelfs al zover dat er een applicatiecursus voor musici is die hen opleidt voor het muzikaal werken met baby's, peuters en hun ouders. Inmiddels zijn er in Nederland 20 gediplomeerde 'deskundigen' op dit ter rein. Zij kregen kortgeleden het diploma "muziek op schootuitgereikt. Margré van Gestel is één van de gediplomeerden die kennis en vaardigheden, opgedaan tijdens deze cursus, in de praktijk wil brengen. Omdat er steeds meer mensen van over tuigd raken dat je met de muzikale opvoe ding niet vroeg genoeg kunt beginnen (liefst al tijdens de zwangerschap) en we tenschappelijk onderzoek heeft uitgewe zen dat muziek de algehele ontwikkeling van het jonge kind stimuleert, zijn er steeds meer initiatieven in nederland om ouders met hun baby's en peuters weer samen muziek te laten maken. Dit gebeurt dan veelal door korte cur sussen. Tijdens deze cursus zijn de ouder(s) of verzorger, vaak ook oma of opa, op muzikale manier bezig met het jonge kind., er wordt gezongen, met spreekteksten gewerkt, veel bewogen op muziek en natuurlijk worden ook, door middel van speelgoed en materiaal, het kind en de ouder(s) gestimuleerd. Verder krijgen de ouders iedere week de gezon gen liedjes mee naar huis, zodat ze zelf een liedjesboekje kunnen maken waar ze samen met hun peuter veel plezier aan kunnen beleven.Ouders van baby's tus sen 3 en 8 maanden, die belangstelling hebben voor een korte cursus 'muziek op schoot' kunnen zich al opgeven. Bij vol doende aanmeldingen gaat ook deze cursus binnenkort van start. Dag en tijd in overleg. Ook ouders met een gehandicapte baby of peuter zijn hartelijk welkom. In de Dorpskrant hebben we de vorige maal de namen van de Jubileumcommissie van de 60-jarige gymnastiekvereniging O.S.S. vermeld. Dit keer, helaas zonder foto, die van het bestuur. Mevrouw E.M. Brouwer -van Egmond is voorzitter; mevrouw C. IJsselstein-de Bruin is secretaris; de heer H Hogebrug is penningmeester; mevrouw E.W.J. Radder-Monster is 2e secretaris; mevrouw B.G. Heerschap-Bos is tweede penningmeester en houdt de ledenadmini stratie bij; mevrouw C.T.J.M. v.d. Ham-Janssen is commissaris en de heer Th.P. Sips is bestuurslid. Leiding De namen van de leiding zijn: Cor Zweere, Marga Walter, Lien Dullaart, Nicolette Bouwen, Leny Hoqebruq en Jacqueline Bekker. De tumafdeling turnt in het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat en de 'trimafdeling' heren zowel als dames, turnt en trimt in sportzaal "Swanla". Aerobic gebeurt ook inde sportzaal van Swanla met uitzondering van één groep op dinsdagavond van 21.15 tot 22.15 uur. Die gebruikt het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat. Inlichtingen over tijden en groepen van gymnastiekvereniging "Oefening staalt spieren" tel. 01802-2049. Zevenhuizen- De vorij kleding t.. - mooie netto-resultaat opgeleverd. u „aar Ui Dit bedrag is overgemaakt naa cef.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 20