I Voor het plakboek? zi- Nationale Hart- week 14 t/m 21 april Open avond koffiebar MORE Orgelconcert op Koninginnedag Uit het politie rapport Theaterduo in huize Drost- IJserman Weer een trans port op weg naar Roemenië Sjaloomschool vierde feest TUMO- trimloop, zaterdag 13 april Voorstelling Stichting Kunstkring '*V; De Paashaas was in Moordrecht pagina 20 'J STEUN ONS ALS BEGUNSTIGER Bel 010-4135045. mm x uorpsKraiu ^\jo/o apin ±yy± A Moordrechtse ilfoerie Extra aandacht Nederlandse Hartstichting voor ouderen De Nederlandse Hartstichting wil meer aandacht besteden aan ouderen, want hart- en vaatziekten komen vaak voor bij mensen in de zogeheten "derde leeftijd", vaker dan hun omgeving en de 60- plussers zelf weten. Ouder worden is niet erg, vindt dr. W. Stiggelbout, medisch directeur van de Hartstichting, maar de manier waarop mensen ouder worden kan wél een probleem vormen. "We hebben er voor gezorgd, dat mensen steeds ouder worden, nu hebben we ook de plicht te zorgen voor een ouderdom, die zo lang mogelijk en zo goed mogelijk is", zegt hij. Negentig procent van de mensen met hart- en vaatziekten is zestig jaar en ouder. Vaak krijgen ze op die leeftijd ook andere ziekten. Voorde Hartstichting is dat reden, om extra aandacht te beste den aan ouderen en het gelijktijdig lijden aan verschillende kwalen. Voorberei ding om in 1 993 het jaarthema 'ouderen' aan de orde te stellen, heeft de Hart stichting inmiddels in gang gezet. De Stichting, die bestrijding van hart- en vaatziekten tot doel heeft, steunt daarbij onder meer op- wetenschappelijk on derzoek naar veroudering. Ze wil weten hoe mensen ouder worden, hoe ziekten elkaar beïnvloedden, hoe je ze kunt behandelen en wat er met het hart ge beurt. Bij ruim de helft van alle mensen van 75 jaar en ouder komt 'hartfalen' voor, aldus dr. Stiggelbout, maar als het hart niet goed werkt, valt dat zelfs niet altijd de arts op. "Ach, u heeft een koutje gevat", of "het is de leeftijd, hè" wordt dan gezegd bij hoesten of kortademigheid. Dat is te gemakkelijk, vindt dr. Stiggelbout. "De ouderdom komt met gebreken, dat is waar, maar niet alle gebreken hoeven te komen." Naast wetenschappelijk onderzoek zal de Hartstichting veel energie steken in voorlichting. Dat gebeurt in nauwe sa menwerking met artsen, ouderenbon den, de wetenschappelijke wereld overheids- en andere instellin gen. Hart- en vaatziekten en andere aan doeningen bestrijd je niet alleen door behandeling ervan, maar vooral ook door ze te voorkomen. Daarbij zijn be weging, gezonde voeding en niet roken van het grootste belang. De Hartstich ting wil ouderen stimuleren zo lang mo gelijk actief te blijven lichamelijk en geestelijk. Wie dat straks allemaal gaan vertellen is nog onderwerp van overleg. Dat kan via verpleeg- en bejaardentehuizen ge beuren, via de GG GD of huisartsen, of via ouderenbonden. Eén ding is nu al wel duidelijk: "We gaan ouderen natuurlijk niets verbieden, we gaan vooral advies geven", zegt dr. Stiggelbout. "Zoals over eieren bijvoor beeld. Die mogen ze best hebben, maar waarom zouden het er meer moeten zijn ,dan drie of vier per week? Cholesterol telt ook op hogere leeftijd! Mensen die roken, kun je erop wijzen, dat anderen er een hekel aan hebben en we zullen ze zeker vertellen, dat je er nog een hoop plezier van hebt als je stopt met roken, ook op hogere leeftijd." Wellicht ten overvloede maken wij onze lezers attent op de a.s. zaterdag 6 april door koffiebar MORE georganiseerde open avond. Er wordt teruggeblikt op het afgelopen seizoen door middel van een dia- klankbeeld. In de tweede helft van de avond wordt de film "To (be) find a good lover" vertoond. De avond begint om acht uur. Het tijdstip van de aanvang van het or- gelgoncert op Koninginnedag is in overleg met de Oranjevereniging verzet van 's-avonds half acht naar drie uur 's- middags. Toegangsprijzen en pro gramma blijven overigens ongewijzigd. Algemeen Rijkspolitie Moordrecht, Dorpsstraat 25, telefoon 01827-3544 (dag en nacht be reikbaar). Uren van openstelling politie bureau, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur (zondags gesloten). Aanrijding met baal hooi Een over Rijksweg A 20 rijdende vracht auto verloor één van de daarop geladen balen hooi. De achter hem rijdende personenauto kon de op het wegdek liggende baal hooi niet meer ontwijken en reed er tegen aan. De auto werd daarbij aan de voorzijde beschadigd. Aanrijdingen op afrit Rijksweg A 20 Op de afrit van Rijksweg A 20, bij de Middelweg, vonden- zoals gewoonlijk- weer een aantal aanrijdingen plaats De ene aanrijding vond plaats doordat de bestuurder van een auto te laat in de gaten had, dat de voor hem rijdende auto voor de stopstreep gestopt was. Hij reed achterop zijn voorligger. De tweede aanrijding had een heel an dere oorzaak. Een vrachtwagen stond voorgesorteerd om links af te slaan, terwijl een personenauto voorgesor teerd stond om rechts af te slaan. Bij het indraaien van de bocht raakte de vrachtauto met de achterzijde de perso nenauto. Op de kruising zelf vonden er deze week geen aanrijdingen plaats. Doorrijden na aanrijding. Afgelopen donderdag vond omstreeks 6.30 uur op de Westringdijk een aanrij ding plaats. Een daar geparkeerde witte Citroen BX werd aangereden door een vrachtauto. De bestuurder van deze, waarschijnlijk blauwe, vrachtauto reed na de aanrijding door en liet de eigenaar van de personenauto met de brokken achter. De politie verzoekt eventuele getuigen, die deze aanrijding mogelijk gezien hebben, zich met haar in verbinding te stellen. Ruiten ingegooid In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 maart werden door onverlaten enkele ruiten van een groentenkas ingegooid. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. Fiets gestolen Uit de fietsenstalling van Besouw-KVT aan het Westeinde werd afgelopen week een damesfiets van het merk Ra leigh gestolen. Het werd de dief wel makkelijk gemaakt, de fiets mee te nemen, omdat deze niet op slot stond. Inbraak in gebouw "de Zespunt" In de nacht van donderdag 28 op vrijdag 29 maart werd er ingebroken bij het verenigingsgebouw "de Zespunt" aan de Molenlaan. De inbreker kwam het gebouw binnen, door een dakraam open te breken.Hoewel het hele gebouw doorzocht werd, vond de inbreker waarschijnlijk niets van zijn gading en vertrok hij zonder iets mee te nemen. Mocht iemand in die nacht iemand rond het gebouw hebben zien lopen, dan hoort de politie dit graag. Het kan mogelijk de inbreker geweest zijn! Verloren voorwerpen Paarse stoffen portemonnee; bril in rode brillenkoker; gouden schakelarmband; rijbewijs en bankpasje, Gevonden voorwerpen Zwarte portemonnee; bankbiljet; zwarte wollen handschoen; groen ijzeren kistje met natuurstenen erin; rood/wit kinder- crossfietsje; groene damesfiets; plastic tas met verfkwasten en een bus verf. Op 19 april a.s. treedt het theaterduo "Achterdeur" op in het bejaardenhuis "Huize Drost IJserman". Zij geven een uitvoering van hun programma "Schip breuk". Deze uitvoering is ook toegan kelijk voor ouderen uit Moordrecht, die niet in het bejaardenhuis wonen. De entree is slechts 1,- dus kan voor niemand een bezwaar zijn. Vrijdagmorgen, 29 maart, 's-morgens al heel vroeg, n.l.om zes uur was het ver trek gepland van een transport met di verse goederen naar Malnas in Roeme nië. Volgeladen met bouwmaterialen bestemd voor het te renoveren jeugd centrum in Malnas, welk project door de Hervormde Gemeente in Moordrecht geadopteerd is, met daarnaast ook nog een aantal voedselpakketten, kleding en schoenen werd de door Van Vliet Trucks in Nieuwerkerk a/d IJssel be schikking gestelde vrachtauto, ondanks het vroege uur,uitgezwaaid. Twee chauffeurs, J.J. la Grand en A. van Tol, zullen om de beurt de auto besturen tijdens de 5000 kilometer lange tocht naar de eindbèstemming en terug. Met recht kan er gesproken worden van een volgestouwde vrachtauto, gezien de in ventarislijst, waarop de volgende zaken voorkwamen: vier dakramen, vier com plete toiletten,, douches, twee gasgei- sers, een waterpomp, een aanrecht, materialen voor aanleg van de electri- sche installatie, muurverf en parketlak en niet te vergeten ook de voedselpak ketten kleding en schoeisel. De zending is mede mogelijk gemaakt door de medewerking van verschillende bedrijven als: Pévéha, Gouda; Aanne mingsmaatschappij Boele van Ees teren; IJssel Coatings, Moordrecht; Ex pert Willemsen, Gouda; G.E.B., Gouda; Jan van Meeteren Wafels. Daarnaast zijn ook financiën bijeenge bracht bij diverse akties die door de Hervormde Gemeente georganiseerd werden en ook diverse giften. De Hervormde Gemeente in Moord recht heeft voor dit project gekozen, in de verwachting, hierdoor via de jeugd, een positieve bijdrage te kunnen leve ren aan het herstel van het moreel van het jarenlang onderdrukte Roemeense volk. Wij willen, na de terugkeer van de beide heren, graag nogmaals ruimte beschik baar stellen, om hun ervaringen weer te geven, die zij bij hun lange trip naar Roemenië hebben opgedaan. Vrijdag 22 maart vierde de Sjaloom school haar verjaardag. De school bestond dit jaar twintig jaar, een reden voor een extra feestelijke dag. De kinderen mochten die vrijdagmorgen uitslapen en daarna in hun pyjama naar school komen. Het was een feestelijk gezicht de kin deren, om kwart voor negen 's-mor gens, in pyjama, de meisjes met krul spelden in het haar, en sommigen met een slaapmuts op, op het schoolplein te zien lopen. De vlag werd gehesen en vervolgens de reveille geblazen. Daarna begon de dag met ochtendgymnastiek. Daar krijg je honger van dus eerst werd ontbeten. Dat ontbijt stónd in de eigen klas al klaar. De onderbouw ging na het ontbijt een vossenjacht doen. Onder de vele deel nemers was o.a. ook zwarte Piet. Voor de bovenbouw was er een speurtocht door middel van foto's en opdrachten. Intussen waren in de school al een aantal moeders actief met het klaarma ken van de lunch. Na de lunch mochten alle kinderen naar de grote zaal, om er naar een levende poppenkast te kijken, die gespeeld werd door enkele leer krachten. Voorde kinderen was het leuk om maar eens een voorbeeld te noemen de juf nu eens als poes verkleed over de vloer te zien kruipen. De Sjaloomschool kan terugzien op een geslaagd ver jaarsfeest. Marjolein onwijs bedankt voor het heerlijke voer! Liefs Kees V, P.S: hout het geheim! t.k. elektrische piano merk GEM aanslag gevoelig zo goed als nieuw Tel. 01793-2890 t.k. 5 pers. bungalowtent met 2 slaapkabines 150,-Tel. 01803-16059 19 april is Bart in Canada jarig; van harte gefeliciteerd van Jan, Gon, Sjon, Diana en Dommel Mevrouw Bonthuis zal startschot geven Zaterdag 13 april vindt weer de traditio nele trimloop van de gymnastiekvereni ging TUMO plaats. Om 13.00 uur starten de lopers(sters) voor de kortste afstand van 5 kilometer. De overigen, die resp. 10, 21 en 30 kilometer afleggen, starten om 14.00 uur. De bedoeling is dat de echtgenote van burgemeester Bonthuis (waarvan het gerucht wil, dat hij op één van de afstan den van de partij zal zijn) het startschot voor dit evenement zal geven. De route van deze trimloop, die voor de tiende keer plaats vindt, gaat door het prachtige polderlandschap van Moord recht. Gestart wordt bij het politiebureau aan de Dorpsstraat. Kleedgelegenheid is er voor de deelnemers(sters), in het gymnastieklokaal aan de Burgemeester Brandtstraat en in de kleedkamers van de Voetbalvereniging Moordrecht. Voor de eerste drie, die de finish passeren is als extra een prijs verbonden t.w. een rondvlucht boven Rotterdam en omge ving. Deze vlucht is gepland op zaterdag 18 mei a.s. Tumo is in staat gesteld, dit alles te kunnen organiseren, dank'zij de spon soring door vele Moordrechtse onderne mers. Lieve Pa, van harte gefeliciteerd Je Billies t.k. Squash rackets merk Spalding Tel. 01802-2008 Bijna 22 jaaren nu al de brand erin! Het is maar goed dat Pasen voorbij is Ouderkerk - De werkgroep Th eatJ ganiseert op zaterdag 6 april eenf dagvoorstelling in De Drie Maneal keer is gekozen voor een optrede! de groep "Te voi adar", een beef! ders dan andere voorstelling doorl Karsenberg en Marten Oosthoek 1 Riet Karsenberg studeerde aar| Theaterschool Amsterdam, waant actrice werd bij Toneelgroep Wel zijds, veel freelance werk en wortel deed, hoorspelen maakte en ami produkties regisseerde. OndertuT volgde ze nog lessen bij de Acteur} dio in Amsterdam. Marten Oosthoek studeerde regie! de Theaterschool in Amsterdam ei gisseerde ondermeer bij Pact, TM runie en De Voorziening. Hij studea vervolgens enige jaren muziek ent regelmatig op als straatmuzikant. Samen brengen ze als Kitty en :J postdepressieve liederen en onder het motto: "Tederheid verliesl altijd van geweld". Een programmf humor die niet te beschrijven is,ï directe emoties en een warm col met het publiek. Extreem, ongegensl en met een knipoog naar de cliche} de huidige cabaret- en muziekwer Men kan komen genieten vaneen} sende Kitty die heen en weer» tussen poezie en tedere momente} een Joost die op zijn Scandalli spe De voorstelling begint om 15.30 (maar is niet geschikt voor al tejeugfl oortjes en kijkertjes). Detoeganosp! 10,-. Donateurs van de Ski Kunstkring Ouderkerk betalen "J Kaarten zijn al verkrijgbaar bij Maenen en voor de voorstelling a zaal. De paarlemoervlinder wordt bedreigd. Evenals vele honderden andere plante- V en diersoorten Het Zuidhollands Landschap beschermt hun bestaan. Zodat u de paarlemoervlinder straks niet alleen van een plaatje kent. Dat kunnen wij niet zonder uw financiële hulp. In het kader van acties rond Pasen was de afgelopen zaterdag de Paast} Moordrecht. C 1000- Voordeelmarkt had hem gecharterd om gratis bonne i delen, die elk recht gaven op een gereduceerde prijs, bij de aankoop»-1 salades. Vrijdag en zaterdag j.l. liepen heel wat kinderen door het dorp tijdens de zo q van de 1500 eieren, die her en der in het dorp verstopt waren. Beide acties een succes. Op de foto de Paashaas in vol ornaat.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 20