POKOMO (Popkoor Moordrecht) in jouds ziekenhuis tentoonstelling wandelen" Openbare libliotheek C 1000 start uit- reiking pakket ten "Spaar de kar vol" Nog twee dagen vakantie- zwemmen lort- vereniging in Moordrecht nu Minitief van start Nationale hart- week 14 t/m 21 april Veel "verborgen bommen" in woningen en bedrijven Dorpskrant 403/3 april 1991 pagina 23 W' teï! indoor Bill Heynen en nero! 'n de Moordrechtse |fc„ "?ProeP geplaatst werd om i:"<e iiJm 9 van een dart- vereni- ïe- m^en' Is het 'enge tijd stil ge- aërnow i?c de schermen is wel 2n l1 aan de oprichting van de Irbn.ton nu s'nds enkele weken i w» is getreden. Moordrecht Gouderak Moordrecht Gouderak Moordrecht Gouderak Ét Popkoor Moordrecht, dat in sep- mber 1989 door Rob en Paula de ;erwerd opgericht, mag zich in een jgende belangstelling verheugen, ^tkoor,datopdit moment ca 65 leden, thousiaste en muziekminnende |ensen uit Moordrecht en omgeving t, is begonnen na een oproep in de xlia in september 1989, toen Rob en fcuia de Visser hun plannen presen ten en die toen een 29 tal aanmel den opleverde. |)komo brengt een gevarieerd en mo- i repertoire, dat bestaat uit swin- jnde popsongs en melodieuze bal- És. die hits waren (of nog zijn) uit de ■en zestig, zeventig, tachtig of negen- Een greep uit het repertoire: California dreaming van de Mamma's en de Pappa's; Love me like a rock van Paul Simon; I wanna know what love is van Foreigner; Eternal Flame van de Bang les; Like a prayer van Madonna; Easy lover van Phil Collins Philip Bailey; Listen to the music van de Doobie Brothers; Fantasy van Earth, Wind and Fire; Falling in love again van The Lon don Beat. Bijzonder is de wijze van het instuderen van nieuw nummers. Rob de Visser, de dirigent van het pop koor, zet alle partijen voor iedere stem soort apart, op een cassette. Die krijgen de koorleden dan mee naar huis om te oefenen, overigens zijn ook de num mers van het huidige repertoire op deze wijze ingestudeerd. Het koor streeft bij haar optreden naar optimale kwaliteit. Bij het optreden wordt voor de muziek gebruik gemaakt van professionele ge luidsbanden en speciale stemarrange- menten. Die geluidsbanden worden in eigen be heer geproduceerd in Geluids-studio 3 in Zoetermeer, met behulp van de laat ste opnametechnieken. Voor de opna mes worden geroutineerde muzikanten ingehuurd. De stern-arrangementen worden door het koor zelf ontwikkeld en resulteren in een unieke meerstemmige samenzang (drie tot soms wel zes stempartijen). Het koor heeft inmiddels de nodige po diumervaring opgebouwd met optre dens o.m. tijdens braderieën tot uitvoe ringen voor enkele honderden feestvie rende mensen toe. Het koor heeft voor het publiek een bij zonder uitstraling door het eigen plezier dat zij in haar optreden heeft. Een andere factor is daarbij de herken baarheid van het repertoire, dat door het publiek snel wordt meegezongen. Hoewel het koor,dat dus duidelijk voor haar plezier zingt, niet over belangstel ling te klagen heeft, is er toch altijd nog behoefte aan nieuwe bloed, met name mannelijke zangers zijn zeer welkom. Vrijdag 29 maart trad het koor op in het Bleuland Ziekenhuis voor de patiënten daar. Voor Koninginnedag staan er zelfs twee optredens op het programma in Nieu- werkerk a/d IJssel. Om 13.00 uur is het koor te beluisteren in het Oude Dorp en 'savonds in Hotel "Oranje Boven". Dit laatste optreden begint om acht uur. Voor wie meer wil weten over POKOMO, staan de telefoonnummers 01827- 4111 (Corry Verstoep) of 01827-3294 (Paula de Visser) open. Weien is een sport, die door steeds Eermensen beoefend wordt; of het nu fel om een korte wandeling in de om- feing of het lange- afstandswandelen fetde meer geoefende wandelaar, pen de boeken op de tentoonstel- Inde Openbare Bibliotheek, die inde feand april opgesteld staat, bekijkt,dan Ie: men versteld van het grote aantal pdelpaden in Nederland en de rest feEuropa. Er is zelfs een voetpad van Wburen in Groningen tot de St. fetersberg in Maastricht, het z.g. Pie- ipad, om maar eens een voorbeeld te Tmen.. kin Engeland zijn er vele specifieke •naelroutes, en verder o.a. in België. P net bergwandelen wordt niet REten.Natuurlijk vindt u er ook boe- 11 en folders met de mooiste wandel- pos in ons eigen lahd. De folders paten routes uit de provincie Zuid- PW en kunnen gratis meegenomen l"en. De boeken worden uitgeleend, ■"toonstelling is te bezoeken tijdens ■openingsuren van de bibliotheek en ■mis gebruikelijk voor iedereen toe- ï«jk. De C 1000 Voordeelmarkt aan de Ker- klaan in Moordrecht gaat op vrijdag 12 april en zaterdag 13 april a.s. de gratis pakketten uitreiken, die door een groot aantal klanten bij elkaar zijn gespaard in het kader van de actie "Spaar de kar vol". De actie die begin februari is gestart, en nog tot 6 april voortduurt, is enthousiast ontvangen door zowel klanten als niet- klanten van C1000. Honderden mensen spaarden ijverig mee met de gratis ze gels, die C 1000 verstrekte bij aankoop van minimaal 25,- aam boodschap pen. Elke volgeplakte spaarkaart met 25 zegels, geeft recht op een boodschap- pen-pakket ter waarde van 50,-. In ruil voor hun volle spaarkaart ontvingen de spaarders alvast één of meer tegoed bonnen, die nu vanaf zaterdag "verzil verd" kunnen worden tegen het gratis boodschappen-pakket. Het pakket omvat 23 verschillende, veel verkochte artikelen van bekende merk fabrikanten en van het eigen kwali teitsmerkvan C1000. "Wij hadden abso luut niet kunnen vermoeden, dat de actie zo'n doorslaand succes zou worden. We hebben duizenden gratis zegels uitge reikt. ledereen vraagt erom bij de kassa, met als gevolg, dat we hier tot in de kleine uurtjes bezig zijn, om al die gratis boodschappen- pakketten klaar te ma ken. Dat kun je geen weken van tevoren doen, want de mensen verwachten ui teraard kwaliteit, dus moet alles zo vers mogelijk zijn. Onze enige hoop is, dat vrijdag 12 en zaterdag 13 april niet ie dereen meteen om negen uur al op de stoep staat, want dan moet men toch wel even wachten," aldus de C 1000 be drijfsleider in Moordrecht. De tijden voor het vrij- zwemmen van de Moordrechtse schooljeugd, van 13.30 tot 15,00 uur, die door de Zuidpias zijn aangepast wegens de Paasvakantie, gelden nog twee dagen,, d.w.z. morgen en vrijdag. Die twee dagen zijn de normale zwemtij- den 's-avonds van 17.30 tot 18.30 uur vervallen. Met ingang van de volgende week gelden de normale vrij- zwermtij den van 17.30 tot 18.30 uur weer. l,=^t wordt sinds kort in vere- -YiHi .d een nieuwe sport be- hwas dusver daar no9 niet be- nog maar 12 ■H,,k - yoi'cueil. I. e °P dit moment leden telt, speelt elke dinsdag en don derdag in het clubgebouw van IJsselvo- gels (achter het Zuidplasgebouw). Voorzitter van de dart- vereniging is Bill Heynen, vice- voorzitter Ron Schaafs- ma, terwijl Jack Poelman secretaris/ penningmeester is. Intussen is een begin gemaakt met een onderlinge competitie, die negen weken duurt, tussen de leden (de oudste is 61 de jongste 15). Daarvoor zijn vier bekers als prijs beschikbaar. Het dart- spel wordt gespeeld volgens internationaal geldende reglementen en in het speltype 501 (best of eight). Hoewel er nu in principe al drie teams van elk vier spelers gevormd is, kan de vereniging uiteraard zeker nog wel meer leden gebruiken. Opvallend is wel, dat van de huidige twaalf leden er maar vier uit Moordrecht komen, de overigen ko men uit de wijde omtrek. Wij vragen ons af aldus Bill Heynen waar de Moordrech tenaren en Gouderakkers blijven. De indruk bestaat, dat de mensen niet dur ven, omdat zij het dart- spel niet be heersen. De bedoeling is juist, dat er mensen bijkomen, die het spel willen gaan leren. Ook dames zijn van harte welkom. Misschien kunnen we dan in de toekomst ook nog eens een dames team formeren. De minimale leeftijd voor dart ligt rond de 12 jaar, naar boven bestaat er geen grens, men is dus nooit te oud. e club beschikt over drie originele dart borden, waarop met de bekende dart pijltjes (waarvan het gewicht kan varie ren tussen 12 en 52 gram) geworpen kan worden. Is er geen beperking ge steld aan het gewicht, mits dit tussen 12 en 52 gram ligt,dat is wel het geval met de lengte van de pijltjes. Per beurt mogen drie dart- pijltjes naar het bord geworpen worden, de uitkom sten van de worpen worden bij elkaar geteld. De maximale score kan 180 punten worden. De club wordt gedeeltelijk gesponsord, o.m. door de leverancier van de dart borden en de score- borden, die ze te gen een zeer redelijke prijs leverde. Het ligt in de bedoeling, dat de vereniging in de toekomst zelf ook dart- materiaal gaat verkopen. Voor, wie zich als lid wil aanmelden, kan dat tijdens de speela vonden op dinsdag en donderdag. Kosten voor inschrijving 25,- en de contributie 10,- per maand. Meer harttransplantaties nodig in Nederland In Nederland mogen jaarlijks niet meer dan vijftig harttransplantaties worden uitgevoerd, terwijl er elk jaar wel hon derd nodig zijn. Niet alleen ontbreekt het geld voor al die noodzakelijke operaties, maar er zijn ook te weinig donorharten. Dat zijn twee pijnlijke punten voor Jan Stapel uit Beuningen (gld), secretaris van "Harten Twee", de Belangenver eniging van Nederlandse Hartgetrans- plarfteerden. Zelf kreeg hij een nieuw hart in 1987. Sindsdien spant hij zich in om lotgenoten te ondersteunen. Dat kan weer, met een nieuw hart. "Na een harttransplantatie kan je voor tachtig procent terugkomen in de maat schappij", stelt de heer Stapel (50 jaar). "De één zal dat beter lukken dan de ander, maar het is geweldig als je ziet, wat er weer mogelijk wordt. Vroeger moest ik twee uur rusten, als ik een keer de straat uitliep, nu loop ik het dorp rond en fiets weer." Stapel maakt zich dan ook sterk voor ruimere mogelijkheden om harttrans plantaties uit te voeren. "Een aantal mensen staat met de rug tegen de muur", weet hij. "het is transplanteren of dood gaan." Daarom loopt Harten Twee allerlei in stanties af om steun te vragen. Staats secretaris Simons van WVC zou toe stemming moeten geven voor meer harttransplantaties, vindt de heer Sta pel. Het ziekenfonds zoud de kosten moeten vergoeden, want nu is het vaak een probleem, het geld voor de operatie en de langdurige dure nazorg te vinden. Leden van Harten Twee, allemaal mensen, die een harttransplantatie hebben ondergaan, komen de laatste tijd vaak bij provinciale ziekenhuizen. Ze komen er om voorlichting te geven over harttransplantaties, om hun eigen erva ringen te vertellen en om het zieken huispersoneel duidelijk te maken, hoe belangrijk het is, dat er voldoende do norharten komen. In het Rotterdamse Dijkzigt en het Utrechts Academisch Ziekenhuis, de enige plaatsen, waar in Nederland harttransplantaties worden uitgevoerd, kennen ze die noodzaak wel, maar el ders moetje medisch personeel over de drempel helpen."Je vraagt de familie nu eenmaal niet snel het hart van een stervende patiënt", licht Jan Stapel toe, "totdat je weet, hoezeer de mensen op organen liggen te wachten." Eigenlijk is Harten Twee helemaal niet bedoeld om te pleiten voor meer dono ren en transplantatie-mogelijkheden. De vereniging werd in 1984 opgericht door enkele Nederlanders, die in het buitenland een tweede hart hadden ge kregen. Ze hadden behoefte aan een club, waar ze ervaringen, angsten en practische tips uit konden wisselen en waar ze elkaar konden steunen. De medici wisten wel veel van harttrans plantaties af, maar niet van het leven er omheen. Toen in datzelfde jaar de eerste hart transplantaties in eigen land werden uitgevoerd, bleek het belang van Harten Twee nog duidelijker. Oud-getrans- planteerden gingen op huisbezoek, als de patiënt daar prijs op stelde. Jan Stapel had er veel steun aan. "Ik was enorm geschrokken, toen ik hoorde, dat ik een transplantatie nodig had. Je denkt aan de eerste mensen met een ander hart; die leefden maar kort. Nu weet je dat 89 procent van de hart- getransplanteerden een jaar na de operatie nog leeft en 88 procent na vier jaar. Toen dacht ik, datje in een rolstoel op je einde moest wachten, tot ik de mensen van Harten Twee op bezoek kreeg. Die waren vrolijk en die zagen er goed uit! Zij hebben mij over de drempel getild. Brandweer houdt inzamelingsaktie oude gasflessen De gemeentelijke Brandweerkorpsen in de provincie Zuid-Holland gaan geza menlijk lege en oude ongebruikte gas flessen inzamelen. In de Provincie Zuid- Holland kunnen zowel particulieren als ook bedrijven hun oude gasfles(sen) op vrijdag 12 en zaterdag 13 april bij hun brandweerkorps inlevereq, Ook in Moordrecht bestaat deze mogelijkheid en wel bij de brandweerkazerne aan de Schielandstraat. Vrijdag 12 april is dit mogelijk van 09.00 -16.00 uur, zaterdag 13 april van 09.00- 13.00 uur. In Gou derak (gemeente Ouderkerk) kunnen de flessen ingeleverd worden bij de brandweerkazerne aan de Poten, eveneens op de ook voor Moordrecht genoemde tijden op 12 en 13 aprii a.s. Huisartsen De weekenddiensten van de huisartsen duren van vrijdagavond 17.30 uur tot zondagnacht 24.00 uur. De weekenddienst geldt voor spoedeisende gevallen en uitsluitend na tele fonisch overleg, bij voorkeur tussen 10 en 11 en tussen 16 en 17 uur. De dienstdoende arts is altijd bereikbaar onder nummer 4447. Tandarts Voor Moordrecht gelden de weekenddiensten van de Goudse tandartsen (zie in de dagbla den). Wijkverpleging Voor weekenddiensten en avondbereikbaar heid van de wijkverpleegkundigen kunt u tele foonnummer 01820- 29466 van het Kruiswerk Midden Holland in Gouda raadplegen. Dierenarts Elke vrijdagavond tussen 18.00 en 19.30 uur in gebouw "de Zespunt" aan de Molenlaan. Huisarts Weekenddienst 6 en7 april dokter J. Nauta, tel. 01808-2587 of 1266. De weekenddienst is van vrijdag 18.00 uur tot maandag 08.00 uur. Consultatie alleen na telefonische afspraak. Wijkverpleging Voor weekenddiensten en avondbereikbaar heid kunt u onder nummer 2543 het antwoord apparaat raadplegen. Dierenarts Dierenarts A.Th.J.M. Leijten houdt spreekuur maandag van 18.30 - 19.00 uur, woensdag 14.00- 14.30 uur en 18.30 - 19.00 uur en vrijdag van 18.30- 19.00 uur. Afspraken 's- morgens tussen 08.00 en 9.00 uur en voor spoedgevallen, telefoon 01826- 2310 (Ber- kenwoude. Praktijk aan de Veerstraat 8 (naast de pont) in Gouderak. Zondag 7 april Hervormde Gemeente: 10.00 uur ds. W. Jeroense. Gereformeerde Kerk: 10.00 uur kand. mevr. S. Hermanus, Schiedam: 18.30 uur ds. W. Jeroense: Hervormde Gemeente "Beth-EI": 10.00 uur ds. M.A. v.d. Berg, Groot Ammers,; 18.30 uur ds. J. denHoed te Sliedrecht: Hervormd Lokaal: 10.00 en 17.00 uur lees- dienst. R.K. kerk: 10.00 uur h.Mis; ook h. Mis op zaterdagavond 19.00 uur, pastoor L. Goertz. Volle Evangelie Gemeente in 't Goudse: 15.00 uur, ijsclubgebouw: drs. M. Gast Zondag 7 april Hervormde Gemeente: 9.30 uur ds. J. Muller 18.30 uurds. P.A. Vlok. Gereformeerde Kerk en R.K. Kerk: zie Moor drecht. Peuterspeelzaal Opgeven van peuters dagelijks aan de zaal Sluislaan Bejaardensociëteit Schielandstraat 82, tegenover zijkant post kantoor. Geopend elke maandag, woensdag en vrijdagmiddag van 13.30-16.30 uur. Openbare bibliotheek Gebouw "De Zuidpias", geopend elke maan dag en vrijdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur. Woensdagmiddag tussen 13.30 en 16.00 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen tussen 10.00 en 11.00 uur. Filiaal in huize Drost IJzerman, geopend woensdagmiddag tussen 15.00 en 17.00 uur. Bibliotheek "Beth-EI" Kerk, Kerklaan 2, geopend elke vrijdaqavond van 19.00-20.00 uur. Kruiswerk Midden Holland, wijkgebouw Koningin Julia- nastraat 6, spreekuur wijkverpleging elke werkdag van 12.00-13.00 uur. Spoedgeval len, tel. 01828-17377 op werkdagen van 8.30- 17.00 uur. Uitlening verpleegartikelen tijdens spreekuur wijkverpleegkundigen. Gezins en bejaardenverzorging van de Stichting MaDi "Zuidpias", spreekuur elke werkdag van 8 30- 9.30 uur, Dorpsstraat 60, tel. 2344. Algemeen Maatschappelijk Werk van MaDi "Zuidpias", spreekuur dinsdag-, donderdag- en vrijda gochtend van 9.00-10.00 uur. VBOK Hulp aan moeder en kind bij ongewenste zwanger schap, 01827-3285 of 033-620244. Gastouderproject Moordrecht Kinderdagverblijf Gastouderproject Moord recht, Ds. Janzoniusstraat 9, 2841 SM Moor drecht, telefoon 01827-3744. Stichting Hulpdienst Moordrecht Spreekuur elke maandag, woensdag en vrij dag van 9.00 tot 10.30 uur in het duivenlokaal aan de Sportlaan, telefoon 5831 Gezinsverzorging Elke maandag zitting van 13.45 tot 18.45 uur in het kruisgebouw, Dorpsstraat 92 of telefo nisch maandag t/m vrijdag van 9.00-19.00 uur, Westhaven 42, Gouda, tel. 01820-19444 C.A.I. Bij storingen dient men in Gouderak contact op te nemen met M. Vuyk, lependaal 24, tel. 3414, b.g.g. 01820-28555. Gemelde storin gen zullen over het algemeen binnen 24 uur verholpen worden. Ook voor nieuwe aanslui tingen e.d. kan men zich tot M. Vuijk wenden. Fysiotherapie De heer Maasdam houdt elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag praktijk in het Groene Kruisgebouw, ingang peuterspeel zaal. Afspraken kunnen worden gemaakt op de praktijk of telefonisch 4894 of 01820- 13956, graag tussen 8.00-10.00 uur. Kruiswerk Midden-Holland, wijkgebouw. Dorpsstraat 92, Spreekuur wijkverpleging elke werkdag tus sen 12.00 en 13.00 uur, tel. 2543.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 23