GEHAKT (halfom) kilo Kindertoneel Kerkdiensten Benthuizen 7 april Het liefste dier van Klaverweide Koffie-ocnten Benthuizen HANS KOELHUIS Volkstuin vereniging Film van Ouderenreis 1990 Benthuizen Lopen voor Noordierse kinderen pagina 6 Jonge kaas 1 kilo Dorpskrant 403/3 april 1991 Supra koffie pak Pr. Bernhardstraat 69b - Benthuizen Tel. 079-313432 1 U i 6,98 Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden. Benthuizen-Het verbouwen van groente en het telen van aardappelen zit de Ben- thuizenaren in het bloed. Dit is duidelijker taal dan in het artikel van vorige week. Wel 'automatisch gecorri geerd' op fouten, maar helaas waren 'groten' en 'teven twee bestaande woorden die in het archief van word- perfect-control zitten en er derhalve niet 'automatisch' uitgepikt werden.... Toch leuk zo'n volkstuin. Wie, nu het zo'n mooi voorjaar wordt, ook de 'tuinkriebels krijgt, kan eens informeren bij de heer Van de Graaf tel. 079-313397. Er is vast nog wel een stukje grond te huur.... Benthuizen-In een bijeenkomst van de SOOS voor Ouderen, zal dorpsgenoot de heer J. v.d. Salentein op grootbeeldtele visie, een videofilm laten zien, die hij tijdens de ouderenreis 1990 heeft ge maakt. Tevens kunnen de aanwezigen nog genieten van een film met de mooiste plekjes van Benthuizen. Wie de reis mee wil beleven is hartelijk welkom op maandag 8 april in gebouw "De Bron" achter de Hervormde kerk in de Dorpsstraat: aanvang: 14.00 uur. Hazerswoude/Rijneveld- Theater "Amfibie" komt zaterdag 13 april met een voorstelling van "Rimpels en Woelwater" in gebouw "De Stek" aan de Dorpsstraat 254 in Hazerswoude-dorp. Poppenspel en beeldende elementen, waaruit blijkt dat 'groter worden' meer inhoudt dan kennis vergaren alleen. Aanvang 14.00 uur Benthuizen-De afgelopen week kwamen alleen de senioren van Tabé voor de competitie in actie. En hoe.... Iedere wedstrijd werd winnend afgesloten. Al leen dat winnen ging niet altijd van een leien dakje. Senioren 1 speelde thuis in de sporthal "De Hil" tegen Reflex 1 uit Lisse. Dit team won met 8-2, maar het had evengoed 6- 4 of 10-0 kunnen zijn, als Frank van Waay in het laatste spelletje z'n zenuwen de baas was gebleven: de eerste set ver loor hij met 18-21de tweede won hij met 21-19 en in de derde kon hij niet meer: 10-21. Ook bij de dubbel had hij met z'n broer Alexander veel pech, de eerste set verlies met 17.-21, vervolgens winst met 21-14 en tenslotte nipt verlies met 19-21. To taal won Alexander drie games, Frank twee en hun maat Jet ook drie games. Senioren 2 speelde de thuiswedstrijd uit bij Doing. Gedrieën togen ze daar op de fiets naar toe. Dichtbij huis ligt Zoetermeer en fiet sen is gezond, dat vinden ook Eelco van Vliet, Ronald van Velzen en Jan Nieuw- stad. Eelco wist helaas niets te winnen, Jan en Ronald scoorden alle punten. Bij de eerste ontmoeting verloren ze nog de dubbel van het Zoetermeerse Doing dat 'uit' speelde in Benthuizen. Nu wonnen ze dat ook. De overwinning lijkt makkelijk te zijn geweest, maar Ronald had toch nog twee wedstrijden in drie sets nodig. Hij wist te winnen, maar op het nippertje, de stand van de derde set was 20-22 en 17-21. Senioren 3 scoorde het beste: met 9-1 werd Docos 20 in Leiden geklopt. Dit derde seniorenteam gaat dit jaar vast de prijs krijgen voor de meest gespeelde sets,. De tien punten kunnen verdiend worden door 20 sets te spelen. De enige Tabé-er die (uiteraard in drie sets) het hoofd moest bieden aan een Leidenaar, was Bas van der Graaf. Gerrit Hydra en George Visser wonnen al hun partijen en het dubbel. Een heel bijzonder spannende wedstrijd was wel die tussen George Visser en John Wolf: 22-20, 20-22 en 20-22 voor de bezoekende Tabé ploeg. De junioren hadden i.v.m. het Paasweek einde vrijaf en spelen a.s. zaterdag in sporthal "De Hil" om 14.00 uur twee wedstrijden. Rijneveld-De werkgroep "Hulp Noord Ierland", die actief is in Hazerswoude, Benthuizen en Koudekerk, organiseert op 20 april a.s. een sponsorloop. Hierbij kan worden gewandeld of getrimd, naar keuze. De opbrengst hiervan is bestemd voor de overkomst in augustus, van 24 kinderen uit Belfast. Zij komen uit de katholieke wijk Ballymurphy en de pro testantse wijk Woodvale. tijdens een verblijf van drie weken kunnen ze zich niet alleen een keer echt ontspannen, maar leren ze ook elkaar kennen en waarderen. De werkgroep heeft begroot dat dit ver blijf in totaal zo'n f 25.000,moet gaan kosten. De sponsorloop is daarom erg belangrijk voor het laten slagen van de reis. Vanaf volgende week gaan kinderen op pad, om voor de loop sponsors te gaan zoeken. Ze komen dan langs de deur. Ze zullen vragen of degene die de deur opent hen wilt sponsoren. Elke twee kilometer zal hun sponsorkaart op 20 april worden afgestempeld. De kinderen zullen dan later het totaal bedrag waarvoor men gesponsord is op komen halen. Heel veel kinderen zullen meelopen om de Noordierse kinderen een handje toe te steken. "Stelt u ze alstublieft niet teleur"vraagt de organisatie. Ook kinderen die via hun school geen sponsorkaart kregen, kunnen meedoen. Ze kunnen dan op 10 april na 12.00 uur een kaart ophalen in Benthuizen bij E. de Graaf, Peregaarde 18. Volwassenen kunnen ook meelopen, door op de dag 20 aprileen kaart voor vijf gulden te kopen. De start is bij de Avantihal. Hervormde kerk 9.30 uur ds. K. Exalto 18.00 uur ds. J.A.H. Jongkind Brandwijk Herv/Geref. De Hoeksteen 10.00 uur ds. A.R. Rienstra Schevenin- gen Gcrcf Gem 9.30 en 18.00 uur leesdienst Benthuizen-Op woensdag lOaprfwl er in gebouw "De Bron achter de nl vormde kerk, weer een 'vrouwen-ko!| ochtend' gehouden. Spreekster op a ochtend is mevrouw Leny Vermaal De ochtend begint om 9.30'uur kinderoppas aanwezig. De toegangsei Inlichtingen: tel. 079 -313856 Nieuwerkerk a.d.IJssel/Capetle ad- De Vereniging "Vrienden van Kj* boerderij Klaverweide i.o. op zaterdag 6 april °P d| Kin^r^| aan de 's-Gravenweg 327 te Cap IJssel een wedstrijd onder het mono liefste dier van Klaverweide Kinderen in de leeftijd van 4 toteI jaar uit de wijde omgeving kun J nemen aan de wedstrijd. Er ajn.-°| prijzen beschikbaar. j Deelnemers kunnen hun heve 3 fen-beest - een dier, dat als reg kinderboerderij te vinden is, op 3 april (vandaag) tussen 141 uur inleveren op deKndab»» Deze 'knuffeldieren worden terdag tentoongesteld van Een°juryUro.a. bestaande uit d®«| Ham te Nieuwerkerk en eeri van ruitersportcentrum Hitla ca. 15.00 uur de 9 pnjswnna kendmaken. na de prijsuitreiking mogen hun knuffeldier weer ophalen. Inl. tel. 010- 451 951 6 en 7 april dokter R.J.M.P. van Wiechep Voorofscheweg 182 Boskoop tel. 01727-14450

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6