ZEVENHUIZEN/MOERKAPEUE lolitieberichten Dankbetuiging en terugblik Moerkapelle ktiedag Jeugdvereniging >ereformeerde Gemeente C PP - doel- MM Dorpskrant 404/10 april 1991 pagina 17 Ingezonden: fcRAKfcöi fee |prhC''e was voor Bijbels en chris- Nalinp n' naar 'anden achter het rapte eren[Gordijn. De landelijke witinapr, "kJr* i 'oen de stoutste ver- el'!' Moerkapelle had daar een a 111 van 15.000 gulden. Kin inbraak in het kantoor uan een Iriifaan het Noordeindc werd een klein ■Liq aan geld weggenomen. In het ïloor werden diverse spullen vernield Ir was een flinke wanorde aangericht, had zich de toegang tot het pand Daft door een raam open te breken naar binnen te klimmen. L inbraakpoging bij een winkel in de jerdijkstraat vond geen doorgang, Eat de daders vermoedelijk inde gaten Kien. dat zij het inbraak-alarm in wer- thadden gesteld. Men had getracht de rdeur open te breken. inbraak in een winkel in de Dorps- it te Zevenhuizen was wel succesvol. t was men binnengekomen door een Ei. dat men open had laten staan in [band met de verflucht in het pand. [de kassa werd een klein bedrag aan jitant geld weggenomen. staande ramen waren eveneens |i uitnodiging om in te breken in een Jikel in de Dorpsstraat té Moerkapelle. I gehele winkel en het bijbehorende leelte werden doorzocht. 1 werden enige gereedschap- 1 Je Wollefoppenweg had men ge pit in te breken in een woning. Via de ïaamde 'gaatjesboormethode" had pi getracht een raam open te krijgen, moedelijk heeft de dader zijn poging taakt, omdat zijn boor afbrak. ÜJDINGEN: te laat opmerken van een tegenligger ten de Nijverheidsstraat tot een fron- e botsing van twee personenauto's. i de bestuurders remde nog wel [r hij zijn tegenligger opmerkte, maar leed door over het grind dat op het lek lag. Er ontstond slechts lichte lieriële schade. Ie Dorpsstraat te Zevenhuizen reed de tuurder van een personenauto tegen geparkeerde vrachtauto. De be ider was de geparkeerde auto voor treden en bemerkte, dat de Dorps- it afgesloten was. Toen hij achteruit schampte hij met zij auto de ihtauto. f de rijksweg 12 ontstond uit irritatie peen van de bestuurders een aanrijding sentwee personenauto's. Op de weg wegens werkzaamheden een rijstrook afgesloten, waardoor een file ontstond met invoegend verkeer. De be stuurder die op tijd was ingevoegd raakte geirriteerd door automobilisten, die op het allerlaatste moment wilden invoegen. Toen een andere automobilist pal voor hem wilde invoegen, gaf hij hem daartoe geen gelegenheid, waardoor de aanrij ding een feit was. DOORRIJDEN NA EEN AANRIJDING: Bij een inhaalmanoeuvre op de Wollefop penweg kwamen de spiegels van twee personenauto's met elkaar in aanraking, waardoor bij een van de auto's de spiegel afbrak. De veroorzaker van de schade, die het wel had gemerkt, reed gewoon door. Aan de hand van het kenteken kon hij worden achterhaald en tegen hem zal procesverbaal worden opgemaakt. EENZIJDIG ONGEVAL MET GEWONDE: Op de kruising Noordeinde - Moerkapel- se Zijde was een 19-jarige inwoner uit Zevenhuizen door onbekende oorzaak met zijn bromfiets ten val gekomen. Hij werd in bewusteloze toestand overge bracht naar het Bleulandziekenhuis te Gouda. DIEFSTAL FIETS: In de Schoolstraat werd een damesfiets ontvreemd, die door de bewoonster voor het huis was gezet. Tijdens haar verhui zingsbezigheden heeft men de fiets weg genomen. Het betreft een grijze dames fiets, merk Batavus. MILIEU: De afgelopen week is er door de politie een zogenaamde milieuvlucht gehouden met een helicopter. Binnen de gemeente Moerhuizen werden vijf milieu-overtre dingen geconstateerd in de vorm van puinstort en afvalopslag in een silo. De veroorzakers zullen worden benaderd om een eind te maken aan de overtredingen VERLOREN: Bordeaux rode portefeuille inhoud rijbe wijs, Cyperse kater en Donker blauwe langwerpige portefeuille. ACHTERGEBLEVEN OP HET IJS Op het politiebureau in Moerkapelle staat een doos vol met handschoenen, schaats- beschermers, sjaals, mutsen en een en kele schaats. Gedurende de openingstij den van dit buro kunt u komen kijken of door u verloren goederen zich in deze doos bevinden. Gegeven leven ïrapelle-Onder het motto "Gegeven "voor mensen met een handicap, S onlangs landelijk de 'actie' van de "pond van de Gereformeerde Ge wen van start. "weefbedrag voor de landelijke actie r vatend voor dagopvang van men- Net een verstandelijke handicap, in inwerking met de Stichting Gehandi- De verwachting is dat dit bedrag voor de actie "Gegeven Leven"zeker ook bijeen gebracht wordt. Boeken, c.d.'s en stroopwafels In Moerkapelle hebben de leden van de jeugdclubs zich deze winter reeds ingezet voor een boeken- en c.d.'s-verkoopactie. die een omzet had van maar liefst 16.000 gulden en een netto-opbrengst van f 7.250,—. De jeugd bezocht alle gemeenteleden, hetgeen zich niet beperkte tot Moerka- Zevenhuizen Nog even willen wij terug blikken op de gehouden festiviteiten rond het 60-jarig Jubileum van "O.S.S.", zoals daar waren: Dinsdag 19 maart- Gezellige spelletjes morgen met prijzen en traktaties voor de leden van de Bejaardengymnastiek; Woensdag 20 maart-Feestmiddag met attrakties voor de jeugd tot 12 jaar met medewerking van de leuke clown "Ro nald Mac Donald; Vrijdag 22 maart -Kegelavond met trak taties voor de jeugd vanaf 12 jaar in dorpshuis "Op Moer" te Moerkapelle; Zaterdag 23 maart-Gymnastiekdemon- stratie-middag, Receptie, Volleybal/ Badminton/ mix toernooi en Feest avond. Voorafgaande aan deze evenementen is er veel werk verzet om aan de financiële middelen te komen, t.w. Verkoopstand frisdranken, stand suikerspin op Konin ginnedag 1990, grote Oliebollenactie in oktober 1990. Daarnaast hebben wij een Jubileumkrant samengesteld en uitgegeven en huis-aan- huis bezorgd, mede om de aandacht te vestigen op de belangrijkheid van de gymnastieksport. Alle festiviteiten, behalve het kegelen, hebben plaatsgevonden in het dorpshuis 'Swanla". Het stemt ons bijzonder blij, dat alles naar wens is verlopen en dat wij de volle medewerking hebben gehad van het Stichtingsbestuur van het dorpshuis. Veel dank zijn wij verschuldigd aan de beheerder Harm Hessels en zijn mede werkers, voor alle goede zorgen. Vele mensen, waaronder onze nieuwe burgemeester, de heer Lips en echtgeno te. hebben genoten van de wervelende Gymnastiekdemonstratie onder leiding van Marga Walter. Lien Du'laart, Jac queline Bekker, Nicolette Bouwen, Lenie Hogebrug en Cor Zweere en de voor treffelijke presentatie van het programma door Jaap Zweere. Een springploeg, bestaande uit 25 men sen o.l.v. Edgar Portier van de Haagse Akademie voor Lichamelijke Opevoe- ding "HALO", vulde het programma aan met spectaculaire oefeningen op de mini- trampoline en tumbling op de lange mat. Onder de klanken van de Muziekvereni ging "De Kleine Trompetter" marcheer den alle deelnemers van 2 tot 80 jaar in groten getale nog eenmaal de grote sport hal in om het einde in te luiden van deze prachtige sportmiddag. Bij het afmarcheren ontvingen alle deel nemers een leuke Jubileum-mok als her innering aan dit grootse festijn. Onze hartelijke dank gaat uit naar de helpers, de bouwers en de sjouwers, die vele uren in de weer zijn geweest om alles op rolletjes te laten verlopen, de mensen voor het geluid, het licht en de video en foto's, de toestelcommissie en de E.H.B.O. voor de stand-by. Zeer erkentelijk zijn wij voor het gratis ter Op de Jubileumreceptie van O.S.S. werden de dames Geertje Wiggers- de Ruiter en Lenie Markus-Keijzer, gehuldigd met een Jubileum plaquette voor ruim 50-jaar lidmaatschap en voor het vele werk dat zij voor de vereniging gedaan hebben. ren speld van 'verdienste' van de KNGB, voor zijn grote inzet voor de Vereniging. Uit handen van de voorzitter, mevrouw Ellie Brouwer, ontvingen de oudste ere leden (oprichters) Jan Sol en Leen Bon tenbal een Jubileumplaquette voor 60 jaar lidmaatschap en hun staat van dien sten voor "O.S.S.". Ook aan mevrouw Geer tje Wiggers- de Ruiter en Lenie Markus- Keijzer werd een Jubileumpla quette uitgereikt voor ruim 50 jaar lidmaat schap en voor het vele werk gedaan voor de Vereniging. Dit alles ver gezeld gaande van een bloemetje. Bijzonder blij zijn wij met de vele wensen en gaven, zij het in geld of goed, die wij ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan mochten ontvangen. Daarvoor dank aan U, Gemeente, particulie ren, Zakenmensen, Plaatselijke en Zusterver eniging, Donateurs, Ere leden en Leden. Van het ontvangen geld is reeds een prachtige draagbare geluidsinstal latie aangeschaft, waar de Vereniging een dank baar gebruik van zal ma ken. Op een sportieve wijze werd het mix volleybal en badmintontoernooi afgewerkt. Er was een prettige sfeer en onder ling toch veel rivaliteit. Aan de winnende teams werd een prachtig boe ket rozen aangeboden op de aansluitende feest avond. De feestdag werd beslo ten met een gezellig bal en heerlijke hapjes. beschikking stellen van het vervoersmate- riaal voor het halen en brengen van de turntoestellen en benodigdheden van en naar Den Haag en Dorpsstraat. Hieruit blijkt weer eens temeer, dat rfien tezamen tot grote dingen in staat is. Receptie Aansluitend aan de Gymnastiekdemon stratie was er Receptie, waarbij velen het Bestuur en de Jubileumcommissie hun gelukwensen kwamen aanbieden. Bijzonder veel waardering hebben wij voor de lovende en bemoedigende woor den van Burgemeester Lips. Regio-voor zitter Daey Ouwens onderscheidde Henk Hogebrug tijdens de receptie met de zilve- Tenslotte rest ons een woord van dank aan de Redaktie en medewerkers van de Dorpskrant. Er is door U in mime mate en op een prettige wijze aandacht besteed aan het 60-jarig Jubileum van onze Ver eniging door berichtgevingen, interviews, foto's en verslagen. Wij zijn U daar zeer erkentelijk voor. Wij zijn verheugd en tevree, te weten, dat zo velen "O.S.S." een warm hart toedra gen. Met Uw steun hebben wij het 60- Jarig Jubileum op waardige wijze kunnen vieren. Daarvoor allen nogmaals hartelijk dank. Bestuur en Jubileumcommissie "O.S.S. 13 april: met z'n allen in actie Aanstaande zaterdag 13 april wordt de grote "Actiedag" in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Moer kapelle gehouden. Dan zullen er in alle verenigingslokalen activiteiten zijn die een gemeenschappelijk doel hebben, namelijk: "om zoveel mogelijk geld op te leveren pndeH^j60^ Vereniging "Hel- hnHo?ïde? is f 450.000- feidp r 6 usdbond van de Gerefor- e jaSMme,ei?te organiseert om de Ptens* Rk een actie met een JSfs peile alleen, maar in veel wijdere omge ving, immers de Gereformeerde Ge meente-leden wonen ook elders. Na de bestelling te hebben opgenomen werden de goederen enkele weken later afgeleverd. Verder werd er een grootse stroopwa felactie op touw gezet. Deze actie, die op 9 maart gehouden werd, leverde een netto-opbrengst van 700 gulden op. En nu de Actiedag nog...... voor het goede doel". Over dat doel en de activiteiten die de bezoekers voorgeschoteld krijgen vertel len de leden van de jeugdvereniging "Het Zoeklicht" voor de leeftijd +19, en de leiding van de 15+ groep "Het Kompas" en de leiding van de -12 en +12 groep "Het Anker". Pakjesavond Aan de Bredeweg 48. ten huize van Marja Noorland is het een dag of negen voor de Actiedag, "Pakjesavond", Op deze avond zijn zeven jonge mensen bijeen om ge- bruiks- en luxe-artikelen, als 'geschenk artikel' te verpakken. Verder worden de cadeautjes voor de grabbelpop ingepakt, de fraaie bloemenfoto's van Sander Ha venaar bekeken, de prijs van diens origi- nele-verrukkelijk geurende mini-droog bloemenmandjes bepaald (beeldschoon) en allerlei kleine snuisterijen. Aan de hand van een draaiboek kennen de commissie-leden hun taak voor zater dag 13 april. Schoenen poetsen "Ons uitgangspunt is om zoveel mogelijk cadeau-artikelen te verkopen voor een betaalbare prijs", zegt Joke Zwerus uit Zevenhuizen. "We hebben allerlei leuke Marjolein Bastin verjaardagskalenders, mooie badhanddoeken, gastendoekjes, zeepjes en dergelijke". Snoep is er die dag ook voorradig, daar voor zorgt de Zevenhuizense Rolinka Verweij. De vader van Jolanda Havenaar uit Bleiswijk heeft speciaal voor deze 'actiedag' een schoenenpoetsbankje ver vaardigd. Jolanda lacht. "Drie meisjes hebben de taak op zich genomen om zaterdag de schoenen van de bezoekers te poetsen. Ze hebben onder leiding van hun moeder, inmiddels al druk geoefend. Voor één gulden vijftig worden de schoenen ge poetst". Omdat het niet meevalt om met je been los en zonder armleuning je evenwicht te bewaren, is ondersteuning door een wandelstok mogelijk. Gastvrouw Marja Noorland vertelt dat de clubleden leuke gipsbeeldjes hebben ge maakt die te koop worden aangeboden. Ria Kaashoek van de Julianaweg laat zich lovend uit over bakker Eshuis die een krentenbrood van twee meter bakt wat de prijs zal zijn voor het raden van het ge wicht van een schaal met eieren "Dat moet tot op de gram nauwkeurig kloppen", lacht ze. Rolinka vertelt dat deze bakker ook nog voor een aantal taarten zorgt. Vakfotograaf Er komt zaterdag 13 april een vakfoto graaf naar Moerkapelle om portretfoto's te maken. De Waddinxveense beroepsfotograaf Astrid, zal kinderen tot 12 jaar 'kieken'. "We hebben ook via de plaatselijke mid denstand mqpsteftj.es en kleine artikelen gekregen. In tegenstelling tot een verko ping van b.v. een vrouwenvereniging, of handwerkclub, hebben wij als jeugdver enigingen geen grote artikelen. We moeten het hebben van doorverkoop van artikelen die we voor inkoopprijs inge kocht hebben, zelfgemaakte produkten en attracties", zegt Hilda Zwerus. Die attracties zijn b.v. kaaswegen, een originele grabbelpop. geboortedatum ra den van een pop, sjoelen, spijkers in een pot raden; enveloppen trekken met een prijs, ballen gooien enz. enz. Er worden ook bloemen en planten, groenten en fruit verkocht, slaatjes om mee te nemen, maar ook koeken en allerhande lekkernijen. "Wie koffie wil drinken kan dat ook doen op de Actiedag. Graag zelfs. We hebben een koffiehoek. Daar kunnen de bezoe kers elkaar ontmoeten, gezellig een praatje maken en even uitrusten. Er wordt door diverse mensen gebakken, dus er is ook wat 'bij' de koffie", vertelt Ria Kaas hoek. Verder is er een stand van de organisatie "Helpende Handen", van de Gerefor meerde Gemeente en wordt er een 'dia klankbeeld' vertoond van de actie "Ge geven Leven". De Actiedag begint om 09.00 uur en duurt tot 15.00 uur. De heren J. Wolterink en J.C. van Rooijen begeleiden de actiedag, als afge vaardigden van de kerkeraad van de Ge reformeerde Gemeente. "We hopen dat er veel mensen naar het kerkgebouw komen. Er is van alles te koop, van geschenkartikelen tot lekker nijen. Wel is het zaak om een gevulde portemonnee mee te brengen en een tas om alles mee naar huis te nemen", lacht Waddinxvener Sander Havenaar. De andere commissieleden knikken. Ze zijn bijzonder enthousiast. Zij doen hun best, nu de bezoekers nog Autowassen TenslotteOm alvast te noteren, is er op 4 mei weer de traditionele 'auto wasdag'en dan zal hopenlijk blijken dat de jeugdverenigingen van de Gerefor meerde Gemeente in Moerkapelle hun best hebben gedaan om het streefbedrag van ca. 15.000 gulden te halen

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17