teer drie jeugdkampioenen >i Rentokif'ZVH Nederland Tuinbouwhart van Europa Autotelefoons Tel. 01892-17133/17193 V 0 PI S en verk°°P van uw huis mvm overdag en 's avonds 0~,pA Bij overlijden en eerste 9lJ M"' verzorging in Zevenhuizen, cÜÜJn Moerkapelle, Benthuizen en omstreken: Voor Zevenhuizen: 01802-2283 Uitvaartverzorging H.E van der Hammen. Verschijnt in: Zevenhuizen, Oud Verlaat Moerkapelle, Moordrecht Nieuwerkerk a.d. IJssel, Benthuizen, Kruisweg, Gouderak, W addinxveen jüentrum, Sniep en Zuidpias. dus bij 19.500 gezinnen! Leny Hovens - makelaar o.g. Nrd. Dwarsweg 1 - 2761 GA Zevenhuizen - Tel. 01802-2001 vanaf 2.299,- (o a. Philips) Editie Moordrecht Veel leesplezier!U AKTIEF 13e jaargang nummer 404 de Dorpskrant, gewoon gezellig!!! A makelaardij o.g. Uw makelaar voor aan- Open dag tuinbouw: Grenzeloze kwaliteit Waddinxveen/Zevenhuizen-Het was jl. zaterdag een drukte van belang op de Abraham Kroesweg te Waddinx- veen, op de grens van Zevenhuizen. Duizenden maakten van de uitnodi ging om in de kas te komen gebruik om nu eens met eigen ogen te zien hoe de diverse gewassen geteeld worden. Dit jaar droeg deze "Kom in de kas- dag" het motto "Grenzeloze kwali teit". Den Haag, Zoetermeer, Gouda en Rotterdam, willen de tuinders, met name de stedeling, met eigen ogen laten zien hoe groenten en bloemen worden geteeld. Hoewel iedereen er dagelijks mee te maken heeft is bij velen nog onbekend hoe tuinbouw- produkten groeien. De tuinbouwsec tor is een agrarische sector die met geringe overheidsbemoeienis uitge groeid is tot de belangrijkste tak van de Nederlandse landbouw. De export waarde van de tuinbouw bedroeg in 1990 zelfs 12 miljard gulden. Staats secretaris Dankert had in zijn ope ningswoord dan ook veel waardering voor de tuinbouw en heeft ook veel vertrouwen in de handhaving van die sterke marktpositie. Dit ondanks de grotere concurrentie waarmee de tuinbouw in de toekomst te maken krijgt, o.a. doordat de internationale handel steeds minder beperkingen opgelegd krijgt. Ook J. van Staaldui nen, voorzitter van de Federatie van Nederlandse Tuinbouw Studiegroe pen (NTS), wees op het belang om de kwaliteit van de Nederlandse tuin- bouwprodukten op het huidige hoge niveau te handhaven. De Neder landse tuinbouyv zal juist concurren tiekracht moeten halen uit de huidige voorsprong op andere landen om op milieuvriendelijke wijze te telen. De internationale consument vraagt het, de overheid eist het en de tuin bouw wil dit milieuvriendelijke nro- dukt. laterdag kon Rentokil-ZVH weer ai aantal jeugd-kampioenen be boeten, naast de twee kampioenen Si vorige week werden nu drie pms kampioen. p dames-junioren van Rentokil- pd moesten in de directe con- pntatie met naaste concurrent Sil- /Jupiter uit Oudewater het kam- (oenschap binnen zien te halen, pesteund door hun ouders en ver- Men wisten deze de wedstrijden F 3-0 (15-12, 15-8 en 15-2) te [innen. pet na afloop kon voorzitter Wil- N Visser het team van trainer Art- r Vennik in de bloemen zetten. [Sl 'eam bestaande uit Stephanie r1 Duin, Charon Sleeuwenhoek, Mhta Zappeij, Joyce Zappeij, Si- Ne v.d. Heyden, Kristina Visser, pNaZandijk, Claudia Zuiderwijk en Caroline Visser, gaat in mei strij den om het districtskampioenschap. Dit jaar wordt het in Nieuwerkerk gehouden. ij. De spelers René Zandijk, Olaf Penninga, Roy Beere, Remco Groe- newegen, Leon van Leeuwen, Rob bert van der Linde wisten het kam pioenschap ook al via een gemakke lijke zege af te sluiten. Op DOS BI werd een 3-0 (15-2/15-6 en 15-5_ zege behaald. De spelers kregen hiervoor wel assistentie van Kees van Wensem en Kristiaan v.d. Knaap uit het Cl-team. Na de dames-junioren, werden de heren-junioren overduidelijk kam pioen van Gouda., het team van trainer Ben van Yperen, bestaande uit Jeroen Kors Arie den Hollander, Sander Poot, Arie v.d. Wel, Jeroen de Bruin, Camiel Hack, Jan Martin Visser en Bareld v.d. Meer wisten hun wedstrijd tegen Raaphorst No- ten/VSTS gemakkelijk met 3-0 (15- 3/15-3/15-10) te winnen. Ook zij gaan in mei verder om het districts kampioenschap. Dat de manifestatie "Kom in de Kas", voor de tuinbouw in Zuid-Holland, maar in het bijzonder in deze regio, ook landelijk van betekenis is, bewees het feit dat deze door de Staatssecre taris van Buitenlandse Zaken, de heer P. Dankert, vrijdagmiddag 5 april of ficieel geopend werd. Dit jaar werd voor het tuinbouwgebied "De Kring" gekozen, de ontvangst van genodig den en openingshandeling vond plaats bij potplantenkwekerij "Sja- loom", aan de Abr.Kroesweg. Na het Westland is "De Kring" het tweede glastuinbouwgebied van Nederland. De laatste tien jaar is het glasareal hier zelfs verdubbeld tot 1.400 hectare. In de nabijheid van de grote steden Voor alle vijf de kampioenen worden in mei de districtskampioenschap pen gespeeld. In de sporthal te Nieuwerkerk spelen de teams dan twee wedstrijden, te gen de kampioenen uit Leiden en Delft. Daarna volgt bij het behalen van het districts-kampioenschap de voorronde van het Nationale Kam pioenschap. Als laatste werden de B-jongens van Rentokil-ZVH kampioen. Trainer van deze groep spelers is Jan Clarde- egroting Moerhuizen 45 jaar jong euterspeelzaal 20 jaar Politienieuws Alledag jeugd 9eref gem. Moerkapelle Populieren gekapt y°5tpolderweg Kinderdagverblijf otflcieel geopend Staatssecretaris Dankert verrichtte de openingshandeling door een hart van bloemen op de plaats van Nederland te hangen op de kaart van Europa, uitgebeeld dooreen groot bloemen en groentenmozaiek. Hierbij noemde hij Nederland hét tuinbouwhart van Europa. rrfobkk Communie Du Meslaan 578 Zoetarmaar tal: 079-417611 fax: 079-418911

Dorpskrant | 1991 | | pagina 1