Populieren langs Provincialeweg in Moordre<ht nu gekapt. Oostpolderweg krijgt ge heel nieuw wegdek Aan alle inwo ners van Moord recht, die 68 jaar of ouder zijn Overname K.V.T. in Moordrecht legde Van Besouw geen windeieren Uit het politie rapport VoorjaarsuitvoJ ring harmonie "Kunst na de Arbeid" Eerste wed vlucht van "Gevleugelde Vrienden" Theaterduo "Achterdeur" brengt Schipbreuk pagina 20 Dorpskrant 404/10 april 1991 a a Moofdrechlsel ilfoerie VN ss-sf. Werk vordert snel. In de afgelopen week is er een begin gemaakt met het kappen van de 125 populieren, die langs de Provinciale- weg in Moordrecht tussen de z.g. be tonnen brug bij de Julianasluis en de spoorweg overgang nabij de Pleisterplaats staan. Het werk, dat op woensdag 3 april is begonnen, en dat in opdracht van de Provincie uitgevoerd wordt door de fir ma Verduyn uit Nieuwerkerk a/d IJssel, vordert snel. Afgelopen vrijdag waren wij er even, en constateerden, dat er al een flink aantal boomstammen, ont daan van alie takken al lag te wachten op verder transport. Ter plaatse worden de overige takken etc. al versnipperd. De eerste plannen tot het kappen van deze bomen, dateren al van december vorig jaar, maar werdentoen uitgesteld, vanwege de commotie rond vermeen- Werk moet half juni klaar zijn Sinds dinsdag 2 april j.l. is de Oostpol derweg voor het doorgaande verkeer afgesloten. Dat gebeurt in verband met de reconstructie van deze weg, die re gelmatig verzakt. Er is bij de reconstructie gekozen voor een rigoreuze en hopelijk afdoende op lossing voor het probleem. Er hang echter wel een prijskaartje van ca acht ton aan! Het werk wordt uitgevoerd door een Moordrechtse aannemingscombinatie t.w. de fa. J. Bos Zn. en het Bouwbe drijf Frans Vink Zonen B.V. De fa. Bos gaat beginnen met het uit asfalt bestaande oorspronke-lijke weg dek uitfraisen en vervolgens egaliseren, zodat een vlakke ondergrond ontstaat. De fa. Bos zorgt ook voor de aanleg van een fietspad langs de weg (dat er voor heen niet was) en voor de aansluiting van de weg bij het Oosteinde en de Ambachtbrug. Verder ook diverse bij komende werkzaamheden zoals het verleggen van kabels, het slaan van damwand en het aanbrengen van bui zen die de verbinding vormen tussen de twee delen van de maalsloot nabij de brug. Bouwbedrijf Vink gaat hierna de weg aanleggen. Op in totaal tweehonderdvij fennegentig palen van ca. twaalfeneen- halve meter lengte, worden veertien be tonnen platen van éénentwintig bij acht meter en ca. vijfentwintig cm. dikte ge stort, die tesamen het wegdek vormen. Het wordt dus een betonweg, op de wijze zoals die vroeger ook bij rijkswe gen werden geconstrueerd. Het karwei moet volgens het bestek rond 14 juni geklaard zijn. De bushaltes aan de Oostpolderweg, de Veenweg en Land voor Water, worden in de periode tussen 2 april en 15 juni tijdelijk buiten bedrijf gesteld. De bus route loopt nu, via de afrit nabij de Oostbuurtstraat, via de Oostbuurtstraat en de Kerklaan naar de Koningin Julia- nastraat, waar de bus verder de normale route volgt. De bedrijven aan de Oostpolderweg blijven via het Oosteinde bereikbaar. De bedrijven op het bedrijventerrein 't Am bacht aan de Zuidplaspolderweg en de Veenweg blijven bereikbaar via de Middelweg en Land voor Water. de milieu- problemen door vallende bla deren, die amoniak in het water zouden veroorzaken. Die reden zorgden voor vertraging en opschudding. Er werden bezwaarschriften ingediend, die intus sen door de provincie zijn behandeld en beantwoord. De verwachting is, dat het kappen van de bomen nog deze week voltooid zal kunnen worden. De provincie zou, vol gens toezeggingen, zorgen voor de aanplant van nieuwe bomen, zodra dit mogelijk is. Dinsdag 16 april a.s. is weer de jaarlijkse gezellige middag voor ouderen, die ge houden wordt in "de Zespunt" en begint om 14.00 uur. Deze middag wordt ge organiseerd door de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Moordrecht. Wie voor 8 april geen persoonlijke uitno diging heeft ontvangen, kan contact opnemen met mevrouw v.d. Berg, tele foon 2766 of mevrouw Buitelaar, tele foon 4717. Voor vervoer wordt, indien nodig, gezorgd. De overname van de K.V.T. in Moord recht vorig jaar, was voor Van Besouw in Goirle een zeer belangrijke investering, die voor de onderneming positieve re sultaten heeft opgeleverd. Dat wordt vermeld in het jaarverslag over 1990, dat Van Besouw heeft uitgebracht. In de in 1990 gedane investeringen (12,3 miljoen) is ook de overname van de K.V.T.begrepen. Deze overname werd gefinancieerd met een claim emissie die ca 6,9 miljoen gulden ople verde. De netto winst nam over 1990 toe met 33 procent tot 3,3 miljoen gulden. Van de groepsomzet had 32,1 miljoen (49 pro cent) betrekking op tapijt, 33,8 miljoen (51 procent) op kunststoffen. Voorgesteld wordt om over 1990 het dividend ten opzichte van 1989 met tien procent te verhogen, tot 2,10. Op 19 april a.s. wordt in het hoofdkantoor van Van Besouw in Goirle een aandeelhou dersvergadering gehouden. Algemeen Rijkspolitie Moordrecht, Dorpsstraat 25, telefoon 01827- 3544 (dag en nacht bereikbaar). Uren van openstelling po litiebureau, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur (zondags gesloten). Grootscheepse verkeerscontrole In de nacht van 5 op 6 april werd op de Middelweg, bij de carpoolplaats, een grootscheepse verkeerscontrole ge houden, waaraan door 16 politie-ambte- naren werd deelgenomen. De controle richtte zich met name op personen auto's. Er werden zo'n vijftig overtredingen ge constateerd, waarvoor een proces-ver baal werd opgemaakt. Eén auto werd ter plaatse uit het verkeer genomen en af gevoerd naar een sloperij, twee andere auto's gingen rechtstreeks naar een garage. Nagenoeg alle overtredingen hielden verband met technische mankementen aan de auto's, zoals gladde banden,doorgerotte chassisdelen, slechte schokbrekers, slechte remmen en loszittende accu's. Een aanzienlijk aantal van de gecontroleerde bestuur ders had geen rij- of kentekenbewijs bij zich. Bij de controle bleek tevens, dat een gecontroleerde automobilist nog een boete had openstaan van 750,-, of een aantal vervangende hechtenisdagen. Hij koos voor de eerste mogelijkheid, betaling van de 750,-. Verbranden van hout In de afgelopen week werden verschil lende mensen, tijdens een milieucontro le, gewezen op het feit, dat zij tuinhout aan het verbranden waren, zonder toe stemming van de gemeente. Als het schoon hout betreftzonder andere be standdelen, dan kan deze toestemming, eventueel telefonisch, door de ge meente verleend worden. Als er hout wordt verbrand zonder die toestemming en/of dat er andere bestanddelen tussen het hout zitten, dan kan er een bekeuring volgen. Graffiti In de afgelopen week werden op diver se plaatsen in de gemeente met verf leuzen en tekens op objecten gespoten. Daar deze "kunstuiting" weinig origineel is, en de eigenaren van de objecten met schoonmaakkosten worden opgeza deld, verzoekt de politie, eventuele ge tuigen van dit geklieder, direct te bellen, als een en ander plaats vindt. Inbraak In een school is aan de achterzijde ingebroken. De daders sloegen met een steen een ruitje in om binnen te komen. Er is een fototoestel en geluidsappara tuur ontvreemd uit de school. Doorrijden na aanrijding Een in de Dorpsstraat geparkeerde per sonenauto werd daar aangereden door een ander voertuig. De bestuurder daarvan reed door, zonder zich bekend te maken. De geparkeerde auto liep een kras en een deuk op.. Aanrijding Op de Provincialeweg 26 vond een aan rijding plaats tussen twee personen auto's. Terwijl de ene stilstond om linksaf de Vijfde Tochtweg op te rijden en het tegemoetkomende verkeer liet pas seren, botste een andere auto op de wachtende auto. De bestuurder van de achterste auto, had de voor hem staande auto te laat opgemerkt, en kon ook door remmen een aanrijding niet meer voorkomen. De auto's werden weggetakeld. Er was alleen materiële schade. Diefstal bromfiets Vanuit en niet afgesloten schuur werd op 3 april en eveneens niet afgesloten bromfiets ontvreemd. Het betrof hier een zwarte Puch Maxi met verzekerings plaatje FXN 255, met een verchroomd voorwiel, en een witkleurig sterwiel aan de achterzijde. Gevonden voorwerpen Vijf sleutels aan ring; bruine portefeuille met inhoud. Verloren voorwerpen Zeven sleutels aan "Heineken"-opener; een OV-jaarkaart; een poesje van een half jaar oud, kleur grijs/ wit/rood; een halfbloed Cyperse/lapjeskat. Concert op nieuwe locatie De harmonie "Kunst na de Arbeid'J op zaterdag 27 april a.s. haarjaa- voorjaars-uitvoering, die ditmaal) he.t eerst niet meer in de ei van de (voormalige) K.V.T. wórdt/ ven maar in de hal van Garage li trum aan de Westringdijk. Het ar begint om acht uur en de entree-pr 5,donateurs hebben vrij entrap Aan het concert wordt behalve doel harmonie zelf meegewerkt door del jorettes en de tamboers. In eenaJ nummers treedt de drumband ai] derlijk voor het voetlicht. Behalvesaif met majorettes, afzonderlijk en incq binatie met de drumband, harmonie ook alleen op. Het program wordt geopend met een optrede» het leerlingenorkest, dat een 4 nummers ten gehore zai brengen programma heeft verder een J rieerde samenstelling, waarbij nupj van o.m. James Last, Katchaturia Nederlandse componisten als I Lijnschoten, J. v.d. Waart en T j gensveld. Het geheel staat onder el van dirigent Cor Pronk, de majors:;! tamboers staan onder leiding van^J Bruin. De postduivenvereniging "de Ge» gelde Vrienden" in Moordrecht hiekB gelopen zaterdag haar eerstewedvr in het nieuwe seizoen, traditioneel! een korte afstand van ca 51 kilor| naar Roosendaal. Om 9.30 uur werden daar bij moe en een zuid-westenwind 518 if voor deze vlucht gelost, die me;| zwinde spoed huiswaarts g eerste duif werd al om 10. geklokt en haalde een gemia snelheid van 1535 meter per m De uitslag werd: P. van Rijn-Ea. J. de Bruin 2; C. Polfliet 3-24; Jat 4-5; R. van Kerkhof 6-8: corojt Beider 9-19; D. Stoppelenburg 17' 16; N. Palsgraaf 11-17-28: A.C. Baas 13-14-20: P. Twigt 15-/ J Krijgsman 18-29; mevr. B. T Palsgraaf 22; Trudy Frank 23-flj 30. Vrijdag 19 april verzorgt het thei "•Achterdeur", om 14.30 uur in jaardentehuis Drost Us®rlïa^ h, voering van "Schipbreuk .SchjP een muzikale show, waarbij oe ligt op de muziek en zang. seiing en een decor, dat op Jl revolutionair te noemen is. n zich af op een cruiseschip kreeft", dat ergens tijdens deptfj man en imuis vergaat/) ale mensen met een piano weten klein eilandje te bereiken, W® geput hun redding afwachte eiland spelen zich ook nog ve 1 lende avonturen af. De uitvoe alleen bedoeld voor de bewoners van huize Drost 3 maar is ook toegankelijk voo van Moordrecht, die niet in n denhuis wonen. Deentree-p lh geen bezwaar te zijn. die slechts ƒ1.-.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 20