ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Bloemschik cursus S.O.S j#>| Wereldhandel Film in koffiebar 't Praathuis Jeugdtheater Help "Max: Havelaar vooruit EEN HUIS HUREN OF KOPEN? Vergelijk uw woonlasten. Milieu Oud-Papier Oliebollenactiel Zondagsschool! Zevenhuizen Bedrijfs volleybal Uitslag Paas-eier-tekenwedstrijd bon voor GRATIS KLEINTJE Dag Nacht 01892 - 16016 A5 pagina 4 Dorpskrant 404/10 april 1991 Zevenhuizen-"De Zeven Muzen" organi seert, nu het weer Lente is, een cursus "bloemschikken". Deze start op donder dag 25 april. De duur van de cursus is 6 lessen op eenzelfde aantal donderdagen achtereen. Voor de kosten en verdere inlichtingen kan men bellen naar me vrouw T. van Stralen, tel. 01802-2037. Er zijn nog slechts enkele plaatsen be schikbaar. Zevenhuizen-Vrijdagavond 12 april a.s. draait de film "Fallen Angels" in koffiebar '"t Praathuis". Een film van deze tijd. Zware jongens op zware motorendoen zwaar werk dat lang niet altijd het daglicht kan verdragen. Rivalen zijn niet zachtzinnigEen moeder die zich niet zo gauw laat af schrikken en trouw blijft aan haar zoon. en het oude spreekwoord "Nood leert bidden". Een indrukwekkend en waar gebeurd verhaal. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen van 15 jaar en ouder is hartelijk welkom in het Hervormd Cen trum, Dorpsstraat 156. Zevenhuizen-Op zaterdag 13 april wordt er onder auspiciën van de "De Zeven Muzen" een jeugdtheatervoorstelling voor de allerkleinsten gegeven in dorps huis "Swanla". Kinderen vanaf 4 jaar zijn hartelijk welkom."Ondersteboven" is de titel van de voorstelling waarbij Kevin Brooking als clown een wonderbaarlijke wereld creëert. Met mimiek weet hij zijn jeugdige publiek te boeien. Aanvang voorstelling 13.30 uur. Voor meer inlich tingen en plaatsbespreken mevrouw M. Leewis tel. 01802-3371. Zevenhuizen: Op 30 april. Koninginnedag, staat niet alleen de verjaardag van onze vorstin centraal, maar ook het feit dat Koningin Beatrix en Prins Claus 25 jaar getrouwd zijn. Dit zilveren huwelijksfeest werd enige weken al 'dunnetjes' gevierd in nederland door het planten van bomen en struiken door schoolkinderen. Ook koningin Beatrix nam de schop ter hand. Om alvast een beetje in Oranje-sferen te komen, heeft het Oranje Comité Zeven huizen een vorstelijke puzzel bedacht. Alle lezers van de Dorpskrant kunnen hieraan meedoen. De prijzen zijn zeer fraai. Wat moet u doen? U lost allereerst de 12 vragen op. De antwoorden schrijft men op. Daarna wordt van de gevraagde letters een woord gemaakt dat alles te maken heeft met het 'zilveren paar'. Ook dit woord dient vermeld te worden. Tenslotte dient men de gevonden oplos sing, van naam en adres voorzien om deze vervolgens, tijdens kantooruren in de Oranjepuzzel-stembus in de hal van het Gemeentehuis te deponeren. Voor wie opstuurt: Het adres luidt: Gemeentehuis, t.a.v. Oranjepuzzel-stembus, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen. Dit zijn de vragen: 1Hoe heet de middelste zoon van Konin gin Beatrix en Prins Claus? Maurits/Friso/Constatijn 2. In welke maand van het jaar 1966 trouwden prinses Beatrix en Claus von Amsberg? 3. Koningin Beatrix moest in augustus 1987 wegens hersenvliesontsteking snel naar Nederland. In wélk land was ze toen op vakantie? Oostenrijk/Frankrijk/Italië. 4. In welk kasteel in Lage Vuursche woonden Prinses Beatrix en Prins Claus tot 1990? 5. Koningin Beatrix gaf ons kortgeleden allemaal een goede raad: plant eens een klein 6. Welke hobby heeft Koningin Beatrix? Beeldhouwen/Schaatsen/Linten knip pen. 7. Op welke dag van de week viel dit jaar de trouwdag van ons Koninklijk paar? 8. In welk paleis in Den Haag wonen Koningin Beatrix en Prins Claus? 9. Vanwege haar goedlachse uiterlijk werd Koningin Beatrix in haar jeugd vaak "prinsesgenoemd. 10. prins Claus is altijd al sportief ge weest. Hij liep ooit de 11De dominee die in 1966 het huwelijk bevestigde in de Westerkerk was niet voor de poes. Zijn naam was Ds 12. In welke stad werd het koninklijk huwelijk voltrokken? Als u alle antwoorden heeft gevonden, neem dan van: 1. de 2e letter.... 2. de 4e letter.... 3. de 3e letter.... 4. de 10e letter.... •5. de 6e letter.... 6. de 2e letter.... 7. de le letter.... 8. de 3e letter.... 9. de le letter.... 10.de le letter.... 11.de 4e letter.... 12.de 6e letter.... Deze letters vormen samen een woord dat alles te maken heeft met het 'zilveren paar". Veel succes! Het Oranje Comité Zevenhuizen. DE DERDE WERELD VERDIENT BETER Als u woonruimte zoekt, dan komt u voor de vraag te staan: wordt het huren of kopen? Het antwoord op die vraag is afhankelijk van een groot aantal factoren. Voor een deel hebben die te maken met uw persoonlijke situatie. Er zijn echter ook zaken waarop u geen invloed heeft, zoals de hoogte van de hypotheekrente. Voordat u een keus maakt, is het goed eens alle voors en tegens op een rijtje te zetten. U kunt dan afwegen wat er mogelijk is èn wat u wilt. Persoonlijke situatie De keuze is niet alleen een kwestie van geld. Misschien is een eigen huis in uw situatie voordeliger dan een huurhuis, maar andersom is ook goed denkbaar. Ook de wens 'iets achter de hand te hebben' kan een rol spelen. Uit uw leefsituatie kan een bepaalde keuze voort vloeien. Zo zal bijvoorbeeld een student eerder een huis huren dan kopen, omdat hij zeer waarschijnlijk na zijn studie ergens anders gaat wonen. Andere factoren Tot één van de belangrijkste factoren waarop u geen invloed kunt uitoefenen behoort de hypotheekrente. Een hoge hypotheekrente brengt hogere woonlasten met zich mee als u een huis koopt. Dat betekent dat bij een hogere hypotheekrente huren financieel gezien aantrekkelijker wordt. Vorig jaar bestond er veel onduidelijkheid over allerlei factoren, die de keus tussen huren of kopen bepalen. Uit onderzoek blijkt dat die onzekerheden grote gevolgen hebben gehad voor de woninghypothekenmarkt. Sterke daling hypotheekmarkt In het afgelopen jaar zijn er namelijk aanzienlijk minder nieuwe hypotheken afgesloten dan in 1989. Deze daling heeft niet alleen te maken met de hogere rente en het afnemende vertrouwen van de consument in de economie. De ideeën die zo nu en dan worden geuit over de verhoging van het huurwaardeforfait en de beperking van de aftrek van hypotheekrente zijn daarop ook van invloed geweest. Eén punt is sinds vorig jaar wel duidelijk geworden: de woonlasten voor huurders èn kopers zullen als gevolg van overheidsmaatregelen toenemen. In de komende jaren wordt het huurwaardeforfait jaarlijks zo'n 30% hoger. Tegelijkertijd krijgt de huurder te maken met flinke jaarlijkse huurver hogingen van 5,5% per jaar en een aanscherping van de normen en voorwaarden van de individuele huursubsidie. Er zullen, zo verwacht de Rabobank, in 1991 ongeveer evenveel hypotheken worden ingeschreven als vorig jaar. De ontwikkeling van de hypotheekrente blijft een onzekere factor. Daarnaast is het belangrijk hoe de consument zal reageren op de overheidsmaatrege len, die zowel het huren als het eigen woningbezit duurder maken. Woonlastenvergelijking Wilt u zich laten informeren over de gevolgen van die maatregelen en over de vraag of u, in uw situatie het beste kunt huren of kopen? De Rabobank zal u daarbij graag op maat adviseren. Zij beschikt daar voor over het adviesprogramma "Huren of Kopen". Met dit program ma kan voor u een woonlastenvergelijking worden gemaakt die is toegespitst op uw situatie en waarbij rekening wordt gehouden met uw mogelijkheden. Wilt u meer weten? Haal een folder bij de Rabo bank en vraag een woonlastenvergelijking aan. Max Havelaar koffie is inmiddels te koop in vele supermarkten en bij wereldwin kels. Maar ook grootverbruikers, zoals be drijfskantines, kunnen Max Havelaar koffie bestellen. praat er eens over met de onderne mingsraad, of met het verenigingsbestuur of op de sportclub... Smaaktesten van de Consumentenbond bewijzen dat Max Havelaar Keurmerk- koffie smakelijker is en een geuriger aroma heeft dan de traditionele koffie- merken. Enkele bedrijven en instellingen hebben de proef op de som genomen. Zonder dat het personeel hét wist, is er overgeschakeld op Max Havelaar koffie. De medewerkers complimenteerden hun kantine met 'het lekkere bakkie'. Elders werd het personeel wel op de hoogte gesteld van de nieuwe koffie 'vanwege het goede doel;', prompt kwamen er klachten over de bit tere smaak. De klagers wisten niet dan hun koffie exact hetzelfde was als altijd. Test dus zelf "Max Havelaar keurmerk- koffie" wordt er geadviseerd. De koffie kost een paar dubbeltjes meer, maar de kleine koffieboer in de Derde Wereld wordt hiermee een eerlijke prijs voor hun produkt gegarandeerd. Omdat Max Havelaar de geldvretende tussenhandel uitschakelt en omdat Max Havelaar de wereldmarktprijs, die op het ogenblik ver onder de produktiekosten ligt, niet erkent. De boeren krijgen in ieder geval een in overleg vastgestelde minimumprijs en voorfinanciering tot 50% In Zevenhuizen is de koffie (en andere 'zuivere' levens middelen) te koop bij "Natuurluck" aan de Zuidplasweg 22. Geopenddinsdag en woensdag van 9.00 tot 17.30 uur. Vrijdag van 11.00 tot 17.30 uur; zater dag van 9.00 tot 16.00 uur. maandag en donderdag gesloten. In Moerkapelle: mevrouw Klumpers, Raadhuisstraat 69, tel. 01793-2596. Voor meer informatie: Riet Peddemors Hazeveld 49 tel. 01802 3497. Op Koninginnedag kan er koffie ge proefd worden bij de kraam van de "Wereldwinkel" Ingezonden Het grootste deel van het ingejJ oud papier wordt verwerkt tot kranten- en pakpapier e.d. Siec klein deel wordt verwerkt tot i schrijfpapier. Er is weinig vraag J papier. Vreemd eigenlijk: we $3 allemaal achter dat papier J wordt, maar we gebruiken tochj liever geen gerecycled papier. I Het argument om geen kringlooJ te gebruiken is vaak dat het er zoJ uitziet. Als we ieder milieu-proM een dergelijk luxe- argument ïj afschuiven, kon de hele aarde nctl eens erg grauw worden. Missthj volgende keer toch maar eersf schrijfblok, ringbandvulling en ejJ pen van kringlooppapier kopen. 1 we van de week maar eens begind kringloop-toiletpapier. Uw supe heeft het. Milieuvereniging Zevenhuizen. I Postbus 1010 Zevenhuizen. Zevenhuizen-De Hervormde ZaJ school houdt a.s. zaterdag 13 apn| grote oliebollenactie. Kinderen» Zondagsschool gaan de huizen lam oliebollen. Voordien zijn zij reedsJ met het opnemen van bestellingen» woonomgeving. De Zondagsschool wil zich medeia voor een ziekenhuis in Kameroen. I Daar werkt het echtpaar Coes- Jan Men signaleert aldaar een groot I aan bedden, instrumenten en speJ voor de kinderafdeling van de zael niekjes die het echtpaar Coes onderf beheer heeft. Wie oliebollen wil en er van verzekel zijn dat ze 'thuisbezorgd' wordenkaal bestellen bij tel. 01793-1387ofOll 1104. I Ze zijn ook verkrijgbaar op zaterdij april in het Hervormd Centrum at Dorpsstraat 156. De prijs bedraagt per 5 oliebollen^ Zevenhuizen- Op 2 en 11 mei wordt weer iwl tweede achtereenvolgende jaar Kj drijfsvolleybal gehouden in ri "Swanla. De finale-avond en prijsuitreikinglij 11 mei plaats. Op die avond speelt er de band rrï ledereen is hartelijk welkom opJ avonden om de spelers toe te j«™ aan te moedigen. De toegang is gratis.... Zevenhuizen-De Paasvakantie is weer voorbij. Naar hartelust konden de kinderen spelen, diverse kleurplaten kleuren 0 paaseieren tekenen in zwembad "De Koornmolen", tijdens de Paasvakantie. De tien kinderen die de leukste Paaseie ren tekenden en -kleurden kregen een prijs. Zij mogen een keer gratis zwemmen. Het kaartje met hun naam kunnen ze afhalen aan de kassa van het zwembad. Zij kun nen daarvan gebruik maken tot 1 mei a.s. Renate v.d. Beek 10 jaar, Sabrine v.d. Halm 10 jaar, Esmee Hagens 9 jaar, Pascal Hertog 8 jaar, Tom Groeneweg 8 jaar, Raymond Jansen Kevin de Graav Jolanda Zwijnenburg 6 jaar, Marion Clazing 6 jaar en Miriam Hilteman 5 jaar. METRESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VA N O N S V E RW AC H T W O R DT. TEEUW UITVAARTVERZORGING DE ZONNEBAARS I 2661 KK BERGSCHENHOEK uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen.» woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskran weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplokken a.u.b.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4