AKTIEWEEK AL HET RUNDVLEES BENTHUIZEN Koen thuis Bij Hijdra I Plattelandsvrouwen Benthuizen Kerkdiensten Benthuizen medische weekeinddienst HANS KOELHUIS pagina 6 Dorpskrant 404/10 april 1991 (GELDT NIET VOOR AANBIEDING) Joop van der Bijl Dien van der Bijl Verheul De Wig-wam kalender aktie van dj maand april is gestart. Deze maand 2 Playmobildozen Ridders met paard van 14,95 voor 9,95 Meisje met kinderwagen van 11,95 voor 7,95 Bovendien met GRATIS hele leukel wig-wam sleutelhanger Pr. Willem Alexanderplein 61 Benthuizen tel. 079-3134431 Wegens groot succes kunnen wij U nog eenmaal aanbieden 6 SOORTEN BEHANG uit ons boekje. LENTE AANBIEDINGEN SPECIALE LAGE PRIJZEN, VOOR| HOGE KWALITEIT BEHANG zie onze etalage!!! de draaiende wiel pakte OORDEEL Ze Kilo halve prijs!!!! Benthuizen-De Plattelandsvrouwen komen op woensdag 17 april bij elkaar voor een lezing door mevrouw Jos van der Poel uit Leiderdorp. Zij vertelt over de ziekte van Alzheimer en het werk van de Alzheimerstichting. Er zijn diverse dames, die onlangs een cursus over de ziekte van Alzheimer hebben gevolgd. De avond sluit hierop mooi aan. zondag 14 april Hervormde kerk 9.30 uur cand.J.P.J. VoetsHazerswoude 18.00 uur eerw.heer J. Henzen sr. Leiderdorp Herv/Geref.De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. G.J. van Aalst 13 en 14 april dokter P.P.M.T. Hermans Zuidwijk 2 Boskoop tel. 01727-12038 18 april Op deze dag hopen onze ouders en grootouders en hun 40-jarig huwelijk te gedenken. Ter gelegenheid hiervan houden zij een receptie op donderdag 18 april van 17.30 uur tot 19.00 uur in "Boerderij De Drie Hooibargen Zegwaartseweg 31 te Zoetermeer. De kinderen en kleinkinderen Dorpsstraat 34 2731 Ap Benthuizen Benthuizen-De molen in feesttooi, de tuinen in de Ds. Janszenstraat versierd en bij alle huizen in deze straat de vlag uit. Zaterdag was er blijdschap in Benthui zen: Na welgesteld 103 dagen in ziekenhui zen te nebben doorgebracht kwam de 21 -jarige Koen van der Mark zaterdag j1 onverwacht naar huis. Nog iien dagen terug was hij weer eens geopereerd en deze laatste operatie is dusdanig goed geslaagd dat j.l. vrijdag de ouders van Koen te horen kregen dat hij naar huis mocht. De heer en mevrouw Van der Mark hebben geen dag voorbij laten gaan zonder bij Koen te zijn, 's middags of 's avonds tot een uur of negen tien. De eerste stop in Benthuizen was bij de molen. Daar is Koen iedere zaterdag en helpt bij het malen van het graan. Hij moest daar toch even gaan kijken naar de nieuwe buil (die het meel van het kaf scheidt) in de winkel op de begane grond. "Koen voelt zich een echte mole naar", aldus de heer J. Menge, die zaterdag j.l. samen met de heren J. van Dalen en R. Roos de molen bemande. Zij hadden een groot spandoek op de molen gehangen met "welkom thuis Koen" en de molen gepavoiseerd. Er hingen alle maal vlaggetjes tussen de wieken en draad in allerlei kleuren. Ook de nationale driekleur hing er in top, daar waar 's zaterdags de blauwe wimpel hangt. "Koen is iedere zaterdag op de mo len aanwezig en weet alles van de molen, jammer dat hij nooit een echte molenaar kan worden", aldus de heer Menge. Toen Koen thuis arriveerde, stond het voor de deur vol met bloemen. Speciaal voor deze thuiskomst bracht de grootva der van Koen uit Zeeuws Vlaande ren een 'zelfgebakken' o zo lekkere- door uw verslaggever geproefde- cognac-taart mee. ziekenhuis Gedurende de drie en halve maand in de ziekenhuizen, heeft Koen 742 kaarten ontvangen. Bladerend door de vijf albums die Koens ouders daarmee volgeplakt hebben, vallen zeer veel zelfgemaakte tekeningen (o.a. van de penkunstenaar C. Breg- man en een stuk of tien echte teke ningen), borduursels en de vele. in Krokusvakantie uit het buitenland ver zonden kaarten op. Er is bijna geen gezin in Benthuizen dat geen kaartje gestuurd heeft. Ook het dagverblijfAkkefietje" in Zoetermeer-Segwaart, heeft veel kaarten naar Koen verzonden, waaruit blijkt dat ze hem daar ook misten. Zelfs zusters uit het Lange Landziekenhuis in Zoetermeer hebben hem kaarten naar Den Haag gestuurd. Voor KOen is door de heer Waltman een videofilm gemaakt. "Mijn moeder lag net in het Lange Land ziekenhuis toen ik hoorde dat Koen een ongeluk gekregen had en naar Zoeter meer was vervoerd.. Ik ben 's avonds gelijk langs gegaan op de intensive care. Koen is gefilmd met alle toeters en bellen om hem heen, later ben ik nog enkele malen speciaal naar Koen gegaan om zijn genezingsproces vast te leggen", aldus de heer Waltman. Jammer is alleen dat Koen's ouders geen video hebben, maar dat leverde voor Koen gelijk al diverse uitnodigingen op om in het dorp met de band op visite te komen, zodat hij zichzelf nog kan bewonderen. Als we Koen vragen hoe het toch geko men is dat hij onder de vuilniswagen geraakte, blijkt duidelijk dat nog emotio neel zegt Koen: "Ik loop altijd op de stoep naast de vuilniswagen. Daar op die hoek is er geen stoep en het naar buiten mijn been werd onder htt wiel getrok.® en de wagen kwam teg^n mijn heup J stilstand". Zaterdagmiddag bereikten Koens 0 ties een hoogtepunt. Op verzoek van enige dorpsgeno: kwam de drumband en fanfare M| en Vriendschap" uit Zoetermeer a trommeld -"vrijdag gebeld, een «J met vakantie en dan nog zoveel aan* zig"aldus één van de initiatiefnee®] - en brengen onder grote i langstelling voor het huis van f aubade. Tijdens deze aubade is Koen ma 1 looprek naar buiten gekomen en ml rolstoel neergestreken. Het "langaj leven", deed Koen huilen. Ook enige omstanders pinken een w| weg. Als de Dorpskrant even later ut komt maken is Koen er nog niet maal bij. Op de vraag hoe hij alles vandaag)1 antwoordt hij slechts kort: Goed Dat met Kerst in elke kerk voor gebeden is, is niet tevergeefs gewj alhoewel het volgens de doktoren w nog wel een jaar zal duren voor w| weer normaal kan lopen. Peter Nieuwstad Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6