etie hiï iC'iarioe «Rap» mm Veel 'verborgen bommen' in woningen en bedrijven Handwerktentoonstelling Postduiven van De Stormvliegers vlogen FAMILIEBERICHTEN Dorpskrant 404/10 april 1991 pagina 9 RLrJftj «f jl jCHTlgyC? DAV ■•WV'UM* Gerarda Aletta Lievaart - Paul fP de leeftijd van 68 jaar. Voor het hele gezin „geen de thans 78-jarige mevrouw t' 45 jaar geleden begon met een achter op haar fiets, zou uitgroeien L mode-textiel- en woninginrich- Lk van dergelijke omvang, had zij durven dromen. Ze deed als wedu- larbest, om bij de mensen aan huis, ikleding.' manufacturen en textiel te Ipen. Arie kwam haar op 18-jarige leeftijd a terwijl zijn zus Lidy dat al op leeftijd deed tot na haar huwelijk. zo werd het pand aan de Raadhuis- |t naast haar woning als winkel inge- jok de schoondochter Annie zoveel 'C'il - Moerkapelle/Zevenhuizen-Ter gelegenheid van het 45-jarige bestaan van de zaak, houdt Bac B.V. in de winkels in Moerkapelle en Zevenhuizen een stempel-actieOp bepaalde aangekochte artikelen, boven def 25,krijgt men in plaats van één stempel, twee stempels. Een stempelkaart met 20 stempels heeft een waarde van 25 gulden. Verder krijgt iedere klant een alleraardigste attentie in leuke geschenkverpakking. Aan de kinderen is ook gedacht. Speciaal voor hen heeft Bac in beide winkels een grabbelton. En een ballon maakt het voor hen extra aantrekkelijk om mee te gaan naar de winkel van Bac. In de winkel in Moerkapelle is het een beetje dubbel feest, omdat de afdeling 'woninginrichting' ingrijpend veranderd is. 'gedurfd'. "Klanten zeiden nu gaan jullie zeker ook mantels verkopen'. Daar moest ik toen nog niet aan denken. Nu zouden we niet zonder meer kunnen. Het is juist onze kracht dat het hele gezin bij ons terecht kan: van baby, peuter, kleuter tot oma en opa toe. We zijn niet gespecialiseerd in een be paald genre, maar hebben juist een breed pakket". Genre Dit voorjaar is het echtpaar Bac voorzich- - tór-x—v „,„4 [voor dit vak zou hebben en het in jers had, is intussen, na het ver- o van zoveel jaren, wel gebleken. Irks de zes kinderen die in de loop eren werden geboren, had mevrouw een wezenlijk aandeel in de zaak, jaar man en zij ca. 25 jaar geleden Wn. eek een sprong in het diepe toen ze jaar geleden het voormalige dorps- land aan de Dorpsstraat aankoch- Irant het was wat grootte betreft wel tig gestart met de verkoop van herenkos tuums. Of ze dit genre uit zullen breiden valt te bezien. Het zal hen in Moerkapelle ontbreken aan ruimte. In het filiaal in Zevenhuizen is er wel voldoende armslag. Daar werd een jaar of 20 geleden begonnen in een winkel waar voorheen een dergelijke zaak gevestigd was .Toendaarderuimteveeltekleinwas werd door Bac een pand gebouwd aan de andere zijde van de Dorpsstraat. Het werden twee winkels. De éne is verhuurd Als ik roep, verhoor mij, o God mijner gerechtigheid! in benauwdheid hebt Gij mij ruimte gemaakt. Psalm 4:2. diepe droefheid geven wij u kennis, dat na een moedig ledragen lijden, de Heere op zijn tijd van ons heeft weggenomen pin innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, schoonmoeder p lieve oma H. Lievaart Nelly en Ger Vera. Arda, Jasper Piet en Elly Vincent Jaap en Annerie Henk 1 april 1991 Nanastraat 47 F51 GA Moerkapelle Pfnheid tot condoleren op donderdag 11 april tussen 16.00 L ÜUr en tussen 20.00 en 21.00 uur aan het woonhuis, r nastraat 47 te Moerkapelle. beho^39 12 aPril za' er om 13.00 uur een rouwdienst worden lansJ1 6n 'n cle E^manuëlkerk, Beatrixlaan 1 te Waddinxveen. r:eicUpend Za' begrafenis plaatsvinden op de nieuwe Alge- egraafplaats "Westhage", Akkerweg te Moerkapelle. begrafenisplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in plande begraafplaats. aan Doornhein schoenen/sport. "Het is zo fijn om dicht bij huis een zaak te hebben waar je een klosje garen, een rits, ondergoed, lingerie, kunt kopen, maar naast dit textiel ook voor badkleding terecht te kunnen, panty's, sokken, overhemden: kortom voor alles op kle- dinggebied. Elk seizoen geniet ik ervan als er een in Parijs wonende mevrouw naar de winkel komt om haar kinderen van top tot teen te kleden. Daarin blijken zaken als de onze, uniek. Er zijn natuurlijk volop zaken waar je kleertjes kunt kopen, maar je mist daar b.v. een pyama, ondergoed e.d. Dat geldt niet alleen voor de grote steden, maar ook voor de hele regio. Helaas vind je in grotere plaatsen niet meer van het soort als de onze". Regionele bekendheid Zij en haar man zeggen, mede dankzij de in het oog springende advertentie op de achterzijde van de Dorpskrant, veel klanten uit de regio te hebben. Degenen die één van beide winkels, het zij in Zevenhuizen of Moerkapelle hebben bezocht, zullen erkennen dat ze een goede presentatie hebben en bijzonder klantvriendelijk zijn. De verkoopsters hebben een aardige uitstraling, zijn en thousiast, maar kennen hun plaats. Een klant die zomaar even rond wil kijken, krijgt daartoe de gelegenheid. Is men op zoek naar iets, of wil men combineren, dan is de vindingrijkheid groot. En komt men wekelijks terug om de nieuw binnen gekomen onderdelen van een collectie te bekijken, dan blijft diezelfde spontane vriendelijkheid. Woning en project-inrichting Wat de woning-en project-inrichting be treft heeft Bac eveneens naam gemaakt: tot over de grenzen van Zuid-Holland. Van nieuwbouw-woningen, boerderijen en landhuizen tot ziekenhuizen, scholen, winkels en kantoren. Er zijn vaste naaisters die zorgen dat vitrage en gordijnen 'maatwerk' zijn, stof feerders die vakkundig hun werk afleve ren; er echt hun best op doen; er des noods een dag langer over doen en niet opgejaagd worden. "Dat werk moet kwa liteitswerk zijn. Het is iets wat een aantal jaren goed moet blijven. Daarom willen we kwaliteitswerk leveren. We werken volgens goede afspraken, behandelen klachten zo goed mogelijk en trachten ze op te lossen en wat er ook gebeurt positief te blijven. De kracht van dit type bedrijf is datje enthousiast moet blijven. Dat blijf je "Dat is nodig om jezelf niet onvervang baar te maken. We gaan vaak naar beur zen. Vroeger was het zo dat je vooraf gaand aan het winterseizoen een paar keer naar de beurs ging om de totale seizoenscollectie in te kopen. Nu gebeurt dat ook wel, maar we kopen ook mond jesmaat in, telkens wat nieuws erbij om de collectie aantrekkelijk te houden. De voorjaar-en zomercollectie is heel uitge breid omdat het maar kort zomer is: van sweaters, truien, regenjassen, jacks tot vestjes, shorts, zonnehemdjes en strand- jurken. Daarnaast is er, nu de kinderen groter zijn en de zaken op adequate wijze kunnen worden waargenomen, de mo gelijkheid om tussentijds een keer met pwmm k r AA*-.» o, - ook, want je bent er dagelijks mee bezig. Als dat over zou gaan dan is je uitstraling ook weg. En het mooie ervan is dat ook al onze medewerkers ditzelfde enthousias me hebben". Vervanging Mevrouw Bac stelt, dat haar winkel- me dewerksters haar desgewenst, admini stratief kunnen vervangen. Ze zijn in staat om voorraden bij te houden en bestellin gen uit te voeren; ja. ze kunnen zelfs calculeren. vakantie te gaan"En zo reilt en zeilt het bij de 'jarige' Bac in Moerkapelle en Zevenhuizen: een mode-textiel-woning- projectinrichting-winkel, die 24 mede werkers telt en waar de onderlinge ver standhouding, gezien de lengte van jaren van dienstverbanden, uitstekend is; waar de klant zich thuis voelt en ieder iets van zijn of haar gading kan vinden De Dorpskrant wenst de firma Bac nog vele goede 'zakelijke' ja- Brandweer houdt inzamelingsactie oude gasflessen Den Haag-De gemeentelijke Brandweer corpsen in de provincie Zuid-Holland gaan gezamenlijk lege en oude onge bruikte gasflessen inzamelen, in de Pro vincie Zuid-Holland kunnen zowel parti culieren als ook bedrijven hun oude gasfles(sen) op vrijdag 12 en zaterdag 13 april bij hun brandweercorps of bij Ge meentewerken van hun woonplaats inle veren. Gasflessen die niet meer in gebruik zijn, verdwijnen veelal in bergruimten. Deze oude. niet meer gekeurde flessen zijn zeer explosief bij brand of oververhitting. De aanwezigheid van oude gasflessen in huis levert een groot risico op, voor bewoners maar ook voor personeelsleden van de brandweer, het is verscheidene malen voorgekomen dat werkzaamheden van de Brandweer moesten worden gestaakt wegens exploderende (vergeten) gasfles sen. De brandweer spreekt dan ook van 'heuse bommen'. Vaak weten bewoners niet meer dat de gasflessen in huis zijn. Tijdens bluswerkzaamheden speelt de mogelijke aanwezigheid van zulke flessen een grote rol bij de mensen van de brandweer. Het gaat hier in het algemeen om alle op de markt zijnde butagas-en propaangasflessen of -cilinders, die tien jaar of langer geen keuring door het Stoomwezen hebben ondergaan. Niet alleen woningen De brandweer verwacht dat veel oude gasflessen zich ook bevinden in bedrijven en instellingen. Deze zijn zeer ontplof baar. "Een exploderende oude gasfles kan in grote ondernemingen aan kettingexplo sie veroorzaken van wel goede en ge keurde gasflessen en dergelijke appara tuur" Volgens de brandweer is het ook goed mogelijk dat bij ziekenhuizen, scholen en, niet te vergeten, de recreatieve sector, met name volkstuinverenigingen, jacht havens en campings ongebruikte gas flessen in een 'vergeethoek zijn geraakt'. Deze ondernemingen, instellingen en recreanten worden eveneens dringend verzocht de gasflessen en L.P.G.-tanks in te leveren, hierbij wordt gewezen op het feit dat L.P.G. (autogas) alleen mag wor den gebruikt als autobrandstof, het ge bruik van L.P.G. voor verwarmings-en/of kookdoeleinden is verboden. Hergebruik Gasflessen die worden gebruikt, rouleren in een circuit en worden regelmatig ge keurd. De gashandelaar brengt de inhoud van een fles in rekening, op de fles zelf wordt statiegeld geheven. Deze flessen kunnen normaliter worden geretour neerd aan de leverancier bij het overleg gen van de afleveringsnota. er wordt niets terugbetaald als de nota niet kan worden getoond. Deze oude flessen worden gratis ingenomen door de brandweer. Van hieruit worden ze naar de distributeur afgevoerd. Deze bekijkt of de flessen geschikt kunnen worden ge maakt voor hergebruik, is dit niet het geval, dan worden ze op een. daartoe bestemde plaats, vernietigd. Inlevertijden en adressen Vrijdag 12 en zaterdag 13 april: Moerhuizen Moerkapelle:Brandweergarage van 09.00 tot 16.00 uur op vrijdag en za terdag van 09.00 tot 13.00 uur ZevenhuizenGemeentewerk B.K. weq 22 Moordrecht:Brandweergarage Schielandstraat Nieuwerkerk a.d. IJssel Brandweergarage Pr. Alexanderlaamn Waddinxveen Gemeentewerf Noordkade 48 Inl. 01820-24000 Regio-Op maandag 15 en dinsdag 16 april wordt er in de feestzaal van "De Doelen" te Rotterdam, ingang Kruis plein, een grote "Handwerktentoonstel- ling" van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen gehouden. Uit de hele provincie komen van honderden leden handwerken in zo'n 20 verschillende technieken bijeen, deels als cursuswerk, deels individueel gemaakt. Alle werkstuk ken zijn gemaakt naar eigen ontwerp en over het algemeen van hoog niveau. Op de tentoonstelling worden demonstraties gegeven in verschillende technieken, zo als: quilten, zijdeschilderen, kant. siera den maken, weven, verschillende bor duurtechnieken en het werken met water-soluble fabric. De tentoonstelling is maandag te bezichtigen van 14.00 tot 21.00 uur en dinsdag van 900 tot 1630 Zevenhuizen- De postduiven van de Zevenhuizense postduivenhoudersvereniging "De Stormvliegers" namen het afgelopen weekeinde deel aan de eerste wedvlucht van het nieuwe seizoen. Er namen 589 postduiven deel aan de wedvlucht naar Roosendaal, een afstand van ca. 55 km. De eerste duif die binnenkwam was er één van D.C. den Hertog die met een snelheid van 1497.302 km,.p.u vloog. Ook de tweede duif die enkele seconden later binnenkwam was van hem. Op de derde plaats eindigde de heer N. Koppenaal. met een snelheid van 1466.873 4. M. Jongenelen. 5. A. Clazing. 6. N. Koppenaal, 7. M. Strijdhorst. 8. M. Strijd- horst, 9. A. Clazing en 10 ook zo. 11. C. v.d. Graaf 12. A. Clazing. 13. E. Strijd horst, 14. A. Clazing, 15. K.C. Hoek diersp., 16. C.v.d. Graaf

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9