uuirn doornhein léf BOUWBEDRIJF BAAS MET E API D E S S 0 DRUKKERIJ ELGERSMA ET LT voor perfekte vitrages cInterim-- -'vcmmimf KWALITEITSBOUWERS UIT EIGEN REGIO Gouderak/Moordrecht Tel. 01827-2022/2327 VLECHT RUGWERK ZOEKT U: - computerpapier - faxrollen -computer-etiketten Plannen voor bebouwing IJssel- oever gepresenteer pagina 22 Dorpskrant 405/17 april 1991 169,95 schoenen - sport van gelderen dan bent u bij: Dorpsstraat 62a - Zevenhuizen Tel. 01802-2289 MJ. v.d. Hoek Zn. aan het juiste adres!!! Magnifieke molière in metallic leer. blauw gespsluiting bruin vetersluiting Blauw en brons! Deze supermodieuze kleurstelling is eindeloos te combineren! Natuurlijk echt leer. Schitterend geheel leren herenschoen in zwart en bruin ook in gespsluiting Dorpsstraat 20 - Moordrecht - Tel. 01827-2347 Dorpsstraat 147 - Zevenhuizen - Tel. 01802-3543 Dai is het effect van Desso-Asteranne. In de woonkamer, in de hal, op de trap - overal schept u met Desso-Asteranne een sfeer van verrassende vernieuwing. Door fraai vervloeiende tinten; een behaaglijk tapijt met een warme optiek. Desso-Asteranne biedt u een keuze uit maar liefst 40 modieuze kleuren. Voor perfec te harmonie in uw interieur. Bovendien is Asteranne bijzonder sterk en profiteert u van praktische onderhoudsvoordelen. Ook dat hoort bij het nieuwe gevoel dat u met Desso- Asteranne in huis haalt. Desso-Asteranne verkrijgbaar bij: Wij laten u graag de volledige kollektie Asteranne zien. En wilt u de Asteranne graag in uw eigen interieur beoordelen dan verzor gen wij een proefstaal voor u. Desso-Asteranne Sterk in kwaliteit en sfeer INTERIEURVERZORGING EN TEXTIEL Kerkplein 17, Moordrecht Tel. 01827-2345 verhuizingen - pianotransporten Erkend sinds Westeinde 117 2841 BR 1928 Moordrecht 01827-2311-2058 KERKPLEIN 15-MOORDRECHT-TEL.01827-2280 y Appartementen en jachthaven aan de Hollandse IJssel Maandag 8 april j.l. werden in de burgerzaal van het drechtse raadhuis de plannen gepresenteerd voorde wing van een deel van het voormalige K.V.T.-terreinb, oever van de Hollandse IJssel. De eerste plannen hiervoor dateren al van 1989 toenj van het Aannemingsbedrijf J.W. Baas Gouderak- Moor in het bezit kwam van een deel van het KVT terrein Die plannen werden opgesteld, nadat een haalbaar! onderzoek was verricht door het Stedebouwkundig Bokelman Croonen te Utrecht. Er werd ook een wingsstudie verricht door architect Henk van Hooff uilBu en het architectenbureau Saarberg, Van der Scheer ners B.V. te Haarlem- Moordrecht. Tijdens de presentatie van de plannen wees burgr A.F. Bonthuis erop dat deze "slimme bouwlocatie" voorbeeldfunctie heeft voor het Hollandse IJssel project Na langdurig overleg met de provincie, is de ge- Moordrecht erin geslaagd, speciaal voor dit project, een planologisch contingent van 90 woningen te verkrijgen, het normale contingent, dat ten goede komt aan bour nen elders in de gemeente met name het plan Dorp li- Het aantal van 90 woningen wordt gespreid over drie - Wel maakte burgemeester Bonthuis het voorbehoud, dat1 plannen op een aantal punten mogelijk nog wel wijzigt, zullen ondergaan. Het plan is, als eerste stap in de te volgen procedure, al de orde geweest in de gisteren gehouden raadscoi» voor Ruimtelijke Ordening. De daarin gemaakte opiw gen door de commissieleden, zullen worden verwerkt in ontwerp bestemmingsplan voor het gebied, datdea^' Procedure ingaat. De hoop bestaat, dat de grond nogdif ouwrijp gemaakt kan worden, waarna in het begin van 1 met de bebouwing begonnen kan worden. In de plannen is ook net gedeelte van het terrein fabriekspand opgenomen, dat nu eigendom is van1 Besouw in Goirle en dat ligt aan de zijde van de rivier. Hit zijn achttien twee-onder-één kap woningen gepland en vrije- sector woningen. Op de rest van het terrein, dat Baas in 1987 kocht toenmalige KVT komen o.m. drie appartements-gebar die elk bestaan uit drie bouwlagen met elk weer drie a tementen en een vierde bouwlaag met twee penthouses, levert in totaal 33 drie c.q. vierkamer-appartementenop. appartements-gebouwen zijn gesitueerd aan de zuidzijde het terrein, op de kop ervan en geven een ruim uitzicht op! rivier en de achterliggende Krimpenerwaard. Langs de IJsseldijk zijn een zestal twee onder één woningen gepland geschakeld door middel van garages. De voormalige "oude fabriek" (de weverij Zuid) wordt tot de kelderlaag afgebroken. De kelder zelf (ca 3000 M2).' behouden, en is in de plannen opgenomen als parkeeigai voor de toekomstige bewoners. Hiertoe zal deze aan moeten worden. Op het kelderdak komen veertien z.g. patio-bungalows. In de plannen is, ook ten zuiden van het gebied, wn een jachthaven, met plaats voor ca 35 boten. Voor exploitatie van de jachthaven wordt gedacht aan een nog te richten stichting. Moordrecht heeftal een watersporter ging die vorig jaar werd opgericht. Voor de woningen blijkt veel belangstelling te I waarvan vijfentachtig procent uit Moordrecht afkomstig De watertoren is niet in de plannen opgenomen, maar wel "in beeld". De plannen zijn ontwikkeld door een combinatie van bouwbedrijven Groen Bregman uit Benthuizen en J Baas Gouderak- Moordrecht, Baas is momenteel nog in onderhandeling met enkele digden voor de voormalige watertoren. Daaronder zij chitecten of kunstenaars die naast bewoning hun bedrijf in toren willen uitoefenen. In ieder geval, dat is wel i wordt de toren zeker niet afgebroken. De terreinen van Bos en v.d. Kaa, waarvoor in de plan ruimte is gereserveerd voor vier vrije-sector woningen en twee onder één kap woningen, maken volgens wethouwi Tober -Doorn vooralsnog geen onderdeel uit van de plannenDaartoe moeten beide bedrijven eerst verplaats' In het totale bouwplan krijgt het groen een duidelijke plaa de woningen blijven laag, terwijl er tussen de woningen open stukken blijven.Er komt geen detailhandel en ver aantrekkende elementen zullen worden geweerd. De tapijtfabriek behoudt haar eigen ingang, var» Schielands Hoge Zeedijk wordt een nieuwe ontsluitinS- aangelegd. De wijk zelf wördt een woonerf. t.k. commoda kleur wit i.z.g.st. vr. pr. f175,-Tel. 01793-2565 t.k. tourcaravan '77 met brand tent koelkast rondzit i.z.g.st. f4500,-Tel. 01803-12042 t.k. m. fiets crossfiets en step resp f 75,-, f 25,- en f 20,- Tel. 01803-17859 t.k. mooise massief eiken boeken kast 80 cm. breed f 100,- Tel. 01828-10087 Anneke o hier, jouw eigen kleintje! Je leest ze toch zo graag Groetjes H. en S. t.k. jonge dwerg hangoor konijn tjes Tel. 01820-23680 t.k. antioek secretair perfecte staat Tel. 01803-15211 Baas, gefeliciteerd! Ceacar, Amanda, Spoeky, Sheba, Sjeaky, Soqrates, Grande, Chicky Mijkie Lieve papa Ed, c,— - je 26e verjaardag: Jacg Samantha, Melissa t.k. 3 dig ruimte: f800,-Tel na 18.00 uur. t.k. Zündapp KS 80 erg sn qerev. sterw. cockpit leu" 17465 Ook Peter heeft het voor z'n roze papiertje W w, klaar Gefeliciteerd PaMa T.k. film camera met®' Braun super 8 prils'™ 01803-17602 Gevraagd: dameskapm voor school in LeidenjJP dagmorgen. Tel. t.k. f 100,- Philips n1"5'0" Radio, platen/cassette^ boxen Tel. 01803-1788

Dorpskrant | 1991 | | pagina 22