Duivenberichten via telefoon Vernieuwd speelterrein Papaverlao Kleuter-eldorado! Expositie in dorpshuis "Op Moer' Prachtige plantsoenen, speelparken w Avondvierdaagse van 24 -28 juni Collecteschema Burgerlijke stand ia CD House party in koffiebar 't Praathuis Plattelandsvrouwen Zevenhuiz bon voor GRATIS KLEINTJE pagina 4 Dorpskrant 405/17 april 1991 Dag Nacht 01892 - 16016 Gemeente Moerhuizen Ambachten en gebruiksvoor werpen Moerkapelle-Onder het motto 'ambach ten en gebruiksvoorwerpen' wordt er in dorpshuis "Op Moer" een expositie ge houden door de stichting 'oud Zevenhui- zen/Moerkapelle' Door de vitrinecommissie, is daarbij ge bruik gemaakt van voorwerpen en goe deren die geschonken zijn aan de stich ting. Deze tentoonstelling die op 18 april door burgemeester A.W. Lips officieel wordt geopend en de donateurs worden van 19.30 tot 21.30 uur verwacht. Op za terdag 20 april is er tevens gelegenheid van 14.00 tot 17.00 uur om de ten toonstelling van 'ambachten en gebruiks voorwerpen' te bezichtigen. Daarnaast bestaat in principe de moge- Zevenhuizen-De Avondvierdaagse wordt dit jaar in de week van 24 tot 28 juni gehouden. De organisatie berust bij het plaatselijke comité Avondvierdaagse. In dit zesde jaar is er, evenals voorgaande jaren, weer een extra avond opgenomen, Zevenhuizen- Vanaf afgelopen zaterdag 13 april wor den lossingsberichten van duiven te be luisteren via de telefoon. Het nummer is: 06- 350.350.39. Behalve lossingsberichten zullen ook 'het weer' en het 'nieuws voor de duivensport' via dit nummer beschikbaar zijn. De lossingsberichten worden namelijk niet meer uitgezonden door de radio. De gezamenlijke omroepen hebben die aan de Nederlandse Postduivenhouders Organisatie bericht. Omdat de lossingsberichten voor de dui- venhouder onontbeerlijke informatie is, heeft de N.P.O besloten deze informatie via een 06-nummer beschikbaar te stel- 14 t/m 20 april 1991Nederlandse Hartstichting; 21 r/m 27 april 1991Nat. Fonds Sport Gehandicapten. Geboren: Andreas Fransiscus, zoon van Scheffers, Marcus F. en Veerman, Johanna P., op 26 maart 1991; Marius Cornells, zoon van de Groot, Abraham M.D. en Bregman, Marian, op 26 maart 1991 Jochem, zoon van Klomp, Pieter en de Bruin, Wilhelmina, op 28 maart 1991; Helmer Jan Herman, zoon van Lich, John F. en Wassing, Petronella H., op 3 april 1991 Hendrik Harmen, zoon van Visscher, Willem en Schouls, Maria E., op 7 april 1991 Maria Elisabeth, dochter van van der Meer, Paulus en Coret, Catharina M.J., op 8 april 1991 Overleden: Paul, Gerarda Aletta, e/v Lievaart, Hendrik, op 7 april 1991oud 68 jaar; Boeré, Grietje Johanna, geh. gew. met Gall, George W., op 7 april 1991 oud 87 jaar. speciaal voor diegenen die een avond moeten missen, bijv. vanwege vaste ver plichtingen elders. Het comité hoopt dat velen de datum vast in de agenda noteren en rekent op een groot aantal sportieve wandelaars. Inlichtingen tel. 01802-1913. len. Het beluisteren van de informatie kost 50 cent per minuut, maar de liefhebber kan nu dus wel op elk gewenst moment actu ele informatie krijgen. Voorheen moest de duivenhouder aan de radio gekluisterd blijven om de berichten niet te missen. Bovendien is de informatie via dit num mer veel uitgebreider; er wordt ingegaan op het weer en ook actueel nieuws over de duivensport is via dit nummer op te vragen. De N.P.O is tenslotte ook druk bezig de coördinatie van de uitslagen zodanig te structureren dat deze informa tie binnenkort ook via het nummer be schikbaar kan komen. Moerkapelle-Zonovergoten is de middag waarop het vernieuwde speelterrein aan de Papaverlaan werd bezichtigd.... Moe ders, aanvankelijk op de bankjes, gezellig met elkaar kletsend de peuters observe rend, stappen even later de zandbak in....Spelen mee met hun kroost en bak ken koekjes en taarten van zand.... Handtekeningen- actie kreeg respons Het speelterrein aan de Papaverlaan was al een geliefd speeloord van de aldaar woonachtige kleuters en peuters, echter de toestellen die daar stonden werden als 'te weinig' beschouwd. Er was slechts één schommel, waarover regelmatig gekib beld werd door de kleintjes.Bovendien was het bezwaar dat de toestellen: klim- rek, schommel en hobbeltoestel, in het zand stonden, zodat er met regenachtig weer nauwelijks gespeeld kon worden. Bovendien voldeed de zandbak niet. Het plan van een moeder Gerda v.d. Roer, moeder van twee doch ters, waarvan de jongste graag van het speelterrein gebruikmaakt als 3-jarige en de oudste dat incidenteel ook nog wel doet, bedacht een plan om het speelter rein te veranderen. Voordat zij daarmee naar de gemeente stapte ging ze eerst met een handtekenlijst langs Se woningen aan de Korenbloemstraat, Akkerweg en de Papaverlaan: de straten waar potentiële gegadigden voor het speelterrein wonen. "In deze wijk wonen maar liefst 65 kleine kinderen. Bij iedereen ei ik aanbelde en m'n plannen voorlegde, kreeg ik respons. M'n plan was het zand grotendeels van de speelplaats te laten verwijderen en onder de toestellen rubber tegels aan te laten brengen. Verder waren de ouders het met me eens dat er te weinig toestellen ston den, dus in plaats van één schommel, twee schommels en naast het speelhuisje, het klimrek en het hobbelpaard nog een wip en een glijbaan erbij. Die wip zou er dan één moeten zijn met een veer, zodat het niet nodig was om, zoals bij een gebruikelijke, twee kinderen te laten wippen. Veiliger was de wip met de veer. Deze is inderdaad geplaatst. De glijbaan en de zandbak in minder luxe uitvoering als oorspronkelijk de bedoeling was. Overleg Er werd overleg gepleegd met wethouder Lindhoud en met de medewerkers van de afdeling gemeentewerken van Moerkapel- le. Omdat het nog voor de herindeling was, maakten we kans dat aan het verzoek werd voldaan. De eerste brief, vergezeld met de handtekeningen, over dit speelter rein is eind september naar de gemeente verzonden. In november werd ons verzoek gehonoreerd, zij het een beetje in aange paste vorm, maar helemaal volgens wens.... De heer Dick Hoogwerf, van de afdeling Gemeentewerken, begeleidde de aanleg en herinrichting. In januari is de herinrichting gerealiseerd. Er was tijdens de vorstperiode even stag natie, maar toen het terrein eind februari We zijn ontzettend blij met cL, rende speelterrein. De kinderë/ niet weg te krijgen". Mevrouw V.d. Roer is net als ders uit deze wijk, de voormal meente Moerkapelle erg dankfl meer daar de gemeente nog»/ diep in de beurs heeft moeten maar het was het geld waard. een eldorado! Een bedankbrief namens alle oud hun kinderen werd er daarom nut gemeentebestuur gezonden. Kinderen, die nog niet de schooW leeftijd hebben, kunnen nu heei»;i len, zonder dat ze gevaar lopen,«e Papaverlaan is rustig. Zelfs omt»1 men dat de peuters de Akkerwej1 gereed was, kon de kleintjes de kou niks schelen. Ze trotseren trouwens elke weersomstandigheid, want spelen zullen steken of op het rijgedeelte vande' verlaan komen, is er een strook waarin perkplanten groeien, bracht. to ki lijkheid om tijdens de openingstijden van het Dorpshuis een bezoek te brengen aan de expositie. Omdat de expositieruimte ook voor vergaderingen, bijeenkomsten van verenigingen en dergelijke gebruikt wordt, zijn de exacte openingstijden niet bekend. Men kan overigens hiervoor informeren bij het dorpshuis tel. 01793-1569. Voor het rondleiden van groepen kan men contact opnemen met één van de leden van de 'vitrinecommissie', de heer Jac. Bos tel. 01802-3436, de heer G.W. van den Bogerd tel. 01802-1957 of de heer A.P. Valkenburg tel. 01802-1765. Het ligt in de bedoeling om in de loop van dit najaar een nieuwe expositie in te richten. Via het Verleden Tijdschriftfen de Dorpskrant) worden hierover mededelin gen gedaan. Zevenhuizen/Moerkapelle-De parkjes en plantsoenen liggen er in dit fraaie voor jaarsweer, keurig verzorgd bij. In de per hen bloeien de voorjaarsbloemen, de heesters en struiken lopen uit en som mige staan in uitbundig bloementooi. Wat is Se lente een mooi jaargetijde! Wat wordt er veel" 'onderhoudswerk' verricht Een Zevenhuizense mevrouw belde naar de Dorpskrant om al dat positieve te melden. Ze sprak daarbij de wens uit dat alles zo mooi mag blijven deze zomer... Dat het jonge groen een lust voor het oog blijft... Er niet in de perken geravot wordt en geen stokken van de boompjes worden getrok ken.... "Er laten ook zoveel mensen iets slinge ren. Dan komt dat tussen het groen en is moeilijk te verwijderen. Soms zijn kinde ren zo in hun spel verdiept dat ze dwars door bossages heenlopen, daarbij groen vertrappend en hier en daar een tak van een struik wegrukkend. Dat is jammer. Dat groen heeft een hele lange tijd nodig om zich te herstellen. Er zijn zoveel mooie speelparkjes voor kin deren waar ze hun hart kunnen opha len...." Het door haar gestelde beaamtde krant van harte Daarom de vraag aan oud en jot meesters en juffrouwen van de speelzaal tot en met groep acht v basisschool zouden de kinderen nog eens op kunnen wijzen) "Zullen we met elkaar zorg drafc de natuur? En speciaal voor'and. groen', in onze woonomgevingen van anderen?" Doen?! Redactie Zevenhuizen-Vrijdagavond 19 april is er in koffiebar 't Praathuis een CD House Party. Op deze avond is er gelegenheid om allerlei soorten gospelmuziek te beluiste ren. Van Hardrock tot Hip Hop. Van Country tot Disco. Van Blues tot luistermuziek. Er zullen verschillende koptelefoons aanwezig zijn. En... en kunnen ook CD's gekocht wor den. Aanvang 20.00 uur Hervormd Centrum Dorpsstraat 156. Zevenhuizen-De laatste avond van de Plat telandsvrouwen van het winterseizoen wordt op 25 april bij Ben Verburg ge houden. Allereerst gaan de dames met elkaar fietsen. De aanvang van de fiets tocht is om 18.30 uur. Vertrek vanaf hotel Vos. Wie het onderdeel 'fietsen' wil over slaan, dat kan. Die dames worden om 19.30 uur bij "La Baraque" verwacht. De fietstocht gaat alleen bij goed weer door. Inlichtingen een aanmelden kan men zich bij N. v.d. KNaap tel. 01802-1698. Reisje Op 2 mei gaan de leden vani landsvrouwen afd. Zevenhuizen uit naar Brussel, vertrek 7.15 w de brandweergarage. Die dag worden de Koninklijke van Koningin Fabiola bezocht en krijgen de dames gelegenheid winkelen. Het diner wordt in l™1 gehouden en vormt de afsluiting dag. Ook hiervoor kan men i V.d. Knaap aanmelden mevrouw MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT. TEEUW UITVAARTVERZORGING DE ZONNEBAARS I 2661 KK BERGSCHENHOEK

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4