ZEVENHUIZEN/ MOERKAPELLE ■Hi 1 ft steengoede aktle tijdens de renovatie van de dorpsstraat "KEIEN VAN AANBIEDINGEN" t/m woensdag erdag l^nbieding fOOcm. 95,= pO cm. ƒ65, aanbieding 1,25 aanbieding henhuizen i zevenhuizen j zevenhuizen zevenhuizen aanbieding TIEN GULDEN edrijfsvoetbal van start R Gouden bruidspaar De Graaff-Breedijk Moerkapelle Autowassen voor actie "Gegeven Leven De Dorpskrant feliciteert: |oe speelt voeding een )l in het milieu? ingen rond Het Boek lud papier Moerkapelle: zelf pngen s.v.p. Werkblad voor Ne doeleinden Lamsshoarmavlees Cornedbeef Kipkarbonade 2,5 kilo nu Dorpskrant 407/1 mei 1991 pagina 11 4 alleen tegen inlevering van deze bon 60 cm. breed <febé in- en verkoop 0iO(v?rPsstraat 222 ^02-3281-2271-2157 Een week lang! Brabantse Worstebroodjes per stuk van 1,65 nu voor Echte Bakker Gerritsen Dorpsstraat 49 01802-1412 100 gram 1,85 met gratis broodje 100 gram 1,75 Keurslager M. van Tol Zn. Dorpsstraat 132 01802-1223 Het Kaasmekka Dorpsstraat 168 01802-1868 Reho- jerkapelle-Dat het bedrijfsvoetbalcomité van Moerkapelle lief is bewijst wel het feit dat burgemeester A.W. Lips jraajd werd om de aftrap te verrichtten op dinsdagavond 23 Ook de organisatoren waren bij de aftrap aanwezig, Londer de heren Haak en Thijssen. fceeersfe week mochten de deelnemers zich verheugen in het kielenteweer, waardoor het spelen geen al te grote opgave Ronden I Tip [Hoe kunnen we een handje meehelpen tor te eten "Hier en Nu" dus die likten die in de directe omgeving mwi worden, kijk maar om u heen; Kprodukten die in dit seizoen van de ■komen, dus b.v. boontjes en sla in per en spruitjes en prei in herfst en foedsel van ver vraagt vervoer (ver- g) en opslag (energie) 2a. Voedsel van een ander seizoen vraagt om kweek in duur verwarmde kassen of invriezen. Bovendien biedt vers voedsel meer vita mine en smaak en is goedkoper, wilt u een voorraadje aanleggen, kies dan voor glasconserven i.p.v. blik. Glas kan worden hergebruikt. De milieuvereniging. Reacties Postbus 101 Zevenhuizen. |Mzen-ln de Gereformeerde kerk, ■straat 106 in Zevenhuizen, wordt log 6 mei een (samen) zangavond Pen onder het motto "zingen rond POEK De muzikale leiding is in Pvan Charles Groot, die ook voor geleiding zorgt, het programma pffli 20.00 uur (zaal open 19.30 Ptonkomst wordt georganiseerd IW Bibles Holland, uitgeefster tk j EK. de bijbelversie in een- JSMendaags Nederlands. Op basis pmenten daaruit zal drs. H. Wulf- korte inleiding houdenEr wordt ook informatie verstrekt over HET BOEK en daarbij horende neven-uitgaven. Volgens Living Bibles Holland past de avond in haar streven om de Bijbel weer een centrale plaats te geven in gezien en samenleving. HET BOEK is bedoeld om de drempel tot de boodschap van de Bijbel zo laag mogelijk te maken. De zangavond is bestemd voor zowel 'vrienden van HET BOEK', als voor hen die met de uitgave kennis willen maken.. "Maar natuurlijk ook voor iedereen die gewoon van zingen houdt", aldus Living Bibles Holland. Er is een boekentafel aanwezig. Informatie tel. (01802) 1077. Moerkapelle-"Aan de Moerka- Raadhuisstraat is het fijn wonen, kijken op het schoolplein van de bothschool en genieten van de lende kinderen", zegt de 75 ja- heer Jan de Graaff. woont hier samen met zijn acht jaar jongere vrouw Janna Breedijk al 35 jaar. Toen ze 50 jaar geleden trouwden was het schaars met de woningen in Moerkapelle. Ze waren dan ook maar wat blij met de woning aan de Oranjestraat waar de meeste van hun 9 kinderen zijn geboren. Op 3 mei viert het echtpaar hun gouden huwelijksfeest in Zoetermeer met broers, zusters, kinderen, de 17 kleinkinderen en het éne achterkleinkind. Op die dag zullen ongetwijfeld vele herinneringen boven borrelen en voorvallen misschien wel in dichtvorm klinken. 2 mei is de datum waarop beiden elkaar op het Moerkapelse gemeentehuis het ja woord gaven. Jan de Graaff is een geboren Zevenhuize- naar, alhoewel de Bredeweg wel ver van de dorpskern verwijderd is en veel bewo ners zich meer 'thuis' in Moerkapelle voe len. Zijn vader was landarbeider bij V.d. Torren. De bruidegom had en heeft nog steeds, zeven zusters en drie broers. Hij was het vierde kind en moest al jong van school meehelpen bij boer V.d. Torren. Op 12 jarige leeftijd kwam hij een jaar bij Arie v.d. Spek, vervolgens drie jaar bij Bram kroes (Kroesweg naar vernoemd red.) werkte zeven jaar bij Pleun v.d. Vel den, 28 jaar bij Gerrit Oudijk aan de Herenweg en vervolgens na die 51 jaar in de landbouw, 12 jaar als 'opperman' in de straatmakerij. "Dat had ik tien jaar eerder moeten doen. Nu had ik een geregeld leven en vakantie in de zomer". Z'n bruid knjkt: "Maar ook dat was zwaar werk". "Gelukkig was ik gezond en dat ben ik nog", lacht de bruidegom. Dagelijks zie je hem door Moerkapelle fietsen, met die en gene een praatje aan knopen, even bij 'de bouw' kijken, en hier en daar aanwippen. Verder is er de grote tuin als hobby. De grootste liefhebberij van Jan de Graaff is echter de 'zang'. Hij is maar liefst 58 jaar lid van het christelijk gemengde koor Sursum Corda in Moerkapelle. Toen hij 50 jaar lid was kreeg hij, tijdens een concert in de Hervormde dorpskerk, een Koninklijke Onderscheiding uitge reikt, nl. de ere-medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. De bruid Janna Breedijk is geboren en getogen aan de Herenweg. Ze was het derde kind uit een gezin van 13 kinderen, maar de oudste dochter. Ook zij ging al op zeer jonge leeftijd 'dienen'.... bij de familie Oudijk aan de Herenweg. Het was dan houden ervan om 's avonds een spelletje te doen. Eerst lezen we het R.D. tot acht uur, drinken dan samen koffie en dan komen de domino stukken op tafel. We spelen bij voorkeur trio domino, je weet wel met die driehoekige stukken"zegt de bruid. Haar man; "We gaan ook wel 's avonds naar verjaardagen. We hebben een grote familie en gelukkig kan het nog. Ik ben blij dat we een auto kunnen rijden. We heb ben het goed en zijn derg dankbaar voor hetgeen we hebben en samen nog bele ven. Dat ik m'n rijbewijs vroeger gehaald ook niet verwonderlijk dat ze daar af en toe Jan de Graaff ontmoette, geen onbe kend voor haar, want hij was haar neef. In Moerkapelle is het overigens niet on gebruikelijk dat neven en nichten met elkaar trouwen Gezellig samen Beiden behoorden tot hetzelfde kerkge nootschap: de Gereformeerde Gemeen te, waar ze nu nog steeds op zondag de diensten bijwonen. Activiteiten zoals vrouwenvereniging, mannenvereniging, bejaardenbijeen komsten en dergelijke bezoeken ze niet. "We hebben er geen behoefte aan. We heb dank ik aan boer Oudijk die me in het land leerde rijden. Ik hoefde maar twee lessen te nemen om m'n rijbewijs te halen". Vakantie Ze vertellen dat hun 29-jarige nog thuis wonende zoon hen altijd meeneemt op vakantie naar Zwitserland. Hij rijdt in zijn auto. "We kijken er alweer naar uit om naar het chalet in Wallis te gaan", glun dert De Graaff. "Het is een heel verschil met vroeger. De laatste jaren dat ik nog werkte hadden we vakantie in eigen land en nu steeds in het buitenland. We zijn ook een keer naar m'n zus in Canada geweest. Die komt trouwens voor ons huwelijksfeest óver". tonden pietdag 4 mei kunt u weer uw oud P ran ons kwijt. In tegenstelling met ■««gewend was, wordt het oud i'w ii l' u °P9ehaald, maar kan pil brengen. Op het kerkplein tnif'e de Gemeente staat c°ntainer waarin het oud pa pier gedeponeerd kan worden vanaf 9.30 uur. Om 13.0 uur wordt de contai ner afgesloten. Daarna kan het niet meer gebracht worden. Wij hopen dat u de moeite wilt nemen om het oud papier naar de container te brengen. De op brengst is ook nu weer bestemd voor de zending van de Hervormde kerk en Ge reformeerde Gemeente. Bij voorbaat hartelijk dank. Comité 'oud papier'. Moerkapelle- Op zaterdag 4 mei hoeft geen Moerkapel- lenaar z'n auto zelf te wassen. Dat kan hij laten doen op de parkeerplaats bij het kerkgebouw van de Gereformeer de Gemeente. Op die dag staat een groep jongeren, leden van de jeugdclubs, met spons en zeem in de aanslag om heel veel auto's een grote beurt te geven. Dat doen zij wel belangeloos 'voor het goede doelmaar degene die z'n auto laat wassen, moet er f 7,50 voor betalen. Voor dat bedrag krijgt men gratis koffie. Terwijl dat in een verenigingslokaal ge nuttigd wordt, wordt de auto schoonge maakt. Wie een bestelbus heeft kan deze ook laten wassen, alleen kost dat het dub bele. De opbrengst i6 voor de actie die alle jeugdclubs van de Gereformeerde Ge meenten, verspreid over Nederland, houden, nl. "Gegeven Leven". Onder dit motto wordt geld ingezameld voor verbouwingen, inrichting en nieuwbouw van internaten voor geeste lijk gehandicapten. Op dit moment ziet het er naar uit dat de jeugd van de Gereformeerde Gemeente van Moerkapelle zo haar best heeft ge daan dat het streefbedrag van 16.000 gulden gepasseerd wordt. De onlangs gehouden Actiedag heeft netto ca. vijfduizend gulden opgebracht. In totaal heeft Moerkapelle al ca. 15.000 gulden. Zaterdag 4 mei dus Wie de auto een grote beurt wil laten geven moet a.s. zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur naar het kerkplein komen of tussen 13.00 en 15.00 uur. En 't is vers, je proeft 't! Bij uw Echte Bakker Gerritsen

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11