CA V00RJAARSAKTIE As HARTENTR0EF \J MOERKAPELLE \J Jaarverslag stichting algemene hulpdienst Nieuwerkerk a.d.IJssel D© dorpslorjtiflt altijd In voor Iets te vertellen???? Snel bellen Enioren- idge leuwerkerk jonsor- remmen ouden en imanten Mdsparen Vrijdag vertrek transport hulpgoederen naar Polen. Presentatie werkgroep Borstkanker 01802 1b» Of 2289 8 JUNI A.S Dorpskrant 407/1 mei 1991 pagina 17 of WINKELIERS VERENIGING MOERKAPELLE Van WOENSDAG 1 t/m ZATERDAG 11 mei a.s. houdt de Winkeliersvereniging Moerkapelle een grandioze voorjaarsaktie. B'j besteding van elke fl. 10,- ontvangt de consument een kraskaartje. Er zijn prijzen te winnen Van fl. 5,- en fl. 10,- met een totaalbedrag van ruim fl. 2500,-! gewonnen prijzen kunnen direct - t/m 31 mei! - worden verzilverd bij uw eerstvolgende aankoop •jeen van de deelnemende winkeliers. jkerk a.d. IJssel-De ANBO or- ,1 jn samenwerking met de an- irenbonden op dinsdagmiddag Jorenbridge" op 7 en 21 mei aan- ■13.30 uur aan het Wulpendaal 35. name staat open voor alle ouderen, fcht of men lid is van een oude- 1. Kosten f 1,50 per persoon per jan Klein tel. 01803- 12167 of [Verhoeven tel. 01803-13515. -«veen-Op vrijdag 3 mei a.s. orga- Is'deGouwebloem" en de zwem- lodub "de Gouwe" weer het spon- mimen. enement begint om 16.30 uur en lol 19.00 uur. Evenals andere jaren ■50% van de opbrengst ten goede Ie stichting 'de Gouwebloem', die Izetvoorde gehandicapten en chro- pkenin Waddinxveen. Zij verzorgt e activiteiten, zoals een jaarlijkse it en een Kerstmiddag. Zij verrast eelnemers met een presentje of Ie op verjaardagen en met St. Ni- i De stichting staat echter vooral ile jaar door paraat met het bezoe- |an de deelnemers en handwerk- jdwerkers en het beschikbaar J m materialen, waarvan werk- I worden vervaardigd. Deze wor- Ijdiverse evenementen verkocht ten p van de aanschaf van nieuw ma ils sponsorzwemmen werkt rn krijgt op de avond van 3 mei de m binnen een bepaalde tijdslimiet pal banen in het binnenbad van k'DeSniep" te zwemmen, iede- lelnemer moet één of meerdere iszien te vinden, die per baan een I inzetten. fiizet wordt achteraf vermenigvul- ■iethet aantal gezwommen banen. Vsors kunnen zijn: familie, kennis pen, collega's enz. het bedrag dat «nemer na afloop van de sponsor(s) rgt, dient te worden afgedragen aan janisatie-comité, welke het op zijn lieer afdraagt aan de stichting 'de Imm en 'de Gouwe'. I de deelnemers is er een aantal p en voor alle deelnemers een P8e herinnering. pieer informatie kan men de heer Puk, Vijverlaan 44 Waddinxveen Pk 01828 -12521 n en diamanten bruidsparen -n in de Dorpskrant gefelici- I mits we ervan op de hooqte KnnoctoU 3 ®en die 55 jaar getrouwd zijn boorghaans niet in de krant, Pjopde één of andere manier Pet hun 50 -jarig huwelijksfeest I orPskrant vermeld werden. Wdagen van tevoren melden p289TeL 01802-1653 Nieuwerkerk a.d.IJssel-Het jaarverslag van de stichting 'algemene hulpdienst' Nieuwerkerk a.d. IJssel over 1990 ver meldt een stijgende 'hulpverlening'. Er kwamen maar liefst 234 telefoontjes - in 1989 119. De uitgaande telefoonge sprekken zijn ook verdubbeld tot 623. Zo ook de aanvragen om autovervoer tot 230; huishoudelijke hulp 13 maal,(was 9) bejaardenhulp-c.q. oppas 39;(was 4) be geleiding polikliniek 18;(was 16) advies en informatie 59;(was 21) 'luisterend oor', 43 maal (was 9). Een keer ging het om gezins-huwelijksproblemen en 1 maal'diversen' terwijl dat vorig jaar 2 en 3 "Wat is de stichting algemene hulpdienst en hoe verricht zij haar werk?" De "Hulpdienst", zoals zij in Nieuwerkerk bekend staat, is een organisatie van vrij willigers. 49 vrouwelijke en 18 mannelij ke vrijwilligers zijn op dit moment bij het 'hulpdienstwerk' betrokken, elke hulpverlening wordt kosteloos ver richt. De werkzaamheden worden gecoördi neerd door een stuurgroep van 7 leden, die maandelijks bijeenkomt. Bij het verlenen van hulp kan worden samengewerkt met professionele instan ties, zoals de Vereniging Maatschappelij ke Dienstverlening "Zuidpias", de Kruis- verengiing, de plaatselijke artsen en ker kelijke instanties. Deze samenwerking is belangrijk omdat de 'hulpdienst' ook actief is op gebieden waar zij professionele instanties aanvult. De 'hulpdienst' is aangesloten bij de lan delijke 'stichting samenwerkende vrijwilli ge hulpdiensten te Utrecht', een organi satie die o.a. ca. 450 vrijwillige hulp diensten adviseert, informeert en bege leidt. Welk door hulpverlening verricht de hulpdienst? "Wij trachten bij de hulpverlening zoveel mogelijk mensgericht en niet zozeer pro bleemgericht te werken, in een goed in termenselijk contact te helpen waar dat nodig is. voorop staat dat we tijdelijke hulp verle nen. Zonodig helpen we tegelijkertijd zoeken naar een lange-termyn-oplóssing. Deze oplossing komt dan van een andere instantie. Verwijzen naar of contact leggen met beroepsmatige hulpverleners wordt ove rigens pas gedaan na overleg met degene die hulp vraagt. Enkele voorbeelden van hulp die gegeven wordt: -Vervoer van mensen die zich met open baar vervoer niet of moeilijk kunnen verplaatsen. overigens alleen als er tijdelijk geen ande re oplossing is. -Huishoudelijke hulp in noodsituaties, we overbruggen de periode totdat de gezins zorg in actie komt. -Begeleiding naar huisarts of polikliniek e.d. Steeds meer zijn we een 'luisterend oor', een vertrouwelijk gesprek is soms belang rijk. Doordat vrijwilligers vaak minder aan tijd of verder afspraken zijn gebonden, kan hieraan de nodige ruimte gegeven worden". Financiën Vanzelfsprekend zijn er, ondanks het feit dat alle medewerkers de hulpverlening kosteloos verrichten, kosten aan het Hulpdienstwerk verbonden, zoals voor ïlpdien etoon, voor de vrijwilligers, contributie SSVH, drukwerk en secretariaat. De financiering kon dit jaar ternauwernood plaatsvinden dankzij de subsidie van de gemeente Nieuwerkerk a.d.IJssel. Voor noodzakelijk incidentele uitgaven is geen enkele ruimte beschikbaar. Dankzij de Lionsclub Nieuwerkerk ad.Ijssel komen wij in het bezit van een telefoonbeantwoorder voor het auto-ver- voer. Er is ook dringend behoefte aan een 'eigen' telefoonnummer voor het auto vervoer. Hiervoor zijn echter de financiële mid delen niet toereikend. De diverse kostenposten blijven steeds stijgen, zodat extra geld (subsidie) abso luut noodzakelijk is om het werk op een verantwoorde manier te kunnen voort zetten. Door de penningmeester is over het jaar 1990 weer een financieel overzicht sa mengesteld. De Stuurgroep In de vergadering van april hebben de dames Nuijten en Van Streun afscheid genomen van de stuurgroep. Beide dames hebben in de afgelopen jaren enorm veel werk verzet aan de telefoon en de stuurgroep heeft dan ook haar grote erkentelijkheid voor dat alles uitgesproken alsmede de waardering voor de uitstekende samenwerking. Mevrouw Vermeij is aan het begin van het jaar tot de stuurgroep toegetreden Vrijdag 3 mei a.s. vertrekt er 's-avonds weer een konvooi met ingezamelde goe deren naar Polen. Dit konvooi bestaat uit een truck met een dertieneneenhalve meter lange oplegger, een zes meter lange vrachtwagen plus een Toyotabusje. De truck met oplegger werd gratis (inclusief de brandstof) ter beschik king gesteld door het Transportbedrijf v.d. Kaa, de vrachtwagen is van Jan van Meeteren Wafels en de Toyota bus is van C. Trouwborst aan het Weste inde, een lid van de groep vrijwilligers, die zich inzetten voor het welzijn van de Poolse kinderen en ouden van dagen. Er gaan zes mensen mee, waaronder de beide firmanten van het transportbedrijf van der Kaa, die de eigen truck om beurten be sturen. In Polen worden er op drieentwintig verschillende plaatsen tot vlakbij War schau toe, goederen afgeleverd, die in de voorbije zeven maanden bijeen zijn ge bracht, bij kindertehuizen, bejaardente huizen, kloosters, ziekenhuizen etc. Te voren wordt de groep, alvorens met het lossen van de goederen wordt begonnen door de be treffende instelling rondgeleid, zodat ze met eigen ogen kunnen constateren, dat de meegebrachte goederen hard nodig zijn. De dankbaarheid voor hetgeen wordt gebracht is groot en de genen die eerder al eens mee zijn ge weest, zeggen dat je soms staat te "jan ken" bij wat je er aan ellende tegenkomt. Een groep enthousiaste vrijwilligers(sters),(vergeet niet ze openlijk hiervoor te bedanken, aldus één van de woordvoerders) zowel uit Moordrecht als uit Gouderak, heeft in de afgelopen zeven maanden een enorme hoeveelheid aan goederen, van de meest uiteenlopende aard bijeenge bracht, opgeslagen in een grote loods op het voormalige KVT terrein, nu eigendom van het bouwbedrijf J.W. Baas en daar etc. Ook zijn er zelfs rolstoelen bij, die nog in een uitstekende staat verkeren, geschonken door de fa's Beenhakker in Capelle a/d IJssel en Doove in Zeven- ook nog weer uitgesorteerd. Jammer genoeg zal deze loods in de toe komst verlaten moeten worden, nu er vermoedelijk begin 1992 een begin ge maakt wordt met de bouwplannen voor deze locatie. Naast de groet hoeveelheid kleding en schoeisel, verdeeld over dames-, heren en kinderkleding voor grotere en kleine kinderen, zijn er nog veel meer ander zaken van de meest uiteenlopende aard, zoals kinderwagens, kinderbedjes, (com pleet met de gehele uitzet), naaimachines huizen. Er werd ook gebedeld bij middenstanders in Moordrecht en Gouderak. Voor dat geld werd 650 kilo boter ge kocht, twintig schapenvachten (tegen doorliggen), babyvoeding, sinaasappe len etc. Onder meer kreeg men van Engelvaart's Ticotagefabrieken in Gouda, toen men er onderkleding in kocht, evenveel cadeau als men had besteed.Dat gebeurde overigens ook bij veel andere firma's, waar van het ingeza melde geld goederen werden gekocht. Gouda-Op vrijdag 3 mei a.s. van 13.30 tot 16.30 uur houdt de Werkgroep Borstkanker een voorlichtingsmiddag in de poli van het Sint Jozef ziekenhuis. Behalve informatie-brochures over 'borstkanker' worden protheses, speciale kleding en de 5 minuten-durende video film 'borst-zelfonderzoek' getoond. De leden van de Werkgroep zijn allen behandeld voor borstkanker en vanuit hun eigen ervaring geven zij- als vrijwilli gers- hulp en voorlichting aan lotgenoten De toegang tot deze presentatie is gratis. De Emmaus Stichting in Gouda gaf hon derd balen meel mee en via P. v.d. Stelt kwamen er twee pallets vol met was- en schoonmaakmiddelen ter beschikking. Voor een bedrag van 500,- dat werd geschonken door in Gouda werden, door bemiddeling van dokter Bouman in Gouderak, 650 z.g. weggooi- injectiespuiten aangeschaft en voor het overgeschoten bedrag nog weer eens babyvoeding. Bij de zending die a.s. vrijdag naar Polen wordt vervoerd, zit ook nog een grote hoeveelheid speelgoed. Zo zorgde N. Roosenboom in Moordrecht evenals vorige keer weer voor 75 loco motiefjes, 75 wagentjes en 75 auto's van hout, die hij eigenhandig, speciaal hier voor maakt.De materialen, voor zover hij die niet geschonken krijgt,(hij zit overi gens weer om triplex, verf etc. verlegen), financiert hij met de winst, die wordt gemaakt op de houten dierfiguren die hij ook maakt. Ook de heer Vis uit Gouderak bracht een flinke hoeveelheid zelf ge maakt speelgoed binnen, voor de kinde ren in Polen. Al weken is een groep vrouwen en mannen bezig geweest, de in de loop van de in de afgelopen periode ingezamelde, en uitgesorteerde goede ren te inventariseren en te verdelen over de te bezoeken adressen. Aan de hand van opgestelde inventarislijsten per te huis, worden de auto's geladen.Wij wa ren er afgelopen zaterdag getuige van, dat de goederen werden ingeladen, en namen ook een kijkje in de opslagloods. Onvoorstelbaar, zoveel als daar bijeen is gebracht. En het moest nog mee ook! Enthousiasme volop bij de vele vrijwilligers(sters), die hierbij betrokken waren en die zeker wel een pluim verdie nen daarvoor. De bedoeling is, dat er in oktober of november van dit jaar, weer een zending naar Polen vertrekt. Hoewel de inzameling hiervoor nog moet begin nen, heeft de fa. v.d. Kaa de auto hiervoor nu al beschikbaar gesteld. Wie dus bin nenkort weer iets beschikbaar heeft, alles is welkom, dat blijkt wel, kan dit vanaf nu al weer inleveren bij de bekende adressen in Moordrecht en Gouderak. Polen heeft het nodig!

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17