ZEVENHUIZEN/MOERKAPiLLE m Zilveren trouw met goud beloond s Hemelvaartsdag Dauwtrappen Spanje retour IV V FAMILIEBERICHTEN Belde fa pagina 4 Dorpskrant 407/1 mei 1991 Pieter van der Eijk Petrus Hubertus van der Weijde Iets te Dorpskrant!!! 01802-2*89 Dag Nacht 01892 - 16016 bon voor GRATIS KLEINTJE "Loop maar door de garage aan de Raadhuisstraat. Je komt via een deur bij de trap en dan moet je naar boven. Daar is het atelier". En zo vinden we de weg naar het atelier, ofwel de 'pas-en naaikamer' van de firma Bac in Moerkapelle. Achter het woonhuis van eigenaar Bac, waar vroeger de mode- textiel en woninginrichting-winkel was gevestigd, doch die uit z'n jasje groeide en in het voormalige dorpshuis als 'gegoten' zit In de gang, onder de trap zijn twee heren bezig met een gigantische klus. Een hele hoge luxaflex, uitgehangen in het trappe- gat, van nieuw koord te voorzien.... Boven gekomen, klinkt het geratel van naaimachines En dan stappen we binnen en zien een ruim, licht en functionele naaikamer. Twee dames zijn nog aanwezig: Janny v.d. Waal en haar zus Trijnie Hoogerdijk. Lyda Hessing heeft vrijaf. Dit drietal werkt gezamenlijk, voornamelijk onder school tijden, allen in part-time<lienstverband. Mevrouw Hoogerdijk, voor wie de Dorps krant naar boven geklommen is, werkt 20 uren per week. Echter zij en haar collega's zitten er niet mee om hun vrije maandag als het nodig is, ook te komen, als er een grote klus afgemaakt moet worden. Dat is niet altijd nodig, want er wordt gewerkt met een orderboek en wekelijks spreekt mevrouw Hoogerdijk met zowel de leidinggevenden aan het woning-in richting en project-inrichtinggebeuren in Moerkapelle en Zevenhuizen de volgorde van order-afwerking door De gordijnen en vitrages worden per be nodigde meters besteld en kunnen ver werkt worden tot fraaie gordijnen.... Een meetinstrument -eigen vinding van medewerkers van Bac- waarop raam- hoog en kamerhoog perfect gemeten kan worden, staat tot hun beschikking.... Het trappegat is soms nodig voor hele hoge gordijnen Verder maken de dames-naaisters ge bruik van de allermodernste apparatuur naaimachines en lockmachine en staat de strijkbout in de aanslag om vouwen, zono dig weg te strijken... Geroutineerd Moerkapelle- Honderden meters gordij nen zijn door de handen van Trijnie Hoogerdijk-Breedijkgegaan. Van kamer hoogte tot zaalhoogte. Hoofd erbij bij het afknippen op de juiste maat, breedtestoffen en lengtestoffen, patronen die verspringen, soms wel 70 cm. bij bloemen en dag in dag uit de resultaten onder de naaimachine van haar zus of collega vandaag zien komen. Plooien ingespeld, waarbij nauwelijks meer gerekend hoeft te worden, omdat het routinewerk werd.en haakjes in de plooien toch nog even met de hand vastzetten. Toen mevrouw Hoogerdijk destijds in de huiskamer samen met mevrouw Bac sr. aan het gordijnen naaien begon, had ze niet kunnen denken dat bij de firma Bac 'woninginrichting' nog eens uit zou roeien tot 'projectinrichting'. )at er grote scholen, kerkzalen, vereni gingsgebouwen en bedrijfskantoren in gericht zouden worden met gordijnen en vitrages die zij 'pasklaar gemaakt had of genaaid. "Destijds naaiden we vooral velours gor dijnen. Dat was een hele rage. Vraag me niet hoe de kamer van mevrouw Bac er na afloop uitzag: alles pluis.... Jaren duurde die velours-trend. Nu komt het bijna niet meer voor, of hele verfijnde, zoals deze". Ze laat aan de rol schitterende velours met een bloemenpatroon zien, welke niet bepaald goedkoop is. "Persoonlijk houd ik van moderne gordij nen. Er zijn hele fraaie gebloemde, maar Voor de vele blijken van medeleven, zowel schriftelijk als persoonlijk, bij het overlijden van onze innig geliefde man, vader, schoonvader en opa betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. A.P. van der Eijk - van der Mast Jos en Nelie Peter Carola Henk en Diane Pieter en Conny Zevenhuizen Mei 1991 Je voelde je zo sterk, en arbeidzaam. Steeds heb je voor ons klaargestaan. Flink was je, je hele leven; Moedig ben je tot je eind gebleven. Verdrietig zijn wij, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat na een dappere strijd voor ons toch nog onverwacht is heengegaan mijn lieve zorgzame man en vader, zoon, schoonzoon, broer, zwager en oom op de leeftijd van 51 jaar. Zevenhuizen: Zevenhuizen: Capelle a/d IJssel: C.A. van der Weijde-Stolk Hans J. van der Weijde F.M. van der Weijde-van Luynen G.D. Stolk-Koning en verdere familie 24 april 1991 Dahliastraat 7 2761 HB Zevenhuizen Z.H. Maandag 29 april j.l. heeft de begrafenis plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen ook mooie effen stoffen. Fraaie zalmkleu rige en roze gordijnstoffen, mooie vitra ges... Tegenwoordig worden overgordij nen net als de bekende vitrages met loodveter, op lengtebreedte aangeleverd zodat de prijs per meter over de breedte geldt". "15 jaar geleden, op 1 mei, ben ik weer teruggekomen. De situatie was allang veranderd. Er was een aparte 'naaikamer' eerst in een zijkamertje van de winkel die hier aan de Raadhuisstraat was gevestigd. Later bo ven de garage en nu hebben we sinds bijna drie jaar de halve zolder erbij". Hoewel mevrouw Hoogerdijk 32 1/2 jaar geleden bij mevrouw Bac in dienst trad om haar één dag per week in de huishouding te assisteren en haar 'baan' van lieverlede uitgroeide tot een functie van fulltime naaister, stopte ze hier mee voordat de oudste van de twee kinderen werd geboren en was er zeven jaar tus senuit, totdat de jongste naar de kleuter school ging. Ruimte en licht, grote tafels en goed ma teriaal: het is alles tot hun beschikking. Praten doen de dames alleen onder de koffie, want gordijnen maken, passen en meten, zijn zaken waar je je hoofd bij moet houden. De radio die op de achtergrond klinkt wordt doorgaans overstemd door het ge luid van de naaimachines of lockmachi ne.... Trijnie glundert als ze het over haar werk heeft... "Het liefste meet en knip ik. Dat is ook doorgaans m'n taak, even afwerking. Als er één van ons niet is door ziekte vakantie, vangen we elkaar op. Verder geniet ik van alles wat m'n betreft en stel met het resultaat voor dat hangt in een woonkamer of zaal Neem nou bijvoorbeeld draperieën En mooie spreien. Onlangs moesten we eens sprei van dezelfde stof als de slaapkamer dijnen. Het middenstuk was gepfc Het resultaat was prachtig. Als je dat zo ziet krijg je er zin in omi, ook eens wat te veranderen. Dat heb ik gedaan. Zelf de dingen die we voor ar.J maakten ook eens toegepast, merrollen, een mooie sprei en peerde gordijnen. Daar zijn allerlei variaties op. Binnenkort gaan wij ons er nog mea verdiepen, zodat we dat nog beter nen". Mevrouw Hoogerdijk glundert. Ze heeft duidelijk arbeidsvreugde. Ze spreekt de wens dan ook uit datze werk nog een aantal jaren in gezond! mag doen. Haar werkgevers, de heer en mem Bac jr. hopen dat ook. Zij zijn haar niet alleen erkentelijk v haar dagelijkse werkzaamheden, m stellen het ook bijzonder op prijs Trijnie tweemaal per jaar als manrr optreedt tijdens hun modeshows. Maandagavond j.l. is in dorpshuis Moer" met alle medewerkers en ners, een gezellige avond gehouden het 25-jarig dienstverband van mem Hoogerdijk te vieren alsmede het jarige bestaan van de zaak. Dat er vende woorden klonken aan het ai van mevrouw Hoogerdijk is een ft zeker is en de cadeaus die ze kreegm passend voor de 25-jarige toewij" ijver en inzet: een fraaie gouden met dito armband en oorbellen. Moerkapelle/Benthuizen- De Evene mentencommissie Benthuizen maakt bekend dat in Moerkapelle weer het jaarlijkse "Dauwtrappen" op Koningin nedag plaatsvindt--. Op donderdagmorgen 9 mei kan ieder een die graag vroeg opstaat en graag wandelt, de dauw nog over de weilanden en landerijen zien hangen. De tocht voert door weilanden, echter bij minder gunstige weersomstandigheden over de verharde weg. De wandeling'is ca. 10 km en duurt ca. twee uur. Na afloop krijgen de deelnemers niet alleen een medaille, maar ook een broodje kaas en een kop koffie. Deelname aan het dauwtrappen isgra maar een vrijwillige bijdrage wordt prijs gesteld. Start 5.30 uur dorpshuis "Op M" MoerkapelleDe wandeltocht wordt de Oranjevereniging Moerkapelle in menwerking met de Evenemente"' missie Benthuizen georganiseerd. Eenmaal aan de andere kant van het prachtige gebergte voelde het klimaat aanmerkelijk milder aan dan bij de vorige 'stops'. Behaaglijke warmte daalde over ons neer. Er was veel minder wind en na weer een P van parkeren te hebben bezocht, ver volgden wij onze route met af en toe een oogje wagend naar links, waar we de Middellandse zee al enkele malen in het vizier hadden gehad. Inmiddels wees ik de kleinzoon er op dat de zon zakkende was. Links van ons hadden we deze in de ochtend als een rode bal zien opstijgen aan de hemel, tussen hoog- en laagland door; rechts zagen we de zon bij vlagen achter het gebergte wegzakken. Het manneke bleef oplettend bij alles wat aan hem voorbij trok. Zo las hij op een bord met plaatsaandui ding: Reus 1000 meter. "Zo, da's een grote!" grapte hij. (Hij weet nog niet veel van de Spaanse klemtonen, evenmin van een tilde: teken op de letter n.) Korte tijd later: Reus 500 meter. "Is die éven gekrompen zeg."Nou"grapte ik terug, "Straks blijft er niets van hem over of is hij net zo klein als Klein Duimpje". Op dat moment ging hij zich een poosje bezighouden met z'n eigen duim en zakte met zijn knuffeldier vermoeid tegen mij Zonder eenmaal te zeuren genoot hij zichtbaar van de zeer lange reis. in alle rust gleden we verder over het asfalt en toen het joch zich na een kwartiertje weer oprichtte en links van hem weer de Middellandse zee waarnam, werd op ons muziekbandje 'Middellandse Zee souvenir van m'n dromen' ingezet. "ook toevallig, hé oma?".. Ergens passeerden we een bordje: Pe niscola. "hoe komen ze er op" was mijn stille gedachte.. Och... weten dié Span jaarden veel.De naam had voor de klein reiziger geen betekenis, zodoende ver dween dat dorpje (of stadje) onbesproken in het niet. De avond was al gevallen, we voelden allen het verlangen naar het einde van de rit en het zou ook niet zo heel lang meer duren. 'Puig' reden we voorbij. "Gekke naam hé?" "Ja", zei ik wordt nog gekker als je er een S zet". "Ha ha!" schaterde hij. Dan staat: spuig!" "Geef mij nog maar een eitje", smakte zijn vader, 'dat iijl lekkerder". Volgende rondje. Corrie van Nierop METRESPECT EN IN STIJL DOEN W E WAT VAN ONS VERWACHT WORDT. TEEUW UITVAARTVERZORGING DE ZONNEBAARS 1 2661 KK BERGSCHENHOEK uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskr weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4