REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS Steun het wat er project van De Tien Bloedafname-avond Moerkapelle +P De GrrifSin Singers met in ten steengoede aktie tijdens de renovatie van de dorpsstraat "KEIEN VAN AANBIEDINGEN" aanbieding aanbieding aanbieding aanbieding zevenhuizen nj zevenhuizen j zevenhuizen 4 zevenhuizen PUZZEL MEE voor het baterproject van De Tien Gemeenten. luziekuitvoering KREATER 2 O korting Pinkster weekend Bolletjes weekend 6 halen 5 betalen witte - krenten - tarwe bolletjes Contactlens vloeistof 10% korting F" FISCHER tennis racket s Dorpskrant 409/15 mei 1991 pagina 11 T [T 1 33 vpoiste oooooood deze week van donderdag t/m woensdag _L Doornhein Schoenen Dorpsstraat 147 01802-3543 Miele wasdroger 1.699,= voor 1.199,= Marijne wasdroger 799,= voor 650,= Miele wasautomaat 2.699,= voor 2.199,= Fa. Benning Dorpsstraat 111 01802-1358 Bakkerij Verbey Dorpsstraat 163 01802-1335 Dijkshoorn Brillen Burg. Boerstraat 2 01802-3050 wnien: v ruimte voor dit sponsorproject is door de Dorpskrant ir iit goede doel beschikbaar gesteld Puzzelomschrijvingen Horizontaal I Pikante Oosterse vloeistof (4) 1 Gebrek aan eerste levensbehoefte (9) [Jaargetijde (5) |j Iemand die voedsel nuttigt (4) li Gereedschap (4) i Waterleidingbedrijf in Zuid-Holland 13 Weerverschijnsel (7) I). Vieren (7) li Persoonlijk voornaamwoord (2) ■9. Voorzetsel (2) Ij. Officiële Spreektaal (8) 13 Voetbalploeg (6) |j Vervoermiddel (2) 16. Mikpunt (4) Bi-Vat (3) B. Vogel (3) |1 Tijdsaanduiding (3) B Afvoersysteem (9) B Verbinding (3) Plan voor drinkwatervoorziening (12) i-pte oplossing verkrijgt u door de balk in te vullen. Wassingen versturen door minimaal f 2,50 over te maken naar: Ner project Jinotega Teldersrode 29 Zoetermeer l'stbanknummer 366 7026. Peoplossing vermeldt u onder het kopje 'mededelingen'. overschrijving dient uiterlijk 6 juni in ons bezit te zijn. Y»erde goede inzenders worden drie waardebonnen t.w. van dertig gulden verloot! Verticaal 1.Bewustzijn van Saamhorigheid (12) 2. Stad in Noordwesten van Nicaragua (8) 4. Tussenfase (8) 5. Aanduiding voor deel van de mensheid (5.6) 6. Verstedelijking (11) 7. Verstand (4) 8. Waterleidingonderdelen (6) 14. Land in Midden-Amerika (9) 16. Meisjesnaam (3) 18. Vlijt (4) 20. Lengtemaat (2) 22. Niet dicht (3) 24. Vorm van kapitaal (5) 25. Grond (5) 27. Rivier in Frankrijk (5) 30. Waterwerktuig (4) 33. Ik (Latijns) 34. Opening (3) 36. Klaar (2). ijtónxveen-Op woensdag 15 mei a.s. f Joe jaarlijkse uitvoering plaats van de r™96n 'slagwerk' en 'electrisch gitaar' f bocenteri Albert Speen en Janus F®ergen, 0p het programma staan f» uiteenlopende composities: zowel r1 ornce Springsteen als van Johan ^®stian Bach, of sterker nog: van pjgen zelf! en Albert Spee compo- Jjf een stuk voor 11 drumstellen, ■••'leen deze avond uitgevoerd zal wor- 1 2 3 4 5 6 7 8 1 10 11 14 15 16 17 18 r 20 21 22 r 24 25 26 27 29 30 31 32 34 r 36 37 WATERLEIDINGBEDRIJF DE TIEN GEMEENTEN STEUNT PROJECT IN DERDE WERELD Voor de Nederlandse bevolking is water iets vanzelfsprekend. Je zet de kraan maar open en het loopt er zo uit. Je kunt het, zonder koken of filteren, nog drinken ook! Voor veel mensen in de Derde Wereld is het beschikken over een goede water voorziening in de buurt een luxe die hen onbekend is. Om Hier verandering in te brengen heb ben de landen van de Westelijke wereld zich enige jaren geleden tot doel gesteld de drinkwatervoorziening in de Derde We reld in de loop van tien jaar op een aan zienlijk peil te brengen. Geen simpele opdracht. Ook Uw waterbedrijf De Tien Gemeenten zet zich in om dit doel te verwezenlijken. Sinds 1988 is het waterbedrijf bezig om in Liana la Cruz, een gedeelte van Jinotega, waar zich een bron bevindt, een pomp te plaatsen en deze aan te sluiten op het drinkwaternet. De Tien Gemeenten werkt hierbij niet alleen samen met het plaatselijke water bedrijf, maar ook met een Duits inge nieursbureau dat daar in opdracht van de Foderverein Freundschaft mit Jinotega (een Duitse solidariteitsvereniging die net als Zoetermeer een stedenband heeft met Jinotega) al langer bezig is met de verder ontwikkeling en verbetering van het wa tersysteem. Watersysteem Jinotega is een snel groeiende stad in het Noordwesten van Nicaragua. De water voorziening is zowel door deze groei als door de staat waarin het watersysteem zich bevindt, alles behalve toereikend. De waterproduktie is sinds 1980 door ach teruitgang van de winningsmogelijkhe den en door- het veelvuldig uitvallen van oude pompen met 50% afgenomen. De hoofd- en dienstleidingen vertonen veel breuken en een groot aantal be staande aansluitingen lekt door kapotte kranen. De Tien Gemeenten levert materiaal De Tien Gemeenten heeft tot nu toe materiaal kunnen leveren om het aantal pompen uit te breiden. Een nieuwe pompinstallatie zal naar verwachting nog dit jaar in bedrijf gesteld worden. Om echter in de niet al te verre toekomst m,eer huishoudens van water te kunnen voorzien is ook uw medewerking hard nodig. De Tien Gemeenten wil namelijk een ca. 3.300 meter lange leiding leggen vanaf waterwingebied buiten Jinotega naar die stad. De totale kosten van dit project bedragen 50.000 gulden. Activiteiten In samenwerking met het waterbedrijf zullen in de komende jaren verscheidene activiteiten plaatsvinden om aan het waterproject bekendheid te geven en er fondsen voor te werven, naast de puzzel-prijsvraag die u in deze Dorpskrant aantreft, zal in samenwer king met Derde Wereldlanden-organisa ties, in het verspreidingsgebied van De Tien Gemeenten een (reizende) waterten toonstelling worden samengesteld. Deze zal in diverse aangesloten gemeenten worden tentoongesteld. Actieve steun Voor het totstand brengen van de ten toonstelling maart ook voor het nemen van een aantal andere initiatieven blijft uw actieve steun noodzakelijk. Beschikt uw over wat vrije tijd die u op zinvolle wijze wilt besteden, naam dan contact op met Jeannine van Dijck (Pro jectmedewerkster) 079-518011. Wellicht heeft u zelf een leuk idee om het waterproject onder de aandacht te bren gen en daarvoor fondsen te werven, neem in dat geval ook a.u.b. contact met ons op. Donateurscampagne Wanneer u het initiatief van De Tien Gemeenten een warm hart toedraagt en ook van mening bent dat het project op meer en regelmatige steun moet kunnen rekenen, dan kunt u donateur worden van het waterproject. Eens per maand zal er via een periodieke overschrijving automatisch een bedrag (je) van uw bank of girorekening worden afgeschreven. Giften zij uiteraard ook zeer welkom, donaties kan men storten op giroreke ningnummer 3667026 t.n.v. Waterpro ject Jinotega, Teldersrode 29 Zoeter meer. Voor ons is het ondenkbaar zonder (goede) watervoorziening te moeten le ven. Laat uw solidariteit met de bevolking van Jinotega niet ondenkbaar zijn! Moerkapelle- In gebouw "Moerveen" wordt er op dinsdag 28 mei weer de halfjaarlijkse 'bloedafname-avond' ge houden. men kan tussen 19.00en21.00 uur bloed komen geven. De leeftijd om bloed af te staan varieert vanaf 18 jaar tot 70 jaar. Bloed is heel hard nodig. Wie gezond is wordt opgeroepen om bloed te komen geven. Er wordt altijd een bepaling naar het bloedgehalte gedaan en er is een keuringsarts aanwezig, men kan zich aanmelden bij de secretaresse bij de plaatselijke afdeling van het Rode kruis, mevrouw A. Visser, Bernhard- straat 10 tel. 01793- 2938 of bij één van de andere Rode Kruismensen in Moer kapelle. na afloop krijgt iedereen een kopje kof- fiewaarbij het een voldoening geeft om 'iets' te gaan te hebben voor de mede mens... den! De uitvoering is gratis toegankelijk voor iedereen en wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur in het zojuist ver nieuwde KREATERgebouw aan de kerkstraat in Waddinxveen. Voor ieder een die geïnteresseerd is of er over denkt zich te verdiepen in pop-jazz, slagwerk of gitaar is deze avond de mogelijkheid om kennis te maken met het aanbod 'lichte muziek' van KREATER. dUS VAN AVOND 15 MEI AANVANG 19.30 UUR kERKSTRAAT 13. Nieuwerkerk a.d.IJssel- Na twee succesvolle concerten in de Turf- marktkerk in Gouda, welke zeer positieve recensies in de Goudse dagbladen ople verden, komt er ook een uitvoering in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Op 25 mei zullen de "Griffinsingers" een uitvoering geven van de gospelopera: "At the end of the Rainbow De voorstelling begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Ontmoetingscen trum aan de Bospolderstraat 10 in Nieu werkerk. Het stuk, waarvan de teksten geschreven werden door een koorlid en de muziek gecomponeerd werd door Mark Lippe, begint na een inleiding met het bezingen van de regenboog, het teken van Gods Verbond. in de nummers daarna wordt duidelijk gemaakt dat mensen een eigen verant woordelijkheid hebben, hoe ze heen en weer geslingerd worden tussen goed en kwaad en vaak kiezen voor het laatste. God blijft trouw aan de mensen en ver nieuwt het verbond met hen. De regenboog blijft gedurende de hele opera centraal staan. over het bijbelse beeld van de regenboog is de wereldlijke fantasie (een regenboog met aan het eind een pot goud) heenge- legd, waardoor een hedendaagse kijk op bijbelse thema's ontstaat. Door de verschillende muziekstijlen als semiklassiek, rap, ragtime, jazz, funk, ballads is er voor elk wat wils. Voor kaarten en informatie kan men bellen naar H. J. Steenwijk tel. 01803- 18927.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11