len steengoede aktie tijdens de renovatie van de dorpsstraat ^«.rW'KEIEN VAN AANBIEDINGEN" woensdag erda8 aanbieding zevenhuizen ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE Afscheid Rabo-bijfcantoor beheerder J.H. van der Voorden Mok van wit aardewerk 4 stuks van 10,00 voor 5,00 sen promotie voor dames RentoRil-ZVH Rentokil-ZVH sluit seizoen in Western-stijl af iterdag 25 mei lationale Hengeldag Milieuvereniging Zevenhuizen max. 8 per klant t/m woensdag F amilux/Schottc Dorpsstraat 151 01802-1212 Dorpskrant 409/15 mei 1991 pagina 15 w - «i M«li Haio i kregen het in de beginfase erg moeilijk. Halley begon met een sterke service, waarop Rentokil voorlopig het antwoord nog niet had (5-0). Echter door een tac tische service wist Rentokil de aanval van Halley te ontregelen. Hierdoor kreeg het Zevenhuizense blok de kans om te sco ren. Bij de stand 10-10 viel Joyce Ruyg- rok ziek uit en kon verder niet meer meespelen. Zij werd door Astrid Poot op een adequate wijze vervangen. En Astrid had in de eindfase de beslissende klap in huis( 13-15). In de tweede set stoomde Rentokil door en kreeg Halley geen moment de kans om in hun spel te komen, waarbij de twee invallers Karin Baaren en Astrid Poot zich duidelijk lieten gelden, met 7- 15 werd deze set door Rentokil gewonnen, in de derde set nam Rentokil een voorsprong L,„izen/Moerkapelle-Morgen, 16 fqelegenheid om afscheid te L van Rabo-bijkantoor-beheerder. teur de heer J.H. van der feü in dorpshuis "Op Moer van Kot 18.30 uur. Kr- kan er kennisgemaakt worden is opvolger de heer P.H. Kelfkens. ■mei begint voor de heer Jvan der |in een nieuwe functie bij de Ra ti Nederland te Eindhoven, op de tV personeelsbemiddeling' tl rolgens verwachting gaat, zal l'et Voorden slechts zelden op dit Moor te vinden zijn. Vervangende taak lil nieuwe taak te omschrijven zou B kunnen worden dat de heer Van Korden als 'allrounder', inzetbaar J op alle Rabobankkantoren door ÏNederlandHij kan op elk willekeurig Ljteen bankmedewerker, b.v. we- tnekte vervangen. Dat houdt dus in |b gedurende enige tijd, ver weg lioneerd kan worden, hetgeen dan Kdathij een hele week van huis is. iijende periode zou dat in de di- Inngeving kunnen zijn. Daarom is Li Van der Voorden nog niet van lat zijn vrouw en twee zoons, te lien. Wel heeft hij bedankt voor zijn Jc als voorzitter van de Vereniging Lol met de Bijbel", doch blijft hij ling nog wel secretaris, van de tng Dejaardenhuisvesting "De Ze- jer Lom hij van 'baan' verandert? ijnubenikop een leeftijd dat het nog |0tn nog 16 of 17 jaar hetzelfde te r. geeft toch een zekere mate van i In overleg met directeur Lamot kot ik naar deze vervangings-functie JeRabcMorganisatie te solliciteren. Het Pme best leuk telkens op een andere i. steeds andere mensen te ont- leten en nieuwe ervaringen op te e aan periode van bijna 25 jaar Dat de heer Van der Voorden morgen met gemengde gevoelens afscheid neemt, is eenteit. Een arbeidzame perio de van bijna 25 jaar, waarvan 17 jaar op het hoofdkantoor in Zevenhuizen en 7 jaar als bijkantoorbeheerder in Moerka- pelle, wordt afgesloten. Een tijdperk waarin het bankieren grote veranderin gen onderging: van handmatig tot volle dig geautomatiseerd; -waar collegiale verhoudingen goed te om het vertrouwen dat hij uitstraalt. Een serieus persoon die desondanks inventief is en weet wat zijn plaats is. Die ook van humor houdt en verhoudingen op de juiste waarde weet te schatten.Iemand die bij hem om advies komt krijgt mis schien nog wel meer informatie dan hij verwacht had te krijgen. Begin De uit Nieuwerkerk afkomstige Van der noemen waren, net zo als die met de clientele welke de heer Van der Voorden, ongetwijfeld zullen missen. Niet dat hij een opvallende persoonlijkheid is, maar Voorden kwam bijna 25 jaar geleden als 21-jarige, bij de plaatselijke Raiffeisen- bank werken. Daarvoor was hij een jaar in Rotterdam werkzaam bij de A.B.N, na z'n militaire dienstplicht te hebben vervuld en eerder bij ditzelfde kantoor, toen nog onder de naam "Twentsche Bank' vanaf de ULO-schoolbanken. Jan had zich di rect al als een ijverige bankbediende ont popt die in de avonduren de Middelbare Handelsavondschool doorliep, en pas sant even wat diploma's Handelscorres pondentie wist te behalen en het Praktijk diploma Boekhouden. (Later volgde Van der Voorden nog diverse bankcursussen waaronder N1BE, waarin alle facetten van het bankwezen werden geleerd). Op sollicitatie werd hij door het toenma lige bestuur aangenomen en was naast bankdirecteur de heer B. Nobel, de enige mannelijke medewerker. Het totaal aan tal medewerkers was toen zeven. Dat het aantal vrouwelijke collega's ver in de meerderheid was, deerde Van der Voor den niet: er was sprake van een prettige werksfeer en goede verhoudingen, die bijvoorbeeld door mevrouw Nobel, gesti muleerd werden. Zij was als achter grondfiguur iemand die ervoor zorgde dat degenen die overwerkten 's avonds van haar een warme maaltijd kregen. Over werken was noodzakelijk tijdens de avond-openstelling en als piek, geduren de enkele weken, rond de jaarwisseling als het 'jaar' moest worden afgesloten. Van der Voorden was en bleef overal inzetbaar. "Dat is vele jaren zo geweest, ledereen wist toen van de hele gang van zaken af. De boekhouding werd wel op de machine gedaan, maar was toch handmatig, net zoals alle andere handelingen die elke medewerker moest kennen. Specialisme Toen de bank groeide, de omzet steeg, maar ook de omvang van het dienstverle ningspakket toenam, trad er een zeker specialisme op. Er werden na de periode van bankdirecteur Van Weelden, toen de heer Ammerlaan de directie voerde, func ties ingevuld door mensen met een spe cialisme, zodat we diverse afdelingen kregen. Nu is het zo dat ik heel veel afweet van het bankieren, iedereen een heel eind op weg kan helpen, maar dat b.v. voor specifieke beleggingen of hypotheken, deskundigen in functie zijn, net zoals voor ifde' de reisafdeling bijvoorbeeld". Dat neemt echter niet weg dat de heer Van der Voorden één en ander niet zou kunnen behartigen. In het bijkantoor in Moerkapelle bleef hij de all-roundfunctie vervullen, net zo goed als hij straks bij iedere Rabobank inzetbaar zal zijn Prettig Van der Voorden zegt zowel in Zeven huizen als in Moerkapelle met plezier gewerkt te hebben. Hij vindt dat beide woonkernen duidelijk hun eigen charme hebben, maar dat ze kwa mentaliteit verschillen. De contacten met de clientele heeft hij als prettig ervaren. Hij onderstreept de noodzaak van het zorgvuldig omgaan met zaken en finan ciën: het éne oor in en het andere uit. Tegenwoordig nomen ze het 'privacy en er is zelfs een speciale wet voor. Doch er is eigenlijk niets veranderd. Als sinds jaar en dag is het zorgvuldig omgaan met de zaken van je cliënten een eerste vereiste voor een goed functioneren en een goede relatie met de klant. De klok tikte door, de jaren verstreken, de automatisering werd een feit en geld uit het kastje in de muur voorzag in een behoefte.. Van der Voorden maakte deze bank- ontwikkelings- vlucht mee en ziet in de nabije toekomst ook o.a. het telebankie ren voor particulieren verwezenlijkt. Hij hoopt de verdere ontwikkeling op 'bankgebied' nog een aantal jaren mee te maken De Dorpskrant wenst hem veel succes... Iniuizen- De dames van Rentokil pben op woensdagavond de laatste p de twee promotiewedstrijden in tl tegen het team van Halley. lames werden gesteund door een ■Stal supporters die met eigen vervoer lade speciale bus waren gekomen. supporters zijn niet voor niets mee 'eest. het Rentokil-ZVH team speelde tials vanouds. «er/coach Willem Jan van Yperen 1st beschikken over Lisette Mulder. |"og niet volledig hersteld was van de popen blessure in de eerste promo- Wstrijd. t actische redenen bleef Astrid Poot |s bank en kwam Karin Baaren in de pte staan. De Zevenhuizense dames Wen een alles of niets spelletje, maar van 2-5, die echter door Halley ongedaan gemaakt kon worden, mede doordat de Zevenhuizense aanval te doorzichtig werd. nadat Willem Jan van Yperen zijn speelsters al in twee time-outs weer de lijnen waarlangs gespeeld moest worden had opgegeven, liep het weer gelijk beter. Door sterk verdedigend werk van Moni que Vermeulen zorgde Rentokil-ZVH dat deze set met 7-15 in winst werd omgezet. En worden de Zevenhuizense dames tweede achter Normis/Orion in deze promotie-wedstrijden cyclus. De kans om eerste te worden, werd za terdag door Normis/Orion de grond in geboord, daar deze met 3-1 van Halley wist te winnen. Nu is het voor Rentokil afwachten ge blazen, of er in de eerste divisie geen team afhaakt. Zevenhuizen- Zaterdag 25 mei a.s. zal Rentokil-ZVH het volleybal-seizoen feestelijk afsluiten met een feest in 'western-stijl'. Tevens worden alle kampioenen en bekerwinnaars in dorpshuis Swanla gehuldigd. De jeugd komt dan terug van de voorronde van de Nationale Kampioenschappen De avond begint om 20.00 uur ên de deelnemers aan het feest worden door de Evenementencommissie verzocht om aangepaste kledij te komen, op de avond zelf is er een band die de muziek in stijl za\ spelen. Bovendien wordt er nog een wedstrijd 'geiten melken gehouden. Kaarten voor dit feest (tot 16 jaar f 2,50, ouderen f 7,50) kunnen aan de zaal gekocht worden. ^Sportvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle wil deze dag zeker niet ongemerkt laten gaan. f aandacht wil zij vooral richten op de jeugd van Zevenhuizen en Moerkapelle. Prom organiseert HZM om 14.00 uur 's middags een viswedstrijd voor de jeugd in Ëhchielandsingel te Zevenhuizen. f oudere wedstrijdvissers van de vereniging zullen de jeugd dan met raad en daad P®staan, zodat zij er zeker ook wijzer van wordt, f wedstrijd eindigt om 16.00 uur en de leeftijdsgrens is tot en met 15 jaar. f^ard zijn er ook nog leuke prijzen te winnen. De jeugd wordt verwacht. Zevenhuizen-ln samenwerking met leden van de werkgroep Conciliair Proces organiseert de Milieuvereniging "Zevenhuizen een viertal milieu-informatieavonden. Inleider op deze avonden zal de heer P. van den Bos zijn, van beroep natuurkundige en voorlichter van de Landelijke Werkgroep Kerk en Milieu van de Raad van Kerken. De bedoeling van de heer Van den Bos is niet om moralistisch te wijzen naar alles wat we fout doen, maar om informatie te geven die het inzicht kan vergroten in de samenhang tussen ons gedrag en het milieu. Voor wie milieu-bewuster wil gaan leven zeer aanbevelenswaardige avonden. Het thema van de eerste avond is koopgedrag (en in relatie daarmee: afval, het thema van de tweede avond is 'van huis naar werk en in relatie daarmee: energie) De thema's van de volgende avonden worden in overleg met de deelnemers vastgesteld. De deelname is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening. De avonden worden gehouden op 29 mei, 19 juni, 11 september en 23 oktober in dorpshuis "Swanla". Aanvang 20.15 uur. Opgave en informatie bij: Marcella Hemkes tel. 01802-2509, Fred de Beukelaar tel. 2071 en Teun de Graaff tel. 3002.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15