MOORDRECHT - REGIO Mazda 323 F slaat alles. "Schoonmaak" Hollandsche IJssel het |)litierapport Ét Variathon in Moordrecht Jonge hondendag 1 c V, TOT ZIENS IN ONZE SHOWROOM M J. v.d. Hoek Zn. pagina 23 i 1 1 1 I I I Gezellige zalen in DE ZESPUNT |Als Mazda-dealer blijven we bij ons stand- lie Mazda 323 F slaat werkelijk alles. I [en bezoek aan onze showroom en u hoort it de bewonderaars. Allereerst is de 1323 F met zijn sportieve futuristische beving een lust voor het oog. Zeker met z'n geraffineerde opklapbare koplampen. Verder is hij uitgerust met een zelfcorri gerende achterwielophanging. En omdat het een Mazda is, biedt hij. standaard een golf van extra's, waartoe we ook z'n uiterst sportieve prijs rekenen. Kom u daarom bij ons in de showroom verbazen 3 JAAR ALGEMENE EN LAKGARANTIE EN 6JAAR CARROSSERIEGARANTIE STANDAARD. mazoa AUTOMOBIELBEDRIJF 't Centrum MOORDRECHT B.V. Westringdijk 7 - 2840 AA Moordrecht Tel. 01828-2499 - Fax 01827-5666 Algemeen. J.BMU Moordrecht, Dorpsstraat ploon 3544 (dag en nacht bereik- „stijden: dagelijks tussen 09.00 100 uur (zondags gesloten). Dodenherdenking. §23 4 mei werd op de oude begraaf- §a» de Koningin Julianastraat in (techtom 20.00 uur de dodenher- Pï gehouden. Hiervoor werd in de p mgeving van de begraafplaats al pMoriseerde verkeer stilgelegd. sommige weggebruikers een f wrdreven. Zij reden vol gas ach- I a probeerden toch nog langs de rij JMe auto's te komen. Begrip en Tjs schijnbaar een moeilijke zaak in F&r van tegenwoordig. I lichtmast omvergereden. Pjj 4 mei werd ontdekt, dat een JW aan de Weidezoom, ter hoogte PjWethouder van Gentplein, door Tj'«ver onbekend gebleven mo- F1*!. omver gereden was. Getui- r®1 uit voorval worden verzocht |v °P te nemen met de politie in P-tra. De aanrijding heeft plaats- Ij® tussen vrijdag 3 mei 12.00 uur fe«g4mei 18.00 uur. Fiets gestolen. 4 mej 19 00 uur en Bu mei 09.00 uur, werd een niet 'en damesfiets weggenomen n erf bij een woning aan de |™eglaan. De dader liet een rood/ IJ?'ets achter. De eigenaar van itoifu.en degene, die informatie 1 hebben over deze zaak, worden Ij contact met de politie in Moor- ¥°P te nemen. I kleding gestolen, ld e^l korfbal-evenement, dat aPhl, door de korfbalver- eniging IJsselvogels bij de sporthal de Zuidpias werd gehouden, werd een kle dingstuk gestolen. De jeugdige dader, een 13-jarige inwoner van Moordrecht, be kende maandag 6 mei, het kledingstuk te hebben weggenomen. Er zal tegen hem een proces-verbaal worden opgemaakt. Betonnen paal beschadigd. Woensdag 8 mei werd om 17.00 uur in de Dorpsstraat, ter hoogte van huisnum mer 62, een betonnen paal beschadigd door een grondverzet- wagen. De be stuurder hiervan is echter doorgereden en heeft zich niet gemeld. Getuigen van dit voorval worden verzocht zich bij de politie in Moordrecht te melden. Damesfiets verdwenen. Uit het fietsenrek bij de Zuidpias, werd op woensdag 8 mei, tussen 20.30 en 22.00 uur, een zwarte damesfiets, merk Union, met achterop de fiets een kinderbeugel en kindersteuntjes meegenomen. Aanrijdingen onder invloed. Vrijdag 10 mei, om twee uur 's-nachts, reed een vijfentwintigjarige Moordrech tenaar, die onder invloed van alcohol verkeerde, tegen twee geparkeerde auto's aan in de Narcissstraat, en reed vervolgens door, zonder zich te melden. De bestuurder werd later in de nacht thuis aangehouden, voor het rijden onder in vloed van alcohol en het doorrijden na een aanrijding. Bij de ademanalyse bleek, dat de bestuurder ca. 2.0 promille alcohol in zijn bloed had, terwijl men bij 0,5 promille al strafbaar is. Voor deze feiten wordt proces- verbaal opgemaakt. Uit de koers door routebeschrijving Een zevenentwintigjarige Barendrechte- naarreedvrijdag lOmeiopdeMiddelweg tegen een lichtmast. Zowel auto als lichtmast liepen daarbij schade op.De bestuurder van de auto was op weg naar een sollicitatie en had een niet- duidelijke route-beschrijving bij zich. 1 die beschrij ving stond namelijk.dat hij een kronkelige weg moest volgen en hij nam dit kennelijk te letterlijk. Brandweer rukte uit voor verbrand vlees. Vrijdag 10 rukte de brandweer om 16.40 uur uit, in verband met een ge melde binnenbrand, in een flatwoning aan de Koningin Julianastraat. Toen de brandweer ter plekke kwam, bleek dat het vlees in een pan aangebrand was, hetgeen een rookontwikkeling tot gevolg had. Voor bovenburen was dit aanleiding geweest, om de brandweer te bellen. Muur van schuur ontzet door aanrijding. Een negenentwintigjare inwoner van Moordrecht, die onder invloed van alcohol verkeerde, reed om streeks 23.40 uur op vrijdag 10 mei,door een tuin en tegen schuur van een woning aan op het Wet houder van Gentplein. De be stuurder bleek bij ademanalyse ca 2,8 promille alcohol in zijn bloed te hebben. Hij raakt hierdoor zijn rijbewijs kwijt. Het document werd in verband met het hoge promilla ge ingevorderd. Door de botsing is de scnuur van de woning ontzet. Inbraak bij "Gevleugelde Vrienden". In de nacht van vrijdag 10 op zaterdag 11 mei hoorde een be woner van de Sportlaan om streeks half drie 's-nachts glasge rinkel. Dit bleek afkomstig van het clublokaal van de postduivenver eniging "de Gevleugelde Vrien den" aan de Sportlaan. De gewekte buurtbewoner, toe vallig een politieman, ging op. on derzoek uit, en zag, dat er een ladder tegen het gebouw stond. In het gebouw werd de inbreker, een negentienjarige inwoner van Moordrecht aangehouden. De man werd door de wakkere poli tieman aan zijn collega's overge dragen. De inbreker heeft inmid dels diverse inbraken in Moord recht en in Gouda bekend. Verloren voorwerpen. OV- jaarkaart; Cyperse poes; twee sleutels aan ring; beige ge bloemde portemonnee met geld; giropas; paarse portemonnee; Rabobank pasje. Gevonden voorwerpen. Medaille voor zwemmen; sport schoen; autosleutels van Nissan. Door de navolgende organisaties is onderstaande brandbrief verzonden aan Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland: Hollandsche Maatschappij van Landbouw afd Moor drecht afd Nieuwerkerk a.d. IJssel/Capellea.d. IJssel, afd. Tuinbouw Midden ZH: Land en Tui'nbouwbond regionale afd.; Christelijke Boeren- en Tuindersbond afd. Gouda, afd. Nieuwerkerk a.d. IJssel, p/a le Tochtweg 41b, 2913 LN Nieuwerkerk a.d. IJssel. Geacht college, Met klimmende verontrusting namen wij kennis van het principebesluit over de "schoonmaak" van de Hol landsche IJssel en de start notitie voor het Milieu-Effect- Rapport inzake een evt. 'de pot'. Verbijsterd zijn wij over plannen inzake een bergings depot voor circa 3,3 miljoen m3 verontreinigde bagger specie en/of ongeveer 820.000 tot 1 miljoen m3 verontreinigde zelling- grond en ongeveer 730.000 m3 zuiveringsslib-residuen. Alles bij elkaar zou daar een oppervlakte van 60 tot 80 hectare voor nodig zijn en de Zuidplaspolder vormt het ge bied waarbinnen 'een aantal alternatieven wordt onder zocht'. Het stelt ons teleur, dat daarbij ontwikkelingsvi sies en lopende studies wel worden betrokken, maar het huidige hoogwaardig agra risch gebruik genegeerd lijkt te worden. De Zuidplaspolder ligt niet braak. (Reeds uw planvorming en publicitaire acties hebben een nadelig ef fect op de waarde van de agrarische ondernemingen van onze leden. Zij leggen mede gezien het tijdpad en de vragen omtrent de economi sche uitvoerbaarheid een psy chologische druk op de ge zinsbedrijven). Het komt niet evenwichtig over als wel de vraag wordt gesteld voor welk maatschap pelijk probleem 'de activiteit' een oplossing kan bieden, maar de vraag naar de maat schappelijke problemen rond de evt. berging ontbreekt. Waarom zou slechts buiten dijkse grond ongestoord moeten kunnen worden ge bruikt? Primair maken wij bezwaar tegen het evt. ont trekken van zoveel hectaren aan de agrarische functionali teit. Wij namen kennis van het feit dat 'in de door bevoegde instanties op te stellen richtlij nen voor de milieu-effectrap portage uitvoerig zal worden ingegaan op de wijze waarop deze in de m.e.r. onderzocht moeten worden'. Wij dringen er met klem op aan daarbij o.a. normen voor een onge stoord multifunctioneel agra risch gebruik op te nemen. Elk risico voor mens en milieu buitendijks dient daarbij op een voor iedereen contro leerbare wijze te worden uit gesloten. Hoogachtend, namens de dn de kop ge noemde organisaties, was getekend: Jac. Klein GAzn. Zaterdag 1 juni a.s. vindt in en om het gebouw de Zuidpias weer de jaarlijkse variathon plaats. Van 's-morgens 9 uur tot 's-middags 16 uur worden allerlei sport/spelvormen aangeboden. De variathon speelt zich af op de speelweide maar natuurlijk zijn ook in het zwembad spelvor men gepland. Bij slecht weer zijn er geen pro blemen, want dan worden de spelen van de speelweide verplaatst naar de sporthal (uiter aard wel enigzins aangepast aan de beschikbare ruimte). Deelname is mogelijk voor alle inwoners van Moordrecht, van 16 jaar en ouder. U schrijft in per team, dus maak van uw buren-familie- kennissen- bedrijf of vereniging een team, dat bestaat uit minimaal acht en maximaal twaalf personen. Denk er wel aan. dat ieder team verplicht is minimaal twee vrouwen in haar gelederen te hebben. De deelname kost per team 25,-. Dit jaar wordt het al weer de zesde keer, dat dit evenement door de Zuidplas-me- dewerkers wordt georganiseerd. Hoewel het deelnemen als allerbelang rijkst wordt gezien, strijden de teams om de wisselbeker. Houder van de beker is de winnaar van Variathon 1990, het team BERES (een team van beroeps- en reser- ve-politie), dat natuurlijk zijn uiterste best zal doen de beker te verdedigen. Kom dus snel naar de Zuidpias en geef uw team op vóór zaterdag 25 mei 1991 De variathon wordt traditioneel beëindigd met een BARBECUE. men noen geen nu 1» aj» van u* van deze keuring ontvangt de eigenaar van de gekeurde hond na afloop. Voor de meest veelbelovende honden voor de toekomst zijn ere prijzen beschikbaar gesteld. Keurmeester is mevrouw J. van Benschop. Inlichtingen mevrouw M. Arnoldus-Stewuaart, Ringvaartlaan 20. 2914 vl Njeowerteerk a.d.lJssel tel. 01803-12712 Nieuwerkerk/Moordrecht-Op zondag 2 juni wordt er door de Kringgroep Gouda van de Vereniging van fokkers en Sefhebbers van Duitse herdershonden een jonge hondendag gehouden. Deze vindt plaats op het terrein aan de Provïncialeweg 2 b in Moordrecht. Iedereen met een jonge Duitse herder in de leeftijd van 6 tot 12 maanden, met een stamboom, kan op deze dag zijn/baar hond door een erkende keurmeester op de uiterlijke raspunten laten beoor- verhuizingen pianotransporten Erkend sinds Westeinde 117 2841 BR 1928 Moordrecht 01827-2311-2058 Zalen voor grote en kleine gezelschappen Voor bruiloften en partijen; vergaderingen en recepties. Overdag en 's avonds. Prima bediening, centraal gelegen en volop parkeerruimte. Maak er geen punt van: kies voor DE ZESPUNT Molenlaan - Moordrecht Tel. 01827-3486 b.g.g. 3316 of 5536

Dorpskrant | 1991 | | pagina 23