Kampeerterrein Zevenhuizen in liet nieuw(s) Geef de huiszwaluw een Kans Rode Kruis- Informatieve boeKen collecte De Bibliobus •tt een verworvenheid pagina 4 Dorpskrant 409/15 mei 1991 1 Dag Nacht 01892 - 16016 TEEb'W uitvaartverzorgi^ Zevenhuizen- Pinksteren betekent voor een camping zoals die van Zevenhuizen dat er een topdrukte wordt verwacht. Eerder was dit al het geval tijdens het weekeinde voorafgaand aan Koninginnedag. Vooral veel Fransen, die in ver band met 1 mei, een extra lang weekeinde hadden, wisten het kampeerterrein "Zevenhuizen" te vinden. Met Hemelvaartsdag was er voor de Ne derlanders een extra lang weekeinde waarvan velen, aangelokt tot de weers- ping als zwembad "De Koornmolen". Dit Recreatieschap bezint zich momen teel over een andere opzet van camping en zwembad. Door een deskundig bureau is een rapport opgesteld over de twee zwembaden, de jachthaven "De Een- verbetering, kamperend wilden profite ren, zodat ook toen de camping weer nagenoeg 'vol' was. Toch is 'neen' zeg gen weinig aan de orde, want het kam peerterrein heeft dikwijls nog wel een mogelijkheid op het trekkersveld. Neem nou het Muizengat, daar kunnen caravan recreanten genieten van een privé-veldje met in de onmiddellijke nabijheid een fraai douche-en toiletgebouw. Deze is vorig jaar in één dag geplaatst en heeft zelfs vloerverwarming, Hdt licht brandt hier dag en nacht. Dit gebouw ligt wat aan de achterzijde van de camping, maar midden op de camping staat het toiletge bouw dat de 'hoofdfunctie vervult en al 24 jaar in gebruik is. Deze winter onderging het interieur een metamorfose: er kwa men cabines, fraaie wasbakken, nieuwe betegeling en voor de kinderen, lage was bakken. Helaas is het wachten nu nog op onderdelen die boven de wasbakken moeten worden bevestigd, alvorens de electriciteit kan worden aangesloten, zo dat scheren of föhnen nu boven de was bak voor de fraaie nieuwe spiegels kan worden gedaan. Verder zijn er twee nieuwe toiletgebouw tjes bij de hoofdinrijlaan geplaatst, zodat er naast de twee grote toiletgebouwen, nu drie kleintjes, verspreid over de camping staan. Dergelijke vernieuwingen vergen de nodi ge investeringen dooriet Recreatieschap Rottemeren, de eigenaar van zowel cam- dragt" en de twee sauna's. Eén en ander met betrekking tot de voortgang van deze exploitatie-objecten. De eerste conclusie die uit dit rapport valt af te leiden is dat deze objecten levensvatbaarheid hebben tegen de achtergrond van de huidige be zettingsgraad, die zeker in de toekomst toe zal nemen. Hoe die druk toe zal nemen is nog niet bekend, maar zeker is dat met name vanuit Zoetermeer een verbinding gezocht wordt naar aanslui ting van het Recreatiegebied Rottemeren naar het gebied van de Noord-AA. Tege lijkertijd is er de invulling van het befaam de 'Tussengebied... In de commissievergadering is het rap port besproken en de plannen voor een mogelijke uitbreiding van de camping die nu 230 kampeerplaatsen telt komt tevens aan de orde. Gelukkig biedt het bestem mingsplan de mogelijkheid tot uitbrei ding, al heeft iets dergelijks wel conse quenties, want er moet grond aangekocht worden en hoe staat de eigenaar, boer Van Dorp, daar tegenover.... Tevens schijnen er ook ideeën te bestaan om zowel het zwembad van Zevenhuizen als dat van Bleiswijk een andere opzet te geven, doch bedrijfsleider de heer Zappeij wenst hierover nog geen mededelingen te doen. Een gegeven hierbij is dat er voor Bleiswijk een grootschaliger plan bedacht is dan voor Zevenhuizen. "De gemeentebesturen moeten eerst kennisnemen van het rapport en de sug gesties. Pas als blijkt dat ook deze er achter staan kunnen plannen als een voorstel aan het Algemeen Bestuur wor den voorgelegd. De behandeling hiervan zal dan in de (uitgestelde) september- vergadering plaatsvinden. Voordien kun nen er geen mededelingen over gedaan worden, ook al zijn er plannen op papier gezet en het Dagelijks Bestuur gepas seerd". Zouden de plannen tot uitbreiding van de camping doorgaan en de zwembaden een wijziging van opzet ondergaan, dan zou één en ander een bekroning zijn op het 25-jarig bestaan van het kampeer terrein "Zevenhuizen", hetwelk volgend jaar gevierd wordt. Voorlopig zijn ze nog niet voor publicatie vatbaar. "Het is een rapport en een wensenpak ket, betreffende de exploitatieobjecten. Het zou kunnen zijn dat gemeentebe sturen het niet eens zijn met de voor stellen, dan worden ze in een vroeg sta dium afgeketst. Een vorig plan bij de Zevenhuizerplas, is door het gemeente bestuur van Zevenhuizen afgewezen omdat het te grootschalig zou worden. Het was een prachtig plan wat al door het Algemeen Bestuur goedgekeurd. De ge meente Zevenhuizen wilde een klein schalig plan, bijvoorbeeld een conferen tie-oord. Dit komt niet van de grond omdat belanghebbenden dit te klein schalig vinden". De camping Wie kampeerterrein Zevenhuizen bin nenrijdt moet zich melden bij de receptie. Daar kunnen achter de balie Cees Mo lenaar, Tijmen Lekkerkerker of John van Dam zitten. Soms is dat ook mevrouw Stougiè, doch zij is momenteel ziek. Molenaar is full-time voor de camping terwijl Lekkerkerker 50% voor de jacht haven en 50% voor de camping werkt. Dat houdt niet op bij het inschrijven van kampeerders en hen een staanplaats aanwijzen maar betekent, net als voor de andere 'mannen' schoonmaak- en on derhoudswerkzaamheden aan de cam ping verrichten. En dan hebben we de heer Bas van Vliet nog niet genoemd die het beheer over de jachthaven voert. De heer J. Zappeij is bedrijfsleider van camping, jachthaven en zwembad. Mevrouw F. v.d. Bosch zwaait de scepter over het zwembad. Kampeerders krijgen een ander pasje dan gebruikelijk uitgereikt. Dit dient ook in het daarvoor bestemde automaatje gestoken te worden als men de camping verlaat. Pas dan gaat de slagboom auto matisch open. "Die nieuwe methode wordt toegepast opdat ook anderen dan kampeerders, bezoekers bijvoorbeeld, van de pasjes gebruik maken. Voorheen was het zo dat men bezoek bij de slag- booom op stond te wachten, het pasje in de automaat deed en het bezoek kon later er, zonder hulp weer af want de slagboom ging van de andere kant vanzelf open. We hebben beperkte parkeerruimte en probe ren zo overlast te voorkomen", zegt de heer Zappeij. Hij wijst op de faciliteiten die een camping als "Zevenhuizen" de gasten allemaal biedt, iedere kampeerder mag gratis gebruik maken van zwembad "De Koornmolen", kan, door middel van een muntinworp, warm douchen, kan in de wasserette waar zich ook nog een extra toilet/doucheruimte bevindt, achter de re ceptie, van de wasmachines en droog- trommels gebruik maken en kan er sportief op uit. Bij de receptie staan in een open kast, ook tientallen skeelers. De skeeler- Zelfs in italië betaal je minimaal hm zoveel als in nederland Zevenhuizen heeft drie sterren er vlaggen, hetgeen betekent dat tut lijk tot goede accomodatie hebben Dit dankzij de nieuwe toiletgebouu Trekkershutten Degene die bijvoorbeeld een tretf wil maken per fiets of auto, kan a tent ook terecht bij camping "Zev zen". Alleen is reserveren danu wenst, men kan in een zgn. 'trekkJ overnachten. Zevenhuizen heeft er twee. DebedJ is dat er nog een derde bij kor... overnachting in een trekkershutlj 44,Voor vier personen betek dan elf gulden per nacht Daar heeft men een eigen bed eigen huisje, met stoelen, tafel enqj voor. men dient zelf bestek en sl mee te nemen. "We krijgen zelfs boekingen hiervoj het buitenland". Op het bureau van de heer Zappe een bevestiging van een telefoniscl sport neemt hier aan de oevers van de Rotte enorm toe, zodat deze, naast rol schaatsen, te huur zijn. Ook fietsen overi gens.... De kampeerder neemt tegenwoordig graag het zekere voor het onzekere en boekt van tevoren. Toch wordt er bij cam ping "Zevenhuizen" altijd ruimte gehou den voor onverwachte gasten. Er zijn 230 staanplaatsen, waarvan 171 seizoen ofwel vaste plaatsen. Een overnachting kost per persoon f 5,50 voor volwassenen en f 3,75 per kind. De caravan kost f 4,25. De auto kan op het terrein, maar dat kost drie gulden per nacht. Velen laten deze buiten de camping op het grote parkeerterrein. Zevenhuizen blijkt voor buitenlandse be grippen, zeker geen dure begrippen. "Op Frankrijk na, heeft nederland de goed koopste tarieven. spraak voor vijf nachten. "Eigenlijk mag een trekkershut maal voor drie nachten gebruikt maar we zitten hier nooit heler dus het kon", lacht de heer Zap] In Nederland is er een speciale oi^ tie die reserveringen verzorgt in trel hutten. Ze zijn zoveel mogelijk standaard uiterlijk, maar in Noord- Brabant kar gebeuren dat de recreant er een n bungalowtje aantreft in plaa sobere hut die hij/zij gewend Wie inlichtingen wil over de campi de faciliteiten: er komen regelmatig pen kamperen uit binnen- en buiten! jazelfs schoolkampen van scholen li omgeving van Zevenhuizen kiezenJ deze camping, kan altijd even langsf of bellen: tel. 01802-1654. Ingezonden Straks niet meer in Moerkapelle???? Hoe moet het nu? Tot onze verbijstering hoorden we dat de Bibliobus waarschijnlijk uit Moerkapelle moet gaan verdwijnen. Weet men hoeveel personen, vooral kinderen en ouderen hierdoor gedupeerd worden? En is het niet in tegenspraak met wat nu steeds benadrukt wordt, namelijk de mobiliteit terugbrengen? De ouderen kunnen vaak niet meer fiet sen; voor de kleinere kinderen is de af stand naar Zevenhuizen te ver en te ge vaarlijk om naar de bibliotheek te gaan. Dus worden de gemotoriseerden dege nen die er op uit gaan om te zorgen dat de ouderen hun zo gewaardeerde lectuur niet behoeven te missen en de kinderen hun kennis en leesvaardigheid blijvend kunnen ontwikkelen, helaas krijgen daarbij de inwoners uit de kern Moerkapelle nu al de indruk dat ze niet (echt) meetellen. Als het alleen de kwestie van het geld is, zullen veel mensen bereid zijn wat meer voor hun lidmaatschap te betalen. Mevrouw De Leeuw, Moerkapelse Zijde 24 en mevrouw Oudijk Herenweg 1 E, beiden te Moerkapelle. Ingezonden Er is door Vogelbescherming voor 1991 een landelijke actie gestart om aandacht te schenken aan de Huiszwaluw en z'n achteruitgang. Ook Natuur-en Vogelwacht "Rotta" is verzocht hieraan me te willen werken. Dit is alleen mogelijk als ook u daaraan wil meewerken. Wij tellen jaarlijks het aantal nesten in de gemeenten Bergschenhoek, Berkel Rodenrijs, Bleiswijk, Moerka pelle en Zevenhuizen. De resultaten worden aan de Vogelbe scherming en SOVON doorgegeven, zodat jaarlijks een landelijk overzicht tot stand komt. In de zomer kunnen we volop genieten van de Huiszwaluwen. Ze mijden de om geving van mensen niet, integendeel, ze zijn er zelfs van afhankelijk. Terug van de overwintering in Afrika zijn de Huiszwa luwen van april tot oktober in ons land. Ze bouwen hun nesten onder de dakranden en dakgoten van onze gebouwen. Vaak zitten er meer nesten aan een gebouw, soms pal tegen elkaar, het zijn wat we noemen echter 'koloniebroeders'. Verontrustend is echter de achteruitgang van deze prachtige vogels. Eén van de oorzaken is de achteruitgang van goede nestplaats-gelegenheid, doordat bij nieuwbouw geen overstekende dakran den of dakgoten meer worden gemaakt of dat deze door renovatie aan gebouwen verloren gaan. Een andere oorzaak is de achteruitgang van voldoende voedsel in de vorm van insecten. Dit als gevolg van het gebruik van insecticiden. Hoe kunt u meewerken? Wel door in ieder geval nesten van Huis zwaluwen aan uw huis te laten zitten en deze niet weg te halen, overigens moet een dakgoot of overstek wel een lichte, liefst witte kleur hebben. Gebleken is dat donker gekleurde goten en overstekken door de Huiszwaluw gemeden worden. Om te voorkomen dat u te veel last heeft van de uitwerpselen van de zwaluwen kunt u op eenvoudige wijze een horizontaal plankje ca. 20 a 30 cm. onder het nest tegen de muur aanbrengen, waarbij u wel zo'n drie centimeter ruimte tussen plankje en muur moet laten om te voorkomen dat de zwaluw onder het plankje zijn nest bouwt. Vanwege deze geringe overlast worden per jaar landelijk gezien, zo'n 20.000 nes ten weggehaald, jammer en zoals aange geven, onnodig. Indien er in de omgeving te weinig moge lijkheden zijn voor de Huiszwaluw om modder te maken die voor de nestbouw nodig is, kan door het bevestigen van een kunstnest of meerdere kunstnesten, hulp worden geboden. Gebleken is reeds dat één op de drie kunstnesten wordt gebruikt. Het meeste succes daarmee te bereiken als er in uw omgeving al een kolonie Huis zwaluwen aanwezig is. het bovenstaande is slechts een deel van de inhoud van een folder die door de Vogel bescherming is uitgebracht. Voor meer informatie kunt u bellen met Rien van der vorm tel. 01793-1262, Moerkapelle of Marcella Hemkes te Ze- venhuizer^tel. 01802-2509. Moerkapelle- J De Rode Kruis-collecte vindt p in de periode van 26 mei tot w j 8 juni. Echter in Moerkapelle is er j collecte-avond gepland en woensdagavond 5 juni. I Dan wordt massaal met een g aantal collectanten, langs®"] gegaan in de hoop dat iederee 4 isJ Er worden nog collectantengjl voor deze avond tel 01a 1 D. Bac. Herenweg 55. Kitzinger, Sheila- Baby's die veel huilen: waarom huilen baby's? Ervaringen van moeders en va ders, wat u zelf kunt doen, leven met een huilbaby. het komt regelmatig voor dat een baby abnormaal veel huilt: ouders worden daar gek van; omstanders kun nen hen veelal vertellen waaraan dat ligt. Ze gaan zich schuldig voelen en niets helpt. Kitzinger deed al eerder onderzoek naar zwangerschap, baby's en jonge kinderen, in dit boek vertelt ze van haar onderzoek naar huilbaby's en van de reacties en ervaringen van hun ouders, het moet een geruststelling zijn te lezen dat huilbaby's in elk gezin geboren kun nen worden: je hoeft je dus niet schuldig te voelen. Kitzinger komt ook met een paar oplossingen - hopelijk helpen die de jonge ouders, ondanks het onderwerp slaagt de schrijfster er toch in een opti mistisch boek te schrijven: een verade ming voor die ouders! Rider, Carl- Uw paranormale gaven: een praktische gids voor het ontwikkelen van uw natuur lijke helderziende vermogens. Wij zijn gewend om tastbare, hoorbare, zichtbare en ruikbare verschijnselen te signaleren via onze zintuigen. De paranormale waarneming bestaat uit het waarnemen van gevoelens, beelden, gebaren, waar we niet zo op gericht zijn, maar die iedereen kan leren. De auteur, helder ziende en filosoof, geeft in dit boek op een eenvoudige en overzichtelijke manier oefeningen en uitleg om stap voor stap deze andere manier van 'bewustzijn' te ontwikkelen. Diamond, Harvey- Een leven lang fit. Niet voor niets is dit boek in alle landen een bestseller: het beschrijft een eenvoudige, maar zeer doeltreffende voedingsmethode met natuurlijke ingre diënten, in een dagindeling. Uitvoerige motivatie en achtergrondinformatie geven een gefundeerd overzicht, dat niet alleen geschikt is voor een gewichtsregulatie, maar eigenlijk als basisdieet voor een ieder die makkelijk maar volkomen natuurlijk wil eten. met 64 pagina's uitstekende recep ten. Hoewel afwijkend van 'reguliere' ad viezen, lijkt deze methode verantwoord en geheel passend in deze tijd van bewust wording. DE ZONNEBAARS I 2661 KK BERGSCHENHl"^

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4