steengoede aktie tijdens de renovatie van de dorpsstraat "KEIEN VAN AANBIEDINGEN" ^venhuizen H zevenhuizen H zevenhuizen H zevenhuizen 1,00 Gouden bruidspaar in Nieuwerkerk a.d.IJssel Betreft: Marathon en Milieu aanbieding p\ aanbieding aanbieding p\ aanbieding Blikje (400 gram) D0KAT Zwitserse rozijnen bolletje (voor de kat) van/ 2,25 voor 1,50 alle soepen (uit de vriezer) korting per bak Zo ver is de vernieuwde Dorpsstraat gevorderd!!!! Ingezonden alleen tegen inlevering van deze bon deze week van donderdag t/m woensdag gevuld met appel en Amarene kersen nu slechts Echte Bakker Gerritsen Dorpsstraat 49 01802-1412 Wim Coby v/d Hoek Dorpsstraat 202 01802-2668 Keurslager M. van Tol Zn. Dorpsstraat 132 01802-1223 Roombrie, Boeren brie (brie de Meaux) Brie met kruiden, Brie met peper en Brie met paprika Bij afname van 250 gr, evt. gesorteerd krijgt u een pak Haust Party toast helemaal gratis!!! Het Kaasmekka Dorpsstraat 168 01802-1868 Dorpskrant 409/15 mei 1991 pagina veran- kanties. Bakkerij Verbeij Schotte Kaasmekka Albert Heijn echtpaar Groeneveld-Dijkers [bruistvan levensvreugd Interkerk a.d.IJssel- "We ko- |i„een week gewoon een dag IrtlVezijn echte levensgenie- nhebben zoveel hobby's dat [wekelijks een programma {optimistische geluid klinkt uit W van de 78-jarige heer J. Lneveid en wordt bevestigd Lijn één jaar oudere vrouw. leeftijd is hen niet aan te omdat ze iets bruisend in Ibebben en boordevol plannen rn. Dit geldt zowel de diverse, dit zomerseizoen geplande hun hobby's, maar heeft f betrekking op hetgeen op Ljen is, namelijk hun gouden Wjksfeest. datum dat we 50 jaar ge- A zijn is 20 mei, maar we ji het, in verband met Pink ten, op donderdag met familie (missen en zaterdag 25 mei kinderen en kleinkinde- deelt de bruid desgevraagd fiètpaar heeft vier kinderen is kleinkinderen. mditgesprek en defestivitei- is er nog een reisje naar tsirland.... 50 jaar samen De bruidegom is in Apeldoorn geboren en de bruid is een geboren Rotterdamse. Ze leerden elkaar kennen doordat ze werkzaam in het (openbaar) onderwijs een betrekking hadden aan dezelfde school in Schiebroekdat leverde een huwelijk op, maar betekende destijds dat de getrouwde vrouw moest stoppen met werken. Een halve eeuw samen en belevenissen die stof voor diverse boeken op zouden leveren. Dat is de conclusie na een ge sprek met dit kerngezonde en creatieve bruidspaar. Betreft dat niet de oorlog, meegemaakt op een steenworp afstand van Rotter dam, met onderduiken van de bruidegom en verpleegkundige hulpverlening in het ziekenhuis door de bruid, dan wel de vele verhuizingen en het telkens weer op nieuw beginnen, omdat de bruidegom, van onderwijzer, 'hoofd' en tenslotte le raar bij het middelbaar onderwijs, van deringen hield. En in de va- erop uit, zwervend met de ca ra van" door heel Europa, hetgeen de laatstejaren na zijn pensionering, gedu rende meerdere maanden per jaar kon geschieden.... Daarnaast de respectievelijke hobby's: De bruidegom speelt dwarsfluit -in een dansorkest in Krimpen a.d. IJssel na ja renlang bij een Operette-orkest gemusi ceerd te hebben. Om zich nog meer hierin te bekwamen neemt hij nog regelmatig lessen bij de heer Delnoye, le fluitist bij het Philharmonisch Orkest. Verder houdt hij van bridgen en heeft hij twee creatieve hobby's, waarvoor hij cursussen volgt bij De Werkschuit in Gouda, nl. edelsmeden en tekenen. De resultaten hiervan hangen en staan in de woonkamer van de riante ouderenflat aan de Vaikendaal. En dan hebben we het nog niet over smalfilmen gehad, een hob by waarmee hij de vakantieherinneringen levend houdt. De bruid mag graag dia's nemen en maakt zo haar eigen reisverslag. Ook zij is een liefhebster van bridgen en heeft twee clubjes aan huis. Daarnaast is zij, op andere tijden dan haar echtgenoot, ook op de voormalige boer derij aan de Bloemendaalseweg in Gouda te vinden waar De Werkschuit in geves tigd is. Zij boetseert- is zich aan het bekwamen in het bronzen-gietwerk- en schildert ver dienstelijk. (Olieverf) In de woonkamer en hal zijn overigens ook produkten van haar hobby 'textiele werkvormen' terug te vinden. Oprichtster Vereniging van Huisvrouwen De uitermate bloeiende afdeling Nieuwer kerk a.d.IJssel van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen, met zo'n 300 leden, is dankzij haar inspanningen in 1983 van de grond getild. En dat terwijl mevrouw G.B. Groeneveld-Dijkers toen nauwelijks contacten had. "Dat viel niet mee", lacht ze. "In Nieuwer kerk was er alleen de afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen. Omdat ik in vorige plaatsen altijd lid was geweest van de Vereniging van Huis vrouwen, ging ik eerst naar Gouda. Toen ze me bestuurslid wilden maken zei ik dat daarvoor de afstand te groot was. Het gevolg was een verzoek van het Gewest Gouda om hier een afdeling op te richten. Met steun van Loes Broekman is dat gelukt". De consequentie was dat me vrouw Groeneveld gedurende een aantal jaren voorzitster was. Zo is Nieuwerkerk blij dat zij deze vereniging opgericht heeft, en is het bruidspaar ervan overtuigd een hele goede keus gemaakt te hebben door hier te komen wonen. Open baar vervoer Dat dit echtpaar daartoe, een jaar of elf geleden, woonachtig in Hoek van Hol land, ontzettend hun best deed, heeft te maken met het feit dat één van de twee dochters, in Nieuwerkerk woonachtig was en is. Deze plaats trok hen ook vanwege de ideale ligging aan de snelweg maar tevens vanwege de uitstekende openbaar- vervoer-faciliteiten. Jammer vinden ze het alleen dat ze heel moeilijk met het openbaar vervoer in Zoetermeer kunnen komen, waar één van de twee zoons woont. "We hebben het een keer geprobeerd en deden er drie uur over", lacht de bruid. Tenslotte: felicitaties uan de Dorps krant pilde wereld afspiegeling van ons verkeerde denken erkerk a.d.ljssel-De 21 ste april was I,e-eld-MilieudagIn Rotterdam leek fciiil.neteen autoloze zondag. Op de Jngel heerste een gezellige drukte i.v. (marathon. die deze dag gelopen zou Hoewel het koud was en er een t nd stoof, was het ideaal weer voor podevenement. IGreen Peace-schip "Solo" ■de Parkkade gemeerd, lag het nieuw- pipran Green Peace de SOLO, in Ikleuren geschilderd, in volle glorie, lie radio bij "Vroege Vogels" was «maakt, dat het voor het publiek te figen was. Eens was het één van de ite zeesleepbotennu omgebouwd tot pnulp-schip, voorzien van alle mo- fc middelen ter bestrijding van vervui- pemieling van de natuur. Ofschoon S vroeg was, bleken er reeds veel («te zijn. Opvallend was het aantal p® dat geïnteresseerd was in het reilen en zeilen van de SOLO. De beman ning ca. 15 in totaal, waarvan een gedeelte zorgde voor de rondleiding en voorlichting, was op zijn post en liet ons via video eerst de historie zien van Green Peace. Hoe men bij storm en ontij rond de wereld ging om strijd te voeren tegen de zeehonden -en walvis-vangst, de vervuiling van de zee door olie, chemisch afval enz. Met risico voor eigen leven besprongen ze schepen om te proberen de mensen op andere gedachten te brengen en zodoende illegale lozingen en slachtpartijen te voorkomen. Soms wer den ze gevangen genomen en hun schip in beslag genomen. In Nieuw-Zeeland werd een schip tot zinken gebracht, waarbij een collega kwam te verdrinken, met veel vuur en idealisme vertelden ze over hun werk. wat bijna vreemd klonk in deze zelfzuchtige wereld. Geen gezeur over dag- of nacht diensten, overuren, loonsverhoging, CAO, pensioen, vakantie enz. (Ze hebben alleen zakgeld!) en staken is er helemaal niet bij Bij iedere order staan ze gereed ten strijde te trekken. Behalve hun beroemde rubber bootjes beschikken se nu ook over een helicopter, waarvoor op het dek een plat vorm om te landen, op de brug een prach tige stuurinrichting en dash-board voorzien van de nieuwste communicatiemiddelen. Er is een telex aan boord op basis van satellietverbinding er kan met de helicopter gecommuniceerd worden, op het heli platform zit een zendertje 'een helicopter- baken' met behulp waarvan de piloot blind aan boord kan landen, ook in het donker en bij mist. De helicopter kan snel mensen ophalen luchtvervuiling bestuderen en ille gale lozingen opsporen. De SOLO heeft twee olie-opruimingsinstallaties, een veegarm en een oliescherm om olie in te perken. Behalve de vaste bemanning, va ren er ook, afhankelijk van het project, duikers of andere specialisten mee. De verbouwing was een hels karwei, maar 't is de moeite waard geweest, met de SOLO heeft men een geweldig middel in handen om de vervuiling van de zee aan te pakken, op het achterdek is een opbouw die dient als laboratorium annex dierenhospitaal, hier worden proeven gedaan, water en luchtmonsters genomen, vervuilde dieren in nood opgeknapt. Boven op het dek een schitterend uitzicht over de Maas, waar de witgetopte golfjes dansen in de felle wind. Aan de kaden lagen hier vroeger de grote zeekastelen, die de zeeën bevoeren voor onze welvaart en economie. Nu ligt er een klein zeeschip, maar niet minder belangrijk voor het behoud van ons welzijn. Van ver klinkt muziek en feestgedruis van de Mara thon die zich moeizaam voortbeweegt, voor velen een martelgang. Een zielige vertoning in vergelijking met de energie die de bemanning van de SOLO moet opbren gen voor het algemeen belang, langs de Maasboulevard naar het Kralingse Bos, waar het onwezenlijk stil is, maar waas langs de weg aan weerszijden de sporen eble spo gemeente zal er een behoorlijke klus aan van de karavaan achtergebleven zijn: pa pier, plastic bekertjes, blikjes, sponzen. De overgehouden hebben. Zou het niet leuk zijn om eens een marathon in Nieuwerkerk te houden b.v. "wie heeft 't eeerst zijn straatje schoon en opgeknapt?' Dat geeft veel meer voldoe ning 'en spaart de gemeenschap nog geld ook. P.S. Green Peace heeft onze hulp hard nodig. Hun girorek. is 39 555 30: adres Keizersgracht 174 1016 DW Amsterdam. ter Gerritsen Benning Keurslager Tol ïiï? Wim en Coby van de Hoek

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9