REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS iormatieavond over stortlokaties gollandsche IJssel in Nieuwerkerk aan den IJssel rovinciale goedkeuring bedrijvenpark foenecoop II en Zuidelijke Rondweg en steengoede aktie tijdens de renovatie van de dorpsstraat aanbieding Y\ aanbieding aanbiedingaanbieding fl- zevenhuizen zevenhuizen 1,25 5 guldens zevenhuizen 4 zevenhuizen Prl|suitreiking Midden standsactie Zevenhuizen 7 terkdiensten Benthuizen zondag 26 mei korting op kattenspeeltjes terkdiensten Nieuwerkerk a.d.IJssel zondag 2b mei Zevenhuizense bol 4 gevulde koeken voor Dorpskrant 410/22 mei 1991 pagina 11 van deze bon "KEIEN VAN AANBIEDINGEN" t/m woensdag erdafi deze week van donderdag t/m woensdag (balletjes - muizen - visjes etc.) Wim Coby v/d Hoek Dorpsstraat 202 01802-2668 nu Echte Bakker Gerritsen Dorpsstraat 49 01802-1412 A.H. Bronwater 0,49 A.H. orange/lemon/citroen van 1,45 voor 0,99 Albert Heijn Dorpsstraat 186 01802-1251 Uit onze croissanterie Het Kaasmekka Dorpsstraat 168 01802-1868 Lwerkerk a/d IJssel- Op maandag 27 |cm 20.00 uur houdt de gemeente Imèrkerk a/d IJssel een informatiea- Ijnhet Raadhuis, Raadhuisplein 1 Ije Hollandsche IJssel. Tijdens deze Inkomst zal een toelichting worden ten over de schoonmaak van de lanfche IJssel en de berging van Ljreinigde grond en slib. flollandsche IJssel en haar oevers zijn 9 verontreinigd. Deze verontreini- n brengen risico's met zich mee kmens en milieu. De rivier en een :l van de zellingen (buitendijkse linen) kunnen niet of nauwelijks Ijen gebruikt voor wonen en recreë- I Een grootscheepse sanering is nodig [eijer te voorkomen. Principebesluit Ihiurgroep Hollandsche IJssel heeft 1 principebesluit genomen over de Xonmaak van deze rivier en haar fctreinigde oeverterreinen (zellingen), pn is voor een schoonmaak vol- Jshet "groeiscenario". Het principe- pl bevat de doelstellingen en de lijnen van de aanpak. In het prin- Eeshiit is voor iedere zelling aange- Isn op welke toekomstige functie de ping wordt afgestemd. IdeStuurgroep maken deel uit: de zes ■tenten langs de rivier (Gouda, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Krimpen a/d IJssel en Capel- le a/d IJssel), de regionale waterkwali teitsbeheerders (de hoogheemraadschap pen van Rijnland en Schieland en het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden), de ministeries van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieube heer, van landbouw, natuurbehoud en visserij en van verkeer en waterstaat en de provincie Zuid-Holland. Stortlokaties Wanneer de Hollandsche IJssel wordt schoongemaakt, moet er een bergings plaats komen voor de verontreinigde grond van de zellingen en de verontrei nigde baggerspecie van de rivierbodem. Dit depot moet circa 3,3 miljoen kubieke meter verontreinigde baggerspecie en/of ongeveer 820.000 tot 1 miljoen kubieke meter verontreinigde zellinggrond en ongeveer 720.000 kubieke meter zuive- ringsslib-residuen kunnen bergen. Alles bij elkaar is daarvoor een oppervlakte van zestig a tachtig hectare nodig. Daarom is een startnotitie opgesteld voor een milieu-effectrapportage (m.e.r.) "de pot Hollandsche IJssel". Acht mogelijke lokaties in de Zuidplaspolder in Moord recht en Nieuwerkerk a/d IJssel zullen in de milieu-effectrapportage worden on derzocht. In het onderzoek wordt de visie van de gemeenten op de ruimtelijke ont wikkeling van de Zuidplaspolder meege wogen. Milieu-effectrapportage Voordat de benodigde vergunningen voor het oprichten van de stortplaats kunnen worden verleend, moeten de ge volgen voor het milieu onderzocht zijn in de milieu-effectrapportage. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, het Hoogheemraadschap van Schieland en de ministers van VROM en van verkeer en waterstaat stellen richtlijnen op waar aan het Milieu-effectrapport moet voldoen. De definitieve besluitvorming over de aanleg van een bergingsdepot zal worden gebaseerd op de resultaten van de milieu effectrapportage en inzichten uit andere lopende studies van rijk en provincie. Extra informatieavond De Stuurgroep Hollandsche IJssel heeft de centrale inspraakavond gehouden op 1 mei in Moordrecht. Over deze in spraakavond heeft de Stuurgroep in een aantal kranten gepubliceerd. Uit reacties van bewoners blijkt dat in woners in Nieuwerkerk a/d IJssel, die in de buurt van de mogelijke stortlokatie wonen, zich 'nog onvoldoende geïnfor meerd voelen. Vandaar dat de gemeente Nieuwerkerk a/d IJssel nog een extra informatieavond houdt. y| Zevenhuizen- De laatste trek king van de Mid denstandsactie vond vrijdagavond plaats. De bus in de Rabobank was inmiddels tjokvol met opgeplakte vellen waarop de slogan 'een week end erop uit' ver meld stond. Deze laatste keer werden weer twee gezinnen verrast. Mevrouw Karina Havenaar, van De Lente 20 nam met verbazing en uiter mate verblijd, van Coby v.d. Hoek de waardebon voor een reis t.w. van vijfhonderd gul den in ontvangst. De tas met spellen van de Rabobank vonden haar twee dochtertjes erg leuk Hervormde Gemeente lekerk 9.30 uur ds. D. J. Cuperus "6 uur ds. G. Mulder aekerk 9.30 uur ds. G. Mulder en I'D.'uur ds. D.J. Cuperus Herv. De Bron jOuurds. M. C. v.d. meer 19.00 uur IGeref.kerk Geref.kerk 9.30 uur mevrouw ds. P.H. Couvée 19.00 uur ds. W. Radstake R-dam (De Bron) Geref.Gem. in Ned 9.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. St. Joseph parochie zater dagavond 19.00 uur pastor Hammerstein zondagmorgen 9.30 uur Parochiekerk pastor Hammer stein; 11.30 uur Ontmoetingscentrum pastor Hammerstein Hervormde kerk Pen 18.00 uur ds. J. Boer Herv/Geref.De Hoeksteen 10.00 uur dr. C. Klapwijk Den Haag Gcrcf.Gcm. 9.30 en 18.00 uur ds. G. j. van Aalst De tweede gelukkige van de laatste trekking van de geslaagde Middenstandsac tie was het gezin Smits van de Boslaan 47. Mevrouw Smits nam verbouwe reerd vrijdaga vond rond klokke acht de waarde bon voor een reis van vijfhonderd gulden, plus de gevulde spellentas van de Rabobank, in ont vangst. I' 26 mei dokter J. en T. Buiter Dorpsstraat 20 Benthuizen tel. 079- 313 737 ..feveen- Bij besluiten van 23 '"1 hebben Gedeputeerde Sta- wn Zuid-Holland goedkeuring r®d aan de bestemmingsplannen l®jjvenpark Coenecoop II" en ""k Gebied West, 3e herzie- goedkeuring is een belang- f gedaan in de richting van de realisering van enerzijds de uitbreiding van het huidige bedrijfsterrein Coene coop en anderzijds een betere ontslui ting voor (vracht-)verkeer vanaf de Be- ijerincklaan naar Coenecoop. Uitstraling Het gebied Coenecoop II is gelegen tussen het huidige bedrijfsterrein Coe necoop, de spoorlijn Alphen-Gouda en de Zuidelijke Dwarsweg. Bij de inrich ting van het gebied zal veel aandacht worden geschonken aan een voortzet ting van de huidige uitstraling van het bestaande bedrijfsterrein en dit zo mogelijk nog versterken. De term bedrijvenpark is geen losse kreet. Door middel van een samenspel tussen representatieve gebouwen en een aankleding met groen en water zal niet alleen een visueel aantrekkelijk beeld kunnen ontstaan, maar ook een functioneel aantrekkelijk geheel voor degenen die daar werken. Doelen Inmiddels is van gemeentewege de pro cedure tot onteigening in gang gezet teneinde de eigendom van de betref fende gronden te verwerven. Deze procedure is ook in gang gezet voor de Zuidelijke Rondweg, die aangelegd zal worden tussen de spoorwegovergang in de Zuidelijke Dwarsweg en de Beije- rincklaan. Door de aanleg van deze nieuwe weg worden twee doelen gediend, te weten een betere bereikbaarheid van het be drijfsterrein en een vermindering van de verkeersdruk op de kruispunten Dreef en SniepwegMet name voor het vrachtverkeer zal de situatie aanmer kelijk verbeteren. De realisering zal plaatsvinden na ver werving van de eigendom van de be treffende gronden door de gemeente.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11