MOORDRECHT - REGIO Nieuw!! Nieuw!! Ig 1 It het llitie- jipport Commissie Welzijn c.a. Bedrijven en straten volleybal toernooi Bedrijfs voetbal Moerkapelle KOMPLEET WONEN Commissie Ruimtelijke Ordening c.a. Politieberich ten Nieuwer- kerk a.d.Ijssel Vanaf 22 mei wedstrijduit slagen post duiven over de telefoon Schaken Speciale aanbieding 2- en 3-zitsbank van ƒ2490,- nu slechts voor ƒ1790,- Junioren-voetbaltoernooien van gelderen pagina 19 wht - Politiebureau Moordrecht Laai 25, tel. 3544 (dag en nacht) Eistijden: dagelijks van 9.00 tot liiir. Zondags gesloten. Diefstal zegels Je Shell-pomp in de Oostbuurtstraat Ineen aantal Shell-spaarzegels van fcl ontvreemd. De dader, een 60- Vaan uit Moordrecht, werd aange- en. Tegen de man wordt proces- li opgemaakt. Diefstal plant intuinaan het Prins Clausplein werd ia gestolen. Inbraak auto Ikiilaknacht werd uit een grijze Opel k een aktekoffer met inhoud ont lat Hiertoe werd de ruit van het Tachterportier ingeslagen. De auto I geparkeerd op de parkeerplaats j; Tuin van Bier, naast de Rabobank. Iele getuigen worden verzocht con- :pte nemen met de politie. Vernielingen leHietgors werd door een onbekende Lpeelmeubilair met een mes be ffen een in de Irenestraat gepar- idePeugeot 205 werd een buitenspie- 'L Aanrijdingen fealritvan de Rijksweg A20 vond een Jtding plaats tussen een personen- |eneen bedrijfsbus. De bus stond stil eep. De bestuurder van de |acht dat de bus door zou rijden en p de achterzijde'van de bus. Er ueenmateriële schade. ■(Koningin Julianastraat raakten de spiegels van twee elkaar tegemoet |endeauto's elkaar. Er was geen scha- ocli een bestuurder reed meteen De andere reed deze daarop op het iade klem. waarbij het tot een hand- fa tussen de twee bestuurders j. De politie kwam ter plaatse om de fs sissen. Jophet Westeinde geparkeerd staan- ■elCorsa werd aangereden door een I voertuig. De bestuurder daarvan lach niet gemeld en liet de eigena- iaetde schade zitten. OP het Wes- Jerandeen aanrijding plaats tussen 2 imenauto's. Een bestuurder gaf geen png bij een van rechts komende Ner. Een auto werd afgetakeld, la de bestuurders stond in de poli- feputer nog te boek om een vrij- pstraf van 7 dagen uit te zitten. Hij i aangehouden, |a rijksweg A20 reed de bestuurder n BMW tegen de achterzijde van achtauto aan. De vrachtauto reed I - 75 km. per uur over de rechter ■A De bestuurder van de BMW i"-s vrachtauto vermoedelijk te laat ÏMtl en boorde zich in de achter- IDe BMW werd zwaar beschadigd «ld. De bestuurder van de BMW tslicht gewondHij werd per ambu- pnaar het ziekenhuis vervoerd voor soek. De bestuurder van de BMW Mer invloed van alcoholhoudende P van hem werd een bloedproef Tomen. Afhankelijk van de uitslag po wordt tegen hem proces-verbaal •maakt. Alcohol en verkeer jj>p week werden tijdens routine- ^■es twee bestuurders bekeurd voor s onder invloed van alcohol. Een raer van een Opel Omega liep op iilegen de lamp op de rijksweg A20 Ppuurder van een BMW moest op "pdaleweg zijn auto laten staan, len wordt proces-verbaak op- Besmeurd wegdek wnjksWeg A20 brak de cardanas van I2i l t° a'en boorde het afgebro- zich in de dieselolie-tank. Jpr deze leegliep en een groot ge- Pr®! de rijbaan besmeurde met olie. Vpeen grote file. De vrachtauto P getakeld. De brandweer spoot het «schoon. Luilak |(]ejmej.werc' 'uilak gevierd. Sommi- 1^1 dit op een verkeerde manier en r^n enige tijd op het politiebureau, lanr, 'n be l°op van de nacht Mpn ingehouden. Hun daden Li er andere het afsteken van I vuurtjes stoken, ombuigen au tospiegels, trappen tegen lichtmast, ge bouwen besmeuren. Een jongeman werd aangehouden omdat hij op de motorkap van een auto liep. De motorkap liep daardoor krasschade op en zal moeten worden overgespoten. Tegen enkelen wordt proces-verbaal opgemaakt. Ande ren worden in de mogelijkheid gesteld om alternatief gestraft te worden via bureau HALT te Gouda. Ondanks vorenstaande betrof het voor luilak-begrippen een rede lijk rustige nacht. Gevonden fietssleutel merk Assa; bezinedop; kleine sleutel merk GD; sleutelhoes met 1 sleu tel; 6 hangsloten met sleutels. Verloren OV-jaarkaart; grijze knipportemonnaie inhoud 185,-; 1 fietssleutel. Moordrecht - Het advies aan de Raad het reglement medezeggenschapszaken openbaar onderwijs goed te keuren werd als een compleet hamerstuk behandeld. Wat anders lag het met de aanvraag om vergoeding van schade (ruim 1.300,-) aan de St. Jozefschool i.v.m. vandalisme. De voorzitter (weth. Seip) en enkele com missie leden waren van mening dat het bestuur van de school onvoldoende de voor schadevergoeding geeigende proce dure in acht heeft genomen door het voorval te laat te melden. Op grond daar van kan worden geadviseerd het verzoek niet ontvankelijk te verklaren. Door andere commissieleden werd soe pelheid in deze kwestie bepleit, (ook de gemeente is toch niet altijd conform de regels op tijd). Er zal nu een verdeeld advies naar de Raad gaan. Moordrecht - Zaterdag 15 juni organi seert de Moordrechtse Volleybal Club (voorheen IJsselvogels Volleybal) voor de zesde keer het bedrijfsvolleybaltoernooi. Het toernooi staat niet alleen open voor bedrijven, maar ook voor allerlei organi saties en instellingen, waarbij een speciale band met Moordrecht niet nodig is. Er kunnen zowel heren als gemengde teams inschrijven. Bij gebrek aan herenteams zullen de heren ingepast worden in de gemengde competitie. Het toernooi wordt op 15 juni van 9.30-18.00 uur gehouden in sporthal de Zuidpias in Moordrecht. Inlichtingen en inschrijving dient voor 1 juni te gebeuren. Vrijdagavond 21 juni vindt het stratenvol- leybaltoernooi weer plaats. Erfafscheidin- gen worden even verlegd en men kan het als vertegenwoordiger van de straat in sportieve zin opnemen tegen de rest van Moordrecht. Het toernooi heeft een re creatief karakter, een goede balvaardig heid is beslist niet nodig. Het inschrijven van dit toernooi dient te gebeuren aan de kassa van De Zuidpias. Men kan hiervoor terecht tot 28 mei. Verdere inlichtingen Nanne Dol, tel. 01827-2632. Moerka*pelle-De stand in het bedrijfsvoet bal- dat op 31 mei feestelijk wordt afge sloten- is na zes wedstrijden: Van Om meren 6-10; V. Straaten 6-9: Vlipro 6-8; Break- Out 6-7Op Moer 6-5; V.d. Berg- Popering 5-5; PTT 6-2; t Wapen 5-0. De wedstrijd op 23 mei begint om 19.00 uur. Dan spelen V.d. Berg/Popering te gen 't Wapen. Op dinsdag 28 mei aanvang 18.45 uur spelen Vlipro-Van Ommeren; Van Straaten- Op Moer en PTT- V.d. Berg/ Popering comb. INTERIEURVERZORGING EN TEXTIEL Kerkplein 17, Moordrecht Tel, 01827-2345 MEUBELS - SLAAPKOMFORT - TAPIJT - GORDIJNEN - TEXTIEL Moordrecht - Gescheiden inzameling van afvalstoffen en stimulering van milieu vriendelijk gedrag door burgers en bedrij ven waren de hoofdschotel van de com missie. In de afgelopen jaren is het aantal kilo's huishoudelijk afval (composteerbaar of niet) met ruim een derde vergroot. Extra glasbakken en boxen voor klein chemisch afval (kca) zullen moeten wor den aangeschaft en geplaatst. Een keuze uit mini-containers zal moeten worden gedaan om dit alles het hoofd te kunnen bieden en de kosten onder de duim te houden. Voor groente-, fruit- en tuinafval zal een grote inzamelplaats moeten komen, aldus de CDA-ers Spelt die met PVDA-er Dier- sman zich willen inzetten voor een goed verloop. Eerstgenoemde adviseerde de verkregen compost te benutten voor het ophogen van de Moordrechtse tuintjes. Onderzoek naar de situatie in bestaande riolen heeft niet alleen boomwortelgroei in de riolering gesignaleerd, maar ook - en dat tegen de bedoeling in - dat het riool stelsel fungeert als bemalingssysteem. Op vragen over het reserveringsbedrag bestemd voor restauratie van het pand Oostbuurtstraat 6 moest de voorzitter het antwoord schuldig blijven. In een later tijdstip zal hierop worden teruggekomen. Vandalisme Vandalen zijn in het weekeinde van 11 en 12 mei bezig geweest met het vernielen van putdeksels. In het Groene Hart werd een vijftal afwateringsputten ontdekt, waarvan de deksels, vermoedelijk met een zware steen, stukgesmeten waren. Hierdoor ontstond voor de gemeente weer een flinke schadepost! Ook een loods aan het Kortenoord werd door jeugdige vandalen onder handen genomen. Een chauffeur van het bedrijf signaleerde bij nadering van de loods dat er een drietal knapen op het dak liep. Hij zag kans er twee aan te houden. Bij nader onderzoek bleek dat het drietal een groot aantal ramen een deur had vernield. Het was met een ladder de loods binnenge klommen en had daar verlichtingsarma turen vernield. De jongeren, in de leeftijd van 12 en 13 jaar, werden verder dor de politie onderhoudenmet de ouders is een schaderegeling afgesproken. Door oplettendheid van buurtbewoners kon de politie vier 16-jarige knapen aanhouden die op de busbaan een ruit van het bushokje aan het vernielen waren, na het opmaken van proces verbaal werden de knapen aan hun ouders overgedragen. Een 27-jarige Delftenaar werd door de politie aangehouden nadat hij een ruit van een woning had stukgeslagen. Relatie problemen waren de oorzaak van zijn gedrag. Gevaarlijk spel na een melding trof de politie een viertal knapen op de spoorbaan aan dat met stenen liep te gooien. Om hen te door dringen van het feit dat zulk gedrag niet gewenst is, kregen zij alleen een proces verbaal. Aanrijding Op de Europalaan lette een automobilist even te weinig op zijn voorganger. Het gevolg was dat hij tegen de achterzijde van de voor hem rijdende auto reed. Het resultaat was alleen materiële schade. Door een misverstand ontstond een aanrijding op de kruising le Tochtweg met de oprit van de A 20. omdat de bestuurder van een personenauto rich ting aangaf, omdat hij kennelijk de oprit op wilde rijden, begon een vrachtwagen chauffeur alvast op te trekken. De andere bestuurder had zich echter vergist en ging toch rechtdoor. Daar had de vrachtwa genchauffeur niet op gerekend, waarna de aanrijding, met alleen materiële scha de, een feit was. Fietsendiefstal Ook in de afgelopen week zaten de fietsendieven niet stil. uit de stalling van de Ringvaarthal werd op 15 mei tussen 13.00 en 14.00 uur een zwarte ATB van het merk Raleigh Magnum gestolen. De fiets had gele handvaten. Diezelfde dag werd van een andere Raleigh herenfiets het zadel ont vreemd. De fiets stond in de NS- stalling achter de Ringvaarthal. Getuigen gezocht De politie 2bekt naar getuigen van de diefstal van een personenauto. De auto, een blauwe Mazda, werd op zaterdag 4 mei tussen 14.00 en 16.15 uur ontvreemd vanaf het par keerterrein bij het NS-station. Even tuele getuigen worden verzocht con tact op te nemen met de recherche. Meervoudige mishandeling De politie kreeg in de afgelopen week twee aangiften binnen van het feit dat bij de halfpipe in het Groene Dit zijn de F-jes van Moordrecht in fel gevecht verwikkeld met de F-jes van ONA, tijdens het "Posthuistoernooi" j.l. zaterdag in Moordrecht Moordrecht-Regio- in Moordrecht was er zaterdag van alles te beleven. Niet alleen was iedereen vanwege de 'luilakmarkt' vroeg uit de veren, ook de jeugdige voetballers. Overigens ook de F-jes van andere voetbalverenigingen uit de regio, immers er was op het sportveldencom plex het jaarlijkse "Posthuistoernooi". Niet alleen werd er sportief gevoetbald onder aanvoering van begeleiders, trai ners en ouders, maar bovendien werd er genoten van de traktaties die de voetbal lers van het Posthuis kregen aangeboden. Zo werd het ook nog eens een 'verrukke lijke' ochtend. De uitslag is alsvolgt: Het aantal deelne mende teams bedroeg 12. Er werd in drie poules gespeeld. In de eerste poule (F-l- tjes) werd Dilettant winnaar. 2Stolwijk, 3 Moordrecht en 4. ONA. In de tweede poule werd Moerkapelle F - 1 eerste; 2. Dilettant F-2; 3. Moordrecht F- 2; 4. Stolwijk F- 2. In poule 3 was de uitslag: 1. Rijnstreek Fl; 2. ONA F2; 3. Moord recht F3; 4. Dilettant F3. D-1 -pupillentoernooi Zaterdagmiddag was er het toernooi voor de "Harmonie-cup" voorde D-l pupillen. De uitslag is; 1. Dilettant; 2. Stolwijk; 3. Moordrecht; 4. Moerkapelle. Voor de C-junioren was er gelijktijdig het zgn. "Eurogips-toernooi". Hier werd Groot-Ammers eerste; 2. moordrecht; 3. R.V.C. en 4. Moerkapelle. Alle deelnemende teams kregen bij de D- en de C-tjes een herinneringsbeker. De F-jes kregen een standaard en per soonlijk een vaantje en een linëaal als herinnering. Hart, jeugdige knapen werden mishan deld door een oudere jongen. Deze laat ste, ca. 15 jaar oud, pakte een skateboard van een 11 -jarige jongen af en stompte de knaap driemaal tegen het gezicht. De tweede aangifte kwam een dag later binnen van een 9-jarige jongen die even tevoren ook in het gezicht gestompt was. Fietsendiefstal; U kunt er iets tegen doen! Ook in Nieuwerkerk blijven de inwoners niet verstookt van diefstallen van fietsen. Zo zijn er in dit jaar al tientallen fietsen van eigenaar veranderd. Hoe vervelend het is, realiseert men zich vaak pas als men zelf slachtoffer wordt van een dergelijk mis drijf. Toch is het niet nodig om stil te zitten en maar af te wachten. Er kunnen voor zorgsmaatregelen genomen worden om de kans van fietsendiefstal te verkleinen. Zo kan men de postcode in het frame van de fiets laten graveren. Een dergelijke fiets wordt minder snel gestolen. Wie toch slachtoffer wordt heeft eerder de kans deze terug te vinden omdat de politie daardoor een dergelijke fiets weer terug te bezorgen bij de eigenaar. De Rijkspolitie van Nieuwerkerk a.d. Ijssel biedt de mogelijkheid een 'fietscode' kostenloos in uw fiets te laten graveren. Daartoe is gelegenheid op zaterdag 25 mei a.s. tussen 09.00 en 17.00 uur bij het politiebureau aan het Raadhuisplein te Nieuwerkerk a.d.IJssel. "Tenslotte is het voorkomen van mis drijven een zaak van de politie en de burger". Regio - Vanaf 22 mei zullen ook uitslagen van de duivenwedstrijden zijn te beluiste ren op 06- 350.350.39. Nu de geza menlijke omroepen zijn gestopt met het melden van lossingsberichten van duiven via de radio, heeft de nederlandse Post- duivenhouders Organisatie, zelf een te lefoonlijn gestart. Zodoende kan men via deze lijn informatie opvragen. Ook het weerbericht op de vluchtroutes van de duiven is via het nummer op te vragen. De duivenhouders die in de buurt van Zevenhuizen wonen, dienen alleen het nummer te weten van het NPO-rayon waarin zij vliegen. Als dit nummer wordt ingetoetst kunnen zij de keus maken uit: 1 lossingsberichten, 2. het weer, 3. nieuws en 4. uitslagen. De uitslagen zijn op woensdag na 11.00 uur te beluisteren. De beller hoort dan telkens de naam van de vlucht en de namen van de snelste vijf deelnemers. (Deze week ontvingen wij geen uitslagen!) Moerkapelle- Met een spannende slot- ronde eindigde vrijdag 17 mei de schaakcompetitie van Schaakclub Moer kapelle. Net als vorig jaar wist Dick Bac in de laatste ronde de titel te grijpen. Na een sterk seizoen, waarin hij ook na de voorronde eerste stond, bewees hij zijn kracht opnieuw. Alleen de komende man Wouter Vroegindeweij kwam in zijn buurt: Wist op Gerard van Ommeren bracht hem naast Dick Bac, die echter door een beter resultaat in de voorronde zijn titel behoudt. Wim Vroegindeweij kwam, naarmate het slot van het seizoen naderde, steeds beter in vorm. Gedecideerd zette hij Wim Stange van het bord, daarmee eindigend op een ver diende derde plaats. Groep 2 In groep 2 eindigden Maarten Vroegin deweij, Henk den Hartog en Jan van Dommele bovenaan. Door een beter re sultaat in de voorronde gaat de eerste prijs naar Maarten Vroegindeweij. Jan van Dommele bewees zijn kracht door Cees van Vuuren te verslaan, terwijl Maarten Vroegindeweij en hen den Hartog na een taai gevecht uiteindelijk tot remise beslo ten. Jan Blok duwde Adrie v.d. Werff de rode lantaarn in de hand, door hem ver rassend!?) een nul te bezorgen. Groep 3 In groep drie kende Sjaak de Lange geen genade, in zijn, bekende scherpe aan- valsstijl mepte hij iedereen hardhandig van het bord. Sjaak Segaar volgde op een eerbiedige afstand 1 1/2 pnt) Ton van Delden wist zich door een overwinning op Koos v.d. Spek nog naast Marius van Vuuren te werken. Hoewel er voor Koos v.d. Spek niet meer in zat dan 1 punt, zal gezien zij prima spel er voor hem volgend jaar wel meer in zitten. Groep 4 In de slotronde maakte Gerrit v. Meeteren een misstap tegen Walter Wortman. Maar omdat Arie Hoogduijn erin slaagde van Jan Hof te winnen en daardoor een gedeelde tweede plaats behaald, ging de eerste prijs in groep 4 naar Gerrit van Meeteren. Groep 5 In groep 5 behaalde Henk Doornhein een eerste plaats. Hem riep dit herinneringen op aan vervlogen, tijden toen hij regel matig een beker won. Hij versloeg rans de Wit. De twee Ben jamins van de vereniging eindigden broerderlijk onderaan: Bas Matla en Jo- han Roest. De nieuwe manier van spelen, een voorronde met dan indeling in groepen van 6. is een groot succes gebleken. Voor iedereen was er volop spanning tot het einde toe. (Volgende week nog een uitslagenover zicht.) Wie belangstelling voor de activiteiten van schaakvereniging moerkapelle heeft kan contact opnemen met de voorzitter Dick Bac tel. 01793-2126.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 19