REGIONIEUWS Blokfluitavond door stichting De Zeven Muzen Fancy Fair Wereldkinderen Bedrijf svoUeybal'tournooi een groot succes Vergadering gemeenteraad Rommelmarkt in De Paddestoel Nieuwe Rabo JongerenRekening: combinatie van wensen JONGEREN HEBBEN BEHOEFTE AAN EIGEN BANKDIENSTEN Dag Nacht 01892 - 16016 pagina 4 Dorpskrant 410/22 mei 1991 Gemeente Moerhuizen Op dinsdag 28 mei 1991 om 19.30 uur komt de gemeenteraad van Moerhuizen in vergadering bijeen in het gemeentehuis. Tijdens deze vergadering zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld. 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 16 april 1991 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Voorstel tot aanvaarding van een gemeentewapen en -vlag. 5. Voorstel tot vaststelling van de Verordening regelende de instelling en het toekennen van onderscheidingen van de gemeente. 6. Voorstel inzake de advisering aan het Commissariaat voor de media betreffende de aanvrage om toewijzing van zendtijd voor lokale omroep van de Stichting Lokale Omroep Zevenhuizen en Moerkapelle. 7. Voorstel tot vaststelling van de Verordening regelende de verdeling van werkzaamheden van de ambtenaren van de burgerlijke stand en de uren van openstelling van het bureau burgerlijke stand. 8. Voorstel tot vaststelling van de Verordening tot regeling van het georga niseerd overleg voor de ambtenaren in dienst van de gemeente, tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement voor de gemeente Moerhuizen en tot aanwijzing van leden in het georganisserd overleg. 9. Voorstel tot wijziging van de Gemeenschappelijke regeling bestuursza ken Voormalige Tien Gemeenten. 10. Voorstel tot wijziging van de Gemeenschappelijke Regeling Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland. 11. Voorstel tot vaststelling van een Monumentenverordening en de instelling van een monumentencommissie. 12. Voorstel inzake de vaststelling van het meerjarenprogramma 1991- 1996 voor de restauratie van monumenten. 13. Voorstel tot verhuur van een perceel grond nabij de Akkerweg te Moerkapelle. 14. Voorstel inzake de ingebruikgeving van perceeltjes grond. 15. Voorstel tot verhoging van de huurprijs van diverse panden in de gemeente en tot delegatie aan burgemeester en wethouders van de verhuur van die panden. 16. Voorstel tot verkoop van een perceeltje grond nabij Wethouder Kreft- laan 23 te Zevenhuizen. 17. Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. 18. Voorstel tot verkoop van bouwgrond voor 8 woningwetwoningen in plan Swanla aan de Woningbouwvereniging "Beter Wonen"de financiering en het aanvragen en beschikbaar stellen van bijdragen ten behoeve van deze woningen. 19. Voo.rstel inzake de bouw van 7 woningen door het Woningbedrijf Moerhuizen in het plan Wilde Veenen, de financiering en het aanvragen en beschikbaar stellen van bijdragen ten behoeve van deze woningen. 20. Voorstel tot wijziging van het besluit van 13 september 1990 van de raad van de voormalige gemeente Zevenhuizen terzake van de geldelijke steun ten behoeve van de bouw van 6 woningwetwoningen in plan Swanla aan de Woningbouwvereniging "Beter Wonen". 21. Voorstel inzake geldelijke steun voor groot onderhoud aan 23 wonin gen aan de Jhr. van der Weistraat en de Van Hogendorpstraat te Moerka pelle van het woningbedrijf. 22. Voorstel inzake het van toepassing verklaren van de in de voormalige gemeente Zevenhuizen gehanteerde Bouwverordening voorde gemeente Moerhuizen. 23. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor parkeervoorzieningen nabij de Kievit te Moerkapelle. 24. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de vervanging van dakbedekking van een lokaal van de openbare basisschool '"t Reigerbos". 25. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitbreiding van de alarminstallatie van de openbare basisschool '"t Reigerbos". 26. Voorstel tot wijziging van de Legesverordening. 27. Voorstel tot wijziging van de Verordening precariorechten en andere retributies. 28. Voorstel inzake het niet in aanmerking laten komen voor kwijtschelding bij diverse belastingen. 29. Voorstel tot vaststelling van de aangiftebiljetten voor de hondenbelas ting en de onroerend-goedbelastingen. 30. Voorstel inzake de subsidiering van de Stichting Voormalig Kamp Westerbork. 31. Voorstel tot vaststelling van de subsidies sociaal cultureel werk 1991 aan verenigingen enz. in Moerkapelle. 32. Voorstel inzake de goedkeuring van de jaarstukken 1990 van de Stichting Openbare Bibliotheek Zevenhuizen. 33. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1991 van de Stichting Uitvaartcentrum Zevenhuizen. 34. Voorstel tot vaststelling van de jaarstukken 1990 van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen. 35. Voorstel tot wijziging van de huurovereenkomst met de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen voor het dorpshuis "Swanla". 36. Voorstel tot instelling van een college voor de verlening van bijstand. 37. Voorstel tot aanwijzing van een gemeentelijke vertegenwoordiging in de Verenigingsraad van Maatschappelijke Dienstverlening Zuidpias. 38. Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen. 39. Rondvraag. 40. Sluiting. Zevenhuizen - Op zaterdag 1 juni zal er in de Vrijzinnige kerk aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen een blokfluitavond worden gehouden door leerlingen van Ton van der Wolf, docent bij "De Zeven Muzen". Deze avond begint om 19.30 uur. Op deze avond zullen de blokfluitleerlingen hun beste muzikale beentje voorzetten. Diverse blokfluiten zullen in verschillende combinaties te horen zijn. Voor mensen die ook graag lessen willen gaan volgen bij Ton is deze avond een goede gelegenheid om een indruk te krij gen wat zoal geleerd kan worden op de blokfluit. Behalve beginnende zullen ook gevorderde leerlingen op sopraan-, alt en tenorblokfluit werken spelen. Ook zal een blokfluitensemble deze avond opluis teren. Het belooft een leuke en afwisse lende avond te worden. De toegang is gratis. Vanaf heden tot aan de zomervakantie kan er weer ingeschreven worden voor de blokfluitlessen. Plezier in muziek maken en samenspel staat in deze lessen voorop. Zowel kinderen v.a. 6 jaar als volwasse nen kunnen zich opgeven voor deze les sen. Voor de wat gevorderde leerlingen bestaat de mogelijkheid om mee te spelen in één van de blokfluitensembles. Ook zal Ton volgend jaar de lessen alge mene muzikale vorming gaan verzorgen bij de stichting. Hij is hiervoor afgestu deerd aan het Rotterdams conservato rium en heeft al jarenlange ervaring in geven van deze lessen. In deze fe- wordt aan kinderen een eerste kennism king met muziek aangeboden. Al spele. derwijs worden de leerlingen vertrw gemaakt met stemvorming en het nota schrijft. Bovendien maken d;e lei kennis met de verschillende soorten ji ziekinstrumenten. Aan het eind van cursus is de docent behulpzaam bij k maken van de eventuele keuze van er muziekinstrument. Kinderen tussen 5 10 jaar kunnen zich opgeven voorde lessen. Voor verdere inlichtingen aanmeldingen omtrent blokfluit- AMV-lessen kan men terecht bij Madeb' Leewis, tel. (01802)3371 Nieuwerkerk a.d. IJssel - Op zaterdag 1 juni a.s. organiseert de Vereniging We reldkinderen wederom haar jaarlijkse Fancy Fair in winkelcentrum Reigerhof in Nieuwerkerk a.d. IJssel. Wereldkinderen is, zoals u waarschijnlijk reeds weet, een vrijwilligers vereniging die zich ten doel stelt hulp aan kinderen in nood te geven, met name de kinderen in de Derde Wereld. Enkele aktiviteiten die deze worden geor ganiseerd zijn: voor de kinderen: schminken, dobbelsteengooien; diverse rommelkramen o.a. speelgoed, kleding, boeken enz.: loterij; winkeltje met nijverheidsartikelen uit de Derde Wereld; info-stand: voor de allerkleinste: een echte clown. De opbrengst van deze dag is voor het nieuwe projekt; dit is een Daklozenpro- jekt in Olongapo City. Philippijnen. Gehoopt wordt dat alle Nieuwerkerke, dit projekt willen steunen en een kijk; komen nemen op onze Fancy Fair. Vin men niets op de rommelmarkt of een w de andere kramen, dan kan men a een gokje wagen met de loterij: men he altijd prijs, van klein tot groot! Heeft men op zolder nog een doosje m spullen voor de Fancy Fair met boekei kleding, div. rommeltjes of rijsjes voor grabbelton, loterij of spelletjes en wil mJ deze spullen beschikbaar stellen, dank men kontakt opnemen met één van onderstaande adressen: Fam. Schee!' Veenmos 12, Nwk.: tel. 15293; F' Brusse, Lelieveld 164. tel. 18646; F' Meijer, Zwanendaal 44, Nwk. 18087. mensen in Olongapo City rekenen op Ingezonden Zevenhuizen - Dat is ook de mening van de Zevenhuizer gymnastiekvereniging O.O.S. Zij heeft geconstateerd dat vele dorpsgenoten daar met veel enthousias me aan deelgenomen hebben. Volleybal op dit 'recreatieve' niveau is immers heel leuk, dat ervaren de leden van de heren- trimgroep van O.S.S. al jaren. Elke dinsdagavond wordt er in de kléine sportzaal van dorpshuis Swanla, van 21.00 tot 23.00 uur, onder deskundige leiding, aangevangen met een warming- up. Vervolgens wordt er gevolleybald. Bij O.S.S. gaat sportief bezigzijn en ple zier hebben altijd samen en dit geldt in het bijzonder voor de herentrimgroep. Hierdoor wil O.S.S. belangstellende oproepen zich als lid aan te melden om plezier met hun te delen. Ervaring wordt niet verlangd maar w een sportieve instelling aangevuld nr een dosis humor. Voor informatie en/ een inschrijfformulier kunt u bellen, tel 2043 of 2851. Tot ziens? Waddinxveen - Zoals vele jaren is er ook dit jaar weer een rommelmarkt in de wijk en speeltuinvereniging De Paddestoel. Deze rommelmarkt wordt gehouden a.s. zaterdag 25 mei van 10.00-16.00 uur. Uiteraard worden er allerlei spulletjes ver kocht maar er is ook een enveloppen- kraam waarbij er leuke prijzen te winnen zijn en ook de grabbelton zal niet ontbre ken. Van 12.00-14.00 uur zal er iemand aan wezig zijn die laat zien hoe leuk het is om creatief bezig te zijn met o.a. sieraden maken. Het is overigens niet zo dat er alleen sieraden gemaakt kunnen worden, er is heel veel te doen op dit gebied. laatste jeugddisco De hieraan voorafgaande avond is er de laatste jeugddisco van 19.30 tot 21.00 uur en dansen voor ouderen van 21.30- 24.00 uur. Graag tot ziens op 24 en 25 mei a.s.! MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VA N O N S VERWACHT WORDT. TEEUW UITVAARTVERZORGING DE ZONNEBAARS I 266i KK BERGSCHENHOEK Er bestaat een duidelijke behoefte aan eigen bankdiensten voor jonge ren. Diverse onderzoeken wijzen dat uit. Het begint al vlak na de geboorte. Veel ouders - 7 op de 10 - maar ook grootouders openen in het eerste levensjaar een spaarrekening voor hun (klein) kind. vaat wordt op die rekening automatisch gespaard. Ouders en grootouders willen zo het kind een goede financiële start geven op het moment dat het volwassen of zelfstandig wordt. Veel ouders hechten er waarde aan dat hun kinderen leren omgaan met geld. Ze zien dat als een deel van de opvoeding. In de spaarpot van de kleintjes wordt het geld gestopt dat ze van opa oma, ooms en tantes krijgen. Als die spaarpot vol is wordt het gel bijgeschreven op de spaarrekening. Zitten ze eenmaal op de basissen» dan krijgen kinderen van hun ouders vaak een "eigen" rekening. Ornda het begrip rente nauwelijks een rol speelt voor kinderen van die ieettijo. verzacht een cadeautje van de bank bij de opening van de rekening a "pijn" van het afstaan van het geld. De eerste jaren kunnen de kindere nog niet zelf over hun tegoed beschikken. Dat gebeurt pas na basisschool, vanaf ongeveer het 12e jaar. Veel ouders vinden dan dat n moment is aangebroken voor meer zelfstandigheid op financieel get"» Zo rond het vijftiende jaar krijgen veel kinderen de beschikking °v®rSC dat ze zelf verdienen met bijbaantjes. Ze geven dan ook meer uit. van die leeftijd krijgen jongeren dan ook de mogelijkheid om - beperkt - z via de geldautomaat geld op te nemen. Vanaf het 18e jaar is eljTra. van wettelijke volwassenheid en dus ook van financiële zelfstandig!»1 Rabo Jonqerenrekening De Rabobank heeft een nieuwe rekening voor jongeren geïntrodu»^ die inspeelt op hun wensen en mogelijkheden. De Rabo Jongeren! ning maakt kinderen al op jonge leeftijd spelenderwijs vertrouwd sparen en later ook met betalen. Uiteraard worden zij daarin beg*"1 door hun ouders. Het bijzondere van deze rekening is dat de mogelijkheden automatisch meegroeien met de leeftijd. Voor van 5 tot en met 11 jaar is het een handige spaarrekening. VanalTiet jaar kan er óók geld mee worden overgeschreven. Het kind kan dan z - maximaal 25,- bij de bank opnemen. Op 17-jarige leeftijd automatisch omzetting plaats naar een volwassen Betaal- of Stilden rekening. De kinderen krijgen ook een JongèrenPas. Die kan vana 15e jaar worden gebruikt voor beperkte opnames uit de geldauton»

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4