*en steengoede aktie tijdens de renovatie van de dorpsstraat )e regen probeerde spelbreker te zijn Vogels die vroeg zingen zijn (niet) voor de poes Spanje retour - deel VII aanbieding Aardbeien vlaaitjes m 2,25 voor ƒ1,90 aanbieding Lichtgewicht stijkijzer Rowenta van 29,95 voor ƒ27,50 aanbieding Britse Bacon 100 gram/ 2,45 Gemarineerde lamssaté 3 stokjes 2,95 levenhuizen zevenhuizen 3 zevenhuizen 1 zevenhuizen aanbieding 7,50 11lllllllli IIIIIII I horloge batterij van 10,50 voor Dorpskrant 410/22 mei 1991 pagina 9 Zo ver is de vernieuwde Dorpsstraat gevorderd!!!! van deze bon "KEIEN VAN AANBIEDINGEN" t/m woensdag Crdag deze week van donderdag t/m woensdag ■W Bakkerij Verbey Dorpsstraat 163 01802-1335 Familux/Schotte Dorpsstraat 151 01802-1212 Keurslager M. van Tol Zn. Dorpsstraat 132 01802-1223 Dijkshoorn Brillen Burg. Boerstraat 2 01802-3050 Benning Schotte Bakkerij Verbeij Kaasmekka Albert Heijn i de Marcel Drost-Penalty- Jaco van der Heijden die zowel in 1988 ■Dejeugd liet de pannekoeken goed smaken. John Roest van de D-pupillen. Deze streed de finale met Stefan v.d. Kant in een hele spannende eindstrijd. En terwijl de regen in bakken neerviel gingen de voetballers zich groepsgewijs- nadat ze aan de beurt geweest waren, douchen. De door een viertal dames gebakken pan nekoeken lieten de 89 jongeren zich goed smaken. De baksters waren de dames: Rutgrink. V.d. Heide en moeder en dochter Hertog. Bijna vier uur stonden ze in de keuken van de kantine om de ruim 300 pannekoeken te bakken die zeer gretig verorberd wer den. De winnaars bij de diverse categorieën waren: F-pupillen Michiel Bos; E-pupillen Stefan v.d. Kant: D-pupillen John Roest (tevens winnaar trofee); C-junioren Ruud Lindhoud; meisjes Marion Hertog; A+ B junioren Johan Roest. Zij allen ontvingen een beker als tastbaar bokaal fakapelle-Natuurlijk was het Marcel tuit zelf die vorige week woensdagmid- 3 de naar hem genoemde bokaal aan Ie teste 'penalty-schieter' van de jeugd bv.v. Moerkapelle mocht overhandi- ut gebeurde in de kantine van deze balvereniging, na afloop van de spor- e happening waarbij de regen spel ster trachtte te zijnDe weersomstan- Igheden kregen echter geen vat op de sjgd. zodat de jongens en meisjes, hoe- eldoomat, toch met veel enthousiasme tenen. tri Stam, keeper bij F.C. Den Haag. Ivan wanten en stopte 264 van de llï penalty's. Ij en met hem de twee andere spelers m EC. Den Haag, spits Heini Otto en relbepaler Cor Lems, bezorgden de |jgd een sportieve voetbalmiddag, t gal René Stam een training in sa- enwerking met enkele jeugdtrainers «de Een de F-pupillen. Iwolgens kwam de training door Otto T lans voor de D;pupillen en de C- noren. waarna de meisjes aan bod kwa len, de B-junioren en de A-jeugd. de professionele training ging de red. om beurten, per categorie, 'doel- Dit zijn de bekerwinnaars die vorige week woensdagmiddag hun best deden met 'penalty-schieten' De Marcel Drost Penalty trofee werd gewonnen door John Roest als in 1990 de Marcel Drost-trofee won, moest dit jaar z'n meerdere erkennen in 'aandenken' aan deze middag voor hun eigen prijzenkast.... De ouden zongen en de jongen piepen... Regio-In de maand mei legden alle vogels een ei. Die eieren zijn uitgebroed en de jonge vogels hebben hun eerste vliegles sen alweer achter de rug. Toch zijn ze nog niet zo geroutineerd. Het kan gebeuren dat ze niet voldoende hoogte hebben, of vaart krijgen om over een dak te vliegen. Zo komen er jonge vogels op de grond terecht, ondanks aanmoedigingskreten van de ouders lukt het hen niet altijd direct en dan "Pas op voor de poes", heeft moeder vogel nog gezegd, maar hoe weet je nu wat een poes is. Is dat een harig beest met vier poten dat doodstil onder een struik ligt? Waarvan alleen het puntje van z'n staart wiebelt?... Dat beest ligt doodstil dus doet het niks... voor de poes en pakt je met huid en veren Ook dat moet je leren". En wat wij als kattenbezitters moeten leren is: de katten in het oog houden en ervoor zorgen dat ze bij het krieken van de dageraad, als de natuur ontwaakt, als dë vogels beginnen te zingen, te vliegen op jacht naar voedsel, de kat(ten) binnen te houden of te halen, zodat ze niet op 'jacht' gaan naar jonge vogeltjes die binnen handbereik zijn Dus: wekker op 4.30 uur zetten als de kat(ten) buiten zijn, of nog beter, de kat- tenj binnenhouden totdat de dag al enkele uren oud is. (Op het bovenstaande werden we weer door een Moerkapelse mevrouw op merkzaam gemaakt) "Mis poes", zei moeder, "de kat is niet Redactie Het minieme straaltje water werd, eer het de aarde bereikte, vermengd met de neerdwarrelende sneeuwvlokken. We bevonden ons in één der prachtigste natuurgebieden in de Spaanse hoog vlakten, op 1783 meter hoogte, daar waar de Tago, de Turia en de Jucar ontspringen. Na de afdaling langs de ijzeren constructie werden de auto's weer opgezocht, en namen we hartelijk afscheid met een 'hasta luego' (tot ziens). Zakkend en zakkend reden we huiswaarts terwijl de dag reeds naar de avond liep. Bar veel wind waaide er de verdere week over en om ons heen. Zó veel, dat alles wat los en vast zat om bescherming vroeg. Ook troffen we enkele sombere dagen zonder één zonnestraaltje, maar och... begin april... Toch hebben wij er met z'n allen een goede week van gemaakt. Er was altijd wel een plek te vinden waar de wind geen vat op ons had. Buiten op een groot vuur werd 'n knots van een pizza gaar gestoomd en opge peuzeld, de sinaasappelen van de bomen geplukt - tussen de nieuwe bloesem van daan - ervan gegeten en gedronken en het restant werd op een grote hoop gegooid. Niemand in de buurt heeft er behoefte aan; zodoende bloeit en groeit het maar door. Uiteindelijk draait het door omdat er te veel is. Als je het naar je zin hebt, lijkt het alsof de tijd sneller gaat, en zo hadden we spoedig ons 'nog één nachtje slapen' bereikt. Op zaterdagmorgen, weer voor de aller eerste kriek, namen we afscheid en werd begonnen aan de reis terug. Terug lijkt meestal korter dan heen. Na een paar honderd kilometer gereden te hebben, begon ik met de kleinzoon de verten af te speuren naar de geweldig grote stieren, die vanaf de bergtoppen langs de snelwegen de aandacht staan te trekken.wie zou ze het eerst in het vizier krijgen... De terugreis verliep geheel naar wens totdat we weer aanlandden in de omge ving van Lyon, waar uiterst traag voort- schuivend in kilometers lange files, twee uren verloren gingen. Daar sta je dan. Boos worden heeft geen zin en weer viel het me op dat de kleine reiziger alles gewoon vond. duizend en een dingen wilde weten en niet eenmaal zeurde. Zou dat komen doordat zijn generatie opgroeit met files? Dat ze niet beter we ten? Corrie van Nierop Bakker Gerritsen 1 Keurslager Tol

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9