8,98 0,99 Mini-Braderie/Rommelmarkt Woord en Daad Benthuizer Kerkdiensten Benthuize belegen medische diensten Rundergehakt kilo o<> Kempenaar stokbrood Goldberg roomijs stam liter HANS KOELHUIS Milieuparkje in Benthuizen f 79,95 op=opi pagina 6 Dorpskrant 411/29 mei 1991 Pr. Bernhardstraat 69b - Benthuizen] Tel. 079-313432 Je gelooft het niet, maar toch is het waar!! Paardenshampoo met antiklit Dressuurzadel (2e hands) zwart, compleet f 400,- FEESTAANBIEDING: i.v.m. binnenkort 10 jarig bestaan: WITTE RIJBROEKEN (alle maten) Kom eens gezellig Ian?5, Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden. Eén van de grootste problemen voor het milieu is de verwerking van ons afval. Consument en industrie produceren jaarlijks zo'n 110 miljoen ton. Met het aantrekken van de economie en de handhaving van de koopkracht dreigt deze hoeveelheid alleen nog maar toe te nemen. Van diverse kanten komt dan ook steeds meer de behoefte om verantwoord met afvalprodukten om te gaan en voor de verwerking hiervan een goede infrastructuur op te zetten. Het probleem is dat de stortplaatsen en verbrandingsovens op dit moment de grote hoeveelheden al niet aankunnen. Daar komt nog bij dat aan deze methoden van vuilverwerking de nodige nadelen kleven. Denk hierbij aan de aantasting van het grondwater via de stortplaatsen of de vervuiling van de lucht en de omgeving door het verbranden. Zoveel mogelijk van het afval hergebruiken is pas een echte manier van afvalverwerking. De nadruk moet dus meer gelegd worden op het hergebrui ken van het afval, in tegenstelling tot het verplaatsen van het afval. EEN AANZET De gemeenteraad van de voormalige gemeente Benthuizen heeft eind vorig jaar besloten tot het plaatsen van een zogenaamd milieuparkje. Ter uitvoering van dit besluit zal het milieuparkje binnenkort in Benthuizen geplaatst worden. Het gemeentebestuur van Rijneveld heeft inmiddels besloten het milieuparkje in Benthuizen als een proef te beschouwen. Indien de resultaten met het milieuparkje positief zijn wordt overwogen het aantal milieuparkjes uit te breiden. HET MILIEUPARKJE Het milieuparkje bestaat uit een aantal afvalcontainers (bollen), waar u bepaalde afvalcomponenten kwijt kunt die voor hergebruik in aanmerking komen. Bij het milieuparkje in Benthuizen kunt u binnenkort de volgende afvalcomponenten kwijt: - rode container: plastic flessen e.d. - oranje container: textiel - gele container: blik - groene container: glas Het milieuparkje zal worden geplaatst tegenover het winkelcentrum, op de hoek van de Dr. Albert Schweizerlaan en de Julianastraat. Plaatsing zal geschieden medio juni. Over de exacte datum zult u via deze rubriek geïnformeerd worden. Benthuizen- Op 8 juni wordt er een 'mini- braderie- rommelmarkt' gehouden op het kerkplein van de Hervormde kerk. De organisatie is in handen van het co mité "Woord en Daad", dat eer. actie onderneemt voor het zwaar gedupeerde Bangladesh. In de kranten kunnen we lezen hoe schrijnend de toestand in Bang ladesh op dit moment is. De stichting "Woord en Daad" heeft een aanvraag om hulp ge kregen en deze hulp toegezegd. Er is direct nodig: voedsel, kleding, me dicijnen en huisraad. Maar ook: mankracht voor reparatie aan dijken, wegen en huizen. Hoewel "Woord en Daad- Benthuizen" voor 1991 een ander project op het oog had, acht men het gewenst om de op brengst van de braderie op 8 juni voor dit zwaar getroffen land te bestemmen. De 'markt' wordt van 9.00 tot 14.00 uur gehouden. er is van alles te koop: van groente, fruit, levensmiddelen, slaatjes, ijs, saté e.d. Het Zangkoor zal het ken' verzorgen. De G.Z.B. staatrr" boekenkraam en voor de kinderen veel attracties. Bij de koster is er weer koffie of met cake te koop. Om 12.00 uur wordt er een 1 cert in de Hervormde kerk gegew De organisatie rekent op de w langstelling van BenthuizenarenWj het goede doel willen steunen. Benthuizen- Dezer dagen viel bij de leden van de Historische kring Bent huizen weer een editie in de brievenbus van de "Benthuizer turfjes". De aflevering van Benthuizer belegen is van dr. C.M. Schuiten en handelt over diverse 'oude' onderwerpen. Dit varieert van een stoomtramverbin ding die nooit door gegaan is; een hond die in 1873 het vee 'te lijf' ging; armen zorg; onderwijs en een rel over een geneesheer. Alle verhalen spelen zich in de zeven tigerjaren van de vorige eeuw af en zijn best lezenswaardig. De heren Schellingerhout en Van de Graaf hebben verder gegevens verza meld over het 'wapen van Benthuizen'; de nederlandse gulden en haar ge schiedenis en tenslotte 'het smokke len'. Tenslotte wordt het advies gegeven om het belastingmuseum 'prohdr. Van der Poel' in Rotterdam te bezoeken, wat gratis toegankelijk is, aan de Parklaan 14-16. Openingstijden dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. zondag 2 juni Hervormde kerk 9.30 uur ds. G.C. de Jong Sliedrecht 18.00 uur ds. K. Exalto Herv/Geref. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Geref.Gem 9.30 uur ds. G.J. van alst H.A. 18.00 uur ds. G.J. van Aalst 1 en 2 juni dokter M.J. Bom Burg. Colijnstraat 60 Boskoop tel. 01727- GEOPEND: ma.-vr. 13.00-18.3^; vr koopavond za. 13.00-1700/u'

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6