L Bibliothet 87 Verleende hinderwetvergunning Bekendmaking aanvraag hinderwet. 2e uitwerking bestemmingsplan Swanla Zomervakantie- regeling Bibliotheek Zesde keer avondvierdaagse Jubilerende jeugdbrandweer Moerkapelle vierde feest met brandweerwedstrijd. Geslaagd Vermeulen Volleybaltoernooi pagina 4 Dorpskrant 414/19 juni 1991 z en hettn Gemeente Moerhuizen f UJ LU UJ N .1 X> X 03 N Burgemeester en wethouders van Moerhuizen; gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder diverse voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 3 juni 1991 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Aannemingsbedrijf Arend P. van der Knaap, om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een machinale houtbewerkingsinrichting aan het adres Groeneweg 36 te Zevenhuizen. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen ter secretarie van de gemeenté Moerhuizen, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage en wel van 19 juni 1991 tot 19 juli 1991elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16:00 uur (inzage van de stukken buiten werktijden is mogelijk na telefonische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne staat tot 19 juli 1991 beroep open bij de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, voor: a. de aanvrager; b. de betrokken advciseurs; c. degenen die overeenkomsatig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorloipige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschilken van bestuur, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Zevenhuizen, 13 juni 1991. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, A. Visser. A.W. Lips. De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat vanaf donderdag 20 juni 1991, gedurende 14 dagen, ter gemeentesecretarie, bureau Ruimte lijke Ordening c.a., voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van de 2e uitwerking van het vigerende bestemmingsplan Swanla (Zevenhuizen). Gedurende de termijn van tervisielegging worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld schriftelijke bezwaren tegen het ontwerp in te dienen bij burgemeester en wethouders. Zevenhuizen, 19 juni 1991, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Avondvierdaagse comité Zevenhuizen Burgemeester en wethouders van de gemeente Moerhuizen maken ter Zevenhuizen voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 5 maart 1991 bij hen een aanvraag is ingekomen van Binair Groep, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een metaalbewerkingsbedrijf met kantoren aan het adres Nijverheidstraat 8 te Moerkapelle. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen op de secretarie van de gemeente Moerhuizen, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhui zen, voor een ieder ter inzage en wel vanaf 20juni 1991 tot 19 juli 1991elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (inzage van de stukken buiten kantooruren is mogelijk na telefonische afspraak). Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 19 juli 1991 schriftelijk bij ons college worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Voor het indienen van mondelinge bezwaren kan tot 19 juli 1991 telefonisch een afspraak worden gemaakt (tel.: 01802-1644, toestel 30). Na afloop van deze termijn blijft de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede de eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beslissing op de aanvraag, ter inzage liggen. Tenslotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de te nemen ontwerp beschikking in te dienen. Zevenhuizen, 13 juni 1991. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, A. Visser. A.W. Lips. Tussen 7 juli en 18 augustus is deK theek Zevenhuizen beperkt open- op maandag en donderdagavom 19.00-21.00 uur. Alle andere uite den vervallen! De hele maand juli is uitleentermijn voor boeken 6 weker, voor tijdschriftmappen 3 wekend mag tijdens de zomervakantie 6 op één pas lenen. Prettige vakaife bibliotheekmedewerkers. Haalt de openbare bibliotk Zevenhuizen nog voor de zo vakantie het tweeduizendste" Zevenhuizen - Het wordt spannend de Openbare Bibliotheek Zevenh1™ Binnenkort zal een nieuwe mijln worden bereikt: 2000 ingeschreven den! Het is nog de vraag, of dit vóór, tijde of net na de zomervakantie zal ga plaatsvinden, maar dat het 2000-st! in 1991 gehaald wordt, is zeker -Sinds het bestaan van de bibüothe Zevenhuizen (1973) is het aantal led gestaag gestegen (en nooit gedaalq In december 1988 kon debibliom het 1500-ste lid inschrijven, en ui ongeveer 25 jaar later - een nog mod re mijlpaal inzicht. En net als 2,5 jaar geleden, kat 2000-ste wél rekenen op een lal attentie! Geef u op als lid in de biblkit Zevenhuizen, een lidmaatschap k voor volwassenen vanaf 18 jaar t per jaar; voor houders van een cjp-ka of een 65+-pas/ 12,50. en voor jeu leden tot 18 jaar is het lidmaatsdi GRATIS! De bibliotheek Zevenhuizen heeft i* wat te bieden! tot ziens. Linschoten werd eerste en bekerwinnaar Zevenhuizen - Dit jaar organiseert het plaatselijk comité A4D voor de zesde achtereen volgende keer de Avondvierdaagse voor Zevenhuizen en omgeving. Dit jaar te houden van maandag 24 juni t/m vriidag 28 juni. Inderdaad, vijf avonden, waardoor de mogelijkheid bestaat om door wat voor omstandigheden ook, 1 avond over t;e kunnen slaan. De lengte van de routes bedraagt 5 en 10 km. De routes leiden langs het vele natuurschoon rondom Zevenhuizen. Er is opgenomen een akkerbouwroute, een kassenroute, een Rotte-Zuid en Rotte- Noord route, en op de afsluitende avond wordt er door het dorp gewandeld. De voorinschrijving is op zaterdag 22 juni van 10.00-15.00 uur bij de kraam op het Dorpsplein van Zevenhuizen. De kosten bedragen bij voorinschrijving 3,-, daama wordt 4,- berekend voor deelname. De kosten voor de deelnemers kunnen zo laag gehouden worden, vanwege een groot aantal sponsors. Alle wandelaars lopen dit jaar weer voor een medaille. De starttijd ligt steeds tussen 18.30-18.45 uur. Op de laatste avond starten alle deelnemers gelijk, zodat we gezamenlijk, met alle deelnemers, de intocht kunnen houden. Tijdens de siotavond zijn er weer, traditioneel, een aantal taarten te winnen. Allereerst voor de meest origineel verklede deelnemers. Daarnaast wordt er op de afsluitende avond, tijdens de wandeling door het dorp, een letterspel georganiseerd. Alle letters vormen met elkaar een woord. Onder de deelnemers die het goede zinnetje hebben gevonden, worden ook taarten verloot. Het organiseren van de Avondvierdaagse is ook dit jaar mogelijk door de steun van sponsors, waarvoor onze hartelijke dank. Voor alle verdere inlichtingen kan men bellen met het A4D secretariaat, tel. (01802)1913 of 3549. De jeugdbrandweer van Linschoten legde tijdens de jeugd/ brandweerwestrijden, die fagleopen zaterdag in Moerkapelle werden georganiseerd met 75 punten beslag op de eerste plaats en werd daar mee de bezitter van de "Boere-wisselbe- ker". Deze troffee werd beschikbaar gesteld door de heer Boere, de vroegere com mandant van de brandweer in Oudewater als wisselbeker voor wedstrijden van jeugdbrandweren in de regio Zuid-west Utrecht en Midden Holland. De jeugdbrandweer wedstrijd werd afge lopen zaterdag in het kader van net vijfentwintig jarig bestaan van de jeugd brandweer van Moerkapelle georgani seerd. De wisselbeker werd aan de winnende pleog overhandigd door de commandant van de brandwer van Moerkapelle en voorzitter van de Brandweervereniging de heer E. Broer. Hij feliciteerde de win naars met de geleverde prestaties. Feli citaties ook aan de instructeur van de jubilerende jeugdbrandweer van Moera- kapelle in de persoon van hun instructeur C. Fijan. Er was ook een beker voor de grootste "pechvogels" bij deze wedstrijddag, die beschikbaar werd gesteld door de brand weervereniging van Moerkapelle, die zelf ook dit jaar naar vijfentwinitgjarig bestaan viert. Hij de beker ging naar de jeugd brandweer van Hagestein, die wel een echte pechdag had, alles wat maar mis kon gaan ging bij deze ploeg mis. Het jongste lid van de ploeg mocht de beker in ontvangst nemen. Er is zaterdag een felle maar faire strijd geleverd op de diverse onderdeln. Het was een soort zeskamp, waarin o.m. brandweeroefeninqen verwerkt waren. Naast een roeiweastrijd was er o.a. een wedstrijd "water gooien" (zie foto), wa gen-trekken, skilopen met hindernissen, doelschiten, kruiwagenrace en, meer in de brandweersfeer een z.g. "afleg-oef- ning". Burgemeester A.W. Lips van Moerhuizen was zowel bij de opening en prijsuitreiking als de daarop /'//j ceptie van de jubilerende jeugdbran <j aanwezig. J Voor de volledigheid geven wij 1 totaal-uitslag van de wedstrijden ieder bet aantal wedstrijdpuntë^j 1) Linschoten 75 punten; 2j_L 71 punten; 3) Bodegraven d. IJsselstein 49 punten; 5/6 Moerakpelle 2, beiden met 46 Moerkapelle 1 45 punten 8) Hagestein 44 punten 9)Zuilen met 43 punten. Zevenhuizen - Het jaarlijkse nationale A- jeugd volleybaltoernooi van Rentokil- ZVH is weer een groot succes geworden. Bij de dames junioren speelde naast het reguliere juniorenteam van Rentokil ook een jeugdig Rentokil team mee, bestaan de uit speelsters uit het 2e team. Voor de Rentokil dames was deze poule te sterk en speelde Normis/Orion en Nokia/VTC uiteindelijk de finale. Die werd op duidelijke wijze gewonnen door Normis. De stand van het toernooi is verder 2. Nokia; 3. Rentokil 4. Dos; 5. Rentokil 1 Bij de heren junioren kreeg organisator Bas Nobel, voor aanvang van net toer nooi, de mededeling dat een team niet kon komen. Op het allerlaatste moment werden de poule wedstrijden omgezet, in deze poule wist het Rentokil team de finale te halen, maar was te wisselvallig. fnTflnale moest er gewonnen^ Ook nu weer wat het buitenge nend, een achterstand werd en in de beslissende 3e ij toch de beslissende voorsp V NOkia het toernooi op huri zetten. De verdere klassenng kil; 3. Normis en 4. Dos

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4