9,98 Hijdra REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS De Week van het Gereedschap Uitvoering N.A.S. CJP nü vekrijgbaar - geldig in 13 landen! Rauwe ham ïoo gram kilo Riblappen Gallameloen per stuk Pond aardbeien HANS KOELHUIS BEHANGWEER! pagina 6 Dorpskrant 414/19 juni 1991 v Omdat het weer buiten nog niet meewerkt is het nu nog echt Bovendien kunt u nu profiteren van de vele restanten aanbiedingen die wij nu vooru hebben. Kortingen tot zie onze etalage! pr. Willem Alexanderplein 6 Benthuizen 079-313443 i Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/ot uitverkocht voorbehouden 50°/< De Stichting Gered Gereedschap vestigt een week lang extra aandacht op haar werk. Van 17 t/m 21 juni organiseert de Stich ting Gered Gereedschap, als afsluiting van haar eerste nationale inzamelaktie, De Week van het Gereedschap. In die week willen ze eens extra de aandacht vestigen op het werk van deze snel groeiende organisatie. Een aantal van de 22 werkplaatsen in het hele land zullen in deze week open huis houden, zodat geïn teresseerden eens van dichtbij het werk van Gered Gereedschap kunnen bekij ken. Iedereen die wel eens een schroef heeft proberen in te draaien met een kapotte of te kleine schroevedraaier of met een daar niet voor bestemde tang een spijker uit de muur heeft proberen te krijgen, weet hoe belangrijk goed gereedschap is. In grote gebieden van de derde wereld, vooral in Afrika, is goed gereedschap nauwelijks voor handen. Technische scholen moeten timmerles geven zonder dat de leerlingen ook maar één keer een hamer in handen krijgen. Mensen die een klein bedrijfje willen be ginnen, moeten lange dagreizen naar de hoofdstad maken om een beetje, duur en vaak slechte kwaliteit gereedschap op de kop te tikken. Het blijft een wrange gedachte als je bedankt dat hier in Nederland in bijna ieder huishouden een vaak aardig gevulde gereedschapskist staat. Daarom werd negen jaar geleden de stichting Gered Gereedschap opgericht. Gered Gereedschap nam het iniatief om allerlei overtollig gereedschap in Neder land in te zamelen. Dat gereedschap is na zorgvuldig ont- roesten, bijslijpen, inolieën en verven weer bestand tegen nog jaren intensief gebruik. Opgeknapt gereedschap wordt in kisten verscheept naar een grote verscheiden heid aan projekten in de derde wereld. Een timmerwerkplaats in Tanzania kan uitbreiden; een technische school kan haar leerlingen eindelijk praktisch onder richt geven en naar El Salvador terugge keerde vluchtelingen hebben in ieder ge val het gereedschap om hun nieuwe be staan te helpen opbouwen. Het zijn geen hele grote, maar wel hele praktische bijdragen. Gered Gereedschap is uitgegroeid tot een landelijke organisatie met 22 werkplaat sen en ruim 40 inzamelpunten in het hele land. De organisatie draait door de bijdrage van enige honderden vrijwilligers, die enthou siast in hun vrije tijd boren, inolieën, kisten naar de haven rijden en vaak van hun eigen geld nog wat extra boortjes kopen om het gereedschap te komple- teren. Maar de organisatie groeit snel. In 1989 stuuden we bijna 10.000 stuks gereedschap naar 28 verschillende pro jekten. In de eerste vijf maanden van 1991 ver scheepten we al 9.500 stuks gereedschap en 100 naaimachines naar 21 projekten. Om deze groei ook financieel bij te hou den, zijn we hard op zoek naar donateurs. Elke donateur houden wij halfjaarlijks op de hoogte van de aanvragen waaraan wij weken en van de verschepingen die heb ben plaatsgevonden. Voor meer informatie kan men op elke werkdag tussen 10.00-17.00 uur het landelijk buro in Amsterdam bellen. Daar kan men ook informeren over de dichtsbijzijnde groep in de buurt, zodat men weet waar men heen moet wanneer men gereedschap over heeft, zelf zin heeft om mee te helpen aan het opknap pen van gereedschap of tijdens de Week van het Gereedschap eens wilt komen kijken. Stichting Gered Gereedschap Postbus 3767 1001 AN Amsterdam, tel. 020- 6839609. Benthuizen Zaterdag 22 juni a.s. wordt er door de jeugd M gymnastiek- en jazz-vereniging een wervelende show 9e3el, sporthal "De Hil", Verbreepark 17 te Benthuizen. De kW'a hebben flink geoefend en gehoopt wordt dat veel mensen kijken. De entreeprijs is f2,50 en kinderen tot 16 jaar moge" 3 naar binnen. De show begint om 18.45 uur en duurt ong anderhalf uur. Het CJP (Cultureel Jongeren Pas poort) voor het seizoen 91/92 is per 1 juni 1991 verkrijgbaar en is geldig t/m 31 augustus 1992. Met het nieuwe CJP pikje dus ook deze zomer nog mee! Het CJP is verkrijgbaar bij alle ABN- banken, VW's en theaters. Het CJP is dè Europese kortingskaart voor jongeren tot 26 jaar. Het CJP geeft je recht op korting op theatervoorstellingen, musea en con certen. Maar ook kun je voordelig boeken en CD's kopen, of een abonnement op diverse tijdschriften nemen. En wat dacht je van korting op reizen? Het CJP levert je niet alleen korting op in eigen land, maar ook in de rest van Europa. In het buitenland krijg je zelfs vaak korting in winkels of op het open baar vervoer. Vergeet je CJP dus niet mee te nemen als je op vakantie gaat. Het CJP is geldig in Nederland, België, Luxemburg, Frankrijk, Spanje, Portu gal, Griekenland, Ierland, Schotland, Finland, Noorwegen, Andorra en San Marino. Het CJP kost 15,- CJP-houders ont vangen een kortingengids met daarin alle kortinggevers. Heb je nog vragen, bel dan het landelijk bureau CJP: 020-2623345. Zoetermeer - Het Christelijk Vocaal Ensemble "Cantica" is naarstig op zo een tenor, die de gelederen kan komen versterken. "Cantica" is een gemengd vocaal ensemble. Het werd in 1984 opgericht. Het ensemble bestaat uit ruim twintig "ie verschillende kerkgenootschappen, die het zingen beoefenen als creati besteding. Dirigent is Joh. van Oeveren. De muziek wordt geput uit de verschillende stijlperioden van ae muziekliteratuur. cAM Het repertoire bevat o.m. barokmuziek met componisten als Heinncn 1 j Johann Sebastiaan Bach. toeva"! Ook van moderne componisten als Distier en Poulenc worden werken ui 3 Op het programma van "Cantica" staan regelmatig werken van Moz delssohn-Bartholdy, Brahms en Reger. Interessant in dit vernband is het Mozart-concert, dat eind oktober op staat. (i tenor*| De repetities daarvoor beginnen binnenkort. "Cantica" vraagt iedere interesse heeft, contact op te nemen met de heer Van Oeveren., telec I ■212796.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6