F (EG ION IEUWS E (EGIONIEUWS 1 (EGIONIEUWS emvierdaagse Zevenhuizen Pupillen uitgaansdag lElysée Park Hotel officieel geopend oor burgemeester H.B. van der Goot Xpositme Open Atelier Druma-concours zeer geslaagd Nacht van Zevenhuizen Waar zijn de natuurlijke bloemen?? m Zm Dorpskrant 415/26 juni 1991 pagina 15 Ai sue Band £teli« ae^nd^" 'eden Van het Ingezonden Sponsorzwemmen Uiuizen-Na afloop van de Zwem- e kwamen de meeste jeugdige jners naar zweminstructrice Ap- n hun 'sponsorbedrag' af te dra- nde meeste kinderen met een ots, want ze hadden er goed ést voor gedaan. i een enkeling had het minimale n vijf gulden, de meesten een ddaarvan. voor hun inzet om zich te xinsoren voor het Ronald Mac- kinderhuis in Leiden, kregen de neen kaart met daarop vier lek- Zo ging de 10-jarige Annemarie Buiten huis met een gratis '10-badenkaart' naar huis en kwamen we de 12- jarige Eric Havenaar met een rugzak tegen die ook een prijs was. Verder werden de deelnemende kinde ren veelal ook met een boeketje bloe men door hun ouders bedacht dat even eens in het zwembad verkrijgbaar was. OOk de opbrengst hiervan komt ten goede aan het Ronald MacDonaldkin- derhuis. Ongetwijfeld zal binnenkort in de Dorpskrant worden vermeld hoe groot het totaalbedrag is dat zwembad "De Koornmolen" dankzij haar jeugd, heeft vondvierdaagse. Dat er ondanks het aanhoudende koude weer, met nogal wat regen, toch nog 391 deelnemers aan de Zwemvierdaag- se deel zouden nemen, overtrof ieders verwachtingen. Sommige kinderen, met name die uit Moerkapelle van de Rehobothschool, presteerden vrijdag uitzonderlijk spor tief: na een sportdag, waarbij de kleuters een rondtoer kregen door net dorp in open karren, werd er 's middags met de resterende energie nog eens gezwom men voor de medaille.... Deze zal ongetwijfeld als aandenken bewaard blijven.. T.-i 21 JUN! 1? JUNI r m f" die gratis door Mac Donalds aangeboden. jen zwemmen werden overigens oond met een fraaie medaille en lelijkheid op een prijs, die getrok- b uit de deelnememummers. kunnen afdragen. Zwemmen De Zwemvierdaagse in Zevenhuizen was dit jaar keurig gepland tussen de Fiets-Avondvierdaagse en de WandelA- Nummers Op de navolgende nummers zijn prijzen gevallen: 40; 98; 102; 118; 167; 252; 264; 272; 327; 380. Nieuwerkerk a.d. lJssel- Onder toeziend oog van talrijke genodigden en een ludiek trio, legde burgemeester H.B. van der Goot de laatste steen op het terras van het Elysée Park Hotel. Met deze handeling werd het hotel officieel voor geopend verklaard. Officieus ging het viersterren hotel op 16 maart reeds van start. Sprekers tijdens de openingsceremonie waren o.a. general directeur de heer Cock Bronsgeest, de heer Marcel Berendsen, general manager van het Elyséee Park Hotel, architect Jan des Bou- vrie en burgemeester Van der Goot. Aan de uitnodiging voor deze opening was een wedstrijdelement verbonden. Deze ging namelijk vergezeld van een sleutel van een bepaalde hotelkamer-deur. Wie de sleutel in z'n bezit had die op kamerdeur 105 paste, kreeg een weekend-arrangement aangeboden in het Elysée Park Hotel. De genodigden konden genieten van veel exclu sieve hapjes en drankjes en ontdekten dat het vlees dat hier in het restaurant "De Vlindertuin" geserveerd wordt, van echte 'dikbillen' afkom stig is. Twee van deze dieren keken het gebeuren op het terras met lede ogen aan. De aangrenzende tuin van dit terras werd door de gemeente Nieuwerkerk, die heel blij is met de vestiging van een 'eigenhotel, aangelegd. Het Nieuwerkerkse hotel telt 97 kamers en sui tes. |om 16 nn vhjdag 21 juni ^belt-vs Unr i mevrouw M. raadslid te i deevnit' 'n de hal uan het Nkpiaak 1S 6en 0.ntmoetings- en Nberoens plaatseliike kun- fear kunn amateurs) waar zij 'digen van t0 lnspireren bij het "°rden kl unstwerke. ts9eho&ende,amateurkun" P Vaakst talenten te ont- ak u,t ruimtegebrek thuis, werken de leden van het Open Atelier, nu nog, in het gebouw Kwartet aan de Kam. Onnesstraat. Vanaf het komend seizoen hopen zij een nieuwe ruimte in het voormalige Groene Kruisgebouw te betrekken. De geëxposeerde werken blinken uit in een frisse stijl van werken. Diverse technieken en experimenten worden getoond, waardoor een zeer grote verscheidenheid van kunstwerken is ontstaan. Als speciale gast is de heer Wiktor Mol uitgenodigd om enkele vanz ijn schilde- Moerkapelle- Zaterdag jl. hadden de Moerkapelse pupillen en de meisjes junioren hun jaarlijkse uitgaansdag, nadat dit uitje i.v.m. het slechte weer vorige week zaterdag was afgelast, waren de weergoden de Moerkapelse jeugd nu gunstiger gezind. Om 9.00 uur vertrokken 56 pupillen en meisjes al toeterend in meer dan 15 auto's met hun begeleiders naar Duinrell. Daar aangekomen werd iedereen eerste van limonade, voorzien en daarna werd iedereen op de diverse attracties losgelaten. De F-jes en E-pupillen deden dit met hun leiders in groepjes, de overigen op eigen houtje. het werd een ontzettend fijne dag, waarop iedereen het uitstekend naar zijn/haar zin had. Er was dan ook een verscheidenheid aan attracties. Je kon heerlijk varen in bootjes, fietsen op een monorail met een enorme snelheid van een waterglijbaan af snellen. Tevens kon iedereen zich regelmatig vergapen aan leuke kikkershows en films. Voor de groteren was er dan nog de achtbaan, een reusachtige zweefmolen en een rodelbaan. Na halverwege de dag wat te hebben gegeten en te zijn getrakteerd op een bakje frites, was iedereen weer verdwenen en deed zich tot vier uur te goed aan de attracties. In konvooi kwamen ze daarna onder luid getoeter aan bij het Dorpshuis, waar veel ouders stonden te wachten. het was een heerlijke dag, uitstekend georganiseerd door het jeugdbestuur, die we langs deze weg hartelijk willen bedanken. na de zomerstop hopen we al onze jeugdleden weer op onze velden te mogen begroeten. Nieuwe jeugdleden zijn natuurlijk ook van harte welkom. Aanmelden tel. 01793-2970. Allen een fijne vakantie gewenst. De leiding. Nieuwerkerk a.d.IJssel- De regen dreigde op 15 juni roet in het eten te strooien en daarom week de organisatie van het DRUMA-concours te Nieuwerkerk a.d.IJssel uit naar de sporthal. Terugziend concluderen de Stichting Evenement en de Drumfanfare Door Kunst Verkregen, dat het tweede DRUMA-concours, zeer geslaagd was. Ook het publiek genoot van de gele verde muzikale en showprestaties die geleverd werden. Het totale concoursgebeuren werd, net als vorig jaar, gesponsord door winke liersvereniging Reigerhof. Mede hierdoor kon D.K.V haar gasten iets extra's aanbieden, zoals gratis toe gang voor de supporters en overige bezoekers, programmaboekjes en een consumptie. Het concours werd geopend door wet houder M. Molenaar (Welzijn). Geheel volgens tijdschema werd het concours afgewerkt. Dit jaar was er duidelijk een groter deelnemersveld dan vorig jaar. Er hadden zich 14 deelnemers aange meld (vorig jaar 8) vijf van de deelnemers hadden ook vorig jaar in Nieuwerkerk aan den IJssel deelgenomen aan het concours. D.K.V. kwam uit in de sectie D; intro ductie Marswedstrijd. Voor het spelen van de nummers "A sign of Friendship" en "Marsch Klange" werd D.K.V. beoordeeld door de jury. Dit werd beloond met 293,25 punten, goed voor een le prijs en tevens een plaatsing in de le divisie. (Vorig jaar behaalde D.K.V. op het concours in Vianen met de Showwed strijd ok een le prijs en promotie naar de le divisie). Voor iedere deelnemer was een prach tige beker beschikbaar gesteld door de Winkeliersvereniging Reigerhof De door de stichting Evenement vorig jaar beschikbaar gestelde wisselbeker werd, evenals vorig jaar, in de wacht gesleept door St. Jacob uit Den haag met 314 punten. Zij kwamen uit in de Eredivisie sectie D, marswedstrijd. ondanks het slechte weer werd later op de middag toch besloten om het défilé door te laten gaan, maar dan in de sporthal. Iedere vereniging moest hier voor tweemaal de sportzaal rondlopen en werd daarvoor gejureerd door een 'leken jury', samengesteld uit het vol tallige college van burgemeester en wethouders van Nieuwerkerk a.d. IJs sel. Deze défiléprijs, bestaande uit een schitterende beker en een geldbedrag van f 250,waren beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Nieu werkerk a.d. Ijssel. De prijs werd gewonnen door Cres cendo uit Muiden. De tambour-maitre prijs werd gewon nen door Koos Schipper van Crescendo uit Muiden. De Miss-majoretteprijs ging naar Lidia Kist van "Kunst en Strijd" uit Krimpen a.d. IJssel. De prijzen werden uitgereikt door bur gemeester H.B. v.d. Goot Hoewel niet op de geplande lokatie, mag de organisatie ook deze tweede editie van het Nieuwerkerkse DRUMA- concours een succes noemen. rijen te exposeren. De heer Mol loopt 5 weken stage in het gemeentehuis en komt uit Chelmza (alwaar hij o.a. wet houder is), de stad in Pelen waar de gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel spe ciale vriendschapsbanden mee onder houdt. In zijn schaarse vrije tijd is hij een hartstochtelijk amateurschilder. Als met al een interessante expositie, die een bezoek meer dan waard is. De expositie is, tijdens de openingsuren, in de hal van het Raadhuis, Raadhuisplein 1te bezichtigen van 21 juni t/m 19 juli 1991. Zevenhuizen- Zoals de berichten luiden gaat a.s. zaterdagavond rond klokke zeven, de traditionele "Nacht van Zevenhuizen" van start. Een monterzeiltocht die tot de andere dag 13.00 uur duurt. Hopenlijk is er wind en geen regen, opdat de deelnemers 'wind in de zeilen' hebben en niet tegen de stroom op hoeven te roeien. Toeschouwers kunnen genieten van het fraaie schouwspel, zaterdagavond en zondagmorgen. Het evenement, dat vanuit de jachthaven "De Eendragt"van start gaat, wordt zoals vanouds door watersportvereniging "Zevenhuizen" georganiseerd. Het maaien van de bermen gebeurt bijna maandelijks!!! De natuur krijgt geen kans. Holland: hoe mooi zijn je bermen met bloemen: een kleurenpracht Holland: het landschap beschermen uoor de bij: de planten met dracht Holland: kikkerachtige bloemen wit en geel, insecten die zoemen Zevenhuizen: kort en bondig maaiers maaien de bermen grondig! Waarom geen kans aan de natuur? maaien van bermen: dat is toch duur? en liever de berm geen afvalhoop groei en bloei: mooi en goedkoop!!!! een natuurliefhebber

Dorpskrant | 1991 | | pagina 15