REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS Barbecue feest in Oprichting federatie regio Midden Holland Benthuizen [positie St. Jozef irbroedering tussen lost en West lengelsport •v. Stormvliegers Hoe de duiven vlogen Sponsorkanoën "De Wadde" succes Regionale telling Zuid- Nederland Wte op 14 juni een posteractie 5^'- SMAKl BöSÖ-** Dorpskrant 415/26 juni 1991 pagina 23 FfffH ÖoVenblwidH'in Bodesra" ^inden Visi° zijn 9een Dit schattige olifantje is slechts één van de nieuwste geboortekaartjes uit de Intercard kollektie. Kom eens langs. Zeker dat u een keuze kunt maken. Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a Zevenhuizen 01802 - 2289 li) iutcrcsiril [Prinses Margrietstraat in Benthuizen is een gezellige Li, Bewoners organiseerden j.l. zaterdagavond een geza- knlijke barbecue, die dankzij de mooie weersomstandighe- een groot succes werd. Ja-In de polikliniek van het St. Jozefziekenhuis te Gouda wordt er in de |den juli en augustus een expositie van schilderijen van Jeanne de Jong «den en in de vitrines beren en poppen van Monique van Haasteren. luizen-Van de familie Brouwer uit Benthuizen ontving de Dorpskrant een te waarin een perfect'onderkomen' wordt geannonceerd in Oost-Berlijn: «met ontbijt ca. 25 DM per persoon. It het ongebruikelijk is dat er via 'gratis kleintjes' reklame wordt gemaakt voor Inden die niet kosteloos zijn. vermelden we via dit redactionele berichtje, het tenummer van de familie R. Brouwer: Postbus 38 2730 AA Benthuizen, fen. was het eerste westerse dat bij de familie Sieber in het voormalige Oost fin de wijk Gosen, overnachtte. Misschien volgen er nu meer! 'ijslag 4e zomerwedstrijd "'.sportvereniging Zevenhuizen/ tpelle hield de 4e zomerwedstrijd ude Rijn. lag is alsvolgt: 1500 gr; 2. A. Uittenbroek T'lgr.: 3. J. Breedijk 270 gram; 4. ^dijk 150 gr. 5. J. Wiersma 130 B: |Hmsman4870 gr.; 2. C. van Pelt 4500 gr.; 3.J. Kok 3300 gr.; 4. A. van Erk 2550 gr.; 5. L. de Zwart 770 gr. Totaalstand: Groep A: 1. J. Hordijk 18.130 gr.; 2. A. Uitten broek jr. 7840 gr.; 3. K. Klomp 3170 gr.; 4. D. Bazen 2440 gr.; 5. J. Breedijk 2190 gr. Groep B: 1. A. van Erk 8890 gr.; 2. C. van Pelt 7600 gr.; 3. L. de Zwart 5700 gr.; M. Huisman 5700 gr.; 5. J. Kok 4870 gr. - Ruizen- Uitslag van p.v. De Stormvliegers. Wedvlucht P.St.Maxence 335 ®ncours 305 duiven. Datum lossing 16 juni 1991 om 6.45.00 uur. ?rsjk^8,42; A. Clazing 2, 5,18, 31. 41; N. Koppenaal 3,16,17; Joh. 20, 49; K. Koppenaal sr. 6, 11, 26, 35; B. Koole 7; E. Verschoor Graaf 9, 21, 22, 23, 29, 39; W. v.d. Hoek 10; gebr. Wiltenburg jJJl™orst 14, 25; D. den Hertog 15, 24; J. Heijkoop 27; Ton en Ank 28, t',u'n Breedijk 32; M. v.d. Wiel 33; G. Jongenelen 34; M. Jongenelen -J- °reedijk 37; P. v. Kranenburg 40; C. Nobel 48. graven Boskoop en Waddinx- d de aktie gestart. ïli'echt2iende en Winde kinde- :on«uatSSenen "oorlichting, ad- e' onderzoek en revali- Itetrektin^?611 wagen heeft ft voor s'echtzienden en terecht lcktin9 en advies bij ^öen nr. yaddmxveen zijn He Instpll '-7ensten van Visio' I risteHing Zuid-West Neder- IOnderp °7dtid°Pr de Algemene ftcierd Zlektekosten (AWBZ) Uurrd^idda9 kissen 13.00 Op 1 juli a.s. richten de vier instellingen voor maatschappelijke dienstverlening in de regio Midden Holland een fede ratie op. Het gaat om de Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Krimpenerwaard, de Stichting Protestants Interkerkelijk Centrum voor Maatschappelijk Werk Lek en IJssel, de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Regio Gouda en de Vereniging voor Maatschappelijke Dienstverlening Zuidpias. Genoemde instellingen werken al enige jaren samen op het terrein van de ge zinsverzorging en het maatschappelijk werk. Door de federatievorming zal de samenwerking intensiever worden. Weliswaar behoudt elke instelling haar eigen verantwoordelijkheid voor de da gelijkse gang van zaken, tnaar in het federatieve verband zal de inhoud en de organisatie van het werk zoveel mogelijk op elkaar worden afgestemd. Deze onderlinge afstemming en krach tenbundeling is nodig door de grote veranderingsprocessen die zich voor doen in de financiering van de gezond heidszorg en maatschappelijke dienst verlening. De plannen van staatssecre taris Simons worden deze dagen in de Tweede Kamer besproken. De verschillen van mening gaan over een betaalbare zorg en de inkomensef fecten bij de verplichte basisverzekering voor iedereen. Gezinsverzorging als bestanddeel van de thuiszorg zal daarin zijn opgenomen. De federatie bereidt zich voor op de reorganisatie van de dienstverlening als gevolg van de plannen van Simons. Belangrijke partner daarbij is de Stich ting Kruiswerk Midden-Holland. In ie dere plaats zorgen voor een goed ge coördineerd aanbod van thuiszorg is de inzet. Het inrichten van meldpunten waar je verder geholpen wordt zonder al teveel tussenschakels is een van de concrete actiepunten waar samen met andere instellingen aan gewerkt wordt. De samenwerking met de verzorgings huizen, verpleeghuizen, artsen, vrijwilli gersorganisaties en gemeentebesturen zal in de regio goed worden afgestemd. De samenwerking met de gemeenten is ook van belang voor het maatschappe lijk werk dat door de gemeenten wordt gesubsidieerd. Er wordt al samenge werkt op het terrein van de bereikbaar heid buiten kantooruren, de slachtoffer hulp, groepswerk en bedrijfsmaat schappelijk werk. Dit zal verder worden uitgebouwd. Het bestuur van de federatie bestaat uit mevrouw C.J. Nobei-Van Vuren (voor zitter); J. Bonger, A.Q.C. van Ruiten en B. Twigt. Dit zijn de voorzitters van de deelnemende instellingen Krimpener waard, Zuidpias, Regio Gouda en Lek en IJssel. Daarnaast hebben zitting de heer A. Bot (Krimpenerwaard), J. van de Ban (regio Gouda) en P. van Harten (Zuidpias). De directie wordt gevormd door de di recteuren van de instellingen: J. van Duinen (Zuidpias), H. van der Sijden (Lek en IJssel), P. van Wesemael (regio Gouda en J. ten Velden (Krimpener waard). Laatstgenoemde zal optreden als voorzitter. Het secretariaat van de federatie is ge vestigd aan de Vest 262 te Gouda. De feestelijke oprichting vindt plaats op 1 juli in de Witte Brug te Lekkerkerk, waar de voorzitter van het bestuur en de voorzitter van de directie een toelichting zullen geven op de activiteiten in de komende maanden voor de besturen, managementen en ondernemingsraden van de betrokken instellingen. Zevenhuizen- Heel vroeger, met mijn overvolle dagtaak in het grote, drukke huisgezin kocht ik leesboeken. Elke maand een. Ik had -of gunde- me de tijd niet om ze te lezen; daar kwam ik ge woon niet aan toe. Later... als ik uitge werkt zou zijn had ik ze voor het grijpen, zo dacht ik. Ze staan er nog steeds. Splinternieuw. Door een - hopelijk - tijdelijk ongemak aan een der armen gaat de arbeid boven schouderhoogte mij uiterst moeilijk af. Wat doe ik nu? Werken laag bij de grond; dat gaat pri ma! Maar toch... ik zit tegen m'n zin meer dan gewoonlijk op mijn stoel. "Kom" dacht ik, "laat ik eens een boek ter hand nemen." Lezen bezorgt ont spanning, lezen geeft rust; ik heb het al vaak gehoord maar 'geloofde' het wel. Nu. NU pas, na veertig jaar kom ik er achter welk een aangename tijdpasse ring het lezen van een boek mij geeft, en hoe ik altijd rusteloos heb doorgedraafd alsof er niets anders bestaat dan werken Werken is een eersteklas hobby van me, liever buiten- dan binnenshuis maar.ik moet eens in de VUTgaan voor ik geen fut meer heb. Denk ik soms. Hoewel als ik de buitenboel overzie kan ik nooit in die VUT. Heel lang heb ik geloofd in de kaboutertjes; die gingen wel door als ik er mee stopte. Doch dat fabeltje hoort tot het verleden. Door gaan dus. Maar dank zij mijn zere arm heb ik het leesplezier ontdekt. Een paar spannende boeken lezen heeft me in enkele weken tijds geleerd, óm de arbeid te combineren met flinke adem pauzes. Zodat ik nu de rente zit te plukken van het geld dat ik veertig jaar geleden heb belegd, in boeken. Corrie van Nierop. Uitslag Stormvliegers Zevenhuizen-Op 22 juni werd de eerste jonge duivenvlucht gehouden vanuit Roosendaal. De afstand bedroeg 52 km. Het aantal duiven dat deelnam was 739. Er werd om 7.50 uur gelost met een zuidwesten wind. De snelheid van de leduif bedroeg 1040.985 meter per minuut. Uitslagen: Gebr. Wiltenburg 1, 22, 25, 31; E.P. Verschoor 2, 33 Joh. Breedijk 3; - D.C. den Hertog 4, 5 M.. v.d. Wiel 6, 17 W. en C. van den Hoek DSP 7, 8, 18, 19, 20, 26, 30, 46 Joh. Stofberg 9, 14. 16, 23, 24 S. v.d. Noort 11 M. Strijdhorst 10, 39, 43, 44 H. Breedijk 12, 13 C. Zweere 15, 34, 37, 40, 42 P.D. v. Kranenburg 21. uitslagen oude duiven De tweede fondvlucht van postduiven vereniging De Stormvliegers ging op 23 juni naar Chatearoux. De afstand be- droeg614km. Het aantal deelnemende duiven bedroeg 309. Er werd om 6.15 uur gelost met een zuidwestenwind. De snelheid van de le duif bedroeg 1412.715 meter per minuut. De eerste 20: A. Clazing 1, 2 M.l.Heemsbergen 3 W. en C. v.d. Hoek 4, 15, 32, 33 Ton en Ank 5, 35, 32, 33 B. Koole 6, 14. 24, 38, 41 Joh. Stofberg 7. 11 N. Koppenaal 8, 10, 13, 25, 43 Gebr. Edeling 9 Gebr. Wiltenburg 12 M. Strijdhorst 16, 27, 34 C. v.d. Graaf 17. 18, 19, 20, 22, 29 Waddinxveen- De 168 eerste en tweede klassers van de christelijke scholenge meenschap "De Wadde" te Waddinx veen hebben maar liefst f 13.353,50 bij elkaar gekanood van "Artsen zonder Grenzen". Op woensdag 19 juni zakten zij in tweepersoons kajaks de Lesse in de Belgische Ardennen af. En elke kilometer varen bracht geld op. Nu is de 20 km. geen kleinigheid en zeker niet bij de weersomstandigheden die de voorzomer van 1991 kenmer ken. Zware bewolking en kletterende regen buien maakten het gesponsorde kanoën tot een ware prestatie; het nemen van de watervallen was een pure sensatie. Maar niemand kon terug en niemand kon afhaken, want pas bij de samen vloeiing van de Lesse en de Maas lagen de droge kleren. Op een afstand leefden de gulle spon sors mee. Voor hen waren er - na het uitslapen - de heldenverhalen van omgeslagen boten en doornatte pakken. En voor de Artsen is al het geld. Dat doel verzoet een keertje 'afzien' ruim schoots. Benthuizen-Het was zaterdagavond genieten geblazen in de sporthal "De Hil". Dat vonden niet alleen de aanwezigen die uit belangstelling kwamen, maar ook de genodigden, onder wie burgemeester en mevrouw Boelen. Alle groepen van de turnafdeling van NAS zetten hun beste beentje voor. In de volgende Dorpskrant komt een uitgebreider artikel over deze sportieve happening, vergezeld van een foto.... Ar16? zonder afspraak

Dorpskrant | 1991 | | pagina 23