MOORDRECHT - REGIO Feestvreugde èn dankbaarheid in Molukse woonwijk Politieberichten rijkspolitji Nieuwer kerk aan den IJs Politieberichten Zevenhuizen Moerkaptl OPRUIMING!!!! Gemeenteraad van Ouderkerk Succesvol theaterproject in De Wadde Buiten-band Zuid Holland BABYKLEDING 10 tot 50% KORTING BEEREN ONDERGOED 16,95 25,- pagina 26 Dorpskrant 415/26 juni 1991 alle maten, speciale prijzen en aanbiedingen, o.a.: Herenslips 3 voor 15,- Fantasie panty's 2 voor 5,- Boxer shorts uni kleuren - maat 1 28 t/m 176 en de maten S.M.L. en EL. per stuk .2 voor van gelderen 16 tot 23 juni 1991 Van 16 juni 91 t/m 22 juni 91 INTERIEURVERZORGING EN TEXTIEL Kerkplein 17, Moordrecht Tel. 01827-2345 Op de agenda voor de gemeenteraadsvergadering van Ouderkerk, die op donderdag (morgen dus) in Gouderak wordt gehouden, staan twee zaken, die specifiek betrekking hebben op Gouderak. Zo wordt voorgesteld een gemeentegarantie te geven voor een geldlening, die de woningbouwvereniging Gouderak met de Algemene Bank Nederland aangaat voor een bedrag van 2.500.000.- tegen een rente van 8,8 per jaar. Verder wordt voorgesteld een bedrag van 1.689.85 bescnikbaar te stellen als aanvullend krediet voor de uitbreiding van het documentatiecentrum van de Openbare Basisschool "de Kraneport" in Gouderak. Afsluiting van de renovatie en aanpassing van de woonomgeving in de wijk, reden tot een terugblik Dankbaarheid en feestvreugde overheersten afgelopen zaterdag bij de officiële afsluiting van de renovatie van de woningen en de aanpassing van de woonomgeving in de Molukse woonwijk in Moordrecht. Verschillende prominente persoonlijkheden hadden gevolg gegeven aan de uitnodiging, om bij dit feestelijk gebeuren aanwezig te zijn. Jammer was het, dat oud-burgemeester R.J.G. Bandell (nu burgemeester van Pa- pendrecht), een van de stuwende krachten achter de voorbereiding van de renovatie plannen verhinderd was. Wel aanwezig was oud-wethouder H. Zo merdijk (nu burgemeester van Echteld), die in diezelfde periode als wethouder van Ruim telijke Ordening bij deze voorbereidingen betrokken is geweest. Bijzondere gasten bij dit gebeuren waren o.a. de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland de heer S. Patijn en de presi dent van de R.M.S. de heer Manusama. Uiteraard ontbraken het huidige College van Burgemeester en Wethouders en verschil lende leden van de gemeenteraad evenmin bij deze feestelijke herdenking. De dankbaarheid werd in eerste instantie reeds sterk tot uitdrukking gebracht in een kerkdienst, die in aanwezigheid van vele genodigden en de bewoners van de woon wijk in het kerkgebouw van de Molukse woonwijk werd gehouden, voordat in het Johan Friso gebouw het officiële gedeelte van het programma begon. Daar werd achtereenvolgens het woord ge voerd door de heer J. Hitipeuw, voorzitter van de wijkraad, Commissaris der Konin- ging van Zuid Holland S. Patijn, burge meester A.F. Bonthuis en de president van de R.M.S. de heer Manusama. Dankbaarheid van de zijde van de bewoners voor wat nu is bereikt vertolkte de heer Hitipeuw. Hij blikte terug in de geschiedenis van de Molukkers en memoreerde de ontwikkelin gen sinds de vestiging van de bewoners in de Molukse woonwijk in Moordrecht ca dertig jaar geleden. Burgemeester Bonthuis citeerde een krante- bericht over de aanleg van de wijk in 1960. Moordrecht was toen de eerste gemeente, die een speciale woonwijk voor Molukkers kreeg. Bonthuis vond dat er alle reden was voor een feestje, nu de wijk geheel "in het nieuw" is gestoken. Toch blijven er naast vreugde voor het be reikte nog wel wensen over met name voor de invulling van het middenterrein. Namens het gemeentebestuur, overhandig de burgemeester Bonthuis aan de heer Hiti peuw net beeldje "de Zorgzaamheid", een kleinood, dat slechts zelden wordt uitgereikt, als een eerbetoon aan de wijkraad van de Moordrechtse woonwijk. Commissaris S. Patijn resumeerde in zijn toespraak, het proces van de renovatie en haar voorgeschiedenis, waartoe in 1986 het besluit werd genomen. Hij vergeleek het proces met de bekende "springprocessie" in het Luxemburgse Ech- ternacn, waarbij de processie-gangers tel kens twee stappen vooruit en één stap terug doen. Hij bracht hulde, niet alleen aan het gemeen tebestuur maar ook aan de Molukse ge meenschap, die met veel toewijding en inzet aan het proces heeft meegewerkt. De heer Manusama tenslotte benadrukte nog eens dat het wonen in een voortreffelijk huis niet alles is, maar dat de bewoner de sfeer moet scheppen. Hij haakte in op de opmerking van de heer Patijn over de springprocessie door de hoop uit te spreken dat de laatste stappen er twee vooruit zijn en dat die niet gevolgd moeten worden door een stap terug. Na de toespraken werd het hele gezelschap genodigden rondgeleid door de gerenoveer de woonwijk, zodat zij met eigen ogen het resultaat konden bekijken. Pas echt feest werd het bij het optreden van een kinderkoor en twee dansgroepen. Deze dansgroepen voerden resp. een zak- doekendans en een schild-dans uit. Het blijft altijd een kleurrijk gebeurden dat tesamen met de gracieuse handgebaren in druk maakt. De aanwezige prominente gasten werden daarbij op een zeker moment mee in betrok ken. Na dit officiële programma werd de feeste lijke middag besloten met een informeel samenzijn, dat nog éénmaal werd onderbro ken toen de heer J. Baas namens de aanne mingscombinatie die de renovatie uitvoer de, een cheque overhandigde aan de heer Hitipeuw, die deze gift mag besteden voor nog enkele overgebleven wensen. Diefstal 16-6-91 In het zwembad aan de ler- sestraat vond een diefstal van geld uit een portemonnee plaats. Het door d,e politie in gestelde onderzoek leidde naar twee jeugdige inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel. De dadertjes van respectievelijk 9 en 13 jaar bekenden de diefstal. De benadeelde werd schadeloos gesteld. 17-6-91 Vanuit diverse caravans van een caravanhandel aan de 's-Gra- venweg werden goederen ge stolen. De daders wisten onge merkt het terrein op te komen, waar men diverse caravans open brak. Zij vertrokken met een groot aantal goederen. Fietsdiefstal 16-6-91 Een damesfiets, kleur groen werd gestolen terwijl het voer tuig geparkeerd stond voor de Esdoorn. Hetzelfde gebeurde met een herenfiets, merk Batavus, kleur beige welke geparkeerd stond aan de Stationsdreef. 17-6-91 Vanaf de Leeghwaterstraat ver dween ook een fiets. Ditmaal een oude herenfiets. Bedreiging 16-6-91 Op het Monnikskruid stonden twee stonden twee Nieuwerkerkse jon gens van 16 en 20 jaar te urineren tegen bosjes bij een aldaar staande woning. De bewoner maande ze om daarmee op te houden. Hierop ontstond een scheld partij. De man duwde de jongens weg, waarbij een van hen viel. Het tweetal, dat enige glazen alcohol op had, vertrok naar de in de buurt liggende woning van de oudste, om even Tater terug te keren met een zwaard. Daarmee gingen ze de woning te lijf. De voordeur sneuvelde, net als diverse ramen waar stenen en een bloembak doorheen werden ge gooid. De politie heeft de beide jongens aangehouden. Ze bleken ook betrokken geweest te zijn bij een mishandeling op 15 juni. Daarbij werd een 18-jarige jongen op de Oostringdijk van zijn fiets getrokken en in elkaar geslagen. Bo vendien was de 16-jarige jongen op 14 juni al aangehouden, omdat hij een obsceen gebaar tegen een politieman had gemaakt. Aanrijding 18-6-91 Op de Parallelweg Zuid vond een een zijdig ongeval plaats. Een 23-jarige in woner van Capelle aan den IJssel, ver loor door onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij kwam met zijn auto in de berm terecht en raakte daarbij twee bomen en kwam, nadat hij over de kop was gegaan, tot stilstand. Wonder bo ven wonder bleef de schade beperkt tot het voertuig, dat totaal vernield werd. Aanrijding (vervolg) 20-6-91 Op de Rijksweg A20 vond een aanrij ding plaats waarbij vier auto's J waren. f Op de rijksweg ontstond door J zaamheden een file. Dit werd te laat opgemerkt! bestuurder van een vrachtauto Deze reed tegen de achterzijdLl voor hem rijdende personenal De klap was zo groot, dat fe nenauto tegen een hierwxl voertuig werd gedrukt. Toen dit was gebeurd, zag eer 1 komende bestuurder dit over :3 en knalde op de stilstaande»! Bij dit ongeval vielen twee lel den, die na behandeling int huis naar huis konden. De personenauto's werdenwj De vrachtauto was het enig dat op eigen kracht verderf. Door het ongeval ontstond eJ ming. Na tweeëneenhalf unrT het verkeer pas weer normaai| Gevonden voorwerp Portemonnee, zwart, kunstaj loppemodel. Verloren voorwerp Blauw/rode rugzak, met daari plastic tasje, broodtrommel: si veren broche; paraplu, knirps.n oma's broche, zilver; S.O.S.Ï armband; werkvergunning; teller voor fiets, kleur zwart: ka rood, ongeveer 6 jaar oud, naai badpak, groen, maat smal pas; rode kater met vlooieband Karei; fietssleutel aan ring al schoentje; regenjas, dames. maat 40 of 38; kentekenplaat I Dak in brand Op maandag ontstond tijdens werkzaamheden een brandje op het dak van bejaardentehuis "de Zevenster" te Zevenhuizen. De brandweer kon erger voor komen. Inbraak woning In de nacht van maandag op dinsdag werd ingebroken in een woning aan de Burgemeester Klinkhamerweg. De dader heeft vermoedelijk via de achterzijde de woning kunnen betreden. Diefstal uit kantine Uit een bedrijfskantine te Moer- kapelle werd een portemonnaie weggenomen met een geldbe drag. De dader is vermoedelijk de ruimte "binnengeslopen". Ze staan er niet voor niets... Tijdens een "roodlichtcontrole" nabij de verkeerslichten op de burgemeester Boerstraat te Ze venhuizen werd een tweetal au tomobilisten bekeurd. De con trole werd gehouden vlak voor en direct na de middagpauze van de plaatselijke basisscholen. Opgevoerde bromfiets Op de Wilgenlaan werd een bromfiets uit het verkeer geno men welke opgevoerd bleek te zijn. De brommer had een vermogen van twee maal het toegestane maximum. De ei genaar werd met een boete van tachtig gulden heengezonden. Wederom diefstal uit bedrijf Weer werd aangifte gedaan van diefstal uit een bedrijfskantoor te Moerkapelle. Het industrieterrein ter plaatse wórdt naar het schijnt regelmatig bezocht door personen welke kennelijk brutaal bedrij ven c.q. bedrijfskantines binnenstappen op zoek naar waardevolle goederen. Tracht te voorkomen dat ongenode gas ten zich vrij door uw bedrijf c.q. be drijfsruimten kunnen begeven en berg waardevolle goederen achter slot en grendel. Voorkominq Misdrijven ook een zaak van U Poging diefstal assimilatieverlich ting In de nacht van donderdag op vrijdag heeft men getracht om de assimilatie- verlichting weg te nemen uit een kas aan de Knibbelweg. De daders werden ge stoord en kozen het hazepad. De politie stelt een onderzoek in. Vleugellamme reiger De dierenambulance heeft vrijdag een gewonde reiger opgepikt nabij het zwembad de Koornmolen te Zevenhui zen. De oorzaak en het herstel van zijn verwondingen zijn onbekend. Verloren en gevont Deze week noteerde de pofcl gende voorwerpen als verloren® vonden voorwerpen. Vonduïj u èèn van deze voorwerpen e terecht op het politiebureau»! huizen. GEVONDEN Rekenmachine, merk Casio Blauwe parkiet Herdershond Fel gekleurde portefeuille Bankbiljet f 10, Twee langspeelplaten (1 dubft' klassieke muziek Portefeuille kleur zwart met intj Bankbiljet F 25,— Moerkapelle: Gevonden j 2 hondenfluitjes aan een wm dameshorloge merk Pulsar werphengel met molen Verloren 1 trainingsjack blauw merk 2 sleutels aan klein ringetje wit skateboard met t zilveren armband Waddinxveen - Op 6 en 7 juni stond in de chr, s.g. De Wadde aan de Sniepweg alles in het teken van de eigen theaterpro- duktie "Koning van Barboren" geschreven door twee MAVO 4- leerlingen Laurens Lueks en Marco Versluijs en geregisseerd door leden van de Waddinx- veense Toneelvereniging Toi- Toi, de dames de Knikker en Bruining. "Wie heeft de Koning van Bar boren vermoord?" was de vraag die twee avonden lang de volle aulazaal van de Scholenge meenschap in de ban hield en zullen de detective Gulp Gomez (Laurens Lueks) en zijn assistent (Marco Versluijs) die klus voor het eind van de voorstelling kunnen klaren? Gulp en z'n vriend zijn echter zulke mafketels dat van het onderzoek niets terechtkomt. Gelukkig gaan de kinderen van het dienstpersoneel van het slot Barboren aanmerkelijk slimmer te werk. Zij ont dekken de draad in het misdaadverhaal of liever de kist met de oplossing en zo kan de raadsman worden opgepakt om in de cel aan een medegevangene de historie te vertellen. Z'n laatste verhaal weliswaar, want de beul komt hem ha len, terwijl de medegevangene de tijd krijgt van het gebeurde een toneelstuk te maken. De prestatie die de hoofdrolspelers - ook als auteurs - hebben Se'e^j beloond door een aanaa vend publiek. De re9'^?lj met deze produktie ieu9 J vingers te hebben. Leerli g 4 leerlingen zorgden v0° rest; het dekor van een kasteel, historische Wem)' J en grime en bovenal ne T spel, waarin zelfs een liero opgenomen. Al 10 keer eerder heeft theaterprojekt op stapel g 1 succes. De samenwerking 1 neelvereniging Toi-l01J initiatief dat het de overwg J een ander jaar 'voor pro J gen', om het in toneelten^ Verslag over succesvol werkgelegenheidsprojekt voor buitenlandse vrouwen in Zuid uitgebracht baan 8"* Zo'n twintig buitenlandse vrouwen in de provincie Zuid-Holland zijn de afgelopen maanden aan ee Zij namen in het voorjaar deel aan een intensieve interviewtraining. Na de cursus konden zij vnjwe als enquetrice bij een onderzoekbureau. ,.jnq guittsj Dit staat te lezen in het verslag van het projekt Interview, een werkgelegenheidsprojekt van de stic Buiten-Band is een provinciale instelling voor allochtonen in Zuid-Holland. Het projekt werd 3es,u Ministerie van WVC en de provincie Zuid-Holland. De buitenlandse vrouwen volgden gedurerx training, verzorgd door de Universiteit van Leiden. Tijdens deze training leerden zij o.a. interview; vragenlijsten in te vullen. KaaP"^ De meeste deelneemsters waren afkomstig uit Turkije en Marokko. Ook enkele Surinaamse n(jeslaij vrouwen namen deel aan de cursus. Het overgrote deel van deze vrouwen kon na de training dire jntefja onderzoekbureau. De bureaus hadden al eerder aangegeven een groot tekort te hebben aan alloc mi 11 i> 11 i i< »»rt

Dorpskrant | 1991 | | pagina 26