mooi meegenomen Moerhuizen slaat nieuwe weg in met huisvuil Schema pagina 4 AFWISSELEND (ALTENEREND) INZAMELEN DE INVOERING Wie Laatste keer vuilniszak eerste keer grijze container Moerkapelle gebied 1 donderdag 5 september 1991 donderdag 12 september 1991 Zevenhuizen gebied 2 (bebouwde kom ged.) woensdag 18 september 1991 woensdag 25 september 1991 Zevenhuizen gebied 3 (bebouwde kom ged.) woensdag 2 oktober 1991 donderdag 10 oktober 1991 Zevenhuizen gebied 4 (buitengebied) Oud Verlaat donderdag 3 oktober 1991 donderdag 10 oktober 1991 DE SPELREGELS GEBIEDINDELING HANDIG OM TE WETEN ANDERE VOORDELEN SCHEIDINGSWIJZER Dorpskrant 415/26 juni 1991 WIHÊKKÊKÊKIKÊKÊKKÊÊÊÊKÊKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊK^^ Dit is de derde aflevering van de rubriek 'A fvai Apart, mooi meegenomendie tijdelijk in de Dorpskrant is opgenomen. Het is de laatste aflevering voor de zomervakantie. Vlak na de zomervakantie, op maandag 2 september begint de gemeente met het uitzetten van de minicontainers. Daarbij zal een informatiepakket worden verstrekt, waarin alle aanwijzingen staan voor het gebruik van de containers. Het uitzetten zal onge veer drie weken in beslag nemen. Daar hoeft u o verigens niet voor thuis te blijven. De containers worden bij uw voordeur gezet. in deze aflevering van de rubriek 'Afval Apart'kunt u alvast lezen hoe de containers er uit zien, hoeze in de praktijk werken en welke voortelen het werken met minicontainers oplevert, voor u en voor de mensen van de ophaaldienst. Een minicontainer is een kunststof bak op wieltjes, die gemakkelijk kan worden verplaatst en geleegd. HUISVUILKALENDER Alle huishoudens in Moerhuizen krijgen twee containers, een grijze van240 liter en een groene van 140 liter. Dit geldt echter niet voor bewoners van een aantal bovenwoningen en woningen voor 1 a 2 persoonshuishoudens. In die gevallen plaatst de gemeente containers voor gezamenlijk gebruik, de zogeheten 'verzamelcontainers'. Bewoners die met deze containers te maken krijgen, worden hierover nog nader geinformeerd. Met twee minicontainers krijgt u heel wat opslagruimte voor uw huisvu i I De inhoud van de grijze container is te vergelijken met de inhoud var f zes plastic huisvuilzakken; die van de groene met drie zakken. Maar let op: voortaan leegt de ophaaldienst de ene week uw groene I container en de andere week uw grijze. Dit wordt aangeduid met detenu 'altenerend inzamelen'. De toekomstige gebruikers van de grijze en de groene minicontainers gaan vanaf de tweede week van september hun huisvuil gescheiden aanbieden. De eerste keer biedt u de grijze container asn. ran Moerkapelle aan de beurt. (Voortaan met inzamelgebied Eerst zijn de inwoners van I bebouwde kom van Zevenhuizen (in twee etappes, gebied II en inclusief Oud Verlaat (gebied IV). VIaangeduid), daarna de en het buitengebied van Zevenhuizen U mag niets naast de container zetten. Los afval neemt de reinigingsdienst niet meer mee. De huisvuilwagen is uitgerust met een gesloten, automatisch beladingssysteem, dat alleen geschikt is voor het legen van minicontainers. Grof vuil moet telefonisch gemeld worden. Op afroep wordt het iedere eerste vrijdag van de maand opgehaald. Gebruik geen speciale plastic minicontainer zakken, omdat deze bij het ledigen van de minicontaner vast blijven zitten. U zet de containers altijd met de wielen naar de weg en zoveel mogelijk gegroepeerd. U mag de containers nooit zo vol maken dat de deksels niet meer dicht kunnen. De inhoud van de containers mag niet aangestampt of aangedrukt worden. Dan komt het afval vast te zitten, waardoor de ophaaldienst uw container niet kan legen. U krijgt de container dan weer met een gedeelte afval terug. hebt de minicontainers in bruikleen. Dat betekent, dat u de containers zorgvuldig moet beheren. De minicontainers horen bij het huis. Als u verhuist laat u ze achter. Elke container heeft zijn eigen nummer. Dit nummer staat op het deksel van de minicontainer, zodat u na het legen uw eigen container gemakkelijk terug kbnt vinden. Het is de bedoeling, dat u het nummer noteert op een plaats waar u het gemakkelijk terug kunt vinden. U hebt dit nummer nodig als u schade of vermissing door wilt geven aan de gemeente. /yx ■Vfrrt. '/Amp<->• 2^0 liter 140 liter Als de containers bij u thuisbezorgd worden krijgt u ook een huisvuiika-1 lender. Daarop staat aangegeven in welke week u de groene container buiten moet zetten en wanneer de grijze. De gemeente Moerhuizen wordt met betrekking tot de huïsvuilinzame-1 ling in 4 gebieden ingedeeld. Gebied III betreft de "Zuidplaswijk" en hei Nijverheidscentrum te Zevenhuizen. Dit gebied zal met ingang vantC oktober op donderdag worden ingezameld. De andere drie gebieden (zie schema) blijven ongewijzigd. Gebruik van plastic zakken: Volstrekt verboden in de groene container, wel toegestaan maar enigzins overbodig in de grijze container. U kunt aankoeken in de groene container voorkomen door: geen etensresten onderin de container te gooien een dunne krant, klein snoeiafval of wat stro op de bodem te U kunt de containers schoonhouden door ze af en toe schoon te spoelen met water. Schoonboenen alleen met een milieuvriendelijk schoon maakmiddel (geen chloor). Bij zomers temperaturen kunt u geuroverlast en f ruitvliegjes voorkomen I door: vlees- en visresten in de container te stoppen die als eerste wordt opgehaald; maaltijdresten en citrusschillen eerst in een vel (krante)papier te wikkelen. Zelf composteren? Gewoon mee doorgaan, graag zelfs. Toch: hebt u naast uw compostvat I ofcomposthoopook uw groene container nodig. Sommige afvalprocta-1 ten zijn niet geschikt om zelf te composteren, bijvoorbeeld kaaskorsten brood, veel grasmaaisel en aardappelschillen. Bij grote composteerbe drijven zoals de VAM kunnen deze stoffen wel verwerkt worden. Minicontainers zijn handig in het gebruik, maar niet alleen voor u. 0» voor de medewerkers van de reinigingsdienst betekent invoering va" minicontainers een vooruitgang. Het sjouwen met soms loodzware zakken en de kans op verwondingen door scherpe voorwerpen diedoc het plastic heen steken behoren tot het verleden. Ook het straatbeeld zal erop vooruitgaan. Afval in minicontainers - onbereikbaar voor huisdieren. Gescheurde en openstaande zakken staan niet meer aan de weg. De kans op zwerfvuil wordt hierdoo aanmerkelijk kleiner. WEL IN DE GROENE CONTAINER loof, schillen en resten van groente, fruit en aardappelen kaaskorsten (ontdaan van plastic, indien mogelijk) eierschalen, koffiefilters, koffiedik, theezakjes en theebladeren doppen van pinda's en noten, snijbloemen en kamerplanten mI aanhangende potgrond (alleen kleine hoeveelheden) gras, stro en bladeren, mest van huisdieren klein snoeiafval en kortgemaakte takken, resten van tuinplanten NIET IN DE QRQENE CONTAINER vlees- en visresten, waaronder jus, botjes en graten, as van ae haard, inhoud van asbakken, stofzuigerzakken, kattebakkoreis vogelkooizand, honde- en katteharen, papier, plastic, blik Bij twijfel gebruikt u de grijze container. Neem bij het vullen van de container steeds de andere scheidingsreg|- in acht: glas naar de glasbak, oud papier naar scholen en vereniging grof vuil na telefonische melding aan de ophaaldienst aanbieoe klein chemisch afval naar het k.c.a.-depot van de gemeente Maak ook gebruik van het gratis 06-nummer, dat de gemeente speciaal voor dit doel heeft ingesteld. Dit nummer luidt: 06 099 555 1 (tussen en 9.00 en 17.00 uur

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4