I NAS... sportiviteit waar je niet omheen kunt a 11 loeders en peuters Sportief bekeken Badminton, kreeg haar in de greep bon voor GRATIS KLEINTJE Dorpskrant 416/3 juli 1991 IIHHIIL; 5* S&888888&& [ithuizen-Er was nog een verslag be lle van de sportieve happening van de mastiekafdeling van N.A.S. Bent- pen van zaterdag 22 juni in sporthal M Ook een foto. Het laatste blijkt 1 realiseerbaar, omdat de foto s die Lakt zijn niet geschikt zijn om af te liken in de krant.... L daarom niet getreurd, want me ten heeft de leuke momenten nog in innering in z'n hoofd en voor ogen. De minitrampoline was helemaal te gek. En de peuters en kleuters en moeders: ontzettend leuk, lief en vertederend. Bij de opening kwamen alle groepen tegelijk op in een gezamenlijke 'war- ming-up'. O.l.v. Carla Muyen deden 'de duikelaars', meisjes 6 en 7 jaar hun best. De Peutershow was aan moeders hand o.l.v. Ada v.d. Garde. De Spettershow was ook origineel met meisjes van 8 en Elke donderdagmorgen geeft Carla Muyen leiding aan een groep dames die wat aan hun conditie doen, van 9.00 tot 10.00 uur in [sporthal De Hil. Er zijn ook nog dergelijke conditiegroepen op laandagavond, resp. van 20.00 tot 21.00 en van 21.00 tot 22.00 uur. Ook aan die groepen geeft Carla leiding. jtwas het een geslaagde happening. Jpor herhaling vatbaar en volgend jaar [deelname door de seniorenzeiden luursleden en leiding, pang is er nog nagepraat over de reiende show die de ca. 175 junio- I van NAS tijdens een demonstratie wen hebben. kei publiek had nauwelijks nog een pre sportieve manifestatie gehad: [stampvolle zaal en.het leek wel of Inele dorp was uitgelopen! 1'. een hilariteit bracht het leidstersduo Icognito) Carla en Marian te weeg. pais een strenge dame die, in dito p met haar in de knot en brilletje de •deren drilde.. De clown (Marian) die flotigdeed en erachter aan hobbelde. Ptwikkeling en verbetering van I motoriek P vanmorgen is Ada v.d. Garde niet p'.ezig. Zij is leidster van de moeder- peuter gymnastiek op de donder- fwrgen. Er zijn maar liefst twee peper.. SVS ^ee' belangrijk voor de 'J ""ding van de motoriek van een 'Mets vertelt dat de huisarts vaak ers met peuters attent maakt op p vorm van ontwikkelingsgymnas- Lr i'j van Symnastiek is een jaar Bericht C'00r ^ar'a van Muijen Volleybal Ook de jeugd bij de afdeling 'volleybal' bij NAS neemt toe, terwijl de senioren naar meer teams willen. Men is bezig twee herenteams te for meren. De dames van NAS-volleybal spelen in de competitie. Marian v.d. Wel en Toos Janmaat geven richting aan het totale volleybalgebeu- ren. (tel. 079- 3147 54) Badminton En dan hebben we het nog niet over 'badminton' gehad. De favoriete sport van Joke Mets, die min of meer overrompeld is dat dit 9 jaar o.l.v. Marian v.d. Wel. Dromen land was vertederend met 'slaap kindje slaap o.l.v. Ada v.d. Garde. Fijn dat Benthuizen ook weer jongens/heren gymnastiek heeft die zich leuk presen teerden met Peanutball o.l.v. Dinant de Gelder. De Spelshow van de kleuters van 5 jaar o.l.v. Ada mocht er ook zijn. Fabuleus was de Licht-Acro show van de meisjes van 12 tot 15 jaar o.l.v. Marian die met gestaalde souplesse de letters NAS met hun lijven vormden. De Hip-hopshow was in het zwart/wit en o.l.v. Carla. Het Jazz-ballet van de meisjes/dames o.l.v. Sylvia v.d. Plas. Bij de slotshow traden alle gymnasten nogmaals voor het voetlicht en oogstten een langdurig applaus Een sportieve impressie van NAS Benthuizen Benthuizen-Volgens Joke Mets die de 'public relations' voor NAS verzorgt, heeft de gymnastiekuitvoering van vo rige week zaterdag, z'n weerga niet gehad in Benthuizen. "We willen dit jaarlijks gaan herhalen. Bij het officiële openingsfeest heeft de gymnastiekafdeling van NAS wel een demonstratie gegeven, maar een der gelijke uitvoering kon in het verleden nooit plaatsvinden omdat we daar de zaal niet voor hadden. We zijn dan ook bijzonder blij met een sporthal als De Hil. Natuurlijk brengt een uitvoering als die van vorige week kosten met zich mee. De entreeprijs was dan ook lang niet kostendekkend, want naast zaalhuur krijgt ook de leiding een vergoeding natuurlijk. Zij zijn speciaal hiervoor opgeleid en geven met veel enthousiasme les. We zijn heel blij met hun deskundigheid en hun toegewijde inzet". Vrijwilligers.... niet te betalen Ze beaamt dat er daarnaast ook veel in het kader van vrijwilligheid gebeurt. Lachend: "Het bestuur doet alles pro deo. Vanzelfsprekend! Je moet in je vereniging geïnteresseerd zijn en deze een warm hart toedragen. Dat doen we allemaal. Weet je het is zo leuk om het sportgebeuren te zien groeien in Bent huizen. De badminton in leden toe te zien nemen, de volleybal en bovendien de gymnastiek. Er is sinds kort een heren- conditie- training-groep en sinds 1 januari is er een jongensgroep. Zet maar in de krant: 'elke vrijdagmid dag van 15.30 tot 17.30 uur', twee leeftijdsgroepen voor jongens! Gezelligheid kent geen tijd En de meisjes zijn ook te porren voor een extra uurtje gym als ze blijken wat meer in hun mars te hebben. Er is een speciale demo-groep. Ze doen echter niet mee aan wedstrijden omdat we niet prestatiegericht zijn. Dit is typerend voor Benthuizen. Al onze sportverenigingen zijn gezellig heidsverenigingen. We spelen recreatief om de sportiviteit en de conditie op te vijzelen, maar zijn niet prestatiegericht. Het gaat om leuk bezig te zijn met na afloop nog even wat nakletsen aan de bar of zo. Zo gaat het bij doorgaans alle sport verenigingen. Het sociale aspect speelt bij de sport een hele belangrijke rol. Niet alleen bij NAS, ook bij de voetbal vereniging BSC'68 of bij de Tennisver eniging". Sportief Joke Mets blaakt van levenslust. Soms komt er weieens een kink in de kabel, dan speelt haar rug op en moet ze weer naar de chiropraktiker. Ooit had ze een hernia, werd er aan geopereerd, maar algauw was het weer mis met haar rug. "Als ik een verkeerde beweging maak dan loop ik de kans dat m'n rug op speelt. Ik heb geweldig baat bij mijn chi ropraktiker. Ik ontmoette hem pas twee jaar na m'n operatie. Was dat ervoor geweest dan denk ik niet dat een operatie nodig geweest was in mijn geval..." Toen de uit Zoeterwoude afkomstige Joke 14 jaar geleden door haar huwelijk met een echte Benthuizenaar, alhier kwam wonen, was het bijna vanzelfspre kend dat ze naar de gymnastiekvereni ging zou gaan. Turnen was haar lust en haar leven. Badminton vond ze ook een leuke sport, maar ze vond de zaal in De Tas te vol en te klein en stopte daarmee. Volleybal bekoorde haar ook wel, net als jazzballet. Moeder en peuter-gym kwamen aan de orde toen de jongste van haar drie zoontjes een ukkie was en badminton kreeg haar echt in de greep toen de nieuwe sporthal gereedkwam. Sinds januari 1989 is zij bestuurslid van NAS en heeft de taak van penningmees ter. Een veelomvattende functie, temeer daar NAS meerdere takken van sport omvat: gymnastiek, badminton en vol leybal. Daarnaast zorgt ze ervoor dat er regel matig artikelen in de diverse kranten verschijnen en regelt en coördineert veel. Dat is mogelijk omdat zij geen baan buitenshuis heeft. (lachend/Tenminste als je m'n cosmeti- ca-consulentschap buiten beschouwing laat. Dat is meer een hobby". Ze beaamt dat het laatste veel minder tijd vergt dan haar bestuursfunctie en stelt dat ze daarnaast ook veel actief aan sport doet. Zo neemt ze deel aan de dames-condi tietraining, doet als het mogelijk is ook Het zijn er maar ongeveer 14, maar ze zijn buitengewoon enthousiast. Het ligt in de bedoeling om de junioren te splitsen in twee groepen. Eén van onder de 12 jaar en één groep van boven de 12 jaar. Van 20.00 tot 22.00 uur spelen de mee aan het recreatieve volleybal, maar geniet het meeste van badminton. Trouw "Badminton is toch zo n leuke sport. De rackets zijn licht. Het is een snelle behendigheidssport en je kunt het binnen spelen. Bovendien is het de enige gemengde sport. het heeft uiterlijk wat weg van tennis, maar het is veel sneller en intensiever. Bij tennis komt het aan op kracht, maar bij badminton is snelheid een vereiste. Eigenlijk kan iedereen het... Dat zien we ook bij de jeugd. Iedere donderdagavond komen die jongeren trouw. senioren. En na afloop is iedereen niet weg te branden, want het is reuze gezellig. In feite doen we niet aan competitie, maar wel aan toernooien. Het laatste toernooi wordt in Zoeter- meer gespeeld". Wie meer informatie wil hebben over badminton kan bellen naar Roy de Mink tel. 079 - 314 366; volleybal Toos Janmaat tel. 079 - 314 754; jazzballet Jannet v.d. Wolf tel. 079 - 315 245; gymnastiek Jenny Vink tel. 079 -313 455 verhaal over de sportiviteiten van NAS haar ongemerkt in het zonnetje plaatst. "Dat mag best eens", zal er in Benthui zen klinken bij het lezen van haar story," want ze besteedt menig uurtje aan NAS". uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplokken a.u.b.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9