REGIONIEUWS REGIONIEUWS Nieuwe NVM Koopakte Tennisclub Zevenhuizen Perdijk Eerste paal voor nieuwe aanbouw school Afscheid nemen van Eben*Haëzerschool Kerklaan tijdelijk afgesloten op 19 juli Makelaardij Toernooi succesvol Jeugdclubkampioenschappen Tennisvereniging Love '70 Moerkapelle Koninklijke Onderscheiding Stormvliegers Epilepsie? onds- opbrengst Hoe de duiven vlogen bon voor GRATIS KLEINTJE Zevenhuizen-Vanaf vandaag werkt Per- dijk Makelaardij met de nieuwe NVM- koopakte. De Nederlandse Vereniging van makelaars heeft een nieuwe koo pakte ontwikkeld omdat per 1 januari 1 '991 het Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) wordt ingevoerd, het NBW heeft grote gevolgen voor onroerend goed transacties. Een groot verschil tussen de oude en de nieuwe NVM- koopakte is het feit dat een mondelinge koop tussen particulieren niet meer geldt. De koop is pas gesloten als de handtekeningen daadwerkelijk on de koopakte staan. Kopersbescherming is het uitgangspunt van de wetgever, kort gezegd houdt dit in dat de verkoper meer moet vertellen aan de koper over zijn pand. Als dit onvol doende gebeurt, wordt de verkoper hier op aangesproken. Het kan zelfs gebeuren dat de koper het partd niet meer koopt. Toch krijgt de koper ook een meldings plicht. De verkoper moet namelijk weten hoe de koper het onroerend goed wil gaan gebruiken, want als hij weet dat het huis daarvoor ongeschikt is, dan moet hij dat de koper vertellen. Als de koper twijfelt of het onroerend goed gebruikt kan worden, zoals hij dat wil, dan moet de koper zelf onderzoeken of hij het pand kan gaan gebruiken, zoals hij dit zich voorstelt. Voor de koper en de verkoper wordt het dus belangrijker een makelaar in te schakelen, het kopen en verkopen van een huis wordt een stuk ingewikkelder gezien de eisen die het nieuwe wetboek aan beiden stelt. Ruim eén jaar geleden is binnen de NVM met opleidingen gestart rond de mede- delings- en informatieplicht van make laars die namens kopers of verkopers optreden. Deze seminars werden geor ganiseerd ter voorbereiding op de nieuwe koopakte. Begin dit jaar is gestart met de verplichte bijscholing van de NVM leden voor de nieuwe koopakte. Inmiddels heeft ook makelaar Perdijk van het makelaarskantoor Perdijk dit seminar gevolgd. Dit kantoor is dus volledig op de hoogte van alle nieuwe wetsregels. Moerkapelle-Hoewel de handeling niet officieel gebeurde, was er toch veel belangstel ling toen de eerste paal voor de nieuwe aanbouw van de chr. Rehobothschool de grond inging. Vorige week woensdagmorgen om klokke negen waren schoolbestuur, de heren Koster van het Moerkapelse aannemingsbedrijf dat de bouw realiseert en directeur C.L.M. van Noort en andere leerkrachten, van deze handeling getuige. Het was een prettige bijkomstigheid dat dit hei-kabaai, niet tijdens de schooluren plaatsvond, maar in de vakantie. Na de bouwvakvakantie, die op 20 juli begint, wordt een begin gemaakt met de fundering. Aan beide zijden van de school komen twee lokalen, terwijl het speellokaal, dat een ronde vorm krijgt aan de voorzijde geprojec teerd word. Aannemer Koster verwacht dat de bouw van de vier lokalen plus het speellokaal, medio februari, afgerond is. Nieuwerkerk a.d.IJssel-Dit zijn de oud-leerlingen van groep 8 van de christelijke Eben- Haëzerschool aan de 's Gravenweg, die vorige week afscheid namen. Inpakken en wegwezen....was de titel van de musical die donderdagmorgen, onder tropisch warme omstandigheden voor de schoolkinderen werd gepresenteerd en vrijdagavond voor de ouders. Het was een echt afscheidsfeest, want vanaf dat tijdstip hadden zij vakantie, terwijl de overige kinderen nog een week te gaan hadden... A.s. vrijdag begint voor hen de zomervakantie. Rijneveld-De heer P.J. Fase te Hazerswoude-dorp, kreeg vrijdagmiddag een Ko ninklijke onderscheiding. Hij ontving deze nadat hij 59 jaar in de zuivelsector werkzaam is geweest; 20 jaar bestuurslid was van de Ned.- Bond van Zuivelhandelaren en 15 jaar bestuurslid van de Postduivenvereniging De Reisduif te Hazerswoude. De decoratie werd hem door burgemeester mr. M.J.J.M. Boelen vrijdagmiddag uitgereikt. Nieuwerkerk a.d.IJssel-Op vrijdagmorgen 19 juli zal de Kerklaan vanaf de Batavierlaan tot aan de prins Alexanderlaan voor alle verkeer afgesloten zijn. Dit is nodig in verband met montagewerkzaamheden aan de CAl-mast. De werkzaamheden beginnen om ca. 07.00 uur en duren tot ca. 12.00 uur. Hoofdsponsor de heer G. perdijk reikt de le prijs gemengd dubbel Dl uit aan echtpaar Hack. foto tc zevenhuizen. Zevenhuizen - Onlangs zijn op de banen van Tennisclub Zevenhuizen de finales van het Perdijk Makelaardij-toernooi ge speeld. Hoewel de eerste toernooidag volledig verregende zijn er toch zo'n 235 partijen in de diverse categorieën gespeeld. Voor het eerst werd in de categorie C1 op basis van invitatie gespeeld wat een sj succes'was als kijkspel. De belangstelling in het toernooi J weer overweldigend. Dit motiveaj organisatoren om het volgende Toernooi wederom perfect te or®, renHet toernooi dat de hele week® 1 merkt werd door een hoge mate 3 sportiviteit en gezelligheid, kon dool inzet van vele leden van TZ tot een qj einde komen. Uitslagen HE C: 1. Marcel Bulder 2. Rob Lu--1 DE C2: 1. Irene Boere 2. MartineBi HE C2: 1Perim Jankie 2. Bart Bra DDC2: l.Edwinv. Erk/Erik v.d. Borsboom/Bart Brandse GD C2: 1. Rietveid/Kalkhoven 2.P van Rijs/Truus van Leeuwen (TZ) DE Dl1Van Dijk 2. Evelien Botert (TZ) HE Dl: 1. V.d. Steeg 2. Mac.DonaidI DD Dl: 1. Knobbout/Senerpontj Dijk/Ligtvoet HD Dl: 1. V.d. Steeg/ Heijkoop! Cool/Eland GD Dl: Annelies Hack/HarryhackT 2. Durand/ v.d. Brand HD D2: 1. Nooteboom/Vischers 1 Kalkwijk/Schook GD D2:1Hansen/Hansen 2. Fennavi Lely/Pieter Bart Engelen Moerkapelle-Aan de door Tennisvereni ging Love '70 te Moerkapelle georgani seerde clubkampioenschappen, namen 32 jongeren deel. Zaterdag 29 juni was de finale-dag. op die dag werden 10 partijen gespeeld, onder uitstekende weersom standigheden. De leeftijden van de deel nemers varieerden van 10 t/m 16 jaar. De jongeren van 10 t/m 12 jaar worden "B-tjes" genoemd en van 12 t/m 17 jaar de "A-tjes". Er waren hele leuke en spor tieve partijen te zien. Vooral in de B- categorie was er een onverwachte win naar nl. Hans de Blois. J.E.B 1. Hans de Blois 2e Lennard Tepper. M.E.B. 1. Ellen Ham 2. Vera de Niet M.D.B. 1. Vera de Niet en Ellen Ham 2. Jessica v. Vuurde en Aline E J.D.B. 1. Lennard Tepper en Woi Lengkeek 2. Jacob-Jan v.d. Spek en Hans de BI G.D.B. 1. Wouter Lengkeek en F Ham 2. Lennard Tepper en Vera de Niet j J.E.A. 1. Jeroen Rutgrink 2. Rutger Dickmann M.E.A. 1. Renate Rutgrink 2. Sabrina Gielisse M.D.A. 1. Renate Rutgrink en Sabri Gielisse 2. Patrick Molenaar en Eline v.d. Spe J.D.A. 1. Rutger Dickmann en Wouterc Niet 2. Ruud Lindhoud en Kristian v.d. G.D.A. 1. Renate Rutgrink en Norbe ten Hoopen 2. Sabrina Gielisse en Wouter de Niet. Na afloop van de wedstrijden end uitreiking was er een barbecue, georgar seerd door de jeugdcommissie. Dit een leuke en gezellige afsluiting van d competitie en de jeugdclubkampiw schappen, na de grote vakantie o woensdag 21 augustus a.s. wordterwa met bal- en slagvaardigheidsoeferaif van kinderen van 8 t/m 12 jaar «S® nen. De oudere jeugd vanaf 12 jaar» op vrijdag 23 augustus komen kijken. Tennisvereniging Love '70 heelt j» wachtlijst. Zevenhuizen-De uitslag van de postdui venvlucht vanuit P. St. Maxence jl. za terdag is alsvolgt: De afstand bedroeg 333 km. De duiven vlogen met regen en westenwind. De snelheid van de eerste duif bedroeg 1483.340 m.per min. Uitslag Ton en Ank 1, 10, 18, 21 en 37 J.S. Heijkoop 2, 9, 13, 14, 23, 27, 44 Gebr. Edeling 3 WinenCobyv.d. Hoek4,12,15,28,32, 36 C. v.d. Graaf 5, 16, 17, 33, 34 A. Clazing 6, 24, 30 Joh. Stofberg 7, 8, 38, 39, 45 C. 'Zweere 1129 N. Koppenaal 19, 20 G. Jongenelen 22 Gebr. Wiltenburg 25, 31 Joh. Breedijk 26 P.D. Kranenburg 35 Zevenhuizen-Er namen 760 jonge duiven van De Stormvliegers deel aan de wed vlucht vanuit St. Ghislain op 13 juli met een afstand van 182 km. De duiven werden om 8.00 uur gelost met regen en een westen wind. De snelste duif vloog met een snelheid van 1481.006 m. per min. Uitslag: (overgenomen van lijst) 1. P.D. v. Kranenburg 2. A. Clazing 3. Joh. Stofberg 4. C. v.d. Graaf (14,18, 19, 20, 25, e.d.) 5. M. Strijdhorst (9, 16, e.d.) 6. J.S. Heijkoop 7. Joh. Stofberg 8. C. Nobel (e.d.) 10/11 A. Clazing (13, 23 e.d.) 12. E P. Verschoor 15. M l. Heemsbergen 24. KI. Koppenaal Moerkapelle - De collecte van het Nationaal Epilepsiefonds is weer achter de Dankzij alle gevers en collectanten is er in Moerkapelle f 1500.opgehaalld. Een goed resultaat dat voor velen uitzicht biedt op een beter bestaan. Mevrouw collecte-organisatrice, bedankt iedereen die op enigerlei wijze hieraan heen .Dj dragen. uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen... woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor, kleintjes voor plaatsing in de Dorpskran weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichlplakken a.u.b.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4