REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS Wordt de Burgemeester Klinkhamerweg straks afgesloten voor het doorgaande verkeer? Ruitertjes vierden feest Reactie van de heer P. v.d. Meer, namens de Bewonerscommissie Prijsvraag naamgeving Kerkdiensten Nieuwerkerk fusieziekentiuis a.d. IJssel Kerkdiensten Benthuizen I Medische weekeinddienst Folder Stand van Zaken be bo*p*ki>*Ht, etke ueek weehet meeste nieuwf pagina 12 Dorpskrant 420/31 juli 1991 Verkeersproblematiek Burge meester Klinkhamerweg oplos baar? Op het artikel over de 'Verkeer sproblematiek Burgemeester Klinkhamerweg', dat in de vorige Dorpskrant stond, reageerde de heer P. Hofman, gemeenteraadslid voor de P.v.d.A. telefonisch met enkele op-en aanmerkingen. Hij concludeerde naar aanleiding van het aan de Bewonerscommis sie toegezonden rapport- Dienst Verkeer en Vervoer van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, dat, alhoewel er voorlopig nog geen omleidingsweg kan worden gerealiseerd, er toch wel moge lijkheden zijn om van gemeente wege maatregelen te treffen. Positief rapport "Het rapport is juist positief. Er is naar de Bewonerscommissie geluisterd. Hun suggesties zijn grotendeels positief ontvangen. Hetgeen niet gezegd kan worden van de gemeentelijke plannen. Wij moeten als gemeenteraad goede suggesties van burgers over durven nemen en op korte termijn iets doen nu het nog kan, want 1 januari 1993 gaat de weg over naar de provincie. Het probleem Burge meester Klinkhamerweg wordt volledig erkend door de provincie. Op 19 november, toen wij als PvdA een avond organiseerden in het kader van de gemeenteraadsver kiezingen hebben wij de Brede- weg-mogelijkheid aangekaart en is er goed geluisterd door gedepu teerde Hans v.d. Vlist. De Bewonerscommissie denkt mee en heeft goed onderbouwde ideeën ingebracht, waarnaar wij als gemeenteraad dienen te luiste ren. Er komt dus op korte termijn geen omleidingsweg, maar als de gemeente maatregelen durft te ne men kan het wel versneld worden. Deze maatregelen zijn: a. Gebruik maken van de TW 69 Bredeweg, als doorgaande route Al2 - A20. Het bedrijventerrein achter de veiling kan door verbre ding van de Bredeweg beter ont sloten worden. b. De B.K. weg dient afgesloten te worden voor het doorgaand ver keer. Een B-weg houden voor bestem mingsverkeer. c. Het vrachtverkeer dient uit oog punt van verkeersoverlast en mi- lieuargumenten te worden ge stopt. De door de PvdA gewenste veilige fietsroute langs de B.K. weg is ook door dat steeds toenemende vrachtverkeer verziekt. Dus maatregelen 'nu'", is het de vies van de fractie-voorzitter van de PvdA. "Het rapport van de dienst Verkeer en Vervoer, van meneer Vink, is een uitstekend rapport. We hebben hem ermee gecompli menteerd. In feite ligt het aantal auto's welke in het rapport genoemd wordt, dat uit Zevenhuizen komt, veel lager dan 35%, want dat zou dan beteke nen op 13.000 auto's 5000 uit Ze venhuizen per dag. Met dit rapport erkent de provin cie de problematiek van de B.Klinkhamerweg en het teveel aan Decibel (ca. 70 Db) geluidso verlast. Een omleidingsweg kost veel geld. Nu hangt daar de beslissing op, maar het is een kwestie van priori teiten stellen. Het is nu zaak van de gemeente raad om de problematiek te erken nen en dit rapport te gebruiken als uitgangspunt voor concrete maat regelen. Ik hoorde dat in de werkgroep, waarin één van ons zitting heeft, de heer Vos van Rijkswaterstaat ge- Uiteindelij k moet de weg helemaal I afgesloten worden voor het door- f gaande verkeer. Er is een stukje moed en durf voor nodig om te zeggen "Oké de Klink-1 hamerweg sluiten we af", maar je moet een keuze maken uit het minst kwade, omdat er geen I noord-zuid-verbinding is, die er| wel had moeten zijn. De verkeersproblematiek van del Burg.Klinkhamerweg is een lande-| lijk probleem. Door het treffen van bovenstaande I maatregelen versnel je de aanleg van een omleidingsweg. De organisatie van het wegtrans-J port zal dan een ander economisch belang hebben, b.v. de veilingenI zullen dan wel op hun achterstel benen staan, maar je vergrootI daarmee de groep van belanghebl benden voor een omledingsweg. Voor de economische belangen wordt veel gedaan en darmee| wordt de prioriteit voor de omlei-1 dingsweg verhoogd en is er meer geld voor beschikbaar. i M f k. m Benthuizen - Mevrouw Bom was vorige week zaterdagmiddaghet stralende middelpunt tijdens een ruiterfeest waarop haar tien ajrig bestaan gevierd werd als eigenaresse van 'De Ruitertjes". Er werden diverse pony-en paardenspelen gehouden, een rijtoer gemaakt en natuurlijk ontbrak ook het ringsteken niet. zegd heeft "Ik wil concrete maatre gelen voor de Burgemeester Klink hamerweg". Geweldig dat de provincie een groot aantal suggesties van ons overgenomen heeft en hier positief achter staat. Uit het rapport blijkt dat de provin cie keiharde maatregelen niet af wijst, maar bespreekbaar vindt. Op korte termijn is al een aantal maatregelen uitvoerbaar. Afsluiten van Burg.Klinkhamerweg? - Ten eerste: wijziging van de be wegwijzering op de beide rijkswe gen. Het doorgaande verkeer via de rijkswegen A12 en A 20 vanaf de Bredeweg naar de resp. snelwegen leiden. Daardoor wordt de doorgaande weg door Zevenhuizen al ontlast. Ten tweede: het vrachtverkeer weren. Een impopulaire maatregelmaar het kan zo niet langer en de maatre gel ligt nu voor de hand, zoals in het provinciale rapport wordt aan gegeven. Opheffen parkeerverbod? Een andere directe oplossing is het I opheffen van het parkeerverbod op de Burg.Klinkhamerweg. Als alle bewoners hun auto opdej weg parkeren, is er haast geenj doorgang meer. De gemeente kan tal van maatrege-j len nemen, de provincie staat er| welwillend tegenover. Nu kan het nog tot 1 januari 1993 is 1 de gemeente nog steeds beheer-1 der van de BK weg in de bebouwde I kom. Juist door het treffen van maatre-i gelen, wordt de druk voor een I omleidingsweg aan alle kantenver-I groot. Heel lang was de B.K. weg een prol bleem van de bewoners alleen. I maar dan wordt het ook een pro-I bleem voor alle automobilisten die| gebruikmaken van deze weg. De Provincie erkent het probleem I Laten wij: Gemeenteraad vanl Moerhuizen, Politieke partijen, B I en W. en Bewoners, dit gebruiken I om direct maatregelen voor del Burgemeester Klinkhamerweg te treffen!" Bleuland en St. Jozef samen is....? Gouda-Regio - Wie weet er een naam voor het nieuwe gefuseerde ziekenhuis? Na enige maanden van voorberei ding tekenden op donderdag 4 juli het Bleuland Ziekenhuis en het St. Jozef Ziekenhuis te Gouda, de in tentieverklaring om te komen tot een fusie van beide ziekenhuizen. Daarmee werd een belangrijke stap gezet op een door beide zie kenhuizen gekozen traject dat er uiteindelijk toe moet leiden dat op januari 1992 de beoogde fusie ook een feit wordt. Daar waar op 1 januari 1992 dus sprake zal zijn van één nieuwe zie kenhuisorganisatie, bestaat er vanuit de organisatie, het zieken huis een naam te geven. Een naam die- in welke betekenis dan ook- 'passend' zal blijken te zijn voor het nieuwe ziekenhuis. Behalve dat het ziekenhuis aan veel mensen werkgelegenheid zal bieden, is het in de eerste plaats bedoeld als een instelling van ge zondheidszorg ten behoeve van alle inwoners van de regio Midden- Holland. Ter ondersteuning van die gedach ten worden alle medewerkers, maar ook alle inwoners van de re gio, uitgenodigd een naam te ver zinnen en die aan de organisatie van beide ziekenhuizen, toe te zenden. Deze naam dient toepasselijk te zijn op het nieuwe fusieziekenhuis. Bij de schriftelijke inzending dient men tevens te vermelden op grond van welke overwegingen men tot die naams-keuze is gekomen. Schriftelijke reacties van de deel nemers aan deze prijsvraag moe ten voor 30 september a.s. inzen den. Zij kunnen dit doen aan: Jury naamgeving fusieziekenhuis, Postbus 222, 2800 AE Gouda. Een door beide ziekenhuizen te benoemen jury beoordeelt de in zendingen en kiest de naam. Indien meerdere personen de meest passende naam' blijken te hebben ingediend, zal de uitein delijke winnaar/winnares door lo ting worden aangewezen. De winnende persoon wordt be loond met een bedrag van f 2000,—. Bekendmaking van de uitslag van de prijsvraag vindt plaats op een nader bekend te maken tijdstip in oktober/november. (Zie advertentie in deze Dorps krant) zondag 4 augustus Hervormde Gemeente oude kerk 9.30 uur ds. Kagchelland Kamerik: 18.45 uur ds. J.J. Verna nieuwe kerk 9.30 uur ds. J.J. Verhaar 17.00 uur ds. Kleermaker Herv/Geref. in De Bron 9.30 uur ds. J.C. v.d. Meent Utrecht; 19.00 uur ds. E. Hoogerwerf R.K. St. Joseph m no uur| zaterdag 19.00 uur parochiekerk pastor Berrevoets; zondag l»-uu I idem Geref.Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst Zondag 4 augustus Herv.Gem. geen opgave Herv./Geref. De Hoeksteen 10.00 uur ds. D. van Arkel Benthuizen Geref.Gem. leesdienst 18.00 uur leesdienst De bekende folder "Stand van Za ken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen" is weer versche nen. In dit halfjaarlijkse overzicht staan de nieuwe uitkeringsbedragen en premiepercentages vermeld, Daarnaast is in de folder een korte omschrijving van de verschillende sociale verzekeringen en voorzie ningen opgenomen. "Stand van Zaken" is een uitgave van de Ministeries van Sociale Za ken en Werkgelegenheid en Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtingscentrum So ciale Verzekering. De folder is te bestellen bij het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering Rhijnspoorplein 1 1091 GC Amsterdam tel. 020 -5600 955 3 en 4 augustus dokter R.J.M.P. van Wiechen Voorofscheweg koop tel. 01727-14450 182 Bos-

Dorpskrant | 1991 | | pagina 12