Met het oog op de winter Elkaar ontmoeten schept vreugde in 't leven w De duiven vlogen <0|)s iJooitjc toiwt JenaaimmgoudlfKie Bloemenveiling Holland start Foto's Foto's Foto's Kerkdiensten cursusprogramma in september Waddinx n Kruiskerk passage dat boe ie in ie dotpfkuMt!M 6160- 2269 c O Gratis boekje: Dit mooie Intercard-boekje krijg je bij ons, wanneer je als as. bruidspaar, zon mooie trouwkaart uitzoekt uit de nieuwe Intercard-kollektie lü iiitercaril Jullie eigen naam en trouwdatum in goudfolie op luciferdoosjes, menukaarten onderzettertjes enz Kom eens langs drukkerij elgersma - dorpsstraat 62a - zevenhuizen - telefoon 01802-2289 pagina 14 Dorpskrant 420/31 juli 1991 Oud-Verlaat heeft een 'levendi ge' ouderen-soos Zevenhuizen/Oud-Verlaat-Veel ouderen kijken al met verlangen uit naar september. Dan is de va kantie voorbij en zien ze elkaar weer elke veertien dagen in ge bouw "De Vierkap". Wat zullen ze elkaar weer veel te vertellen heb ben, want in twee maanden kan er veel gebeuren! Levensvreugd Ouderensoos "Levensvreugd" biedt 55- plussers gelegenheid el kaar te ontmoeten, met elkaar te praten, te luisteren, spelletjes te doen en van gedachten te wisse len. Een bijeenkomst waar de trouwe bezoekers naar uitkijken. Het zijn niet alleen de inwoners van Oud-Verlaat, maar ook oude ren uit Zevenhuizen die deze mid dagen trouw bezoeken. "Juist omdat er niet altijd een pro gramma is en er de gelegenheid geboden wordt om een gezellig babbeltje te maken, zijn deze mid dagen zo aantrekkelijk", denken de dames van de Hervormde Vrou wendienst die deze middagen or ganiseren. Met deze drie toegewijden uit Oud- Verlaat heeft de Dorpskrant een gesprek 'met het oog op de winter' Het zijn de dames Alie Bos- Krijgs man, haar schoonzuster Janny Reijm-Bos en Janny Stofberg-Kool. Hoe de Soos ontstond "De Soos voorziet hier in een be hoefte", zegt mevrouw Stofberg. "Het was een goed idee van meneer Van den Berg", reageert mevrouw Reijm. Ze verduidelijkt: "Meneer Van den Berg is thans predikant van de Hervormde Gemeente Geesbrug en destijds pastoraal medewerker van de Hervormde Gemeente Ze venhuizen, in Oud-Verlaat. Hij vond dat er zeker bij de oude ren wel behoefte zou zijn aan con tact. Normaal gesproken zien de kerkmensen elkaar alleen even op zondag in de Hervormde Kapel, maar eens gezellig bijkletsen of de laatste wetenswaardigheden uit wisselen, daarvoor was er door de week geen gelegenheid. Natuurlijk is er wel een vrouwenvereniging, maar ook mannen vinden het leuk om elkaar te ontmoeten". Me vrouw Bos:"We zijn destijds, bijna tien jaar geleden, in het oude Groe- nekruisgebouw begonnen en later, toen gebouw "De Vierkap" ge reedkwam, vonden we daar onder dak". Uitje Mb De dames vertellen dat het gemid delde aantal bezoekers zeker 25 per keer bedraagt, maar dat aan het jaarlijks reisje zeker meer dan 40 deelnemers telt. "Mannen en vrouwen die jonger zijn dan 55 jaar gaan ook graag mee. Daaruit blijkt de saamhorig heid van Oud-Verlaat", conclu deert mevrouw Bos. Dit jaar is het uitstapje naar Am sterdam geweest, is Madame Tus- saud bezocht op de nieuwe lokatie komen ze gegarandeerd zoveel en zolang ze kunnen, naar de Soos- middagen", knikt mevrouw Reijm. Bijzondere notulen Mevrouw Stofberg: "En van elke bijeenkomst maakt mevrouw Maasland erge leuke notulen". "Ja", zegt mevrouw Bos "ook al is er niks bijzonders gebeurd die middag, dan lijkt het op de volgen de bijeenkomst, als zij de notulen voorleest dat het een bijzondere middag was". Sint Nicolaas wordt met een gezel lige Bingo-middag gevierd en ter gelegenheid van de christelijke feestdagen worden er speciale 'wijdingen' gehouden, zoals een Kerstwijding en een Paaswijding. Opening Verder worden de veertiendaagse bijeenkomsten altijd door: óf de Hervormde predikant, óf de pasto raal medewerker geopend. Dat waren de afgelopen jaren ds.Gaasbeek en ds. Van Eijk. De 11 Op de foto (archief Levensvreugd) rechts drie predikanten: V.d.Berg, Gaasbeek en V. Eijk. Op de voorgrond links mevr. Sonneveld, tijdens een voordracht met mevr. Groeneweg tijdens de lustrumviering van de Ouderensoos in Oud-Verlaat, ca. 4 1/2 jaar geleden. en is genoten van de boottocht door de Amsterdamse grachten. "Hoewel de middagen uitgaan van de Hervormde kerk, worden ze ook bezocht door mensen die geen kerkgangers zijn. De Soos is dan ook bedoeld voor mensen van alle gezindten. Het is jammer dat oude ren vaak wegtrekken uit Oud-Ver laat, omdat er in Oud-Verlaat geen woningen voor ouderen zijn. Zo verhuizen inwoners naar Zeven huizen-dorp of naar Ommoord of Zevenkamp. Als ze zelf nog auto rijden of mee kunnen rijden dan Programma De dames stellen dat het accent van de bijeenkomst ligt op de 'ont moeting' met elkaar. Een enkele keer worden er sprekers uitgeno digd. De eerste keer dat het in het nieuwe seizoen gebeurt komt er een 'loods' vertellen over zijn werk. Door de aanwezigen is er in de afgelopen jaren meerdere malen genoten van de dia's van mooie plekjes in zevenhuizen, gemaakt door Arie Krijgsman en vertoon den anderen dia's van o.a. Israël. heer Verbeeke neemt de plaats in van laatstgenoemde nu deze ver trokken is. Mevrouw Stofbergf'Iedereen is zo blij elkaar weer te zien dat het niet meevalt om de aanwezigen stil te krijgen voor de opening. Natuurlijk is er dan wel aandacht. Er wordt altijd uit volle borst meegezongen met de liederen. De ouderen ken nen de Psalmen in oude berijming en de oude Gezangen, die zo mooi zijn, nog uit hun hoofd". "Wij ook hoor", klinkt het in koor. Ze vertellen dat na het officiële ge deelte met gebed, Bijbellezing zingen, de predikant of pasto hulp weer weggaat. Zij hebben thee-en koffiepauze, waarna spelletjes klaargezet worden Genoten wordt van een spell rummycup, klaverjassen of len. "En als er mensen zijn dieg' zin hebben, maken weeenpra met hen, of gaan zeil sjoelen vragen hen met ons mee te d Gegarandeerd dat men dan de brug is. Maar als iemand li toekijkt of praat, dan is het goed. Op de Soos is niks verplic stelt mevrouw Reijm. Hoe komen jullie aan financi "Wel met de onlangs gehou braderie tijdens het Zomerfe hebben we toch maar liefst honderd gulden verdiend met verkoop van pannekoeken en het sjoelen. Dat tikt weer le: aan", lacht mevrouw Bos Zij en de anderen verduidelij dat de Soos-middagen in princ gratis zijn, maar er worden on! ten gemaakt. De zaal moet beta worden en de consumpties. Al sprekers komen moeten die betaald worden en zo niet, dani: wel een reiskostenvergoeding. Er staat daarom een bus op t waarin iedereen een 'vrijegift' deponeren. "En is er een tekort dan mogen bij de kerk aankloppen", weet vrouw Stofberg. Mevrouw Reijm vertelt dat dej gen altijd bedacht worden met plantje. "Ze mogen ook altijd een lied geven dat we samen zingen tijd de bijeenkomst", vertelt mevr Bos. "Ze rekenen er ook op dat voor een traktatie zorgen. De ja in kwestie doet daarvoor traatje in de bus". Hoewel de HVD-sters Bos, Reij Stofberg, dit interview, vanw de vakantie, eigenlijk op een vroeg tijdstip in de Dorpskr vinden geplaatst, vermelden toch alvast de datum van de ee Soos-middag, nl. dinsdag 11 tembera.s. van 14.30 tot 16.30 ledereen die 55 jaar of ouder i vervolgens eenmaal per vee dagen, hartelijk welkom in geb "De Vierkap". En... tegen de tijd dat het 1 tember is, hopen we nog een innering' te publiceren in Dorpskrant.... De dames beloven hieraan te» inneren... Hpt (Tphpnrt nnaal ppn«; nat nartirn- Afhalipn lil Westland Berkel Bloemenveilin gen Holland verzorgt dit najaar weer een aantal cursussen op het gebied van de tuinbouw, het gaat in totaal om vier cursus sen: Inkoperscursus Snijbloemen, Inkoperscursus Planten, Export/ marketingcursus en Kopen op de klok. Al deze cursussen worden gege ven door mensen uit de praktijk en externe deskundigen. Deze intensieve 'on the job' trai ningen hebben bewezen zeer waardevol te zijn. Inlichtingen tel. 01740- 33431 (Ex port Marketingcursus) tel. 01892-40202 (Kopen op de klok) Het gebeurt nogal eens dat particu lieren en verenigingen bij hun arti kelen (kleuren)foto's inzenden. Voor alle duidelijkheid: Dit kan. uitstekend zelfs, mits de foto dichtbij genomen is. Dus geen zij-omgeving op de foto, maar wel goed de gezichten s.v.p. en... als het mogelijk is zwart/ wit Afhalen Elke geplaatste foto is de dag na de verschijning, op donderdag dus, tegen een vergoeding van vijf gul den, af te halen aan de drukkerij. Dorpsstraat 62 a, Zevenhuizen. Het kan gebeuren dat er meerdere personen op de foto staan en een ander je al voor is geweest. Er bestaat de mogelijkheid om bij te bestellen ad. f 7,50 per foto. Redactie Zondag 11 augustus 8.30 en 14.45 uur ds.L.S.K.Hoo doorn Zevenhuizen- De postduiven van "De Stormvlie- gers" vlogen naar St. Quentin met een afstand van 258 km. 736 namen aan dit vlieggebeuren deel. De duiven werden om 12.50 uur gelost met een veranderlijke wind. De eerste duif, van de heer N. Koppenaal vloog met een snelheid van 1309.847 m. per min. A. Clazing werd tweede en derde en zevende en negende. C. Zweere, vierde en veertiende en vervol gens kwamen de duiven van Joh. Stofberg, de één als zesde, terwijl er ook duiven van hem op de twaal- de en dertiende plaats eindigden. J.S. Heijkoop had duiven die acht ste en als zestiende en zeventiende eindigden. Er waren heel wat prijzen te ver delen. Er vlogen 213 duiven vanuit Etam- pes met een afstand van 436 km. uitslag: 1. D.C. den Hertog; 2/3/20 C.v.d. Graaf; 4. E.P. Verschoor; 5/9/ 19 N. Koppenaal; 6. Joh. Breedijk; 7. C. Zweere/12; 11 en 13 M. Strijd- horst; 14/18. W.C. Hoek diersp. 15. A. Clazing; 16. Joh. Stofberg; 17. B. Breedijk C5 een goede keuze

Dorpskrant | 1991 | | pagina 14