9,98 2,49 0,99 Z,98 REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS Zakelijk bekeken: Grenko Shoarma vlees kilo kilo handperen J Mini puntjes 10 voor kilobak huzarensalade 50% korting op alle Hijdra (fooi'leuke HANS KOELHUIS 30% korting op ai Tervisielegging ontwerp- bestemmingsplan Slootweg ..tv* vlN nog 2 weken kunt U profiteren van onze grandioze verbouwingsopruiming in onze speelgoedafdeling artikelen met een rode sticker artikelen met een groene sticker o.a. Lego, Siku, Britains, Pluche, Playmobil, Radiografische auto's enz. enz. Profiteer snel, want deze kans| krijgt u maar één keer. winkelcentrum| "de Korf" Benthuizen 0 79 - 313443 pagina 6 Dorpskrant 420/31 juli 1991 yJeek&wi PRIJSVOORDEEL Pr. Wilem Alexanderplein 7 Benthuizen - Tel. 079-314882 Prijswijzigingen en/of uitverkocht voorbehouden. Een kwestie van ondernemersdurf Zevenhuizen-"Er is zoveel te ver krijgen op het gebied van verpak kingsmateriaal dat je er een huis mee in zou kunnen pakken". Dat zegt de 33-jarige Jan Schenk. Hij toonde ondernemersdurf door twee jaar geleden met een groot handel in verpakkingsmateriaal van start te gaan. Deze werd bij de Kamer van Koophandel ingeschreven onder de naam GRENKO. Op de bestelwagen waarin Jan Schenk zich verplaatst naar de clientele in de regio, prijkt deze naam in het rood, terwijl 'groot handel in verpakkingsmaterialen' op een grijze band geprojecteerd staat. Hiervoor zorgde weer een andere Zevenhuizense ondernemer, nl. Van Vliet design. Om gezondheidsredenen moest Schenk met zijn beroep als auto- spuiter stoppen. Omdat hij van nature over enig zakelijk instinct beschikt dacht hij aanvankelijk een groothandel te starten in autolakken. Het idee 'groothandel' sprak hem bovendien aan omdat er geen za kelijke voorwaarden aan verbon den zijn je bij de Kamer van Koophandel in te laten schrijven. Groothandelaar is namelijk een vrij beroep. Om zich heenkijkend had hij ook al ontdekt dat er in de industrie' en het bedrijfsleven, veel verpak kingsmateriaal gebruikt werd. Die branche leek hem aantrekkelijker. Hij bleek echter niet de enige te zijn die deze gedachte koesterde, want op marktverkenning en bij het af leggen van bezoekjes aan indus triëlen, grote bedrijven en kwekers van potplanten, bleek dat het ook in deze branche 'knokken' gebla zen is. "Echter doordat ik weinig be- drijfsonkosten maak en het om hele grote hoeveelheden gaat, kan ik concurreren met de gevestigden op dit gebied. Het heeft me veel moeite gekost om een klantenkring in het indus triegebied van Rotterdam, Capelle a.d. IJssel, Nieuwerkerk a.d. IJssel en Zevenhuizen/Moerkapelle, op te bouwen. Dat is aardig gelukt, maar ik moet niet denken op m'n lauweren te kunnen rusten. Steeds weer opnieuw moet je alert zijn en de klanten langsgaan. Voor hen is verpakkingsmateriaal een 'weggooiartikel' waarvoor ze weinig geld over hebben. Het zou mooi zijn als elk bezoek inderdaad een klant op zou leve ren. Soms moet je diverse malen te rugkomen en dan nog komt er nog geen order. Dat het recyclingfolie een toe komst heeft, is een feit. Er is steeds meer vraag naar. Ook voor een dergelijke afvalzak in re creatiegebieden. Ik heb het vuur uit m'n sloffen gelo pen om een dergelijke order te krijgen, maar helaas gemist. Het is leuk als je bij een bedrijf komt en vertelt dat je een een manszaak hebt, geassisteerd door je vrouw en ze instemmend knik ken met iets van begrip omdat zij destijds ook zo begonnen zijn. Vaak is het dan een kwestie van 'gunnen'". Jan Schenk, die een opslagplaats in Oud-Verlaat heeft en het vervoer van bestellingen verpakkingsma terialen regelt met bodediensten, gaat er prat op dat de verpak kingsmaterialen die hij levert, waarvan het meeste wikkelfolie is,geen gevaar voor het milieu op levert. Verder heeft hij tape dat, na dienst gedaan te hebbenop een natuurlijke wijze afbreekt. Hij noemt voorbeelden waar voor wikkelfolie nog meer dienst doet: om pallets bij elkaar te houden, planten worden ermee omwonden zodat ze zo op de kar naar de veiling kunnen worden vervoerd. Luchtkussenfolie in de meubelb ranche, krimpfolies in de indus trie ,'masking-tape' voor schil ders -en stucadoorsbedrijven e.d. "Uiteraard kunnen b.v. de tapes bedrukt worden met de naam van het bewuste bedrijf. Daarvoor heb ik een adres in het buitenland. soms is snelheid geboden.." Kamper van Koophandel Ondernemer Schenk stelt dat het hem nooit gelukt was om een der gelijke groothandel te starten als hij geen ruggesteuntje van de Ka mer van Koophandel had gehad. Alle informatie over fabrieken van verpakkingsmaterialen, im porteurs e.d. wist hij zo te vin den. Inmiddels is hij zelf ook een beetje importeur geworden en weet hij op internationaal terrein de weg in 'verpakkings-land'. De Dorpskrant wenst Schenk 'goede zaken' met GRENKO De burgemeester van de gemeente Rijneveld maakt, ingevolge J[! ,1 1, van de Wet op de Ruimteli|ke Ordening, bekend, dat vanaf 'Ka'7[.j de één maand, ter gemeentesekretarie voor een ieder ter inzag1- door de gemeente Zoetermeer tervisie gelegde - ontwerp oes i "Slootweg". „Bi Dit bestemmingsplan is gelegen langs de Slootweg, ten wcstoi zen, grenzend aan de gemeentegrens van Zoetermeer. r()|1_ In het zuidwesten wordt het plangebied begrensd door een smH de bestemming recreatieve doeleinden en de Benthuizcrplas. Hazerswoude-Rijndijk, 24 |uli 1991 De burgemeester van Rijneveld Mr. M.J.J.M. Boelen

Dorpskrant | 1991 | | pagina 6