REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS rde lustrum Schaakvereniging Moerkapelle Sipltaan met schaakgrootmeester John v.d. WÊÊÊm wiel op 31 augustus De Diamond voor gewoon er lekker uit Munten over? Er is er maar Eén! Grote verloting o Lustrum-simultaan met John v.d. Wiel Onropn foto O H Langs deze weg worden particulie- 1UIU 0 ren opgeroepen die materiaal zoals Dorpskrant 421/7 augustus 1991 pagina 9 let oog op... de lustrumviering Schaken: Inspannende ontspanning! kei oog op de winter", maar a I op de aanstaande lus nering op 31 augustus in 'u/s "Op Moer" waarop een Itaanwedstrijd gespeeld I door één van de beste akgrootmeesters van Neder- John v.d. Wiel, wisselen we gedachten over het onder- schaak' met Dick Bac. Of- n hijzelf beslist niet een- Iwil staan is daar geen ont- n aan, omdat de voorzitter Schaakvereniging Moerkapel- 't alleen een fervent schaak- :bber is, maar hij is tevens hel tweede achtereenvolgen- 'ar 'clubkampioen iapelle - "Schaken is ontzet- ontspannend. Je zet ai je ge ilen ervoor opzij en bent alleen bezig met je partij. Het vergt sntratie en inspanning, maar iseengeweldige sport, stellingis altijd anders. In 15 jaar iknog nooit eenzelfde partij ge- Jd. Het is ontzettend leuk om oplossing te zoeken. Het nagaan alle stellingen is steeds een uit vindt de voorzitter van vereniging Moerkapelle. genen die dezelfde hobby 'sport' beoefenen zullen dit beamen.... tiien zijn er schakers die tot (er de stap niet waagden om zich ten vereniging aan te sluiten en tenze net zo enthousiast als de -...-pelse schakers dat al 15 jaar Levendige Schaakclub ^vereniging Moerkapelle, die rde lustrum op 51 augustus meteensimultaanwedstrijd, is 'levendige vereniging met trouwe "'ers met een verschillende ^schappelijke status, opleiding ben al dan niet een kerkelijke "Crgrond. hebben bouwvakkers, onderne- arabtenaren, leraren, academi- frecamensen enzovoort. Het is ^mengde groep van 'mannen' tiet allemaal echt een beroep "waarin exact gedacht wordt, stelling dat schakers exacte ®ti zijn mag dan wel als juist mersteld worden, helemaal ze- 8 het niet". Eigen zaal 8 dat de Moerkapelse schakers reuzegoed met elkaar kunnen fn en urenlang over hun ge- fdtappelijke liefhebberij kun- h°men', maar bovenal hun analyserend. •*ven dat niet aan de bar van Muis "Op Moer" te doen, maar n de ruimte in een zaal die Jfrrei,igingen als 'selfservice' Mt kan worden. 'gavond wel een geschikte avond om te schaken? Schaken is zo fascinerend u je zo geboeid, dat je er wel- van kunt slapen. Ik zou er i moeten denken om de vol- dag weer voor de klas te staan en les te geven", zegt sar wiskunde en economie aan K'ar in Gouda. wkele maal is er weieens een Witiewedstrijd door de week. zijn gelukkig uitzonderin- ^"Bac stelt dat ook de andere ai, ^jdagavond de ideaalste tv,-. vinden en juist door de ng hun werk kunnen verge- ,i^e Vr'jdagavond bij uitste'k inlaVOnd zou z')n doet geen Tze Bac'want er zijn nog a nden die daarvoor kunnen "ze t^a°' koffie serverend, ■liikea de vr'jdagavond een vavond te vinden om klusjes kam 'tlze. 'n de week niet aan Hij -it et !s mijn avond", zegt 'kunnen1?6 'ets be'angrijks heb- i De, ons afmelden. Zes- i. jes.eizoen kunnen we dat ten I''n! dan een gedeelte van J,'l geteld, waardoor het Moerkapelle heeft op dit moment geen jonge schakers. Wel jongeren die inmiddels al tot de 20 plussers behoren. Zij leerden destijds scha ken van hun vaders of van de leden van de schaakclub. Overigens is de vrijdagavond voor studenten op ka mers ook een prima avond, als zij voor het weekeinde naar huis ko men.... "Er heeft ook wat jeugd afgehaakt vanwege hun studie, of door concur rerende sporten. Schaken slaat bij de jeugd boven de 16 jaar niet zo aan". Volgend jaar jeugdschaak?! <SHL. Op de foto Links vier leden van Schaakvereniging Moerkapelle in diep gepeins verzonken. Ie v.links: D. Bac. Naast hem W. Vroegindeweij. J®P' kost", reageert Bac. •tijdJ^11 voor iedereen W °nd voor de jeugd aan s. valt te betwijfelen. Hoewel Schaakvereniging Moerka pelle geen jeugdschaak heeft, ligt het in de bedoeling om het volgend jaar weer een poging te doen om dit van de grond te tillen, want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst Schaakvereniging Moerkapelle mag dan een ledental van ca. 30 a 35 heb ben (op de vrijdagavond is er altijd een trouwe opkomst van ca 25) een nieuwe aanwas is toch belangrijk voor het voortbestaan van de vereni ging. "Graag zien we onze schaak club uitgebreid. Er moeten vooral in Zevenhuizen nog diverse schakers wonen die mee willen doen. Onze zaal biedt nog ruimte tot een vijftig tal", glundert Bac. Hij is de enige in huize Bac die schaakt. Z'n vrouw noch zijn drie dochters tonen aspira ties om de schaaksport te leren. Schaakklok "En het is toch zo'n geweldige sport", klinkt het nog eens waarna hij de tijdsindeling van het schaken uitlegt. Dat gebeurt aan de hand van de schaakklok die één van de dochter tjes tevoorschijn haalt. "Elke partij moet opgeschreven wor den. We moeten 35 zetten per zeven kwartier doen per persoon. Dat betekent 210 minuten voor een partij. Als je daaraan niet komt ga je door de vlag en heb je verloren. Je kunt door de eerste zetten snel te doen, tijd sparen voor de zetten die wat meer denkwerk vergen. Na elke zet die jij doet geef je de klok een tik, die dan stil staat. De klok van de tegenpartij gaat dan draaien"." Hij benadrukt dat je met dammen ook wei vooruit moet denken, maar dat je met schaak veel meer mogelijk heden hebt, o.a. met paardespron- gen. Promotieklasse Dat de Moerkapelse Schaakvereni ging hele goede schakers 'in huis' heeft, lijdt geen twijfel. De club speelt namelijk op het hoogste niveau in de regio, in de promotieklasse. In de verre omtrek is er geen schaakclub die z'n krachten met de Moerkapelse kan meten. Het heeft er even op gele ken dat de club in de landelijke com petitie zou gaan" spelen, maar dan moet er ook op zaterdag gespeeld worden en dat hoeft van Bac niet. Seizoen "We beginnen in september en spe len tot aan het voorjaar als groep. Daarna worden er groepjes gevormd met spelers van gelijke sterkte. Die groepjes bestaan uit zes schakers. Dus lees je in de Dorpskrant de uit slag van b.v. groep A, groep B, C, D, E en/of F. Verder spelen we eenmaal per maand mee in de competitie. Groep A speelt onderling om de wis selbeker. Tja dat ik die gewonnen heb doet me niet zoveel hoor. Het is leuk, deze blijft op de kast staan, maar de gewone beker die je ernaast krijgt om voor jezelf te houden, ver dwijnt meestal in een schoenendoos op zolder. En af en toe houden we opruiming", lacht hij. ...De beker wordt even van de kast gehaald In deze wisselbeker zijn heel wat na men gegraveerd. Kampioenen werden: 1977 W. Vroegindeweij; '78 B. van Geffen; '79 P. Vis; 1980 W. Vroeginde- Opening van zaken: Waddinxveen-In de Passage te Waddinxveen is een nieuw etablis sement geopend dat de naam "Diamond" draagt. Het is een hore cagelegenheid waar men op ge moedelijke wijze een pilsje kan pakken, een maaltijd zonder franje kan nuttigen en snookers en bil- jardfreaks hun hart op kunnen ha len. Er zijn maar liefst drie profes sionele biljart- en twee snookerta fels. Er kan gespeeld worden zon der commentaar van toeschou wers want de biljart- en snookert afels staan in een aparte ruimte. "Diamond" biedt de gezelligheid van een café, lekker eten zonder poespas en de mogelijkheid om ballen te laten rollen. Iedere werkdag is er een gezellig borreluurtje nl. het zgn. 'happy hour' van 17.00 tot 18.30 uur. De openingstijden zijn verder van maandag tot en met donderdag van 12.00 tot 24.00 uur, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 01.00 uur en op zondag van 15.00 tot 24.00 uur. Ook tijdens de vakantieperiode is deze Diamond elke dag geopend. Gevestigd aan de Passage 210 te Waddinxveen. Waddinxveen - De Werkgroep "Anti-Apartheid Waddinxveen" zal ook dit jaar weer aan de basis scholen medewerking vragen bij het inzamelen van overgebleven muntgeld (papiergeld is ook wel kom) van de zomervakantie. Vorig jaar deden 10 scholen mee en bracht de aktie vierduizend gulden op. Dit geld is besteed aan twee projecten in Namibië en Zuid- Afrika. Dit jaar hebben 11 scholen hun medewerking toegezegd, te weten: alle vijf de openbare scho len, de vier katholieke basisscho len en de Koningin Beatrixschool. In de eerste schoolweek (half au gustus) zullen de leerlingen van groep acht het muntgeld bij hun familie en kennissen inzamelen. Houdt u uw overgebleven vakan tiegeld dus apart, want de kans is groot dat dit door één van de leer lingen opgehaald zal worden. Deze aktie gaat vergezeld van een informatie-aktie aan de leerlingen over de apartheidsproblemen in de zuidelijke landen van Afrika. Uit de vele vragen om steun heeft de werkgroep dit jaar gekozen voor het voortzetten van steun aan de organisatie van zwarte dienstbo des die er onder meer voor strij den samen met hun kinderen dichtbij hun werkplek te mogen wonen. Als nieuw projekt wordt steun verleend aan een eenvoudi ge praktijkschool in Namibië, waar zwarte jongeren zonder opleiding vakkennis wordt bijgebracht. Voor f 10.000,kan daar een jaar een leerkracht worden aange steld. Als afsluiting van de muntenaktie wordt in september in de openba re bibliotheek een tentoonstelling over de problemen van de zwarte bevolking in Zuid-Afrika gehou den, waarbij aandacht wordt ge vraagd voor de twee projekten die de werkgroep steunt en voor de boeken over zuidelijk Afrika. weij; '81 D. Bac; '82 W. Vroegindewe ij; '83 G. van ommeren. Vervolgens 3 jaartallen achtereen de naam van W. Vroegindeweij en in '87 G. van Om meren, '88 B. van Geffen; '89 G. van Ommeren en '90 en '91 D. Bac. De heer Bac, nog niet zolang terug van vakantie, kijkt al met spanning uit naar de datum van 31 augustus, als het seizoen weer begint met de 'lustrumviering' "We zijn blij dat de Rabobank ons financieel wil steunen anders had den we nooit John v.d. Wiel uit kun nen nodigen. Hij is zo'n beetje de tweede grootmeester van Neder land. Piket is ongeveer van gelijke sterkte, maar Timman is de beste. Deze zou te duur geweest zijn voor de sponsor. Het is voor de derde maal dat we een lustrum hebben en voor de derde keer dat we een grootmeester op bezoek krijgen. De eerste keer was dat- ook mede dankzij de Rabobank-Timman en bij het 10-jarig bestaan: Böhm. Voor deze gelegenheid wordt op 31 augustus (aanvang 14.30 uur) de gro te of parketzaal gehuurd. Leuk dat de beheerder, Henk Doornhein, ook zo'n grote schaakliefhebber is. De simultaan wordt op 40 borden gespeeld. Binnenkort kunnen belangstellen den zich aanmelden, maar eigen le den hebben voorrang. Er bestaat de mogelijkheid voor 10 schakers van buiten om deel te ne men. Zij krijgen gelegenheid om zich bin nenkort bij G.J. Freeke aan te melden. Bram Noordam zal aan het begin van de simultaan van iedere speler een foto nemen die deze terugvindt in het speciaal voor deze gelegenheid uitgegeven 'herinneringsboekje'. Dat wordt diezelfde middag op de helft van A-4 formaat bij Van Marle belangeloos, nadat het eerder ge drukt is, gereedgemaakt nadat Noor- dam de foto's heeft ontwikkeld en afgedrukt: in ieder boekje dus een andere foto. We zijn als Schaakclub heel blij dat de middenstand zo achter onze vereniging staat, wat te merken is aan het adverteren in ons clubblad. Met die opbrengst plus de Braderie en natihirlijk de contribu tie-inbreng van de leden, kunnen we blijven bestaan. Men bedenke dat de KNSB contributie erg hoog is nl. 150 gulden per lid; we daarnaast ook nog zaalhuur van "Op Moer" moeten be talen terwijl de leden slechts f 82,50 contributie hoeven te betalen Witte tent in Zuidplaswijk Waddinxveen Waddinxveen-Het thema van de 'witte tentweek' in Waddinxveen, die van 14 tot en met 16 augustus wordt gehouden is "Er is er maar Eén!" Op woensdag-, donderdag en vrijdagmorgen wordt er tussen 10.00 en 12.00 uur een Bijbelver haal verteld in de grote witte tent in de Zuidpias. Er wordt gezongen, geknutseld, terwijl er ook poppen kastvoorstelling worden voorge schoteld. Op woensdagmiddag is er van 14.00 tot 16.00 uur een ver rassingsmiddag met een fo tospeurtocht. 's Avonds is er voor de jeugd vanaf 15 jaar een 'Acht- kamp". Donderdagmiddag en - avond staat in het teken van een gezellig spel "Wie helpt ome Ko?" Vanaf 19.00 uur vindt de ontkno ping van dit spel plaats. Ouders en belangstellenden zijn hartelijk welkom. Vrijdagmiddag komt pop penspeler André Verhagen met het spel "De Troubadour" en 's avonds speelt hij voor jongeren en volwassenen het Chinees getinte stuk "De zeven tuinen van Wang". Zaterdagavond 17 augustus is er voor iedereen een Openlucht-Zan gavond in of bij de tent. Vanaf 20.00 uur is iedereen wel kom. Aan deze avond werkt het gemengde koor Vox Jubilans mee. Zondag 18 augustus wordt de tent- week afgesloten met een thema- dienst in de tent. Vanaf 9.15 uur zingen de kinderen liederen die ze in de tent geleerd hebben. Kandidaat Barmentlo preekt die ochtend over het thema "Er is er maar Eén". Ingezonden Plannen om het kerkgebouw van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden afdeling Zevenhuizen, Moerkapelle en Nieuwerkerk a.d. IJssel aan de Dorpsstraat 139 te Zevenhuizen (naast Chin, rest Jade) te gaan restaureren en het voor Zevenhuizen te behouden zijn in een vergevorderd stadium. De algehele restauratie al veel geld gaan kosten. Daarom heeft de Ver eniging van vrijzinnig Hervormden een aantal acties gevoerd die reeds f 10.000,hebben opgebracht. Nu houdt zij een grote verloting met aantrekkelijke prijzen o.a. Ie prijs f 500,aan reischeque's (ge schonken door de Rabobank Ze venhuizen) 2e prijs draagbare kleurentelevisie verkregen door medewerking van Benning B.V. te Zevenhuizen. 3e prijs diner voor twee personen bij Chin. rest. Jade en vele andere mooie prijzen ge schonken door de Middenstand uit Zevenhuizen. Loten a f 1,kunt u kopen bij de volgende adressen: Mevrouw G. Beunder Verweij, Burg. Boerstraat 7; mevrouw J. Braber- Reijm, Het Hogeland 34; Mevrouw E. Langeveld- Verheul, Fred. Hendrikstraat 25 Moerka pelle; N. Dirkzwager, Schielands- ingel 17; J. Everaart, Noordeinde 21; Chr. Laffree, De Wielewaal 4. Er zijn de laatste jaren in Zeven huizen al vele historische gebou wen afgebroken. dit mag het kerkje uit 1867 niet overkomen. help daarom mee de restauratie te kunnen bewerkstellingen. Koop loten! De aanmaak van de loten is ver zorgd door Familux/Schotte. Trekking van de prijzen zaterdag 7 september door oud-notaris de heer Jac. Bos. foto's, geschriften, herinneringen e.d. bezitten met het bestuur con tact op te nemen. Secretariaat me vrouw G. Beunder- Verweij, Burg. Boerstraat 7 Zevenhuizen tel. 01802-1733 of de voorzitter de heer N. Dirkzwager Schielandsingel 17 Zevenhuizen tel. 01802- 1403. Zevenhuizen-De Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Zeven huizen is bezig met het vastleggen van de historie en het cultuurgoed van haar kerkgebouw, Dorpsstraat 139. Zij put hiervoor uit diverse ar chieven.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9