Postagentschap Dorrestein ee tenten in Nieuwerkerk a.d. IJssel de rijkspolitie Nieuwerkerk a.d. IJssel Yoga in het Zuidhonk Rommelmarkt voor kinderen voor eren maar school uwing rmalig Groene «gebouw Fietsen voor ouderen DKV weer in Bückeburg Expositie Gemeentehuis Nieuwerkerk m.i.v. september langer en uitgebreider open Kerkdienst Geref. Vrijgem. Waddinxveen Kruiskerk 'ng Dorpskrant 424/28 augustus 1991 pagina 13 hirt I8" de politie bl'ift het Activiteiten in Het Zuidhonk in De Zuidpias rkerk a.d. IJssel- Bingo voor begint weer op 12 septem- ovang 14-30 uur in Chrysanthe- 1,1. mevr. De Groot tel01803 - kerk a.d. IJssel - Veilig Ver nederland houdt een actie „ij de aandacht gevestigd is op ioolgaande jeugd, regio-dorpen is de jeugd in- alweer naar school, behalve ;n waar de Rotterdamse re- van toepassing is. Die is af- ndvan die van Zuid- Holland en oorgaan Nieuwerkerk pas op 2 „berdeschooldeuren open. ders. automobilisten en de '^verkeersdeelnemers wordt vooral goedopteletten.De «zal dat ook doen en speciaal loolroutes in ogenschouw ne- periode kunnen verkeers as verwachten dat de poli aandacht besteedt aan au- 'sten. schoolgaande kinde- idefiets of bromfiets en de bus- ithtwagenchauffeurs. "U kunt en op fiets - en bromfietscon- .snelheidscontroles en gericht top het verkeersgedrag van ijen op de schoolroutes", ie Nieuwerkerkse rijkspolitie b voorbedacht zijn, opletten rijstijl aanpassen aan onver- momentopnames, dat zijn waar iedere verkeersdeelne- zich de komende weken nog ^doordrongen weet. rkerk a.d. IJssel- In verband srtraging in de verbouwing van talige Groene Kruisgebou w activiteiten niet allemaal op lande data plaatsvinden. Nieuws van de ANBO uit Nieuwerkerk a.d. IJssel Nieuwerkerk a.d. IJssel -Op 14 au gustus 1991 hadden de heer Van der Linde (namens het KNOV) en de se cretaris van de ANBO- namens het SVO, de heer W. Verhoeven, een ge sprek met o.a. de heer De Vilder, regiodirecteur van PTT- Post, inzake de slepende kwestie over het posta gentschap 'Dorrestein'. Economische gronden Uit het gesprek werd duidelijk dat PTT-Post na de privatisering handelt op strikt economische gronden, zon der daarbij de sociale aspecten 'ge heel' uit het oog te verliezen. Omdat het echter zo is dat tekorten niet meer gedekt worden door over schotten uit de 'telecommunicatie'- zoals in het verleden gebeurde- maakt dit het aantal mogelijkheden beperkter. Bovendien is door het onverwacht grote succes van de geldautomaten het aantal lokethan delingen aanzienlijk teruggelopen. PTT- Post zoekt naarstig vervangen de nevenactiviteiten om het zittende personeel op sommige postkanto ren, aan te kunnen houden. Conflict Voor wat de Nieuwerkerkse situatie betreft, verkeert men in een grens gebied. Als het conflict met de voormalig postagentschaphouder zich niet had voorgedaan, zou Nieu werkerk in Dorrestein nog een agent schap hebben. Pas aan het eind van de saneringsperiode -ca. 4 jaar- zou zijn bezien of het agentschap, afge meten naar de situatie van dat mo ment - gehandhaafd zou moeten worden. Nu het agentschap echter is opge heven wil PTT- Post de zaak omke ren. Aan het eind van de sanerings periode zal worden bezien in hoever re Nieuwerkerk voor herstel van het agentschap in aanmerking komt in de alsdan bestaande situatie van bevolkingsaanwas, bijgekomen nieuwbouw en spreiding daarvan, alsmede sociale indicaties. De verwijzing naar het veel gunstiger gemiddeld aantal inwoners per postkantoor/ agentschap in de om liggende gemeenten 7.000 a 1000, tegen Nieuwerkerk bijna 19.000) geeft geen aanleiding tot een andere benadering van Nieuwerkerk. Het aantal vestigingen in de omliggende gemeenten zal onder het huidige sa neringsplan nog worden terugge bracht. Hoewel ook andere factoren een rol spelen, gaat PTT- Post uit van zo'n 14,5 a 15 duizend inwoners per vestiging. Nieuwerkerk zit daar roy aal boven, maar daar staat tegen over, dat het postkantoor precies in het centrum is gesitueerd. Vooruitgeschoven loket De ANBO - SVO heeft voorgesteld om de constructie van een 'vooruitge schoven loket' te kiezen. Dit houdt in dat op een aantal och tenden in de week een ambtenaar van PTT- Post op een punt in een winkel in Dorrestein kantoor houdt voor alle lokethandelingen. De omzet kan worden gevoegd bij die van het postkantoor en het PTT- per soneel wordt niet bedreigd met... De praktijk zal uitwijzen elke van de drie mogelijkheden zich zullen voordoen: - ofwel het voorziet precies in de behoefte, in welk geval de openings tijden zo worden gelaten; - ofwel er is een duidelijke behoefte aan uitbreiding, leidend toe een ge leidelijke opvoering van de ope ningstijden; - ofwel het heeft geen levenskansen. In dat geval wordt de proef beëin digd. De heer De Vilder voerde als bezwaar tegen voormelde suggesties de enorme kosten die met inrichting en beveiliging zijn gemoeid. Deze investering acht hij niet verant woord. De vestiging van de twee banken, die omzet zouden overnemen, is geen reden om het postagentschap te herstellen. Dit zou inhouden dat overal waar maar één of meer ban ken verschijnen, PTT- Post daar ook maar moet aantreden. Het omge keerde is zelfs verdedigbaar! Onderzoek PTT-Post heeft voor Rotterdam een onderzoek ingesteld naar de gedra gingen van ouderen, het is gebleken, dat veel ouderen de periodieke markten bezoeken als sociaal con tactpunt. over 't algemeen is daar ook een postkantoor in de buurt, voor zover dat niet voldoende is kun nen bepaalde geldhandelingen op enkele uren in de week in daartoe aangewezen bejaardencentra wor den verricht. Ook kunnen ouderen anderen machtigen om voor hen geldhandelingen te verrichten. PTT-Post aan huis En bij wijze van hoge uitzondering kunnen bepaalde geldhandelingen zelfs aan huis worden verricht. De heer De Vilder wil hiermee aan geven dat de sociale kant van de zaak niet wordt vergeten. Hij concludeerde dat, wat betreft de geldhandelingen in het Bejaardencentrum,het klimaat in Nieuwerkerk niet geschikt is. De bewoners van Chrysanthenum zijn niet maatgevend voor de oude ren in Dorrestein. Daarbij komt, dat het beleid er op gericht is dat ouderen zo lang mo gelijk in de eigen woon omgeving blijven, waarvoor dan eventueel extra voorzieningen moeten worden getroffen. Een daarbij hoort naar de visie van SVO ook een postagent schap. Kantoor- privé De heer De Vilder benadrukte dat her economische aspect de allerbelang rijkste rol speelt en dat een posta gentschap alleen mogelijk zou zijn als de inrichting van een kantoor en hef risico voor rekening komt van de postagentschaphouder. "Als er sociale indicaties zijn om ouderen zo lang mogelijk thuis te houden, dan zullen de daaruit ver kregen besparingen aan oude renhuisvesting mede ten goede moeten komen aan een eventueel gewenst postagentschap", zo stelde hij. Hij zei dat als de gemeente Nieu werkerk groeipotentie heeft, waarbij nieuwe wijken worden toegevoegd, er een situatie ontstaat op grond waarvan de besprekingen opnieuw kunnen worden geopend. PTT- Post bewaakt dit, maar ook de klanten mogen daartoe initiatieven nemen. Concluderend: Terugkeer van het postagentschap Dorrestein is niet geheel uitgesloten, maar op korte termijn zal dit niet haalbaar zijn. Nieuwerkerk a.d. IJssel- - Ter afslui ting van het seizoen is er op donder dag 5 september nog een fietstocht voor ouderen van ca. 4 uur en ten slotte op 26 september een korte tocht. De start is om 11.00 uur vanaf het Raadhuisplein. De deelname is gratis en staat open voor ouderen boven de 50 jaar. De bedoeling is dat men een lunchpakket meeneemt voor de tocht van 5 september. Op donderdag 26 september wordt er nog een korte fietstocht gemaakt, waarover nog een mededeling volgt. Inl. tel. 01803- 12054. Nieuwerkerk a.d. IJssel -Muziekvere niging "Door Kunst Verkregen" (DKV) zal weer een weekeinde naar Bückeburg gaan om de Bückeburger Muziekdagen, muzikaal op te luiste ren. Het muziekcorps zal op vrijdag 6 september om ca. 19.00 uur bij het raadhuis van Bückeburg arriveren. Ter afsluiting van de muziekdagen zal het Nieuwerkerkse corps een optreden verzorgen en zaterdag middag 7 september deelnemen aan den rondgang door de stad. Met de Big Band van de Muziekschool zal er zaterdagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur op de Sablé-Platz een gezamen lijk concert gehouden worden. Bij slecht weer vindt dit concert in de raadhuiszaal plaats. Zaterdagavond van 18.00 tot 19.30 uur vindt er weer een muzikaal samenspel plaats met de Big Band van de Muziekschool.in het Kurpark van Bad Eilsen. De be doeling is dat DKV op zondag, voor vertrek, nog een rondgang door de stad zal verzorgen. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Vanmiddag verricht burgemeester H.B. van der Goot de officiële opening van de ex positie in de Openbare Nutsbiblio- theek aan het Reigerhof 32. De ex positie geeft een beeld van de ver schillende cursussén uit het pro gramma van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, terwijl er ook di verse demonstraties zullen zijn tij dens de openingsuren van de biblio theek. 'kerk a.d./ IJssel - "Waar 3 de ballonnen neerkomen?", rich vrijdagmiddag zo'n 300 kerkse kinderen af toen ze Wje loslieten. Die handeling eehetbesluit van een heerlijke en vond op twee plaatsen -ophet zelfde tijdstip plaats. ®de wijk Dorrestein als in De stond vorige week een tent. teen 'witte tent', maar groen t. maar het doel was het- - onderdak bieden aan kin dje Bijbelse verhalen hoor- zongen, genoten van sport knutselen en poppenkast, spel van de Muur, waarvoor 'jj's karton van tevoren wa- Mderd en de gevonden op- de sleutel, werd de week d. oor volwassenen was er fidplas een avondoptreden Sfspelgroep Sound of Joy en 1 s ein een video-presentatie 'feiten die onder leiding koor vrijwilligers hadden "v2n. bezocht de ^Jdplas b.v. ook nog het ver- Vanaf dinsdag 3 september zal het gemeentehuis van Nieuwerkerk a.d IJssel, elke dinsdag voor een aantal afdelingen van 16.0 tot 20.00 uur geo pend zijn. De maandagavondopenstellingen vervallen hierdoor, met ingang van 2 september. Deze nieuwe openingstijd geldt naast de gebruikelijke openingstij den voor alle afdelingen van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdelingen die op dinsdag van 16.0 tot 20.00 uur geopend zijn: burgerzaken, bouwzaken, huisves ting. bestemmingsplannen, belastin gen. (Beide laatste afdelingen inci denteel en wel ca. 4 weken nadat een bestemmingsplan ter inzage gelegd is en gedurende 4 weken na verzen ding van belastingaanslagen). Gemeenteraad Uit praktische overweging is voor de dinsdagavond gekozen omdat op de eerste dinsdagavond van de maand de gemeenteraadsvergadering ge houden wordt. zorgingscentrum Dianthus. Zondag morgen was er ter afronding van het witte-tentwerk vanuit de plaatselijke Hervormde Gemeente, een samen komst met de kinderen en ouders in de Gideonschool, eveneens rond het thema "Er is er maar Eén. Voorgan ger was candidaat V.d. Dussen. jeugd in het Groene Hart m°oie weer en vanwege rL de schoolvakanties in ^ordp Ussel nog voortdu- en er regelmatig groepjes n, het Groene Hart van kerk gesignaleerd. jongeren bezorgen getuige de telefoontjes die «binnenkrijgt. m uit de meest voorko- "eldingen: bromfiets over de K® hetspaden; en van geluidsoverlast; S n van gemeente - eigen- fu„.lgendomnien van parti- 4e2aarnpalen' graffiti e.d.) jonenden van het Groe- 'tdan deze vormen van °°k als hinderlijk erva- lhoudenan 00k de nod'ge aan- hierenleed Tijdens het mooie weer van de afge lopen dagen werd er door velen een hengeltje uitgeworpen. Het is de po litie meerdere malen opgevallen dat de vaak zeer jeugdige vissers niet goed weten hoe er gevist moet wor den of hoe een gevangen vis moet worden behandeld. Zo werd er ge constateerd dat de lijn doorgeknipt werd omdat een jongere niet wist hoe het haakje losgemaakt moest worden, waardoor de vis nu onnodig met een haakje in z'n bek rond zwemt. Ook werd diverse keren geconsta teerd dat er werd 'gesnoekt', zonder dat er aan de nylon-lijn een stalen onderlijntje was bevestigd. Indien de lang verwachte snoek bijt breekt de nylonlijn omdat de snoek sterke tanden heeft. Gevolg: de snoek blijft met de blinker in z'n bek rondzwem men en zal mogelijk dood gaan doordat hij niet meer kan eten. Ouders: Wanneer u voor uw zoon/dochter een hengeltje aanschaft, leg dan ook uit (of laat iemand uitleggen) hoe hij/ zij ermee moet vissen en hoe een eenmaal gevangen visje moet wor den behandeld. Wij denken (de politie) dat er op die manier veel dierenleed kan worden voorkomen. Voor alle duidelijkheid nog even de regels: snoeken is in de gehele gemeente Nieuwerkerk a.d. IJssel verboden. Alleen in de Ringvaart mag men, in dien men is voorzien van een vergun ning van de hengelsportvereniging Groot Rotterdam en een sportvisak te, op bepaalde tijden snoeken. Met één hengel met daaraan een stukje brood, worm, aardappel, deeg of kaas mag door personen tot 15 jaar zonder sportvisakte worden gevist. Vist men met ander aas of is men ouder dan 14 jaar dan moet de visser in het bezit zijn van een sportvisakte en in de Ringvaart van een vergun ning) Waddinxveen - Met ingang van oktober wil de stichting 'wij kwerk de Zuidpias' starten met een cursus 'yoga voor ouderen'. Dit kan alleen maar bij voldoende belangstelling. De docente wil een kennismakingsavond houden op 10 september a.s. van 10.00 tot 11.30 uur in het Zuidhonk (in gebouw De Duikelaar) De ochtend is geheel vrijblijvend. Voor informatie kan men terecht bij mevrouw H. de Vries, tel. 01828-17889. aantrekkelijk gemaakt: er zijn spelle tjes zoals: kamertje verhuur- rad van avontuur - pop raden - knikkers ra den, terwijl de kinderen ook nog eens geschminkt kunnen worden. Het belooft een gezellige en sfeervol le happening te worden waar de ouders van harte welkom bij zijn. Voor hen staat de koffie klaar. "Wie weet vindt u hier wel dat vaasje, dat speelgoed of die kinderfiets waarnaar u al zolang op zoek was.... Kom dus eens kijken en...kopen..." Waddinxveen - Wijkvereniging Zuid- plas organiseert rond gebouw De duikelaar, bij het eigen "Zuidhonk" een kinderrommelmarkt op zater dag 7 september van 10.00 tot 13.00 uur. Kinderen die zich ingeschreven heb ben kunnen zich vanaf 9.30 uur mel den bij het Zuidhonk, waar ze hun plekje toegewezen krijgen. Vanaf die standplaats kunnen ze hun verzamelde of zelfgemaakte spulle tjes proberen te verkopen. Voor het publiek wordt het extra 1 september 8,30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 14.145 idem.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 13