REGIONIEUWS REGIONIEUWS REGIONIEUWS Obelisk onthuld BSC'68: weinig succes in het T.I.B. toernooi September -expositie iri de bibliotheek Zevenhuizen ▲V Rock and Roller Hill -Billy Camp "Er is er maar Eén wustzijn Intuïtie I kerken open Open Monu- ntendag 1991 mmelmarkt or kinderen Kunsthistorische Leergangen Ledenvergadering Zang en Kleur Hoge snelheidslijn: stand van zaken Klaveijasclub Hotel Vos Postduiven taract dinxveen schenkt Oerafdeling SJZ "w speelgoed. Nieuwe cursus Naaitechnieken! d Papier Vogelvereniging Zang en Kleur houdt baby-keuring Uurloop Schoonhoven Eendragt Dorpskrant 424/28 augustus 1991 pagina 17 Fot(H)nderschrift O I m n (inxveen/Moerkapelle - In de K Dorpskrant was het onder- IvandeJeugdweek van Moerka- door een (verkeerde) techni- handeling, toegevoegd aan het schrift van het witte tentwerk liïddinxveen. Zowel de tentweek de Hervormde Gemeente Wad ende Zuidpias, als van de itapèlse Jeugd week was "Er is er ;Eén". okkenen zullen het foutje ontdekt xida gaat er in het Gezondheids- in Bloemendaal aan het Lek- «rg 6 een cursus van start "be- üjnen intuïtie". cwordt op 10 woensdagavonden wivan 20.00 tot 22.00 uur. d. 01820-22939 of 32396. luizen-Nederland telt ca. 2.000 a die beschermd monument Twee van die monumenten, nl. kivormde kerken van Zevenhui- tn Moerkapelle, zijn op 14 sep- op de jaarlijkse landelijke en ipese Open Monumentendag te Éigen. stellen de kerkbesturen van de te drie kerkgebouwen in de ge ile Moerhuizen, die ouder zijn 50 jaar, op Open Monumenten- Mangstellenden in de gelegen- dekerken te komen bekijken. Die si zijn de Gereformeerde kerk en djzinnig Hervormde kerk in Ze- teen en de Hervormde Kapel in Verlaat. De openingstijden op dag 14september zijn van 10.00 IMOuur. Open Monumentendag 1991 «nte Moerhuizen/ Stichting Zevenhuizen/Moerkapelle") 'nadere informatie: gemeente 'tan, telefoon 01802 -1644. hxveen - Wijkvereniging Zuid- organiseert rond gebouw De aar. bij het eigen "Zuidhonk" mderrommelmarkt op zater- september van 10.00 tot 13.00 knderen die zich ingeschreven kunnen zich vanaf 9.30 uur dij het Zuidhonk, waar ze hun t toegewezen krijgen. Vanaf die Wats kunnen ze hun verza- 'f zelfgemaakte spulletjes "ffl te verkopen. Voor het pu il0^' ^?.et extra aantrekkelijk sr zijn spelletjes zoals: ka- iiHVC rad van avontuur - ™en-knikkers raden, terwijl de jn ook nog eens geschminkt i(' Worden. Het belooft een ge- sfeervolle happening te *aar de ouders van harte .d'lzijn. Voor hen staat de nl weet vindt u hier wel »kw' 1 sPee'g°ed of die kin- waarnaar u al zolang op zoek kom dus eens kijken - De Rotaract Waddinx- to „I ageren-serviceclub, heeft up, van Avontuur tijdens de dom Braderie in het "diibLjan Waddinxveen, maar "temm- Binnengehaald. m ®8 werd snel gevonden: Nluk i? van bet Sint Jozef- ^tellonM? een verlanglijstje een h daag om 2° 00 uur. CeP„egatie van de Rotarct ï?uwe P de Kinderafdeling Ll/gjgoed aanbieden Rijneveld- Gedeputeerde me vrouw I. Günther heeft in Ha- zerswoude een fraaie, kunst zinnige obelisk onthuld in de kern "Groenendijk" te Hazers- woude- Rijndijk. De keramische obelisk is een creatie van Jackie Bouw uit Bo degraven. Zij vervaardigde dit plastiek op uitnodiging van de culture le raad van Rijneveld. Reeds een vijftal jaren werkt deze culturele raad aan een plan om de straten in de drie kernen van de voormalige ge meente Hazerswoude, thans gemeente Rijneveld, met kun stobjecten te verfraaien. Dit plan, in fases uitgevoerd, mocht leiden tot de aankoop van drie bronzen beelden, een plastiek nabij een sportzaal, een kunstobject op het Am bachtsplein en één in het plantsoen op de hoek Frans Halsstraat. Als voorlopige afsluiting van het totaalplan is thans het plastiek van Jackie Bouw ge plaatst. Het heeft de vorm van Foto Tim Hamoen een zuil en is van keramiek vervaardigd en verlevendigd met ingekerfde tekens van de natuur, dewelke met kleuren de glazuur wordt benadrukt. Na de opbouw van klein bracht ze tekeningen aan, welke impressies van land schappen zijn, reizen o.a. door Nieuw -Mexico, waarna het beeld in segmenten ver sneden werd om te drogen en daarna te vakken. De base-vorm is wit glazuur. De tekeningen zijn benadrukt met primaire glazuurkleuren om zodoende het beeld een uitbundiger en levendiger aanblik te geven. Door de ambachtelijke wijze waarop het beeld tot stand kwam en de daarop toege paste glazuur, vertoont het beeld een soort menselijk heid die uit een ingetogen op timisme bestaat. De kunste nares verwacht dat een breed publiek haar beeld zal waarderen dat als Obelisk of Windbreak een oriëntatie punt is voor passanten en het straatbeeld zal verfraaien. Benthuizen -BSC'68 behaalde in het T.I.B. toernooi bij Bernardus in Hazer swoude, weinig succes. Het ligt in de bedoeling om elk jaar een toernooi te houden met verenigingen uit Rijneveld: te weten Koudekerk, Hazerswoudse boys, Bernardus en BSC'68. Donderdag 22 augustus werden de wedstrijden Bernardus -Hazerswoud se Boys (3-1) en Koudekerk - BSC'68 (3- 0) gespeeld, het werd een slechte partij voetbal. Vanaf het begin tot aan het eindsignaal werd er commentaar op alles gegeven en heel weinig ge voetbald. Daarbij kwam nog dat er maar één bal per wedstrijd beschik baar was, dus iedere keer als de bal in de bosjes was getrapt er minuten ge wacht moest worden voor er iemand de bal ging zoeken, in de eerste helft werd er niet gescoord. Na de thee was het gauw gebeurd met de Bent- huizenaren. In de 5e min. scoorde Dik Weijman 1-0. In de 18e min. lagen John Windhorst en Mark Bakker met elkaar in de clinch en konden gaan douchen. Door Visser in de 20e min. en Ron Weijman in de 41 e min. liepen de Koudekerkers uit tot 3-0. Zaterdag 25 augustus werden de wedstrijden Koudekerk - Bernardus (3-1) en Hazerswoudse Boys - BSC'68 gespeeld. hoe gek het ook mag klinken, na de 6 - 1 nederlaag tegen Hazerswoudse Boys, speelden de jongens van Rolf Jans beter dan donderdag tegen Koudekerk. De wedstrijd tegen het dit seizoen danig versterkte Hazers woudse Boys was veel sportiever en er werd door gevoetbald als de bal in de sloot terechtkwam en werd er verder gespeeld met een bal van de Boys. in de 11e min. opende Marcel Verhorrik de score met een fraaie kopbal na een goede aanval, in de 20e min. speelde Gerrit Pos te zacht te rug op John Windhorst en kon War- naar 2-0 laten aantekenen. De eerste 5 min. van de 2e helft werden BSC'68 fataal, in de 1 e, 3e en 5e min. liepen de Boys naar 5-0. het werd zelfs in de 12e min. 6-0. Daarna wilde iedereen sco ren en dat lukte niet meer. BSC'68 kon in de 15e min. de eer redden. Aad den Boer bereikte André v.d. Meer die de bal goed voorzette en Peter ter Luun kopte de bal in ;'t net 6-1. Zaterdag 31 augustus a.s. speelt BSC'68 thuis tegen een combinatie van DSVP. Aanvang 14.30 uur. Zevenhuizense postzegelclub "De Kartelrand" exposeert Zevenhuizen - Na de zomertentoon- stelling rond Hans Christian Ander sen, gaat de bibliotheek Zevenhuizen in het nieuwe schooljaar weer goed van start met een belangrijke exposi tie. De Kartelrand Postzegelclub "De Kartelrand" uit Ze venhuizen toont een aantal van haar belangrijke postzegelverzamelingen! "De Kartelrand" timmert de laatste ja ren aardig aan de weg in de postzegel wereld. Een aantal verzamelaars won met bijzondere collecties rond een speciaal thema al nationale prijzen. Een bewijs voor het feit vat "De Kartel rand" het heel goed doet is wel, dat de "nationale Dag van jeugdfilatelie" in 1992 in Zevenhuizen gehouden zal worden! Rond het thema "Eenwor- F SZ z LU LU LU N X 3 _J LU CD LU ding van Europa" zal dan op 4 en 5 april 1992 deze Nationale Dag in dorpshuis "Swanla" georganiseerd worden. Daarom is de expositie die nu in de bibliotheek Zevenhuizen te bezichti gen zal zijn, belangrijk als 'generale repetitie' voor die manifestatie vol gend jaar. Vanzelfsprekend komt "De Kartel rand" in de bibliotheek Zevenhuizen al goed voor de dag. Iedereen wordt van harte uitgeno digd om een kijkje te komen nemen in de hal van de bibliotheek aan de Dorpsstraat, naast het gemeente huis. De openingsuren van de bibliotheek zijn: maandagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur; maandagavond van 19.00 tot 21.00 uur; dinsdagmorgen van 09.30tot 11.30 uur; woensdagmiddag van 13.00 tot 16.30 uur; donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur; zater dagmorgen van 09.30 - 11.30 uur. Moerkapelle - 25 leden van rolschaats- vereniging "Rolling '90" gingen jl. vrijdag met 8 begeleiders weg voor een trai- ningsweekeinde in Noord- Brabant. Er werd in een recreatieboerderij in Herpen overnacht. De zaterdag werd besteed aan training, die zowel door de eigen trainster Jolanda Bonnet, als door twee andere trainsters, waarvan Gerry Ob- bens de hoofdtrainster van de neder- landse Rolschaatsbond, werd gegeven. Deze vond plaats in Beek en Donk, 35 km. van de overnachtingsplaats, waar een binnen - en buitenrolschaatsbaan aan wezig is. Het programma was zeker voor de gevorderden zwaar. Juist voor deze kinderen is het goed om te oefenen op een baan die kwa afmetingen en hard heid aan de eisen van een rolschaats- baan voldoet. Vooral buiten- rol- schaatsbanen, waar zowel roischaats- verenigingen als de jeugd die veilig wil rolschaatsen gebruik van maken, ko men in het zuiden van het land veel voor. het bestuur van "Rolling '90" heeft ook getracht om in Moerkapelle op de plek van de oude trimbaan een buitenrolschaatsbaan te realiseren die dan multifunctioneel zou kunnen zijn voor b.v. rolhockey, basketbal e.a. He laas vond de gemeente de kosten hier van te hoog worden, maar misschien zijn er wel bedrijven die een bijdrage kunnen leveren om dit in de toekomst alsnog te realiseren. Wat betreft het trainingsweekeinde: de zaterdag werd met een barbecue en een talentenjacht afgesloten, op zondag werd een speurtocht ge maakt en 's middags werd er genoten van pannekoeken. Omstreeks vijf uur kwam het gezelschap weer in Moerka pelle aan. De kosten voor dit weekeinde zijn voor de leden erg laag, daar Rolling '90 met de Grote Clubactie wat verdiend heeft en ditzelfde bedrag verdubbeld zag toen het in de surpriseprijs viel. Tevens waren er giften van toeschouwers bij twee shows de wintershow in Moer kapelle (december) en de Walt Disney show op 30 april in Benthuizen. Zo'n trainingsweekeinde is misschien niet elk jaar mogelijk, maar er wordt naar gestreefd omdat de leden aan steeds belangrijker wedstrijden gaan deelne men. Vera de Niet en Rona Dijkema doen eind september zelfs mee aan de Nederlandse kampioenschappen in Zaandam. Wie iets meer wil weten over het rolschaatsen of een paar lessen wil volgen, kan bellen naar Marian Kris pijn, tel. 01793-2792. Gouda-Wie belangstellend is naar het najaarsprogramma van de 'kunsthisto rische leergangen' in Gouda, kan tele fonisch inlichtingen inwinnen tel. 030- 769187 tussen 10.00 en 14.00 uur. Het prgramma omvat o.a. 'Iconografie en symboliek'; 'Rembrandt' en 'Kunst rond de beeldenstorm'. Zevenhuizen - De algemene ledenver gadering van vogelvereniging "Zang en Kleur" wordt op dinsdag 3 september a.s in het eigen clubgebouw aan de Zuidplasweg gehouden. Aanvang 20.00 uur. Agenda Zang en Kleur De kaartavonden voor de laatste maanden van dit jaar zijn gepland op 27 september, 25 oktober en 29 novem ber. Er wordt competitie gespeeld. Op 20 december is de tradditionele 'Kerstklaverj as-avond'. Rijneveld - in de gemeente Rijneveld is een werkgroep opgericht dit actie on derneemt tegen de aanleg van de Hoge snelheidslijn, die in Frankrijk de naam "TGV" draagt. Deze heeft heel veel handtekeningen verzameld tegen de aanleg hiervan. Wie actief wil meehelpen of vragen heeft kan één van de leden bellen: tel. 01714 -13787 of tel. 01714 -14751. Zevenhuizen - De Klaverjasclub Hotel Vos begint op donderdag 5 september het nieuwe klaverjas-seizoen. Een ieder die een avond gezellig wil klaverjassen in competitieverband, is hartelijk welkom in Hotel Vos. Iedere donderdagavond om 20.00 uur. Donderdag 5 september wordt begon nen met een ledenvergadering die om 19.30 uur begint. Zevenhuizen - De duiven vlogen het afgelopen weekeinde vanaf Orleans. Postduivenhoudersvereniging De Stormvliegers uit Zevenhuizen had 251 duiven in concours. Afstand 497 km.De snelste duif was die van de heer C. v.d. Graaf die met een snelheid van 1381.716 m. per min. vloog. Vervolgens werden zijn duiven: 3,4,5,6,8,9,11,12, 13, 14, 15, 16, 23, 25, 31, 32, 33,34, 45. A. Clazing 2, 7, 17, 40, 41, 42„ 45. M. Strijdhorst 10 en 18. C. Zweere 19 en 20. J.S. Heijkoop 21. Strombeek Aan de wedvlucht naar Strombeek, af stand 122 km. deden 608 duiven mee van de Zevenhuizense postduivenver eniging. Eerste werd J. van leeuwen met een duif die 1586.861 m. per minuut vloog. 2. Gebr. Wiltenburg; M. Strijdhorst; 4. J.S. Heijkoop A. Clazing; 7. C., Zweere; 8. D.C. den Hertog; 9. C. Zweere, 10. C. v.d. Graaf 11. Ton en Ank comb. 12. N. Koppenaal met het oog op de winter Zevenhuizen - Dames met ervaring op het gebied van kledingmaken zitten vaak nog met een probleem als het gaat om technische hoogstandjes. Wat zou u niet graag die leuke broek maken met paspelzakken. Maar ja, die zakken! Aan dit soort problemen kan een einde ko men. in de nieuwe cursus Naaitech nieken leert u allerlei handige kneepjes om uw zelfgemaakte kleding er perfect uit te laten zien. in de cursus worden alle mogelijke technieken aangeleerd. Zo komen de kragen, manchetten, spli- tafwerkingen, zakken en lingerietech nieken aan de orde. De cursus wordt gegeven op maandagmiddag van 13.15 - 15.15 uur en op woensdagavond van 20.00 - 22.00 uur om de 14 dagen. Start: in de eerste week van september. Voor inlichtingen: Hanny Verbakei, tel 01802-1913. I -Q"*-" uailUiCUCIl. •■x/nvi luiavnuuio bwaill 11CI gCZCldVIiap VYCCI lil iriuti rva JJ1JI1, IC1UI l L I lweerdp/^insda8 3 september "'teliiifo l "PaP'ercontainer bij Oud n» fscho°' "De Een- 38.00 tot lffi men bren§en °rh«M&De'°pbren8st Zevenhuizen - Evenals voorgaande jaren heeft het bestuur van vogelvereniging "Zang en Kleur" besloten weer een ;'baby-show' te organiseren. Deze baby-conditiekeuring zal gehou den worden in ons clubgebouw en wel op zaterdag 31 augustus. Hopelijk worden er weer grote aantallen vogels van het kweekseizoen 1991 inge bracht van 11.00 tot en met 12 uur. De keuring begint om 12.00 uur. Einde om ca. 16.30. Bij deze keuring zullen evenals vorige jaren de inzen ders en eventueel andere belangstel lenden aanwezig mogen zijn. Deze kunnen dan hun vragen afvuren op de deskundige keurmeesters. Het bestuur hoopt dat het een zeer leerzame en druk bezochte dag zal worden in het eigen gebouw aan de Zduiplasweg achter het gemeentewer ken-gebouw. Regio - De Atletiek- en Trimvereniging "Avantri" te Schoonhoven organiseert op woensdagavond 4 september a.s. een uurloop. Het inschrijfgeld bedraag een rijksdaal der per persoon.Inschrijven tot 15 mi nuten voor de aanvang.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17