Ik hou van paardrijden Als deze zomer voorbij isdeel 3 ions Club Zevenhuizen wil HO blinden weer luten zien... Stankoverlast FAMILIEBERICHTEN r i Nicolaas Jansen Inschrijfformulier: i i 1 i i i i 1 Dorpskrant 424/28 augustus 1991 pagina 9 actie op Braderie Zevenhui zen 7 september venhuizen - Onder het motto cn uw ogen voor de blinden in wereld" gaan de ruim 300 Ne- lerlandse Lions Clubs - en dus ook ionsClubZevenhuizen-in hun om- pving actie voeren, teneinde een jjdrage te leveren aan de bestrij- ing van blindheid in de wereld, (zemassale actie geschiedt in het 'ervan het 40 -jarig bestaan van ons Nederland en het 75-jarig be- iaaitvan Lions International, tan al in de derde wereld zijn er 40miljoen blinde medemensen, o'n 30 miljoen had helemaal niet fcd hoeven te zijn. Ontwikkelingshulp Indheidsbestrijding is een bijzon- er effectieve vorm van ontwikke- shulp. De kosten/batenverhou- is uitermate gunstig, mede ankzij de belangeloze inzet van oze Lions overal ter wereld, het t vooral om zeer eenvoudige raties die over het algemeen - "rNederlandse begrippen - zeer 'kosten. Een oogoperatie in den als India, pakistan en Bang- esh, kost slecht 20 gulden per peratie. tuzich het geluk voorstellen een uiterst arme blinde die op hze wijze het licht weer in zijn gen terugkrijgt?" Doel sClub Zevenhuizen heeft zich arom ten doen gesteld f 10.000, iadiverse acties, te beginnen op 7 eptember tijdens de Braderie in 'venhuizen, binnen te halen, zo- at 5Q0 blinden weer kunnen zien daardoor weer sociaal kunnen imctioneren! Dijkshoorn Brillen /samenwerking met Dijkshoorn ^rillen is er tijdens de komende Bra derie een attractief programma op- hoofdactiviteit zal de oog- zijn met behulp van een nieetcomputer'. 'an elke meting wordt 'n compu- evenhuizen - En toen was het ooi weer en konden we misselijk orden van een afschuwelijke verlucht, wlijk bedacht met I eve het buitenleven. Kunnen de boeren niet even wach ten tot er zich een regenbuitje aan dient? mooi weer. Een Zevenhuizennaar. Met droefheid om zijn heengaan, maar tevens met grote dankbaar heid voor de vele jaren die hij in ons midden mocht zijn, en na een liefdevolle verzorging in de "Zevenster", geven wij u kennis dat toch nog plotseling van ons is heengegaan mijn schoonvader, broer, zwager, groot- en overgrootvader weduwnaar van Alida van Veen van 96 jaar. Zevenhuizen T.J. Jansen-Buis Zevenhuizen E. Jansen T.S. Jansen-Westerink Zevenhuizen C. Jansen-van Erk Zevenhuizen E. Jansen-Heijkoop klein- en achterkleinkinderen 24 a"gustus 1991. ^0rresPondentie-adres: 4J-Jansen-Buis, i e|deplantsoen 7, 761 XE Zevenhuizen Z.-H. tegenheid tot condoleren op woensdag 28'augustus tussen 19.00 en 20-00 uur in de aula van de "Zevenster", Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. oderdag 29 augustus zal er om 11.00 uur een rouwdienst worden zai°U Cn 'n k°venëenoemcJ Rouwcentrum, waarna de begrafenis a Plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Zevenhuizen. Geen bloemen. teruitdraai met het resultaat ver strekt. Prijzen: volwassenen vier gulden en kinderen twee gulden. Voor filatelisten en andere geïnte resseerden zullen er speciale ze gels in het kader van het Lions blin- denprogramma verkrijgbaar zijn. Daarnaast bestaat de mogelijkheid tot 'batterij-raden' voor slechts één piek, met als eerste prijs een 'weerstation' ter waarde van f 150.00 dat tijdens de Braderie in de etalage van Dijkshoorn Brillen te bezichtigen is. Video Naast de verkoop van 'artikelen' zal er ook aandacht besteed worden aan het verstrekken van informatie en het geven van voorlichting. Een speciale videoband met betrekking tot de Lions Blindencampagne zal gedurende de gehele Braderie ver toond worden, terwijl daarnaast uitvoerige informatie beschikbaar is. Gratis Het eerste geld is al binnen! Naast de door Rodenstock importeur Ne- hom B.V. gratis ter beschikking ge stelde oogmeetcomputer, zal Dijkshoorn Brillen 10% aan de actie afdragen van elke bril die in de week volgend op de Braderie verkocht wordt! De rest hopen de Lions zoveel mo gelijk op de Braderie in te zamelen. Lions, Lions oogartsen en de blin den in de derde wereld zijn op hulp van anderen aangewezen. Dat bete kent dus: "bezoek de stand van de Lions". Zij vragen dan ook: "Laat uw ogen doormeten, probeer een schitte rend weerstation te winnen en geef 'n blinde het licht terug!" Twee tientjes maar "Weet u het nog? Slechts 20 gulden kost een operatie! De Zevenhuizense Lions hopen u op de Braderie te mogen verwelko men in hun stand voor Dijkshoorn Brillen, voor méér informatie tel. 01802- 1956". Natasja Buijs De 19-jarige Natasja Buijs woont aan de Bleiswijkse Kruisweg. Ze is al vele jaren lid van de Eendrachtrui- ters, net als Corina. Natasja werd vorige week zaterdag kampioen in de B-dressuur van de kring Gouda. Ooit hoopt ze nog eens in de hoog ste klasse te komen, de Z- dressuur en misschien wordt ze ook nog de schoonzuster van Corina... Appie Deze sportieve amazone is stapel op paardrijden en op haar wat ei genwijze ruin Appie. Maandagavond is ook zij aanwezig op de les. Dat ze in gezelschap van haar moeder is, is niet verwonder lijk. Het is best uniek een moeder te hebben die net zo dol op paardrij den is als jij. Dat beseft Natasja, die een tijdelijke baan heeft bij haar va der als administratief medewerk ster in hun reklame-schilderbedrijf elders in Bleiswijk. "Thuis aan de Kruisweg hebben we een bak waarin ik dagelijks met Ap pie kan rijden. Ik heb deze nu 9-jarige ruin, twee jaar. Voordien heb ik zes jaar pony gereden. Toen ik 18 jaar werd moest ik wel een paard. Het leuke is, van de groep waarmee ik pony-reed hier bij de Eendracht- ruiters, dat alle meisjes nu ook paardrijden. Sommigen waren toen ze 18 werden, van plan te stoppen. Ze zijn toch doorgegaan. We hebben een leuke band met elkaar, gaan naar concoursen en doen mee aan wedstrijden en rijden tweemaal per week les. Er heerst een fijne sfeer en niemand is jaloers op de ander. Als er prijzen gewonnen worden gunt men je dat... Samen rijden Ik rijd al vanaf m'n 13e jaar pony. Nu berijdt m'n moeder, die wat kleiner is dan ik, dit lieve dier. Samen rijden we heel wat af, we gaan soms week einden weg om te rijden langs me ren en door bossen. We vinden het beiden heerlijk. M'n vader en m'n broer houden meer van snelle auto's. Als ik op vakantie ga dan weet ik dat m'n moeder m'n paard goed ver zorgt. Als gezin gaan we zodoende al jaren niet meer op vakantie". Band Natasja ervaart als het leukste van paardrijden de band met het dier en vindt het een prestatie om de 'gan gen' eruit te krijgen.... (Eigenwijs heid) Soms reageert hij een vermaning weieens af door tegen de draad te zijn. "Het mooiste is dat je door je nauwe lijks te bewegen, maar precies die beweging te doen die hij kent, een reactie krijgt en het paard je com mando opvolgt. Daar moet je inten sief voor trainen. Dat is dressuur. Ik had trouwens helemaal niet ver wacht eerste te worden. Ik was juist een week op vakantie geweest", lacht ze, het restant van de stroop wafels ophoudend die ze meenam om te trakteren, "wilt u er ook een tje?" En "Appie" met een dek over z'n bezwete flanken, hinnikt in de trailer. Het lijkt of hij zeggen wil: "Kom op, start die auto, ik wil naar huis". Corina en de anderen zijn te paard of met de trailer achter de auto, al weggereden.. Braderie met Wipkampioen- schappen... Zevenhuizen - Als deze zomer voorbij is...: Dan is het weer zover, want op 7 september a.s. is het Braderie. Deze jaarlijkse happening van de Middenstandsvereniging Zeven huizen wordt extra luister bijgezet omdat de geheel vernieuwde Dorpsstraat u zeker uitnodigt voor een bezoek. Nieuwe geluidsinstallatie Ook zal tegelijk met de Braderie de geluidsinstallatie in gebruik wor den genomen. Deze installatie is er gekomen in een goed overleg tus sen de plaatselijke overheid en de Middenstand van Zevenhuizen. Op de alom bekende wijze zal de Dorpsstraat zijn omgetoverd in een super gezellige kijk-, doe- en winkelstraat. Winkeliers uit ons dorp en stand houders van buiten staan weer borg voor een prima sfeer. Dorsmachine naast de traditioneel activiteiten wordt de dag extra opgesierd door velerlei zaken. Allereerst zal op het Braderie-terrein een tentoon stelling worden gehouden van oude (agrarische) voertuigen. Er zal een demonstratie worden ge geven met een heuse dorsmachi ne. Terras Op het Dorpsplein zal het ook goed toeven zijn. Een gezellig ter ras completeert de aktiviteiten op het plein. meld je aan Naast het bekende RAD VAN AVONTUUR staan op het plein een tweetal reuzenwippen opgesteld. Hierop zullen de Zevenhuizense Reuzenwipkampioenschappen worden gehouden. Teams van 4 personen (minimaal 16 jaar) zullen elkaar "bestrijden". Voor de snel ste liggen er leuke prijzen klaar (w.o. een hoofdprijs van f 500,00). Geef je nu nog op je sportteam, je collega's of vrienden. Vul daarvoor onderstaande bon in en lever hem in bij de Rabobank. Fiets 'm er in hou 'm drdog Vorig jaar was er de eerste uitvoe- tweede erachter en dan samen droog naar de overkant (of nat in het bad) Opgeven voor de evenementen bij de winkeliers met het raambiljet voor "FIETS 'M ERIN OF HOU 'M DROOG" Rebus Tijdens de Braderie zullen enige bekende stripfiguren in de Dorps- 1 ring van Fiets 'm erin. Gezien het grote succes van deze activiteit worden er nu een tweetal wedstrij den gehouden. Allereerst voor de jongeren eenzelfde wedstrijd als vorig jaar met als hoofdprijs een schitterende mountainbike. In de middaguren wordt nieuw gehou den HOU 'M DROOG. De overige jeugd en diegene die denken dat ze nog jong (kunnen) zijn kunnen in koppels van twee trachten de over kant droog te halen. De zwaarste van het duo in een kruiwagen en de straat te vinden zijn. Aan de jeugd delen zij een rebus uit in 4 delen. Vier onderdelen samen vormen de oplossing. Onder de goede inzen dingen worden enige leuke prijzen verloot. Voor meer informatie over de Braderie kunt u terecht bij keurs lagerij van Tol, tel. 01802 -1223. DE MIDDENSTANDSVERENIGING VAN ZEVENHUIZEN WEER TE ZORGEN VOOR EEN KNALLEND FESTIJN, nu alleen maar hopen dat de zomer op 7 september nog niet helemaal voorbij isZ Uitknippen en inleveren bij de Rabobank aan de Dorpsstraat te Zevenhuizen. (Bus van de Middenstandsvereniging in de bankhal) Wij geven ons op voor de Zevenhuizense superwipkampioenschappen: Naam team: Naam deelnemers: a c p/a:_ telefonisch bereikbaar op nr. of

Dorpskrant | 1991 | | pagina 9