Gemeente Moerhuizen Bespreking nieuwe aanwinsten bibliotheek REGIONIEUWS REGIONIEUW^ Verkeersproblematiek Burgemeester Klinkhamerwel Yoga voor ouderen Op de fiets... Kerkdiensten Geref. Vrijgem. Kruiskerk Bouw brug Zuidelijke Dwarsweg te Zevenhuizen Lozingsverordening riolering Nieuwerkerkse won talenten jacht voor alles wat u wilt weten bon voor GRATIS KLEINTJE ^3 pagina 4 De burgemeester van Moerhuizen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 5 september 1991 gedurende veertien dagen, ter gemeente secretarie, bureau A.J.B.Z., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt: - de aanvraag van Gebr. Smits, voor de bouw van een brug aan de Zui delijke Dwarsweg. Het bouwplan is gesitueerd binnen de grenzen van het vigerende be stemmingsplan "Landelijk Gebied, na 7e herziening" en het nog niet vi gerende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990", waarvan goedkeuring is onthouden voor dit perceel. Burgemeester en wethouders zijn nu voornemens om met gebruikmaking van artikel 50, lid 8, van de Woningwet de vergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen zij een ieder in de gelegenheid ge durende de termijn waarop het bouwplan ter inzage ligt daartegen bezwaar aan te tekenen. Het bezwaarschrift dient gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Moerhuizen. Zevenhuizen, 29 augustus 1991, de burgemeester voornoemd, A.W. Lips. Burgemeester en wethouders van Moerhuizen brengen ter openbare kennis, dat vanaf 5 september 1991 voor een ieder ter gemeentesecre tarie, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, ter inzage ligt de door de raad op 2 juli 1991 vastgestelde Lozingsverordening riolering 1991. De verordening treedt in werking met ingang van de achtste dag na die van de afkondiging en is op verzoek tegen betaling van de kosten in afschrift verkrijgbaar. Zevenhuizen, 30 augustus 1991, Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, A. Visser. A.W. Lips. Romans Hugo, Victor - Les Misérables 'Les Misérables' (De ellende - lij ders) is het verhaal over Jean Val- jean, een ex- galeislaaf, die onder een valse naam zijn leven betert, het gaat hem goed, totdat een dienstklopper achter hem aan komt. Inmiddels heeft hij een ge adopteerde dochter, van wie hij met verdriet afscheid neemt, als ze trouwt. Kort daarop overlijdt hij. Dit verhaal is vooral interessant door de beschrijving van de rampzalige sociale en justitionele toestanden tussen 1800 en 1840. De band is sober, zwart - wit, met een kleurige afbeelding van een jong meisje: het vignet van de be kende musical die onlangs in Carré in Nederlandse premiere ging. Normale druk. Een andere verta ling verschijnt bij Veen onder de titel 'De ellendigen'. Jeugdboeken Vriens, Jacques - Tommie en Lotje lopen weg en andere lieve en stoute verhalen Tommie en Lotje vissen in het putje voor hun huis en hebben pret als de mensen in de straat schrik ken. Verdriet hebben zij over Poes Nel die weggelopen is en als pajspa en mamma ruzie hebben lopen ze ook weg. Af en toe plast Tommie nog wel eens in bed, maar Lotje helpt hem alle sporen uit te wissen. De titel van het boek vinden we terug in één van de twaalf verha len. De dialogen en de beschrijvin- gen ademen een natuurlijke toon in nergens geforceerd korte zinnen. Ruzies, zelfs een tikkeltje 'etnische minderheden'- problematiek en generatie -conflictjes komen alle maal aan de orde. Voorop staat bij de schrijver de eerlijkheid en be spreekbaarheid van al die botsin gen. De grote en kleinere zwart witte pentekeningen zijn dyna misch en soms grappig. Een boek om je veilig bij te voelen. Vanaf ca. 4 jaar. Informatieve boeken Voor alle kinderen: de rechten van het kind opgeschreven door Jan Terlouw. Op voor kinderen duidelijke wijze vertelt Jan Terlouw in teksten van maximaal vier regels welke de 'Rechten van het kind' zijn. De rust van de bladzijde wordt gevuld met schitterende tekeningen in kleur van kunstenaars uit tien verschil lende landen in diverse technie ken. Achterin staat de officiële tekst van deze rechten vermeld. Prach tig boekwerk met een geplastifi ceerde kaft en een duidelijke letter, uitgegeven in opdracht van de Unicef t.g.v. de 30 ste verjaardag van de 'Rechten van het kind' en voorzien van een voorwoord van Audrey Hepburn. Een aan te raden boek, niet alleen vanwege de boodschap. Voor kinderen om te bekijken of bepraten, voor ouder of leerkracht, samen of alleen. Vanaf ca. 10 jaar. Zevenhuizen - Wethouder B. van Yperen denkt dat het nog niet zo eenvoudig is om tijdelijke ver keersmaatregelen te nemen om de verkeersstroom op de Burgemees ter Klinkhamerweg te beperken. Hoewel het rapport van de Dienst Verkeer en Vervoer van de provin cie Zuid-Holland, waarover de Dorpskrant onlangs mededeling deed, kapstokhaken geeft voor be paalde mogelijkheden, hebben deze volgens hem, verregaande consequenties. "Ik ben blij met het rapport, want het dekt het beleid van het ge meentebestuur. Ook een eerdere brief van gedepu teerde V.d. Vlist is een bevestiging van wat we de bewoners altijd ge zegd hebben. Er zijn echt beper kingen voor de gemeente. Met ge deputeerde Jansen hebben wij ook al van gedachten gewisseld. "Hoe komen we echt van die weg af? Mogen we zonder meer 'de vrachtwagens een verbod opleg gen hier niet meer over te rijden?" Dat kan niet, want het is een doorgaande weg. Wat de bewo ners willen zou de wens ook van het gemeentebestuur zijn, want met het bedenken van een oplos sing worden wegen op andere plaatsen belast. Denk bijvoorbeeld maar eens aan het afsluiten van de op- en afritten bij rijksweg 12. Dan moet je er bij Waddinxveen af, maar er zullen velen de afslag Bleiswijk nemen, en dan via de Kruisweg - welke overbelast wordt- terug naar Zevenhuizen en wordt het Noordeinde eveneens overbelast. Er zou aan een 'groene golf' met op elkaar afgestelde verkeerslichten gedacht kunnen worden, maar de politie vindt de afstand daartoe niet geschikt. Er kan met camera's gewerkt worden, maar dat wordt ook afgewezen. Als de weg versmald wofdt krijgen we de agrariërs op ons dak en de weg afsluiten kan zo ook maar niet. Als het zou kunnen zouden we dat willen doen. Daar is geen politieke moed voor nodig. Het is makkelijk om als oppositie je stem te laten horen, maar uitvoe ren is moeilijker... Openbaar vervoer Het zou mooi zijn als er beter open baar vervoer kwam een recht streekse weg van Rotterdam naar Zoetermeer, zoals gemeente Rot terdam wilde. (Vanuit Zevenkamp en Ommoord komen gigantisch veel auto's- ook via het Zuideinde als sluipverkeer red.) Dat zou een eerste aanzet kunnen zijn. En natuurlijk een omleidings- weg. Voor het laatste is geen geld bij de overheid. En dat is nou juist het probleem. Zolang er geen geld beschikbaar is kunnen er geen op- In die commissie hebben vertel woordigers van het gemeentl stuur, provincie, rijkswaters! politie en bewoners zitting ben ik voorzitter, maar ik stel 3 functie ter beschikking. De bel ners van de weg zien niet al alles in z'n juiste proportiesenf len op de persoon. Ikwordvooi gang van zaken persoonlijk aai sproken. En dat wens ik nietl zaak moet wel in alle redelijk! beoordeeld worden. Natuurlijk hebben de bewoij emoties, maar eigen belangt zwaar. Het valt trouwens op I alleen de bewoners van de éne] Wethouder B. van Yperen lossingen gevonden worden. Natuurlijk geeft het rapport een paar suggesties, maar je mag niet verwachten dat, als we vandaag een maatregel nemen die morgen weer teruggeschroefd kan wor den. Je moet een maatregel, welke het dan ook is, heel goed bestuderen, want welke het ook is, deze heeft gevolgen. Er moet een goed onderbouwd plan komen. Ideeën moeten goed uitgedacht worden. Daarover zul len we in de speciale commissie, die voor de Burgemeester Klinkha merweg in het leven geroepen is, uitvoerig van gedachten wisselen. de van de weg hun stem laten! ren. Op 5 september wordt het rapn besproken. Als er op termijn een goedesiigl tie uit de bus komt moet die vil en W. naar de gemeenteraad! voorstel. Deze beslist of de maatregel gej men wordt. Zo gaat dat en zo kan heti gebeuren. Dat er iets moet gebeuren is I ding dat zeker is, want de aai van een omleidingsweg-ookalil urgentie vanwege de aanleg j Achtkamp medio 90, zal zeker j voor 2000 plaatsvinden De 16-jarige Irma van Rijn uit Nie- werkerk aan den IJssel won met gemak een talentenjacht in Po nypark Slagharen. Deze wedstrijd werd donderdag j.l. gehouden. Irma bracht een playback nummer van Whitney Houston. "How will I know". Van de 12 deelnemers won Irma glansrijk. De prijs voor deze eerste was een grote bokaal en eendq rend applaus. Waddinxveen -Ouderen die geïnteresseerd zijn in yoga kunnen daar nu ook in de wijk Zuidpias in Waddinxveen, kennis mee maken. Er wordt een kennismakingsochtend gehouden op 10 september in gebouw De Duikelaar, in de ruimte het Zuidhonk van 10.00 tot 11.30 uur. De ochtend is geheel vrijblijvend. inlichtmgen.01828 -L7889. Nieuwerkerk a.d. IJssel - Ouderen van boven de 50 jaar kunnen mor gen gezamenlijk weer een fiets tocht maken. Dit keer is het een lange fietstocht, dus lunchpakket mee. Vertrek om 11.00 uur vanaf het Raadhuisplein. Inlichtingen 01803- 12054. Op donderdag 26 september wordt de laatste tocht van het seizoen gehouden, dan een mid dagfietstocht., vertrek 13.30 uur. Waddinveen:Kruiskerk 8 sentemher 8.30 en 14.45 uur ds. L.S.K. Hoo- gendoorn uitsluitend voor particulieren - max. 4 regels plaats in elk vakje één letter of leesteken tussen twee woorden een vakje open laten! "1T Naam: Adres: Plaats: Inleveren bij, of opsturen naar: DORPSKRANT - Drukkerij Elgersma Dorpsstraat 62a - 2761 AG Zevenhuizen Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen kleintjes voor maandagmorgen binnen.-- woensdag in de krant! De redaktie behoudt zich het recht voor. kleintjes voor plaatsing in de Dorpskrant te weigeren. Maximaal één bon per gezin! Envelop niet dichtplakken a.u.b.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 4