Dorpsfeest en Oogstfeest Superwip- kampioenschappen Braderie brengt 'nieuwe kerk' dichterbij Braderie: ogen-uitslag Prijsvraag braderie Perdijk Makelaardij ^ligheid troef tijdens eeWe Dorpsfeest op FögQi>ondy7 Terrassen, W* door de volleybal, hapjeSalles was rez'g om van deze grandioos succes h*"- Voor herhaling '1Qar,r. was dan ook de "!ef!e rnening van de ^zoekers. Dus lil* tot volgende •Tijdens de braderie, afgelopen zaterdag, waren onder andere deze oude antieke landbouwwerktui gen te bezichtigen. Trek kers, dorsmachines, statio naire motoren, aangedreven door stoomkracht of lopend op dieselolie. Er waren zeer fraaie exemplaren bij. Men bleek zeer geïnteresseerd te zijn in deze nostalgische voertuigen. Dorpskrant 426/11 september 1991 pagina 11 Gezelligheid troef 1 fohuizen - Van heinde en verre ■uien bezoekers zaterdag naar Inhuizen. De alóm bekende iierie, die veel meer biedt dan •traditionele, bracht duizenden Idebeen en in de auto. Wat ston ier veel op de wegen naar Ze- kuizen geparkeerd. De fes! grappige parkeerplaatsen peil er gevonden. Dorpsfeest liagavond, na een leuke start Ideallerkleinsten met versier- Ifetsen met een rondgang van peine Trompetter, barstte het Jfieest, in alle hevigheid los en het spektakelstuk van de [.ongetwijfeld het optreden Anneke Grönloh. Er waren Mend veel veertigers op de a die Anneke nog kenden uit a brandend-zand'-periode. En fttedenken van het aanmoedi gde'wippers', Verenigingen |teams die zich aan hadden ge- ivoor de Zevenhuizense wip- hpioenschappen- die op een pe-wip gehouden werden (bracht veel supporters op de fe...Er zullen er zeker zijn die er pe plekken en stijve ledema- P aan hebben overgehouden. Jittig kon die éne meneer toch Jjheeïhuids uit de wip komen, al het dat hij een ongeluk S—En het publiek keek... twintigers bleven nog terwijl de peren huiswaarts keerden en pen (staande) na, onder een Mg babbeltje-met een dorst- Md drankje waarvoor de vol- Italvereniging zorgde om hun pspekken. Vroeg uit de veren prdagmorgen stond er al voor P/een stoet auto's op de diver se uitvalswegen naar en van Zeven huizen. Om tien uur kon je al over de hoofden lopen en ging de ei genlijke Braderie pas van start. Misschien was de oorzaak daarvan de Rommelmarkt van de Her vormde kerk? Wie zal het zeggen. Er was ook daar weer heel veel te snuffelen en uit te zoeken.... T ractorensho w Wie ooit op een Steamrally in En geland geweest is zal erkennen dat Zevenhuizen, zij het in het klein, daar zaterdag wat van weg had. Veel stoom was er wel niet maar er waren wel veel machines. Er ston den tientallen tractors opgesteld aan het eind van de Dorpsstraat, ouderwetse en moderne, maar ook werd gedemonstreerd hoe het er vroeger aan toe ging met dorsen en persen van olie. Ronkende moto ren, stampende machines en een genietende massa, waaronder veel bewonderaars van oude machi nes. En natuurlijk een stand waar je tractorspeldjes, petjes badges, speeltjes en hebbedingetjes kon kopen. Deze tractorenshow was een prij zenswaardig initiatief van de heer Fred Visser! Vrijdagavond oogstte de optocht al veel succes. Eten en drinken Degene die genoeg had van dit schouwspel kon wat eetbaars ko pen: oliebollen en appelbeignets en hartige hapjes en frisdranken werden in grote hoeveelheden verkocht. En dat ondanks het feit dat de zon niet scheen. Misschien was het juist wel fijn, want zo kon iedereen alles veel beter bekijken en kon men bovendien veel beter iedereen bekijken die men tegen kwam.... En nu waren de terrasjes wel bezet, al gaf men de voorkeur aan schuifelen, staan en hangen.... Voetje voor voetje werd er door de Dorpsstraat geschuifeld. In drommen stonden de mensen te kijken naar de wipwedstrijden, Fiets'm d'r in en Hou 'm droog. De bokkekar trok de kleinsten, net zoals de meneer die van een ballon een leuk beest kon vormen. Prachtig keramiek was oogstre lend, evenals fraaie kaartjes en kleine presentjes. Bloemen, plan ten, kleding, schoonheidsmidde len, auto's, rad van avontuur, boeken, attracties van verenigin gen, evangelisatie: het was er alle maal op de Braderie. Wie lid van de stichting Roemenië kinderhulp wilde worden kon dat, net zoals de Lions sponsoren voor blinden in de Derde Wereldenz. enz. Complimenten mogen gericht worden aan de heren organisato ren... Mark Hofman, na afloop schor van het praten, weer in z'n element, de heer De Visser en alle anderen die we niet bij name noemen omdat die meer achter de schermen bezig waren. Gesteld kan worden dat de Brade riecommissie kosten noch moeite gespaard heeft om vanuit de Mid- denstandsvereneniging, een Dorpsfeest te organiseren waar niet alleen in Zevenhuizen lang over nagepraat wordt, maar ook in de regio. Iemand zei het zaterdag nog zo treffend: "De Braderie in Zeven huizen die zou ik voor geen goud willen missen, want het is een Braderie met sfeer en gezelligheid. Al woon ik er niet ik houd van Ze venhuizen omdat daar net even anders feest gevierd wordt". Tijdens de Braderie en het Dorpsfeest op vrijdagavond werden de 'Superwipkampioenschappengehouden. "De Wippers werden eerste en konden onder elkaar vijfhonderd gulden verdelen. 2. werden 'de boertjesdie met elkaar Italiaans gaan eten. 3. was het 'team zonder naam wat cadeuabonnen kreeg en 4. was een troostprijs voorde brandweer: voor elk van de vier deelnemers een ijstaart... om af te koelen.... Zevenhuizen - de schoonheidsspecialistes hadden op de Braderie een stand waar 'ogen' geraden konden worden. De ogen waren van Peter Jan Rens. Ze zijn geraden door J. v.d. Bogerd uit Nieuwerkerk a.d. IJssel. Zevenhuizen - De prijSvraag die werd georganiseerd door Perdijk Make laardij waarbij de totale verkoopwaarde van een viertal woningen moest worden geraden, bleek een groot succes te zijn. Uit de ruim 300 deel nemers zijn 2 prijswinnaars uit de bus gekomen. De totale verkoopwaarde van de vier objekten was 1.042.500,-. De gelukkige winnaars zijn: H.C. de Mooij, Wielewaal 73 te Zevenhuizen en T. Spekman-den Hartog, Korenstraat 28 te Zevenhuizen. De winnaars krijgen ieder een waardebon van 100,- uitgereikt. Jong en oud, maar vooral jong, genoot van de bokkewagen. Een ritje door de Dorpsstraat was voor menig kind een echt avontuur. Zevenhuizen - De 'open dag' van het te restaureren 'kleine kerkje' aan de Dorpsstraat 139 is ee enorm succes geweest, honderden men sen hebben nu achter de groene deuren een kijkje genomen. Voor velen was het een verrassing zoals reacties als 'wat klein', 'wat leuk', nooit gedacht', dikwijls werden gehoord. Hopelijk heeft het voor enkelen ook nog de 'drempelvrees' wegge nomen om eens een dienst op zondag te komen bijwonen. uitslag verloting. De loterij van de Vrijz. hervormde kerk is dankzij o.a. de Rabobank en vele winkeliers een succes gewor den. Hiervoor is de organisatie zeer dankbaar. De prijswinnaars zijn bekend. Prijzen: lotnummers: 90- mevr. De Koning Dorpsstraat 194:199 C. van leeuwen Rozenstraat 55; 307 draagbare kleuren t.v. mevrouw Duivesteijn V.d. Duynlaan 15; 340 fam. Brinkhuis Zaagmolenpad 2; Lotnummer 380???? en 385?? zijn de winnaars niet bekend. 433 de heer Leuvenink; 639 fam. v. Reeuwijk; 707 Abbekerk Dorps straat 216; 788 fam. Vink De lente 14; 827 mevrouw Nobel Schie- landsingel 21; 917 V., Yperen Bo- slaan 3; 921 N. Dirkzwager Schie- landsingel 17; 1037 fam. Wiggers Moerkapelle; 1075 De Groot oude Delft 176; 1144 mevr. De Graaff Swanlaweg 6; 1155 W. de Zeeuw 1217 J. Bos Noordeinde 1; 1345 fam. Baar Boslaan 63; 1480 F. Vis ser Dorpsstr.71; 1551 M. Laffree Wielewaal 4; 1604 fam. de Boo Spijkenisse, 1621 V. Heijningen Kratonlaan 92; 1694??? 1734 J. Dirkzwager Raadhuishof; 1748 idem 1826 W. Karman Nwk. a.d. IJ; 1976 J.C. v. Ringelestein Zuideinde 10a; 2036 V. Delft Hoge- land 2; 2133 W. Westerman Ko- renstr.,19; 2237 fam. Dekker; 2353?? 2513 J.A. Ensing Dorpsstraat 196; 2550 Meijer Korenstr.12; 2683 Kortlever Iep 6; 2898 mevr. Buskop Hazeveld 21; 2947 mevr. Nobel; 2978 Bouter Wielewaal 2. De prijzen zijn af te halen bij me vrouw Beunder, Burg. Boerstraat 7 tel. 01802- 1733. Ze variëren van tegoedbonnen voor rollades, fruit/groente, waar debonnen van diverse winkels en zijn de moeite waard.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 11