ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE ~mve70 kiest clubkampioen Voetbal Moerkapelle Knijntje nieuw onderkomen Skeeleren tyroep voor alle ouders rnm peuters in Moerkapelle phting Kinderhulp Roemenië Keden 'koopdag zendingsvereniging Iryfosa" Eerste avond seizoen De Christenvrouw Sis Dorpskrant 427/18 september 1991 pagina 17 luie belangstelling voor de verrichtingen van de kampioenen [trkapelle - Onder bijzonder weersomstandigheden Én de afgelopen twee weken |clubkampioenschappen 1991 p tennisvereniging "Love '70", Kerkt. Het nieuwe experiment fee deelnemers in poules in te bleek bijzonder goed te tl. reen was hierdoor verzekerd let spelen van tenminste drie Het slotweekend liet in categorieën zeer spannende itrijden zien die, ook al dankzij mooie weer, door behoorlijk leden werden gevolgd. Het tags uitgebreide terras gaf itoe dan ook alle gelegenheid, betwist kampioen bij de dames 'dSarah Pothecary, die niet al- ide singletitel op haar naam tel maar ook met Janny van 'linde, de dubbeltitel en met lel Hessing de gemengd-dub- fitel behaalde. single-titel bij de heren werd na 'uitermate spannende partij 'luit voor Claes Oosterhoff die bel Hessing jeugdige over- Pinnen weer peuters wten ingeschreven op de van 't Hobbelpaard! I-'kapelle - Omdat er weer heel I' peuters doorgeschoven zijn de kleuterschool zijn er weer ®sen vrijgekomen op de t van peuterclub 't Hob- fWrd te Moerkapelle. P nieuwe peuter mag, vooraf- Pdaan plaatsing, een keer van r'ot 10.00 uur met mamma ko- *a wennen' en de tweede keer "0 tot 11.15 uur. Daarna ■oh Peuter het alleen komen I eren, alhoewel mamma mag als het kind dat nog even [tespeelzaal 't Hobbelpaard, Jjgjtergroepen met 16 peu- Stichting Kinderhulp Roemenië is tevreden over de fden tiiHVan j loter'j welke op zaterdag 7 september j.l. werd ge- T^on va 610 Braclerie. Alhoewel de stichting had gehoopt op de Ntrekv h '°ten' werden er in totaal 1102 loten verkocht. 1825 00° drukkosten en de kraamhuur resteert een batig saldo F toerrtt-u6'1 P.'aatsgevonden op 11 september j.l. t.o.v. de heer J.P. Inr 1209 i,ksP°l'tie) en de uitslag is als volgt: 1465 nr 943; 3e 22914e 4461 5e 75416e 714: 7e 0449; 8e 2319e 86; l°boetipi. unnen l/m 29 november 1991 worden afgehaald bij: De eK Moerdijkstraat 39 Moerkapelle tel. 01793- 1762. moed op kalme en bekeken wijze afstrafte. Samen met Gerard de Jager pakte Claes Oosterhoff ook de titel voor het herendubbel en hield daarmee de nummers 2 en 3, "te weten Mi chel Hessing/Guy Martienus en Jan de Knegt/Hennie Barendregt op afstand. Tweede plaats dames single was voor Forra Gras, terwijl de tweede plaats damesdubbel werd opgeëist door Lenny Visser en Pamela Pothecary. Bij de mixed- dubbel ging de tweede prijs naar Joke en Hennie Barendregt en de troostronde van diezelfde catego rie was een prooi oor het koppel Janny van der Linde en Hans Borghouts. Tweede plaats ten slotte, in deze mixed-dubbel troostronde, werd zeer verdiend ingenomen door het echtpaar Tine en Nico Heesterman. Al met al kon de organisatie terugzien op een alleszins geslaagd toernooi, waar bij de fraaie entourage zowel voor de deelnemers als voor de toe schouwers voor een goede stem ming zorgde. Zondag 1 Cabauw 1 0-3 Moerkapelle - De vele toeschou wers gingen zondag teleurgesteld naar huis nadat ze een slecht spe lend Moerkapelle gezien hadden dat al in 18 minuten spelen met 2-0 achterstond. Er werd veel ver wacht na enkele goede trainings wedstrijden en een goed gespeel de wedstrijd vorige week, maar deze eerste thuiswedstrijd in de regen wat veel mensen deerde, werd niet zoals verwacht. Drie minuten spelen in de tweede helft gaf een .grove fout van de verdediging en bracht de stand op 3-0. het gevaarlijkste moment van de wedstrijd voor de thuisclub kwam in de 75 ste minuut toen Jan de Knecht via een pass van V.d. Bor werd bestolen van een 'bijna' prachtige goal in de kruising die de keeper net over tipte. Een buitengewoon goede keeper die Patrick Slingerland die een grotere nederlaag voorkwam. A.s. zondag gaat de reis naar de Zilverstad waar een ontmoeting met Schoonhoven plaatsvindt. Zondag 2 verloor 1-3 in een uit wedstrijd tegen Cabauw 4. Zondag 3 verspeelde thuis een puntje tegen WSE 8: 3-3. John Ver wijk scoorde tweemaal, terwijl Bert Boevé de laatste goal op zijn naam schreef. De jeugd zorgde voor de grootste verrassing. Er werden zeven wed strijden gespeeld. De meisjes en jongens scoorden in totaal 37 goals met 10 tegen wonnen zij maar liefst 5 wedstrijden. Verder werd er één wedstrijd gelijkgespeeld en één verloren. BI won thuis van Zeven hoven met 9-1; Cl won met 10-0 van Be Fair op eigen grond; D 1 won tegen Floriant met 2-0, terwijl D2 gelijkspeelde tegen Sportief 0-0. Het El-team scoorde 5 goals, maar gaf er 9 weg. Hun leeftijdsgenoten E2 wonnen thuis met 2-0 van Soc cer Boys en last but nog least, 'onze meiden'. Zij wonnen maar liefst met 9-0 in Ammerstol. Zaterdag 1 van Moerkapelle op winst Zaterdag 1 stuurde v.v. Donk terug naar Gouda met een 4-0 ontnuch tering. Een wedstrijd die de thuisclub goed speelde. Het eerste gevaar werd weliswaar door Donk veroorzaakt in de 18e minuut, door het heel moeilijk te maken voor keeper Ri'en kortenoven, doch deze was sneller dan de bal. Het was de thuisclub die via een prachtig schot van nieuwkomer Erik Broers na 25 minuten de lei ding nam. hans hertog misten nog twee kansen, maar de Moerkapel- lenaars moesten als meerdere tocht tevreden zijn met een 1-0 voorsprong bij de rust. Anders van vorige week tegen WDS kwam Moerkapelle ook in de tweede helft terug met goed voet bal en werd dan ook na 15 minuten beloond door het mooie combina tiespel van Erik Broers en hans Hertog welke inschoot 2-0. Vijf mi nuten later was het een "Erik- combinatie-goal' Erik Broers nam de corner en Erik Noorland schoot onhoudbaar in 3-0. Binnen de 90 seconden hadden beide teams nog een schot op de lat waarvan Paul Boerman de schuldige was. De 88ste minuut bracht een goed spelende Peter v.d. Berg die Michiel Roest vanwege blessures verving, de stand op 4-0 in combi natie met Roel Kamp. Folco Vaatstra en Erik Broers wa ren de uitblinkers van de thuisclub. A.s. zaterdag gaan de Moerkapel- lenaars op visite bij hun buren v.v. Waddinxveen. Zaterdag 2 Zaterdag 2 speelde thuis tegen de afdelingskampioen Be Fair. na een angstig begin moest de koploper het toch verduren want er werd keihard geschoten door de vorige week in het huwelijk getreden Nico v.d. Graaf. Via een mooie pass van Tom Lug- tering kam dit tot stand. Vijf minuten later gaf Ton Drost de Be Fair-keeper weer het nakijken met een heel mooi 'solo-spel' Be Fair speelde technisch zeer goed, maar toonde aan dat het niet ge wend was om met 2-0 achter te staan en lieten zich overrompelen tegen een goed en snel spelend Moerkapelle, de nieuwkomer in deze afdeling. in de tweede helft kwam een totaal ander Moerkapelle het veld in en Be Fair kreeg ook steeds meer vertrouwen - Moerkapelle werd slechter en Be Fair ging beter spe len en maakte hun eerste doelpunt 2-1. De verdediging keek toe toen in de 40ste minuut de heel goed kee pende Johan v.d. Bor het nakijken kreeg. Dat was lef voor het laatste fluitsignaal dat de thuisclub een nederlaag bespaarde. Zaterdag 3 Het nam 40 minuten van opper machtig voetbal zonder goede af werking voordat Dirk Doornhein onbaatzuchtig een mooie pass aan jan ^leeuwenhoek gaf, die genade loos langs de Schoonhoven 5 keeper schoot 1-0. 5 minuten in de tweede helft kwam de gelijkmaker. De Moerkapellenaars kwamen zelfs achter te staan in de 25e mi nuut, voordat Ruud Ruitel de ge lijkmaker op zijn naam schreef in de 35e min en ook zij behielden thuis een punt Zaterdag 4 Na een 7-1 overwinning een week geleden, kwamen de jongens van Hans van Vliet niet verder dan een 2-1 nederlaag in een goed gespeel de wedstrijd tegen het altijd moeilijk te verslaan Soccer Boys 3 op hun grasmat. Mohammed Has san scoorde voor de Moerkapelle naars. ters en twee leidsters of 8 peuters met één leidster. Zodra een peuter vier jaar wordt komt er weer een nieuwe peuter die boven aan de wachtlijst staat wennen en spelen. -Een peuter kan geplaatst worden als deze 2,5 jaar is- Wie belangstellend is in het reilen en zeilen op de peuterclub kan een kijkje komen nemen. Tijdens de laatste week van sep tember is er (van 23 t/m 27 sep tember) alle ochtenden van 9.00 tot 11.00 uur "open huis". Uiter aard mag de peuter op die och tenden meekomen. Wie vragen heeft kan deze op deze ochtenden stellen of de peuter speelzaal bellen, tel. 1400. CL Pe"e Ten bate van Zending en Evangelisatie houdt de zen- ïfcalf>ren'^'n^ ryfosa" °P zaterdag 28 september een verkoping in de I n van de Gereformeerde Gemeente te Moerkapelle, Kerkstraat L:^"r ,van a"es te koop, zoals handwerken, slaatjes, zelf gebakken ■(pk,c. e' textiel, speelgoed, levensmiddelen, boeken, kaarten, cas- leraa h )eS enz' enz- Ito.L 's er ook gelegenheid tot koffiedrinken looptijden zijn van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Moerkapelle - "Knijntje", inmid dels een begrip, voor in - en ver koop van nette gedragen en ei gentijdse kinderkleding, heeft een nieuw onderkomen gevonden aan de Moerdijkstraat. In de winkel van het pand waarin tot voor kort de produkten van bakker V.d. Berg verkocht werden, hebben Annet v.d. Wel en Wanda Paul nu hun leuke collectie baby- en kinderkleding uitgestald. "Knijntje" was voorheen gevestigd in een ruimte achter de boerderij van Wanda aan de Julianaweg. "Vanwege de afstand wilden we toch liever een winkel in Moerka pelle. Die mogelijkheid werd ons geboden aan de Moerdijkstraat, waar de winkel van bakker V.d. Berg leegstond. Gisteren, dinsdag 17 september, zijn we van start gegaan", zegt Wanda. Met het oog op de winter, hebben de dames al een aardige winter collectie hangen: van jurkjes, pak jes, broeken, rokken, truien tot en met schoenen. Ook hangt er hier en daar een nieuw 'zelfgemaakt' produkt tussen, vervaardigd door dames die zelf graag kinderkleding naaien. De dames bepalen de verkoopprijs •Op de foto mevrouw V.d. Berg, eigenaresse van het pand en de dames Paul (met dochtertje) en V.d. Wel van "Knijntje". van de kleding, elke uiteraard aan trekkelijk moet zijn. Annet wijst erop dat de winkel al leen op dinsdag op speciale tijden geopend is, maar dat iedereen die eigentijdse nette baby- en kinder kleding voor de verkoop aan wil bieden, of graag kleding wil kopen, altijd een afspraak kan maken. "Maar in de schoolvakanties zijn we dicht hoor", lacht ze. Openingstijden: dinsdag van 9.30 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Voor een afspraak: tel. 01793 - 1238 of 01793- 1387. prestaties op de wieltjes Zevenhuizen - Nel v.d. Ham leverde vorige week een prestatie door haar deelname aan de alternatieve Elfstedentocht op de skeelers in Friesland: 200 km. Het was geen wedstrijdtocht. De 16-jarige Bram v.d. Wouden nam afgelopen zaterdag voor het eerst deel aan skeelerwedstrijden en wel de Nederlandse kampieon- schappen. Deze werden gehouden in het Friese Joure. Het is nog maar kort dat er skeer- lerwedstrijden worden gehouden. Voordien waren het alleen maar toertochten. Bram ontdekte dat er slechts vier van de 83 deelnemers waren die ongeveer zijn leeftijd hadden. De rest was minimaal twee jaar en veel ouder. Hij eindigde op de 32e plaats. Alle deelnemers moesten drie kwartier skeeleren en vijf rondes afleggen - en dat onder warme weersomstan digheden. A.s. zaterdag is de laatste skeeler wedstrijd van het seizoen in Aals meer. Bram gaat daar aan deelnemen. Vervolgens richt hij z'n blikken op de wintermarathon op de schaats, waarvoor hij in topconditie is. Ongetwijfeld zullen we nog meer van Bram uit de Vijfhuizen horen. Succes! Moerkapelle - De eerste avond van het nieuwe seizoen van de afdeling Moerkapelle van "De Christen vrouw" begint 25 september met een avond over kruiden en spece rijen door de heer A.G. Lindeman uit Rotterdam. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. De vereniging telt momenteel 125 leden, welk aantal nog steeds groeit. Het bestuur heeft getracht voor het nieuwe seizoen een boeiend programma samen te stellen, het geen elders in deze Dorpskrant vermeld staat. 25 september aan vang 20.00 uur dorpshuis Op Moer.

Dorpskrant | 1991 | | pagina 17